Jump to content



Recommended Posts

πριν 32 λεπτά, το μέλος makio έγραψε:

 

...μας προκαλεις!!

λοιπον θελω αμερικανικο μπιλιαρδο κομπλε (στεκες,μπιλιες κλπ...ΚΑΙ την μαντεκα!) και στη γωνια jukebox! ....ευκολακι!  :hehe:

 

(απιστευτος ! !....ακου λεμονακι στα ποτηρια..........)

 

...μπιλιάρδο έχω κόψει τα κομμάτια εδώ και μήνες... αλλά επειδή το βλέπω μεγάλο μπελά (μάρμαρο, γωνίες, τσόχα) δεν το ξεκίνησα ακόμη :lol:

Jukebox χλωμό το βλέπω. Εκτός αν αποκτήσω την τεχνολογία στο μέλλον :huh::unsure::rolleyes::lol:

 

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

@Asxetius κανα μπυρόνι και κανα jack πρέπει να βάλεις :p

 

Τα έχω βρει. Αυτά θα είναι στον 3ο όροφο.

3os όροφος για "μεγάλους"... άνω των 23 ετών.

Μπιλιάρδο, βελάκια, τραπέζια με τράπουλες και bar B)

Έγινε επεξεργασία από Asxetius
  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Asxetius έγραψε:

 

...μπιλιάρδο έχω κόψει τα κομμάτια εδώ και μήνες... αλλά επειδή το βλέπω μεγάλο μπελά (μάρμαρο, γωνίες, τσόχα) δεν το ξεκίνησα ακόμη :lol:

Jukebox χλωμό το βλέπω. Εκτός αν αποκτήσω την τεχνολογία στο μέλλον :huh::unsure::rolleyes::lol:

 

 

 

Τα έχω βρει. Αυτά θα είναι στον 3ο όροφο.

3os όροφος για "μεγάλους"... άνω των 23 ετών.

Μπιλιάρδο, βελάκια, τραπέζια με τράπουλες και bar B)

Εισακούστηκε η χθεσινή τηλεφωνική επιθυμιο-ευχή μου τελικά !!!    :p

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες εβδομάδες, είχαμε αλλαγή κουφωμάτων..... 

IMG_20180522_114134.thumb.jpg.30f51fc6d57fbbc878a095858b25e218.jpg

 

κρίμα να πάνε χαμένες, είπα ... ούτε 30 χρόνια δεν τις είχαμε :hehe:

αμ έπος αμ έργον λοιπόν

IMG_20180424_180219.thumb.jpg.d69e240ccdc01a06bd41f29e4a40c743.jpg

 

αγόρασα 2 στράτζες γαλβανιζέ 40χ40 χιλ. τις έκοψα 3 κομμάτια (για να μπορέσω να τις μεταφέρω) και νάτες ! Κόστος 28 ευρά

 

IMG_20180430_183526.thumb.jpg.b771c6ccb2e5e12bc3048fea885c4b8b.jpg

 

κόλληση με 2αρι ηλεκτρόδιο, και μπόλικη υπομονή.... η κομμοδινούλα έδειξε τις αδυναμίες της, καθώς δεν μπορούσα να βρω μια ''σκάλα'' στα αμπέρ που να παίζει σωστά. Αλλά τελικά τα κατάφερα, χωρίς τρύπες.

 

IMG_20180522_114344.thumb.jpg.3e563becf47df79f65e2e970140e5ee5.jpg IMG_20180522_114302.thumb.jpg.230325cb5e9d316af8fa3a5d7c81f520.jpg

 

το τελικό (περίπου) αποτέλεσμα. τρύπημα με 8αρι τρυπάνι και περαστές καρόβιδες (6 τεμ.) 

Απομένει να δε τι θα κάνω με τα βυθίσματα των ταμπλάδων. Γυαλί / πλεξι αποκλείεται, λόγω ευπάθειας. 

Τι προτείνετε (και αν γνωρίζετε και το κόστος) ?

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

Απομένει να δε τι θα κάνω με τα βυθίσματα των ταμπλάδων. Γυαλί / πλεξι αποκλείεται, λόγω ευπάθειας. 

Τι προτείνετε (και αν γνωρίζετε και το κόστος) ?

