Jump to content



ΨΗΦΙΣΤΕ Logo.......


hipro5

Ποιό από τα δύο?......  

79 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από georgesod [Σήμερα, στις 17:27]

Για που είναι το logo;

? Μα για την εταιρεία που δημιουργείται...!...... ;):)

Θα ήμαστε πολλοί μέτοχοι.......Εγώ, ο αδελφός μου, πάλι εγώ και ο αδελφός μου.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

? Μα για την εταιρεία που δημιουργείται...!...... ;):)

Θα ήμαστε πολλοί μέτοχοι.......Εγώ, ο αδελφός μου, πάλι εγώ και ο αδελφός μου.... :D

θα βγαλετε και μητρικη???:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

μαστρο Γιωργη

να υποβαλω κι εγω δυο προτασεις?

τα μελη του Λαμπη παντως επιβαλεται να εχουν ενα 10% εκπτωση

απο τις επισημες τιμες της γκαμας των προιοντων σου....

Και τα τρία είναι ψιλοκλεμένα από εταιρίες με ηχητικό εξοπλισμό; Το 3ο ειδικά θυμίζει πάρα πολύ έντονα Terratec! :p To πρώτο πάντως είναι όλα τα λεφτά!

@Hipro: Δεν είναι κι άσχημο! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά αλλά μάλλον κατάληξα κάπου..............Τι λέει αυτό - στο περίπου - ?..........

Logo_test_1_png.png

Εγώ το βλέπω απαλό στο μάτι, new style, απλό και λίγο φουτουριστικό........ :)

Εμένα πάλι μου θυμίζει σπερματοζωάριο... :tw:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 23:34]

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά αλλά μάλλον κατάληξα κάπου..............Τι λέει αυτό - στο περίπου - ?..........

Logo_test_1_png.png

Εγώ το βλέπω απαλό στο μάτι, new style, απλό και λίγο φουτουριστικό........ :)

Νομίζω οτι αυτό που έβαλες απο πίσω είναι λίγο μεγάλο και υπερβολικό. Για λογότυπο εταιρίας θα έλεγα να το αφήσεις σκέτο. Αν θέλεις θα κάνω παραλλαγές πάνω σε αυτο που διάλεξες, αν και πιστεύω οτι δεν είναι τόσο απλή υπόθεση η σχεδίαση λογοτύπου..., εγώ νόμιζα ότι απλά έψαχνες ένα logo για σένα για να μην γράφεις με απλά γράμματα το hipro.

Anyway, θα πρότινα να το ψάξεις περισσότερο αν είναι για εταιρία , γιατί δεν είναι κάτι που αργοτέρα λες το βαρέθηκα, να το αλλάξω... Γι'αυτο και η λογική είναι κάτι ευανάγνωστο +ξεκάθαρο = διαχρονικό και αναγνωρίσιμο.

Αν δεν θέλεις να το ψάξεις υπερβολίκα εμένα μου αρέσει το 2ο και το 3ο όπως είναι, το πολύ με αλλαγή χρωμάτων. Θα ποστάρω αύριο παραλλαγες, οκ?

Καλή επιτυχία με την νέα δουλειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Τα logo του sotosx είναι πολύ καλά, αλλά μιας και θα μπαίνουν πάνω σε προϊόντα θα έλεγα οτι θα πρέπει να έχουν λίγο πιο έντονα χρώματα...

Μπορεί τώρα που το βλέπουμε στην οθόνη σε άσπρο φόντο να είναι καλό, αλλά σκέψου το ως μικρό αυτοκολλητάκι πάνω στο maximizer...

Απλά θα χάνεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83 [Σήμερα, στις 00:24]

Τα logo του sotosx είναι πολύ καλά, αλλά μιας και θα μπαίνουν πάνω σε προϊόντα θα έλεγα οτι θα πρέπει να έχουν λίγο πιο έντονα χρώματα...

Μπορεί τώρα που το βλέπουμε στην οθόνη σε άσπρο φόντο να είναι καλό, αλλά σκέψου το ως μικρό αυτοκολλητάκι πάνω στο maximizer...

Απλά θα χάνεται...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Όντως τα λογότυπα δεν είναι δυνατόν με μισή ώρα δουλειά να καλύψουν την ανάγκη εταιρίας. Για την χρήση που νόμιζα οτι θα έχουν είναι μια χαρά.

Πρέπει να λάβεις υπόψην σου πάρα πολλά πράγματα, όπως είπες και το πως θα φαίνεται μικρό σε συσκευασία αλλά και μεγάλο σε επιγραφή π.χ. και η σωστή πρόταση για λογότυπο, γίνεται με παρουσίαση όλων των πιθανών χρήσεων.

Γι' αυτο και είπα οτι θέλει περισσότερο παίδεμα το λογότυπο. Υπάρχουν σίγουρα πολύ καλύτερες υλοποιήσεις οι οποίες θέλουν αρκετό χρόνο για να επιτευχθούν. Αν δεν υπάρχει πίεση χρόνου σίγουρα θα την βρόυμε την λύση ;) Don't worry Hipro :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά αλλά μάλλον κατάληξα κάπου..............Τι λέει αυτό - στο περίπου - ?..........

Logo_test_1_png.png

Εγώ το βλέπω απαλό στο μάτι, new style, απλό και λίγο φουτουριστικό........ :)

Απ'τα καλυτερα!

Αν ειμουν ο hipro αυτο θα εβαζα στην εταιρια μου

βγηκε κ σλογκαν μαζι:

Hipro tech <inside>

Μαμει κ δερνει!

ps.μηπως θελει κ ενα ροπαλο?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.