Jump to content



G.G. Zandvoort @Porsche Cayman GT4 - 12/11/2017


GoMaR

Recommended Posts

πριν 13 ώρες, το μέλος Iceman87 έγραψε:

Κυριακή 12 Νοεμβρίου

17:45 – 20:15: Grand Prix Βραζιλίας, Αγώνας (Ζ) (COSMOTE SPORT 7HD)

Εκτος αν εχουμε κανενα αναπαντεχο οπως περσι,3 safety cars,1 red flag και 6 DNF :amen:

Τι νοημα εχει? Αφου το πηρε ο Hamilton.

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό αμάξι και αυτό .

Δεν είναι το ποίημα το F40 αλλά και πάλι πολύ ζωντανό αμάξι.

Στην οδήγηση σαφώς πιο απλό , θυμηθείτε μόνο να μη μπείτε ζεστά στις στροφές, γιατί έχει την τάση να υπερστρέψει.

Set up https://ufile.io/julvx

και ένας όχι κ τόσο καθαρός γύρος, σίγουρα έχασα 3 δεκατα.

 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά, καταπληκτικοί αγώνες. Μπράβο και στον Σταύρο που μας έφτιαξε το πρόβλημα του σερβερ.

 

Στον 1ο αγώνα είχα μια φοβερή μάχη με τον @Oxide Burnedbrain. Ώσπου να περάσω , ο Θοδωρής μου είχε φύγει.

Στον 2ο έγινε ένας μικρός χαμός, με @uhu, @Oxide Burnedbrain και @Thodoris1884 να είμαστε όλοι απίστευτα κοντά , κάπως έτσι (εγώ με το κόκκινο, uhu με μαύρο , Θοδωρής με κίτρινο).

 

 

και εκεί που λέω τί καλά θα το πάμε έτσι για 30΄, έγινε αυτό ...

 

 

Από εκεί κ πέρα, μάχες μέχρι το τέλος.

 

Το αμάξι καταπληκτικό με την πίστα να ταιριάζει γάντι. Αναρωτιέμαι που είστε οι υπόλοιποι. Αλλά αυτοί που ήταν, είχαμε πολύ καλό συναγωνισμό!

 

Εύγε Θόδωρα για το combo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πω πω, στο δεύτερο βίντεο φαίνεται φανταστική η μάχη που είχατε. Και εκεί που χτύπαγε,πως ακούγονται τα λάστιχα,τρομερα αληθοφανές!

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο κόμπο, ευχαριστηθηκα και τους 2 αγώνες αν και μακριά από το ρυθμό των πρώτων.

Μοναδικό παράπονο ότι στον πρώτο αγώνα, δεύτερο γύρο αν θυμάμαι καλά, κάποιος μου έριξε μια από πίσω και δεν με περίμενε μετά.

Κάποιο cayman πρέπει να ήταν :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος thetsakvr46 έγραψε:

Πολυ όμορφο κόμπο, ευχαριστηθηκα και τους 2 αγώνες αν και μακριά από το ρυθμό των πρώτων.

Μοναδικό παράπονο ότι στον πρώτο αγώνα, δεύτερο γύρο αν θυμάμαι καλά, κάποιος μου έριξε μια από πίσω και δεν με περίμενε μετά.

Κάποιο cayman πρέπει να ήταν :hehe:

Εγώ ήμουν τσακ. Σόρρυ.

Για το θέμα του περίμενε τώρα. Είναι σίγουρα σημάδι ευγενικής άμιλλας. Αλλά όσες φορές άφησα κάποιον που χτύπησα να με περάσει μετά ξανασυγκρουστικαμε χειρότερα κιόλας...

 

Οπότε σίγουρα δε σου κάνα κακο. Believe me.:amen:

 

Στα επίσημα τώρα cups leagues κτλ. Αν αφήσεις θέση σε περίπτωση ατυχήματος δεν σημαίνει πως αυτόματως πέρνεις άφεση αμαρτιών... Ό άλλος μπορεί να σου κάνει appeal κανονικότατα και να χάσεις όσο είναι να χάσεις από το appeal όσο και από την ιπποτικη κίνηση. 