 

Τρίψε το και ρίξε πολυεστέρα ή διό συστατικών

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

Τρίψε το και ρίξε πολυεστέρα ή διό συστατικών

 

έχει ζήτημα ο πολυεστέρας (αν μείνει μόνος του χωρίς άλλη κατεργασία) να ξεκολήσει απο εκεί που θα πάει ή να πολυμεριστεί και να θαμπώσει/τριφτεί απο τον ήλιο ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

έχει ζήτημα ο πολυεστέρας (αν μείνει μόνος του χωρίς άλλη κατεργασία) να ξεκολήσει απο εκεί που θα πάει ή να πολυμεριστεί και να θαμπώσει/τριφτεί απο τον ήλιο ? 

 

Αν ξέρεις δεν έχει κανένα…αλλά την έχω πατήσει πολλές φορές. Είναι ξεχωριστό επάγγελμα ο πλαστικατζης. Το καλό είναι ότι διορθώνετε ότι και να κάνεις.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΓιαγκΤ said:

 

Αν ξέρεις δεν έχει κανένα…αλλά την έχω πατήσει πολλές φορές. Είναι ξεχωριστό επάγγελμα ο πλαστικατζης. Το καλό είναι ότι διορθώνετε ότι και να κάνεις.

 

δεν τον έχω δουλέψει ποτέ, και απο τα ελάχιστα που ξέρω, με έχουν κάνει να τον φοβάμαι. Το άλλο υλικό 2 συστατικών που ανέφερες, έχεις κάτι κατά νου ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

δεν τον έχω δουλέψει ποτέ, και απο τα ελάχιστα που ξέρω, με έχουν κάνει να τον φοβάμαι. Το άλλο υλικό 2 συστατικών που ανέφερες, έχεις κάτι κατά νου ?

Διάφορες κόλες 2 συστατικών αλλά νομίζω είναι ασύμφορο

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, colt3003 said:

 

Απομένει να δε τι θα κάνω με τα βυθίσματα των ταμπλάδων. Γυαλί / πλεξι αποκλείεται, λόγω ευπάθειας. 

Τι προτείνετε (και αν γνωρίζετε και το κόστος) ?

Υπάρχουν υλικά που μπορούν να γεμίσουν το κενό, αλλα πιστεύω με το χρόνο θα έχεις θέματα, γιατι το ξύλο έχει άλλη συμπεριφορά απο πχ ενα πλαστικό ή ενα τσιμεντοειδές κτλ. Οπότε σίγουρα σε τόσο μεγάλη επιφάνεια, το υλικό θα ραγίσει ή το ξύλο θα ανοίξει κτλ.

 

Μια λύση ίσως αν την πήγαινες σε κάποιο εργοστάσιο με ξύλα και στην πλανίζανε κάποιους πόντους, οπότε είχες μια τέλεια ευθεία.

Μια άλλη λύση αν σου έκοβαν τετραγωνάκια απο κάποιο υλικό που σου αρέσει και τα έβαζες με κόλλα στα κενά που έχει η πόρτα. Βλέπω οτι έχουν και πατούρα, άρα ίσως να μη χρειαστεί καθόλου σκάψιμο το ξύλο, απλά να ακουμπήσει πάνω το υλικό και να κολληθεί. Ως υλικό εννοώ πχ κομματάκια μάρμαρο ή πέτρας ή τζαμάκια κτλ...Καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου την πόρτα για να δεις επιτόπου τι πάχος και διάσταση ταιριάζει, οπότε και κόβεις αντίγραφα μετά...

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2018 at 11:06 ΜΜ, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Δεν ειναι για πολλα πολλα , αλλα αρκετα χρησιμη για μικροδουλειες κ χαμηλα υψη!!! 

Ωραία η σκαλίτσα! :T: 

Αλλά Στέλιο θα αισθανόμουν πιο ήσυχος αν έβαζες και μια αλυσιδίτσα από το ένα ποδαρικό στο άλλο !

Έτσι για μη χωράει το πόδι του σατανά!  :)

 

@costas1965 Παππού πολύ ωραίο το ρολόι της . . . "Βεργίνας"  !  :T:

Αλλά πρέπει να σου βγήκαν τα μάτια στο 10 μέτρα και μια κόβε !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.