Jump to content



AMD ZEN thread


jesus

Recommended Posts

Asrock Taichi η "σταθερότερη" επιλογή για ryzen σύστημα. Αν και είμαι ASUS guy για Ryzen ακόμη No ASUS from me! ;) 

Τελικά ο 1600Χ είναι το νέο VFM εκθρονίζοντας τον 1700.

Αυτά τα voltage στους ryzen με χαλάνε τρελά που βλέπω βέβαια... anyway! :) 

Κατά τα άλλα πολύ καλό/τίμιο σύστημα στα λεφτά του δεν χωράει καμία αμφιβολία.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dj_ALeX said:

Τελικά ο 1600Χ είναι το νέο VFM εκθρονίζοντας τον 1700.

Μάλλον θα εννοείς για κάποια συγκεκριμένη κατηγορία εφαρμογών, γιατί δεν συγκρίνονται. Ο 1700 πχ είναι vfm για μένα σε σχέση με τον 1600Χ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Αυτά τα voltage στους ryzen με χαλάνε τρελά που βλέπω βέβαια... anyway! :) 

 

 

Μην το βλέπεις απόλυτα, εφόσον είναι εντός των προδιαφραγών και προφανώς είναι, δεν υπάρχει ζήτημα. Το ίδιο ισχύει και για τις θερμοκρασίες.  Δε μειώνεται ο χρόνος ζωής θέλω να πώ ή παίζει κάποιο άλλο ζήτημα. Και ο pentium 200mmx στα 3.0v έπαιζε και ακόμα δουλεύει. :)

πριν 34 λεπτά, το μέλος amdnikos έγραψε:

Σαν πολλοί νεοϋορκέζικοι κροκόδειλοι δεν μαζεύτηκαν μέσα στις τελευταίες δυο σελίδες? :hehe:

 

Κάνω δουλειά για την AMD. Τσίγκλισα τσίγλισα και πηραν μερικοί :)

πριν 40 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Οριστε, φαγωθηκατε οτι δεν αγοραζει ο κοσμος :p


 

 

Εγώ φαγώθηκα και το κανα σημαία. Τώρα πάει αυτό, ανέβασα τις πωλήσεις. Τώρα θέλουμε bench.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Trexx έγραψε:

Τώρα θέλουμε bench.

Τους υπολογιστές δεν τους αγοράζω με σκοπό για να τρέχω benchmarks.

 

Με το πρόγραμμα που έχω δεν ξέρω καλά καλά πότε θα το στήσω (ελπίζω να βρω χρόνο το Σ/Κ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARMAGEDDON said:

Όταν γυρίσω σπίτι θα ανοίξω θέμα club ryzen, και όποιος έρχεται και δεν έχει ryzen θα παίρνει πόδι ...

 

 

Άντε και καλή μας αρχή !

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jaco said:

Μάλλον θα εννοείς για κάποια συγκεκριμένη κατηγορία εφαρμογών, γιατί δεν συγκρίνονται. Ο 1700 πχ είναι vfm για μένα σε σχέση με τον 1600Χ.

Ναι προφανώς εννοώ αυτό ξέχασα να το τονίσω (βιασύνη). :D 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Silender έγραψε:

Τους υπολογιστές δεν τους αγοράζω με σκοπό για να τρέχω benchmarks.

 

Σωστά. Για productivity να φανταστω. Δεν πειράζει, όλο και κάποιος θα ανεβάσει κάτι. Καλορίζικο.

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Όταν γυρίσω σπίτι θα ανοίξω θέμα club ryzen, και όποιος έρχεται και δεν έχει ryzen θα παίρνει πόδι ...

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται αυτό, έτσι; :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Trexx said:

Σωστά. Για productivity να φανταστω. Δεν πειράζει, όλο και κάποιος θα ανεβάσει κάτι. Καλορίζικο.

 

Καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται αυτό, έτσι; :)

όλα γίνονται :amen:

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Όταν γυρίσω σπίτι θα ανοίξω θέμα club ryzen, και όποιος έρχεται και δεν έχει ryzen θα παίρνει πόδι ...

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά τελευταία φορά που κοίταξα το σήμα του thelab δεν ειχε κάτι τέτοιο σε logo:

 

shma-xoyntas.png

 

 

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, HellhammeR said:

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά τελευταία φορά που κοίταξα το σήμα του thelab δεν ειχε κάτι τέτοιο σε logo: shma-xoyntas.png

 

 

για σημαδευτείτε παιδιά, έχουμε αυτό εδώ το θέμα για να λέμε ότι θέλουμε , δεν χρειάζεται να χαλάσουμε και το νέο θέμα το οποίο θα μαζέψει τα μέλη που θα αποκτήσουν am4 πλατφόρμα και θα μπορούν να ανταλλάξουν απόψεις και διάφορες μετρήσεις χωρίς να παρεμβαίνουν τρίτοι και να χαλάνε την ροή !
επίσης έγραψα καθαρά στο νέο θέμα ότι αν κάποιος θέλει διευκρίνηση να  ανοίγει νέο θέμα κλπ κλπ !
 

 

Επίσης τώρα έχουμε ΧΟΥΝΤΑ 58e672ac2158b_.jpg.a6e0a40fc6d9ca22368db1333c6d53fb.jpg!

