Jump to content




wolves

Recommended Posts

Ξεκινήσαμε με τεχνικα προβλήματα, το μονο που παρελαβα ingame από την gold edition είναι τα πρασινα ρουχαλάκια, τιποτε άλλο , ουτε sniper ουτε bow, ουτε γουρουνα κλπ.

Ειδα ότι ανοιξανε στο steam thread και υπαρχει το ιδιο πρόβλημα και σε αλλους, απαντησαν το εξεταζουν και θα ενημερωσουν.....

Επαιξα 3 ωρες περιπου, το game τα σπαει, πολύ ωραια ροη, ειμαστε πολύ αρχη ακομα, ξενερωσα να πω την αληθεια λογο του παραπανω προβλήματος....

Link to comment
Share on other sites

Λιγα λογια για το game μετα από 12 ωρες ingame:

Οι πρωτες λεξεις που μου ερχονται στο μυαλο είναι εξαιρετικο, απολαυση και fun.

Παρα πολλα πραγματα να κανεις, missions/sub-missions στον χαρτη συνεχεια, απειροι enemies περιφερονται παντου (τους κανεις παντα loot μολις τους σκοτωσεις)

NPC A.I. αξιοπρεπεστατο.

Προσλαμβανεις βοηθούς αν θες npc's με διαφορα skills ο καθενας.

Παιζεις όπως σου αρεσει stealth/aggressive. (το κατά δύναμιν)

Κερδίζεις rewards αναλογα ποσα kills με με τι τροπο τα κανεις.

Αναβαθμιση των skills σου σημαντικο και εχει νοημα.

Οπλα και αναβαθμίσεις τους εχουν νοημα.

Ψαρεμα ωραιο και ευκολο, πουλας ψαρια παιρνεις λεφτα.

Πολλα ζωα στα βουνα την πεφτουν σε σενα στα npc στους παντες. (τα κανεις loot αν τα σκοτωσεις)

Οδηγηση αυτοκινητου χαλια, μονο στο automatic παλευεται.

Οδηγηση ελικοπτερο μια χαρα.

Οδηγηση jet ski ok.

Καποιοι μικροι γριφοι (βρες το κλειδι για να ανοίξεις κατι να ενεργοποιήσεις κατι άλλο) μια χαρα σε σωστη δοσολογια για το ειδος του game.

Arcade και map editor, εχει να πεσει πολύ fun σε co-op και deathmatching, βλεπω να ανεβαινουν απειρα video youtube.

 

Δεν μου ερχεται κατι άλλο τωρα και καθαρα προσωπικη εκτιμηση και γουστο όλα αυτά.

Αν δω κατι άλλο και αξιζει να αναφερθεί θα επανελθω. :)

Έγινε επεξεργασία από KTM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω αλλά δυστυχώς θα συμπληρώσω ότι η δική μου εμπειρία δεν είναι τόσο απροβλημάτιστη... Σχεδόν σε όλα τα Story Quests έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, ειδικά στην περίπτωση που πεθάνω στην διαδικασία...

 

Ένα παράδειγμα, δεν θυμάμαι πως λέγεται το quest, ήταν να ακολουθήσω κάποιον, εγώ με αυτοκίνητο αυτός με ελικόπτερο, στην διαδρομη κάνει μια στάση σε ένα σπίτι στην πρώτη προσπάθεια αφότου ξεκινήσει πάλι κάνω μια βλακεια και χάνω, ξεκινάει από την στάση που έκανε, κάθομαι στα 30-40 μέτρα απόσταση αυτός δεν κουνιέται για 2-3-4 λεπτά και ξαφνικά μου το βγάζει fail το quest. Αυτό έγινε 2-3 φορές.

Για να το ολοκληρώσω έκλεισα το παιχνίδι, μπήκα ξανά και συνέχισα από εκεί που είχα μείνει...

 

 

Επίσης αντιμετωπίζει κάνεις μεγάλα frame drops και ξαφνικά κολλήματα στο Video για μερικά δευτερόλεπτα αλλά από πίσω ο ήχος να ακούγεται κανονικά...???

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος KTM έγραψε:

NPC A.I. αξιοπρεπεστατο.

 

Καλό αυτό. Γιατί το αγκάθι (που δεν βλέπω να γράφετε κάπου), όπως βλέπω και διαβάζω σε reviews, είναι το ΑΙ των εχθρών. Ισχύει; 

 

Τα παραπάνω quest bugs φαίνεται να είναι "φυσιολογικά" σε open world games! Για την ubi μιλάμε :p 

Link to comment
Share on other sites

Το στόρι λέει κάτι ή άπλα γυρνάς και μαζεύεις ότι έχει ο χάρτης??

 

**Τα γραφικά μου φαίνονται μέτρια που τα βλέπω στο youtube. Αν και έχει καλά textures, μου φαίνεται πολύ plain το περιβάλλον. Σαν να είναι σχεδιασμένο στην Source engine, ένα πράγμα. Εσείς που το παίζετε, πως σας φαίνονται??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎3‎/‎30‎/‎2018 at 3:04 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το στόρι λέει κάτι ή άπλα γυρνάς και μαζεύεις ότι έχει ο χάρτης??

Ναι υπαρχει φυσικα σεναριο, εγω δεν του δινω και πολύ σημασια, μονο ότι χρειαζεται να ξερω.

 

On ‎3‎/‎30‎/‎2018 at 3:04 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

Τα γραφικά μου φαίνονται μέτρια που τα βλέπω στο youtube. Εσείς που το παίζετε, πως σας φαίνονται??

Γραφικα super τουμπανο, αναμενομενο αλλωστε.

 

Επισης πολύ ωραια μουσικη, rock, blues κλπ

Γενικα το game είναι "must" για το ειδος και με αντοχή στον χρονο με όλα τα καλούδια που εχουν βαλει και βαζουν με το online.

Καλα, ο map editor είναι piece of art, απεριόριστες δυνατότητες.

Έγινε επεξεργασία από KTM
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις hire καποιον πως τον κανεις να μην σε ακολουθει;

 

Πρεπει να διορθωσουν το θεμα με τα ζωα... σου ερχονται απο παντου και δεν μπορεις να μιλησεις στα npc.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Οταν κανεις hire καποιον πως τον κανεις να μην σε ακολουθει;

Με δεξι click στοχεύεις, τοτε σου βγαζει επιλογή G (order) H (follow)

Επιλεγεις ένα poin-σημειο με το οπλο οπου θες να περιμενει ο βοηθος και πατας G και θα παει εκει να περιμενει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος KTM έγραψε:

Με δεξι click στοχεύεις, τοτε σου βγαζει επιλογή G (order) H (follow)

Επιλεγεις ένα poin-σημειο με το οπλο οπου θες να περιμενει ο βοηθος και πατας G και θα παει εκει να περιμενει.

Διορθωση: Με G πατημα μια φορα θα περιμενει εκει που ορισες. Mε G κρατημενο λιγο,  θα σε ακολουθησει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ απογοητεύτηκα (δεν το έχω πάρει αλλά μετά το FAR CRY 2 το χάος !)

 

edit

όταν πάει κανά 30-35 θα το πάρω για να στηρίξω τους AMD τίτλους :p

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.