Jump to content



Αγορα μηχανικου πληκτρολογιου


Recommended Posts

θα παω να το αγορασω καρμεν..

θελώ να σε ρωτησω κατι τελευταιο οταν λες οτι μπορεί να μη σου κάθονται σωστα τα  κουμπια  τι εννοουσες; με αυτο??

 

οτι  μπορει να μου εινε αβολα>?>?

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου κουμπιά πάντως κάθονται όλη μέρα. Τη μια είναι στον καναπέ, την άλλη στο μπαλκόνι και όλη τη μέρα τα "ξύνουν". :hehe:

Γενικά είναι τεμπέλικα,  ανεπρόκοπα και έχουν μάθει να μην κάνουν τίποτα μόνα τους αλλά να τα περιμένουν όλα από εμένα.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό που είπες. Επειδή τα λαμπάκια του που έχει είναι πολύ καλά και κάνουν Διάφορα, θα χρησιμεύσουν ιδιαίτερα Για στόλισμα στο δέντρο , τώρα που πλησιάζουν και χριστούγεννα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι φιλόλογος, κάνε μας τη χάρη να της ζητήσεις να σου μάθει να γράφεις σωστά ελληνικά και άσε τα φαντεζί πληκτρολόγια για αργότερα.  Αν δεν τα καταφέρνεις, και δεδομένου ότι είναι και καθηγήτρια αγγλικών, ζήτα της να σε μάθει τουλάχιστον καλά αγγλικά. Win-win κατάσταση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

απλά  θελω να  ρωτησω στην αισθηση και στο πατημα  των  κουμπιων  που εχει  το  

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ CORSAIR K70 LUX RGB MECHANICAL GAMING KEYBOARD CHERRY MX BROWN (NA)  εινε  καλο???  τα  κουμπια εινε μαλακα στο πατημα  τους??η εινε σκληρα?

  

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ εντάξει δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.

Απλά όταν γράφεις, πάλεψέ το να μπορεί να το διαβάσει ο άλλος χωρίς να του βγαίνουν τα μάτια. Να σε βοηθήσει πάει.

Δε μιλάω για τόνους, αλλά λήμματα του στυλ "είνε", ή η γραμματοσειρά στο Θεό κλπ δε βοηθάνε.

 

Αν είχες διαβάσει το άρθρο που σου είχα κάνει link στην πρώτη σελίδα, θα σου είχαν λυθεί πολλές από τις απορίες, αντί να πυροβολείς με πανικόβλητες ερωτήσεις.

 

Στο θέμα σου, οι καφέ είναι μέτριας σκληρότητας, με ανάδραση στη μέση, και δεν κάνουν κλικ.

Προτείνονται για γράψιμο και gaming, και εγώ αυτούς έχω ΑΛΛΑ:

Επειδή τα γούστα του κάθε ενός είναι διαφορετικά, δεν είναι κάρτα γραφικών πχ που ξέρεις τι να περιμένεις διαβάζοντας τα review, εγώ δε μπορώ να σου προτείνω ελαφρά τη καρδία ένα πληκτρολόγιο 150-200€ και να μη σου αρέσει η αίσθηση τελικά.

Αθήνα είσαι, γιατί δεν πας να δεις κάποιο από κοντά σε μια έκθεση να σχηματίσεις γνώμη;

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος statiplulse έγραψε:

σε σενα  η αισθηση στους  brown  που εχεις  πως την  νιωθεις οταν τα πατας??

Καταλαβε πως ΔΕΝ μπορει να σου περιγραψει , ειναι καθαρα θεμα του καθενος . Σαν να ρωτας πως μυριζει η πατσα , ο ενας θα σου πει βρομαει και ο αλλος μοσχοβολαει . 

Πηγαινε σε ενα μαγαζι , πατα κουμπακια και παρε αυτο που θες . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα το κανω απλα θελω να ρωτησω κατι τελευταιο πειτε οτι δεν μου  αρεσουν  oi brown στο πατημα  σε θεμα αισθησης και διαλεγω πχ  τους  red στο  θεμα  πληκτρολογησης  οι red  οπου εινε πιο σκληροι και κανουν κλικ και εινε για παιχνιδια  θα κανουν  για  γραψιμο και να πληκτρολογεις κειμενα  κτλ  οπως  θα εκανα με τους brown px?? η πρεπει να θυσιασω ενα  απο αυτα 2  ?>??  η να συμβιβαστω με  τους  brown??  

 

 

την καλυτερη αισθηση στα  πληκτρα  την  εχουν  oi red>?>>>

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Τουναντίον, οι red είναι πιο μαλακοί, τερματίζουν πιο εύκολα και για τους περισσότερους δεν κάνουν για πολύ γράψιμο.

Είναι γραμμικοί, από την άποψη οτί δεν έχουν ανάδραση στη μέση....

 

Πάμε πάλι:

http://lifehacker.com/how-to-choose-the-best-mechanical-keyboard-and-why-you-511140347

Link to comment
Share on other sites

οποτε  μου προτεινεις  τους  brown???αν και δεν πιστευω να εχω προβλημα με τους  brown..

 

σε σενα  η αισθηση στους  brown  που εχεις  πως την  νιωθεις οταν τα πατας??

 

σκοπος εινε οταν παιρνεις ενα  πληκτρολογιο δεν το παιρνεις  μονο  για παιχνιδια αλλα και  πληκτρολογηση σωστα??

Έγινε επεξεργασία από statiplulse
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.