Jump to content



Geil στο e-shop


Malkav

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Mustap [Σήμερα, στις 10:25]

αυτο το γιγαμπαιτ value ραμ στα 119 ευρω κωλ%λεει.οτι τσιπακι και να ναι.o τιμες ειναι πολυ καλες.δυσκολα θα βρεις κατι τετοιο στο εξωτερικο.

Όπως έχει αναφέρει πρόσφατα, οι Value (blue heatspreader) είχανε μεγάλο πρόβλημα συμβατότητας (τουλάχιστον πέρσυ τέτοιο καιρό που το έψαχνα.

Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι στη συγκεκριμένη σειρά, δεν συνιστώνται. Μια αναζήτηση στο νετ θα σας πείσει.

Link to comment
Share on other sites

εχω τις value 2χ512 (blue) απο τις αρχες του ετους η μια χτυπησε και αλλαχτηκε

ειναι ισως οτι πιο value μπορεις να βρεις...μου πανε μεχρι 225-230 και για αυτην την τιμη πιστευω οτι ειναι καλα ,πολυ καλα ! (εγω τις πηρα βεβαια απο αγγλια)

Link to comment
Share on other sites

οι value δε νομιζω οτι αξιζουν!Οι ULTRA X και οι PLATINUM ειναι πολυ καλες!Οι πρωτες για σφιχτα timings και οι αλλες για μεγαλυτερο fsb(οι δικες μου 2*256 πιανουν 275 με 3-4-4-χ χρειαζονται ψυξη ομως) .Παντως αν οι ULTRA X εχουν ακομη ΒΗ5 αξιζουν τα χρηματα..

Link to comment
Share on other sites

εχεμ.....

240 με 2-3-2-5 και οχι απολυτα σταθερα.... μνημες φιλου που τις πηρα για δοκιμη στο δικο μου πισι! απο 3.1V και πανω δεν πηρανε πολυ.... δεν ξερω τι φταιει! αλλα το ενα απο τα 2 ειναι πολυ ελεεινο στικ..... πολυ χαλι!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν κοιταξεις πιο πανω τι εγραψα γι'αυτες,αλλα τις 2*256,θα καταλαβεις οτι δεν πιανουν 3-3-3-8 αλλα πανω απο 230-240 θελει ΣΙΓΟΥΡΑ 3-4-4-x.Μαλιστα η μητρικη μου στα default by SPD εβρισκ 2-4-3-6 κι οχι το κανονικο 2-3-3-6.Αλλαζει με manual αλλα δεν ειναι και τοσο σταθερο απο 205+.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Chosen [06-04-2005 10:26]

Όπως έχει αναφέρει πρόσφατα, οι Value (blue heatspreader) είχανε μεγάλο πρόβλημα συμβατότητας (τουλάχιστον πέρσυ τέτοιο καιρό που το έψαχνα.

Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι στη συγκεκριμένη σειρά, δεν συνιστώνται. Μια αναζήτηση στο νετ θα σας πείσει.

εγω παιδια τις Value (blue heatspreader) 2Χ512 pc3200 2,5 τις εχω βαλει εδω και 2 εβδομαδες μαζι με τις 2 παλιες 2Χ256 συνολο 1572mb δεν εχει κολληση το μηχανημα ποτε εκτος και αν ενοοιτε κατι αλλο με τον ορο συμβατοτητα!!

και οποιος δεν βαριετε να μου εξηγηση λιγο τι ειναι αυτα τα 2-3-4-3 και απο που και πως υπερχρονιζοντε οι μνημες ? θανκς

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.