Jump to content



Υπάρχεια αυτή η δυνατότητα στο word?


nobig

Recommended Posts

Έχω την εξής απορία για το WORD. Μπορεί με κάποιο τρόπο να φτιάξει τις σελίδες όπως τα βιβλιαράκια με συραπτικό στην μέση; Να εξηγήσω καλύτερα. Πάρτε για παράδειγμα τα μπλε τετράδια. ’μα βγάλουμε ένα φύλλο είναι σαν να έχουμε μια κόλλα Α4. Αν την διπλώσουμε στα 2 κάνουμε ένα φύλλο τετραδίου. Δηλαδή στα βιβλία που φτιάχνονται με αυτόν τον τρόπο η κόλλα Α4 είναι χρισμένη στα δύο. Το μισό για την πρώτη σελίδα και το άλλο μισό για την τελευταία, για την δεύτερη προτελευταία κ.ο.κ. Υπάρχει τρόπος στο WORD να γράψω κάτι σε μια σελίδα αλλά όταν την διπλώσω το μισό να πέφτει στην πρώτη και το άλλο στην τελευταία; Αυτά θέλω να γίνονται αυτόματα. Όχι να γράφω πρώτα την πρώτη μετά να πηγαίνω στην τελευταία και να γράφω την άλλη μίση.

Ελπίζω να καταλαβαίνεται τι εννοώ, δεν μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. Αν κάποιος νομίζει ότι μπορεί καλύτερα ας το περιγράψει

Χρησιμοποιώ word xp

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα απλα δωσε πριν εκτυπωσης στις ιδιοτητες του printer feautures---> multiple pages (και μετα) 2 pages per sheet ενω εχεις επιλεξει Α4 σαν χαρτι....βαλτο και να τυπωνετε μπρος πισω και καθαρισες ...μετα απλα διπλωσε στην μεση και συρραψε το

Link to comment
Share on other sites

Τι ατάκα ήταν αυτή που πέταξες αγόρι μου ISON. Μάλλον αυτό είναι. Μόλις τελειώσω το γράψιμο θα εκτυπώσω και θα πω αν πέτυχε :T:

Τώρα είδα τις έξτρα απαντήσεις. Δηλαδή τσάμπα την χαρά; :cry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτό που θέλεις ειναι πολυσέλιδο? εάν για παράδειγμα είναι 50 σελίδων τότε θα πρέπει να κάνεις σ ένα πρόχειρο (ένα βιβλιαράκι demo) όλο το βιβλιαράκι, θα γράψεις τις επικεφαλίδες για να ξέρεις τι πάει πού. μετά θα ξεδιπλώσεις τα χαρτάκια σου και θα τοποθετήσεις τα θέματά σου στις σελίδες σου (landscape A4 ). (μπέρδεμα η όλη φάση) ή αλλιώς κάνεις την όλη διαδικασία με ένα επαγγελματικό πρόγραμμα όπως το pagemaker.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Τι ατάκα ήταν αυτή που πέταξες αγόρι μου ISON. Μάλλον αυτό είναι. Μόλις τελειώσω το γράψιμο θα εκτυπώσω και θα πω αν πέτυχε :T:

Τώρα είδα τις έξτρα απαντήσεις. Δηλαδή τσάμπα την χαρά; :cry:

Το εκανες αυτο που σου ειπα?

Αν δεν σου βγηκε δοκιιμασε με το publisher που ειπε και ο astrolabos

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.