Jump to content



AMD ZEN thread


jesus

Recommended Posts

3 minutes ago, Trexx said:

Mοίρασα δίκαια τα like μου και μπορώ να πάω για ύπνο πιστεύω. Με αποζημιώσατε. well done.

Ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για το νανούρισμά σας... :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος cna έγραψε:

Ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για το νανούρισμά σας... :p

 

Δεν ξέρω τη δουλειά κάνεις αλλά η νηφαλιότητα με την οποία αντιμετώπισες τον φίλο μας με το τέρας σύστημα πιστεύω ότι είναι εξαιρετική προϋπηρεσία στην αγορά εργασίας σήμερα. Εύγε νέε; μου

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Trexx said:

 

Δεν ξέρω τη δουλειά κάνεις αλλά η νηφαλιότητα με την οποία αντιμετώπισες τον φίλο μας με το τέρας σύστημα πιστεύω ότι είναι εξαιρετική προϋπηρεσία στην αγορά εργασίας σήμερα. Εύγε νέε; μου

Ελεύθερος επαγγελματίας πολιτικός μηχανικός. Αν ήμασταν, όμως, σε εργοτάξιο θα εκφραζόμουν πιο «μαστόρικα», αν και δεν είναι ότι ξέχασε να βάλει κανένα σίδερο στην πλάκα. :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μετά το troll mode on-off αφού διάβασα με τον πρωινό καφέ τις 2-3 σελίδες :hehe: (και όχι μόνο αυτές)

αφήνω το παρακάτω  περισσότερο για τις μετρήσεις (όπως έχει πει και ο Αρμαγεδδών  :bleh:) με τις G.Skill Flare X 3200 MHz,

από τιμή είναι γεια σου οι συγκεκριμένες μνήμες.

 

AMD Ryzen 7 Memory And Tweaking Analysis review - An introduction at a double data-rate

AMD Ryzen 7 Memory And Tweaking Analysis review - Performance Application testing

AMD Ryzen 7 Memory And Tweaking Analysis review - Performance - Game testing

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jaco said:

@karmen1983 τελικά δεν είσαι η μόνη με περίοδο εδώ μέσα. Έχεις ανταγωνισμό.

Και μάλιστα αθέμιτο γιατί τουλάχιστον η περίοδος της @karmen1983 είναι τμήμα παραγωγικής διαδικασίας. :p :hehe:

(και ναι, τόση ώρα προσπαθούσα να βρω τρόπο να το πω κομψά κι ευγενικά)

Link to comment
Share on other sites

Just now, karmen1983 said:

Σοβαρευτειτε γιατι μολις μπαινω στον γναθοχειρουργο :p

 

Αν εχω κ πονο στο δοντι θα ριξω πυρηνικη εδω μεσα :hehe:

 

 

Πες του να σου κάμει ολική νάρκωση...

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

προκαλείται

προκαλείτε * :p 

 

Το θρεντ εγινε, Panosxidis vs NikosD. Σορρυ γκαιζ. Το λενε τα γραφομενα, οχι εγω :hehe: 

 

Ο  -δεν ειμαι ιντελακιας και παιρνω το καλυτερο και αφου το πηρα εγω δεν εχει σημασια το ποσο ισαξιες σχεδον επιδοσεις εχει να μου προσφερει η αντιπαλη εταιρεια και επειδη δε το παιρνεις και εσυ σημαινει οτι δε μπορεις να το παρεις γιατι εισαι φτωχαδακι (οταν ομως ειχε το τριπλο CF με τις 280Χ , ηταν εξαιρετικη η AMD ).

Vs 

AMD RE NIAMU , ιντελουλα τρεχα τωρα, τωρα θα δειτε την πλατη της ειεμνταρας ( ο οποιος εχει ιντελ επεξεργαστη στην υπογραφη του και καταριεται την ωρα και τη στιγμη που τον αγορασε 6 χρονια πριν).

Μπλαμπλαμπλαμπλα.

 

Περασε ωραια το μεσημερακι :p 

 

 

Ευτυχως υπαρχουν και οι υποστηρικτες της ΑMD που εχουν λογικη σκεψη.

CNA , kudos που καταφερες να απαντας χωρις να εκραγεις :hehe: 

Πωπω ενας πονοκεφαλος :rofl: 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Εχει μερικες βδομαδες που μου εβγαζε τετοια στις διαφημισεις :hehe: Οιωνος; :p 

 

Τωρα, για να ειμαι λιγο οντοπικ , θα ηθελα ryzen 3 με ενσωματωμενα γραφικα ικανα για απροσκοπτη αναπαραγωγη βιντεο, καλες τιμες για χρηση σε HTPC (προυποθετει μητρικες καταλληλες κλπ , εχω ερωτευτει αυτο το node 202 κουτακι , μου φαινεται θα το παρω και θα το κοιταζω απλα :hehe: ). 