Λόγω των 2 παραπάνω συνήθως δεν περιμένω ειδικα αν εχει ακινητοποιηθει ο αλλος, σπιν. Τώρα αν είναι πέρα από το μέσο του αγώνος και σε αυτοκίνητο με αμεσο ανταγωνισμό για την θέση, είναι βλακεία να σπρώξεις τον άλλο και μετά να τερματίσεις μπροστά του γι αυτο το λόγο. Οπότε εκεί σταματάω χωρίς πάλι αυτό να σημαίνει ότι είμαι άμοιρος ευθυνών. 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 22 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Εγώ ήμουν τσακ. Σόρρυ.

Για το θέμα του περίμενε τώρα. Είναι σίγουρα σημάδι ευγενικής άμιλλας. Αλλά όσες φορές άφησα κάποιον που χτύπησα να με περάσει μετά ξανασυγκρουστικαμε χειρότερα κιόλας...

 

Οπότε σίγουρα δε σου κάνα κακο. Believe me.:amen:

 

Στα επίσημα τώρα cups leagues κτλ. Αν αφήσεις θέση σε περίπτωση ατυχήματος δεν σημαίνει πως αυτόματως πέρνεις άφεση αμαρτιών... Ό άλλος μπορεί να σου κάνει appeal κανονικότατα και να χάσεις όσο είναι να χάσεις από το appeal όσο και από την ιπποτικη κίνηση. 

Λόγω των 2 παραπάνω συνήθως δεν περιμένω ειδικα αν εχει ακινητοποιηθει ο αλλος, σπιν. Τώρα αν είναι πέρα από το μέσο του αγώνος και σε αυτοκίνητο με αμεσο ανταγωνισμό για την θέση, είναι βλακεία να σπρώξεις τον άλλο και μετά να τερματίσεις μπροστά του γι αυτο το λόγο. Οπότε εκεί σταματάω χωρίς πάλι αυτό να σημαίνει ότι είμαι άμοιρος ευθυνών. 

 

Λόγω ρυθμού θα με περνούσες έτσι και αλλιώς όποτε δεν τίθεται θέμα θέσης κλπ κλπ...

Άπλα δεν συμφωνώ με τη "λογική" σου. Αυτά...

 

Θα τα πούμε με την Άλφα  ;) :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ο uhu παιζει στον δικο του κοσμο με κανονες οταν γραφουμε σε καθε combo:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... 
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. 
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 

Οποτε ειτε μας αρεσει ειτε οχι, οφειλουμε να το κανουμε.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Uhu,σε καθε αγώνα καποιον χτυπας δε συ. Όλοι έχουμε προκαλέσει ατύχημα και θα προκαλεσουμε αλλά όχι κ σε καθε αγώνα ρε συ. Βλέπουμε το όνομα σου και δε πιεζουμε πολύ αν είσαι μπροστά η αφήνουμε παραπάνω χώρο αν είσαι πίσω για να αποφύγουμε τα χειρότερα.


Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Uhu,σε καθε αγώνα καποιον χτυπας δε συ. Όλοι έχουμε προκαλέσει ατύχημα και θα προκαλεσουμε αλλά όχι κ σε καθε αγώνα ρε συ. Βλέπουμε το όνομα σου και δε πιεζουμε πολύ αν είσαι μπροστά η αφήνουμε παραπάνω χώρο αν είσαι πίσω για να αποφύγουμε τα χειρότερα.


Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

 

Πάντως στην παγματικότητα εχω να ακουμπίσω 10-15 χρόνια.

Bonus - Malus +++++++++++++

 

H ανυτιμε σε λίγο θα με πληρώνει για το μιάτα που ασφαλίζω σ'αυτούς.

Ασε που μου χουν  ζητήσει να κάνω μαθήματα ασφαλούς οδήγησης σε ζημιάρηδες πελάτες τους.:tomato:

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Κανόνας ουχου. Πέταξα κάποιον έξω;
Λύνω εξίσωση.
If όχι σπαν και δεν θα τον ξαναχτυπησω!!! , τότε περιμένω
Αλλιώς
Στα @@ μου

Ότι να ναι δικέ μου χαχαχαχα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.