Jump to content



Μίνι πληκτρολόγιο με touchpad (κινεζιές) απόψεις


Recommended Posts

Με τα γνωστά sponsored links στο facebook από τα κινεζομάγαζα, είδα αυτό: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_618624.html?lkid=11471624&utm_source=facebook&utm_medium=shoppingpost&utm_campaign=gb3&utm_content=ipazzportkeyboard_209579001

και είναι ακριβώς αυτό που θα ήθελα (βασικά 2 θέλω). Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το εύρος τιμής;

 

Μέγεθος, τιμή, backlight και 2.4Ghz  - multiplatform-  σύνδεση που έχει, τα θέλω. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα αυτό κάποτε για κανένα 6μηνο. Το πληκτρολόγιο και η ανταπόκριση του ήταν άψογα,αλλά το touch του ήταν εκνευριστικό.

Όσο μεγάλη ταχύτητα και να είχα πάλι έπρεπε να επαναλάβω την κίνηση για να φτάσει ο δείκτης εκεί που θέλω.

Έτσι κατέληξα σε κανονικό πληκτρολόγιο με μεγάλο touchpad (δεν θυμάμαι τώρα πιο ακριβώς γιατί όλα έχουν φύγει) πχ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ για το touchpad ανησυχώ και γω πιο πολύ να πω την αλήθεια και αυτός είναι ο λόγος που το θέλω. Είτε για τo htpc στο σαλόνι είτε για τη smart tv στην κρεβατοκάμαρα. Κάπου στην υπογα βόσκει ένα dinovo edge (vintage καταστάσεις) αλλά θέλω κάτι μακριά από τα χεράκια των πιτσιρικακίων.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το rii ι8 είχα ενδιαφερθεί παλαιότερα (το είχε γνωστός και το δοκίμασα), αλλά έπεσε στα χέρια μου ένα logitech k410 το οποίο δουλεύει άψογα. 

Τώρα σε τιμή ~10€, "you can't go wrong". Το ρισκάρεις και βλέπεις :p 

Από την άλλη, δεν είναι στραγάλια τα 10€, οπότε το rii i8 του Griga και κάποια Logitech (ανεβαίνει η τιμή ), είναι δοκιμασμένα! (Και της ms το παραπάνω φαίνεται καλό. )Τουλάχιστον από μένα. Μια χαρά δουλεύει το touchpad σε αυτά που δοκίμασα :) 

Το αν βολεύει η τοποθέτηση του, είναι άλλο καπέλο βέβαια! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα αυτό του gearbest πριν κάποιες μέρες και περιμένω. Άνοιξα τη σελίδα τους και είδα οτι η "προσφορά" τους τελειώνει σε 10 λεπτά οπότε τα OCD μου βάρεσαν κόκκινο :hehe: Θα πω απόψεις μόλις φτάσει.

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε! Πιο μικρό απ'οτι περίμενα και ας το πούμε στιβαρό. Τα κουμπιά επίσης έχουν συμπαθητική αίσθηση στο κλικ. Το φορτίζω και επανέρχομαι να δούμε τι λέει ο φωτισμός και το touchpad. 6ccbdc00a3b5406cceea7ff20d9e534f.jpg8c18aebf7bd2ff410e038669a326d10d.jpg

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ήρθε! Πιο μικρό απ'οτι περίμενα και ας το πούμε στιβαρό. Τα κουμπιά επίσης έχουν συμπαθητική αίσθηση στο κλικ. Το φορτίζω και επανέρχομαι να δούμε τι λέει ο φωτισμός και το touchpad. 6ccbdc00a3b5406cceea7ff20d9e534f.jpg&key=9ed70cc89f7567f20d81744a31a2a98ecabf2caed4bb90e7a917e9034f0856978c18aebf7bd2ff410e038669a326d10d.jpg&key=eddfafd57e64337b235f9f1c8bef3ea65aa40c97df7b96613e20d589e94d3a0b

Sent from my A0001 using Tapatalk


Το χαλβαδιαζω κι εγώ για το δικό μου σαλονάτο media PC. Τι λέει τελικά; Εντυπώσεις; Παρατηρήσεις; Παράπονα;
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.