πρέπει να ξανά αναθεωρήσουμε τα πολιτεύματα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και του σπανού τα γένια, να φανταστώ; ;)

 

Για να εξηγούμαστε, προσωπικά δε μου αρέσει να σηκώνουμε νοερά τείχη που χωρίζουν την κοινότητα. Θα το δούμε λίγο και πιθανότατα θα αλλάξω  τη διατύπωση του πρώτου μηνύματος στο νέο θέμα, ώστε να είναι πιο συνεπές με τον χαρακτήρα που επιθυμούμε να έχει η παρέα μας. Είναι λίγο βιαστικό να θεωρείται προκαταβολικά δεδομένη η συνεργασία μας όταν το ζήτημα που τίθεται είναι ο περιορισμός της ελευθερίας άλλων χρηστών.

 

Τούτων λεχθέντων, δέχομαι ότι ετούτο το θέμα έχει γίνει κατά καιρούς τοξικό και απευθύνω από τώρα προειδοποίηση σε όλους να μη μεταφέρουν την ένταση σε άλλα θέματα, του "Club" συμπεριλαμβανομένου. Για την ώρα, το κλειδώνω προσωρινά, ώστε να μη γίνει πεδίο αντιπαράθεσης κατά την σύντομη απουσία μου και τα ξαναλέμε μετά από σύντομη εσωτερική διαβούλευση.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ενοχλήθηκαν τόσο πολύ από αυτό που πρότεινε ο ARMAGEDDON. Ισα ισα όλους μας συμφέρει να μαζεύονται οι πληροφορίες για αυτά σε ένα thread χωρίς άσχετα ποστ ανάμεσα για να βλέπουμε γρήγορα και εύκολα τις εμπειρίες του καθενός από την αγορά τους και την συμπεριφορά με τις μητρικές κλπ. κλπ. Σίγουρα αν όλοι θέλουν να πάνε κόντρα σε αυτό και ποστάρουν άσχετα πράματα, δεν ξέρω αν θα ασχοληθούν οι mods με το ζήτημα αλλά νομίζω όλους τους εξυπηρετεί αυτό αν το σεβαστούμε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Και του σπανού τα γένια, να φανταστώ; ;)

 

Για να εξηγούμαστε, προσωπικά δε μου αρέσει να σηκώνουμε νοερά τείχη που χωρίζουν την κοινότητα. Θα το δούμε λίγο και πιθανότατα θα αλλάξω  τη διατύπωση του πρώτου μηνύματος στο νέο θέμα, ώστε να είναι πιο συνεπές με τον χαρακτήρα που επιθυμούμε να έχει η παρέα μας. Είναι λίγο βιαστικό να θεωρείται προκαταβολικά δεδομένη η συνεργασία μας όταν το ζήτημα που τίθεται είναι ο περιορισμός της ελευθερίας άλλων χρηστών.

 

Τούτων λεχθέντων, δέχομαι ότι ετούτο το θέμα έχει γίνει κατά καιρούς τοξικό και απευθύνω από τώρα προειδοποίηση σε όλους να μη μεταφέρουν την ένταση σε άλλα θέματα, του "Club" συμπεριλαμβανομένου. Για την ώρα, το κλειδώνω προσωρινά, ώστε να μη γίνει πεδίο αντιπαράθεσης κατά την σύντομη απουσία μου και τα ξαναλέμε μετά από σύντομη εσωτερική διαβούλευση.

 

Δεν είναι θέμα εσωτερικής διαβούλευσης. Το δικαίωμα ποσταρίσματος εγεγγραμμένου μέλους σε οποιοδήποτε τοπικ δεν μπορεί να εξαρτηθεί από το τι hardware κατέχει ή τι βρακί φοράει. Απλά πράγματα είναι αυτά. Στο δια ταύτα και υπό το καθεστώς του υπάρχοντος κανονισμού, αυτό δε γίνεται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πως 3-4 άτομα μπορούν να κάνουν άνω-κάτω ένα σύνολο.

Είναι απλά τα πράγματα, τα θέματα δεν μπορούν να κλειδώνουν, αλλά θέλει πυγμή.

Όποιος είναι εκτός θέματος ή δεν τον θέλουν οι υπόλοιποι, ban από το θέμα.

Σ' αυτό το θέμα δεν υπήρξε καμία πυγμή και έγινε παιδική χαρά και από τις δυο πλευρές.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει ανωριμότητα .

 

Δεν γίνεται να μην ενοχλεί κανένας τους Nvidia boys και τους Intel boys , (δηλαδή αν πάτε στα θέματα θα δείτε ότι μηδαμινές φορές γίνετε κάποια αναφορά από τους amd )
Ενώ από την άλλη ότι αναφέρετε προς την AMD διεξάγετε ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος .

Επίσης σε πολλά φόρουμ που δεν τρολάρουν και δεν είναι ανώριμοι, έχουν διάφορα official θέματα για συγκεκριμένες κάρτες, cpu ,κλπ κλπ

ΟΠΟΥ Δεν πάνε να γράψουν από την "αντίπαλη" ομάδα ... (υπάρχει μία αυτοσυγκράτηση)

 

Τι να πω σκέτη απογοήτευση ...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.