Jump to content



UPS Bitmore Line UPS U850LCD, σβήνει


liakjim

Recommended Posts

Λοιπόν είναι λογικό που το UPS του τίτλου ( το οποίο το πήρα λόγω καλών αξιολογήσεων), δεν αντέχει το PC της υπογραφής όταν αυτό είναι σε gaming? Σβήνει αμέσως.

 

Χρησιμοποίησα αυτό το guide http://outervision.com/power-supply-calculator

Που μου έβγαλε

1ddaa7a5b3747727e50a161256a1527c.png

 

Recommended UPS rating = 600VA

Εγώ λοιπόν πήρα 850.

Γιατί δεν αντέχει ούτε 2-3 λεπτά να το σβήσω σαν άνθρωπος?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρησουμε οτι εχεις συνδεδεμενο επανω μονο το κουτι και τη οθονη , τοτε το μονο λογικο συμπερασμα ειναι οτι η μπαταρια του ειναι ψοφια.

Αλλα τωρα που βλεπω καλυτερα τα χαρακτηριστικα του Ups , ειναι μαλλον ανεπαρκες.

Ας δουμε τι θα πουν και οι αλλοι.

Έγινε επεξεργασία από tyxeros
Checked the specs
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος tyxeros έγραψε:

Αν θεωρησουμε οτι εχεις συνδεδεμενο επανω μονο το κουτι και τη οθονη , τοτε το μονο λογικο συμπερασμα ειναι οτι η μπαταρια του ειναι ψοφια.

Αλλα τωρα που βλεπω καλυτερα τα χαρακτηριστικα του Ups , ειναι μαλλον ανεπαρκες.

Ας δουμε τι θα πουν και οι αλλοι.

Το UPS είναι καινούργιο.

Όσο για το ανεπαρκές, ορίστε ένα screenshot με το φορτίο σε gaming. 62%. Είναι όντως ανεπαρκές?

 

df35ac14a0035c55ab96d18254c0c5ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την μπαταρία σκέφτηκα στη αρχή αλλά είναι καινούργιο.(μπορεί βέβαια να είναι ελαττωματικό).δοκίμασε άλλη συσκευή να δεις αν έχει ίδια συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την μπαταρία σκέφτηκα στη αρχή αλλά είναι καινούργιο.(μπορεί βέβαια να είναι ελαττωματικό).δοκίμασε άλλη συσκευή να δεις αν έχει ίδια συμπεριφορά


Τί συσκευή να δοκιμάσω? Τον σταθερό δεν τον ξανά βάζω, ήδη έφαγε 3 black outs χθες...
Μπορώ να βάλω ωμικό φορτίο πχ μια μικρή τοστιέρα που έχω?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, liakjim said:

Το UPS είναι καινούργιο.

Όσο για το ανεπαρκές, ορίστε ένα screenshot με το φορτίο σε gaming. 62%. Είναι όντως ανεπαρκές?

 

df35ac14a0035c55ab96d18254c0c5ea.jpg

Λεγοντας ανεπαρκες , εννοουσα οτι ισως δεν σου δινει αρκετο χρονο για να σταματησεις οτι κανεις ( και οταν παιζεις συνηθως δεν σωζεις οποτε θες ) να αποθηκευσεις και να κλεισεις τον υπολογιστη με ασφαλεια.

Απο οτι ελεγε στο site " Mε ισχύ 850VA και αυτονομία 10-15min (100W) σας απελευθερώνει..." αρα στην χειροτερη περιπτωση αν τραβας 300W πρεπει να σου κρατησει περιπου 3 λεπτα.

Επισης στο site που υπολογισες τα Watt που καει ο υπολογιστης σου δεν ειδα να εχει πεδιο για να υπολογισεις και την οθονη ποσο τραβαει.

Για αυτο ήμουν επιφυλακτικος για την επαρκεια.

Αν δεις οτι δεν βγαζεις ακρη.... πηγαινε για το APC αφοβα.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο sreenshot με το παιχνίδι από πίσω, είναι με όλα εντός ( PC, οθόνη 47W κ ρούτερ) και είναι μόνο στο 62%.

Δεν έχω απαίτηση να κρατήσει μισή ώρα, αλλά 1-2 λεπτά ίσα ίσα να τον κλείσω με ασφάλεια. Αυτός δεν είναι ο σκοπός του?

 

Τελικά πάντως μάλλον έπεσα σε προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
17 hours ago, wak said:

 

Εγω δεν ειπα τετοιο πραγμα ποτε.

1)Οταν σφυριζει/βουίζει ειναι καλο σημαινει οτι δουλευει, το λεει και ο Βεγγος.

2)Ειναι σημα κατατεθεν της χωρας κατασκευης, αν δεν μυριζει δεν ειναι γνησιο ή το εχει ανοιξεια αλλος ποιο πριν

3)Made in China

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.