Jump to content



Το απόλυτο Ultrawide?


env0y

Recommended Posts

το pip δεν είναι για να βάζεις το σήμα, π.χ. από την hdmi2 σαν παραθυράκι ενώ η οθόνη στο σύνολο δείχνει το σήμα της hdmi1?

Εγώ θέλω να έχω από μία πηγή σήμα, αλλά να χωρίσω την οθόνη σε virtual οθόνες. Οπότε αν βάλω στο αριστερό μισό το netflix και το κάνω full screen, να μην πάει να πιάσει όλη την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

το pip δεν είναι για να βάζεις το σήμα, π.χ. από την hdmi2 σαν παραθυράκι ενώ η οθόνη στο σύνολο δείχνει το σήμα της hdmi1?

ναι σωστα. επισης μπορεις να την χωρισεις στη μεση και να της δινεις 2 διαφορετικες πηγες. πχ pc και ps5

13 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Εγώ θέλω να έχω από μία πηγή σήμα, αλλά να χωρίσω την οθόνη σε virtual οθόνες. Οπότε αν βάλω στο αριστερό μισό το netflix και το κάνω full screen, να μην πάει να πιάσει όλη την οθόνη

νομιζω υπαρχει τετοια λειτουργια και στα win11

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μαθει απο μια Dell μου ειχε ενα συστημα να χωριζεις την οθόνη και μετα πηρα μια Alienware αλλα Δεν το ειχε.Φρικαρα ηθελα να την "πεταξω" εψαξα απο εδω και απο εκει  και το εκανα με το Fancyzone. Αλλα οχι σε fullscreen οπως εσυ ζητάς(βεβαια εγω δεν ειχα αυτη την απαίτηση επομένως και να γινεται δεν το εψαξα(αλλα ουτε θυμαμαι να το βλεπω καπου σαν επιλογη))
Χωρις να ξέρω εαν υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν ειδα-εκανα με το fancy μπορεις να χωρισεις την οθονη σου σε ΟΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΘΕΛΕΙΣ, οσο μεγαλα η ΟΣΟ ΜΙΚΡΑ.....ΑΛΛΑ!! Εαν πας να κανεις κατι full screen στο γυρνάει σε ολη την οθόνη.
Windoed εγω εχω πχ 1 browsers και το ERP και αλλα 2 πολύ μικρα παραθυράκια για κατι προγραμματακια εσωτερικα της δουλειάς.Εαν στο εναν browser εχω πχ youtube το κανω full screen κλεινει ΟΛΗ την οθόνη οχι το "zone" που του ορισα εγω.
Ουσιαστικά οτι παραθυρο πεταξεις στο οποιο zone εχεις δημιουργήσει στο κάνει τοσο οσο ειναι το zone σου αλλα windowed.

Ελπίζω να έγινα κατανοητό.Εαν θα σε βοηθούσα με καποιον τροπο να δω κατι κλπ.Κανενα πρόβλημα

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.