Ζηταω πολλα; Υπαρχει τετοια περιπτωση; Κατι σαν ΑΡU αλλα χαμηλης καταναλωσης κλπ κλπ. Κατι που να κοιταζει οτιδηποτε "πεντιουμ/ι3" στα ματια , και να του ριχνει και στ'αυτια αν αυτο ειναι εφικτο! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tommybertsen said:

CNA , kudos που καταφερες να απαντας χωρις να εκραγεις :hehe: 

Άσκηση υπομονής υπ' αριθμόν 1728: «Προσπαθήστε να διατηρήσετε την ψυχραιμία σας με κάθε κόστος. Να θυμάστε ότι ο @astrolabos παρακολουθεί συνεχώς και η @karmen1983 έχει περίοδο* και επισκέπτεται συχνά τον γναθοχειρουργό.
*Αφού δεν ξέρετε τον κύκλο της θεωρείστε ότι έχει περίοδο κάθε μέρα....»

2 minutes ago, tommybertsen said:

Εχει μερικες βδομαδες που μου εβγαζε τετοια στις διαφημισεις :hehe: Οιωνος; :p 

 

Τωρα, για να ειμαι λιγο οντοπικ , θα ηθελα ryzen 3 με ενσωματωμενα γραφικα ικανα για απροσκοπτη αναπαραγωγη βιντεο, καλες τιμες για χρηση σε HTPC (προυποθετει μητρικες καταλληλες κλπ , εχω ερωτευτει αυτο το node 202 κουτακι , μου φαινεται θα το παρω και θα το κοιταζω απλα :hehe: ). 

Ζηταω πολλα; Υπαρχει τετοια περιπτωση; Κατι σαν ΑΡU αλλα χαμηλης καταναλωσης κλπ κλπ. Κατι που να κοιταζει οτιδηποτε "πεντιουμ/ι3" στα ματια , και να του ριχνει και στ'αυτια αν αυτο ειναι εφικτο! 

Μα θα βγουν APU's βασισμένες στον πυρήνα Zen.

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος cna έγραψε:

*Αφού δεν ξέρετε τον κύκλο της θεωρείστε ότι έχει περίοδο κάθε μέρα....»

ή κατεβάστε το "period calendar" , και ξερετε τι και πως :p 

/offtopic! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αναρωτιέμαι εάν θα μπορούσε η AMD να ενσωματώσει γραφικά και στον Ryzen 5. Βέβαια σε αυτήν την φάση μάλλον είναι δύσκολο γιατί απ' ό,τι φαίνεται στοκάρει R5 & R3 με βάση όσα R7 είναι προβληματικά και όχι επειδή έχει ξεχωριστή γραμμή παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen, τα θέλει όμως ο πισινός σας ορισμένων... Άντε, κάποιοι έχουν μειωμένο καταλογισμό και καταλήγουν περιστασιακά να εκτίουν μικροποινές για να επανέλθει το θέμα στην ομαλή του ροή. Οι υπόλοιποι γιατί αναμοχλεύετε την κατάσταση;

 

Μάλλον πρέπει να βάλουμε πλαφόν μηνυμάτων ανά ώρα και 24ωρο σε τούτο το θέμα, να κλειδώνει αυτόματα όταν ανάβουν τα αίματα, να γλυτώσουμε και μερικές ώρες από τη ζωή μας. :hehe:

 

Θυμίζω, "AMD ZEN thread". Για να επιστρέφουμε σιγά-σιγά!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις καθολου αδικο. Παρασυρθηκα απο την σωρο μηνυματων! Δεν το'γραψα με σκοπο να το τραβηξω παραπανω. Ηταν το συμπερασμα ως "εξωτερικου παρατηρητη" που προσπαθει να μαθει τιποτις (και μαθαινει ασχετα πραγματα τελικα :p )

Απο εμενα τελος τα οφφτοπικ εντελως! 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έκανα την ατασθαλία μου για να μην με τρώει πια η τσέπη μου με τον ryzen. Πήρα ένα πολύμετρο και ένα δεύτερο παλμογράφο, οπότε το ξόδεψα το budget. Έτσι αναγκαστικά θα περιμένω το καλοκαίρι να πάρω μια σταθερή ryzen πλατφόρμα.

Θα παρακολουθώ το thread για νεότερα και να ρίχνω κανένα γέλιο :p

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ποιο fake πεθαίνεις. Άλλα ρολόγια η κάρτα, πιθανώς και εντελώς άλλη κάρτα αυτή με τον 1800Χ που δεν τερματίζει καν σε μερικά. Αν ίσχυαν αυτά, τα fanboys που πήραν ryzen σε γειτονικό φόρουμ θα είχαν ρίξει τώρα το ιντερνετ. Αντιθέτως ανεβάζουυν κανα cinebench και περιμένουν το ουίσκι να ωριμάσει.

 

Δες τη θερμοκρασία και το usage της κάρτας στα δύο screens του tomb raider..

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.