Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

Κουραστικη αλλα ομορφη μερα σημερα... ειναι πολυ καλο να βρισκεσαι με ανθρωπους που εκτιμας κ εχεις να δεις καιρο!:) 

Περιμενω παρουσιασεις αργοτερα...:p

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να γελασουμε κ λιγο.

Στην οικοδομη εχω έναν απιστευτο μαστορα ονόματι Στελιος. Ειναι πλακατζης οσο δε παει παρολο που δύσκολα τον σταματας για κουβέντα και να μη δουλευει. Οπου σοβατισει ειναι αλφαδι η δουλεια.

 

Ε καποια στιγμη το μεσημερι κανουν ενα διάλειμμα τα μαστορια για κολατσιό και ρωταει ενας τον Στελιο.

 

 

Ρε Στελαρα ολοι ειπαμε πως ριξαμε τις γυναικες μας. Εσυ γιατι δε λες; (ο στελιος 50 αρης  οι αλλοι αντε 30 με το ζορι)

 

Τους λεει λοιπον οτι

 

Τα πρωτα ραντεβου ηταν γεια τι κανεις και μη μου απτου αλλα μετα απο καποια ραντεβου μολις ηταν να "μπει το νερο στο αυλακι" πεφτει στο τραπεζι η ερωτηση...

 

Στελιο μου τι δουλεια κανεις;

 

Ο Στελιος στο καπακι απαντα...

 

Σχεδιαστης εφαρμοστης διαφορων επιχρισματων.

 

ε πως να μη πεσει και να γινει χαλι να τη πατησω η γυναικα;;;

 

γελοια μεχρι δακρύων...

 

 

Τι γελατε ρε;;; Να της ελεγα οτι ειμαι οικοδομος να τρεχει ακομα και με οπισθεν;;; :hehe:

 

Γενικο συμπερασμα. Μπορει να ειναι δυσκολη δουλεια, αλλα το λαικο χιουμορ την κανει ευχαριστη :)

 

Αμτε καλο βραδυ σε ολους :)

 

 

  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να βάλω μια μικρή σόμπα χαλαζία στον τοίχο του μπάνιου, για θέρμανση στα γρήγορα, αλλά δεν ήθελα να τρυπήσω τα πλακάκια, τελικά έβαλα θερμόκολλα για να το δοκιμάσω… δεν κουνιέται με τπτ τωρα, το έβαλα πρόχειρα και είναι λίγο off :hehe: , αναρωτιέμαι πόσο καιρό να του πάρει για να ξεκολλήσει και να πέσει :p.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Είπα να δοκιμάσω, το πλακάκι είναι λείο, στην σόμπα είχε υποδοχή για βίδες και την έβαλα εκεί στις τρύπες και κόλλησε υπερβολικά καλά θα έλεγα, από εμπειρία ξέρω ότι με τους μήνες θα ξεκολλήσει, να δούμε σε πόσο! :hehe:

 

 

Stanley STHT6-70417 120W

Human LX-2900

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που με φοβίζει είναι η υγρασία/υδρατμοί ... μην στο πρώτο μπάνιο γίνει το μπαμ από την πτώση... :p

Εγώ είχα βάλει στο ¨καπάκι" του λεβιέ των ταχυτήτων και ήταν όλα καλά... και όταν το είδε ο ήλιος το αυτοκίνητο...το μεσημέρι που μπήκα μέσα να φύγω είχε πεταχτεί το καπάκι :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα, δεν είχα σκεφτεί, αν και οι αρμοί στο μπάνιο μου είναι από τους παλιούς που δεν χρησιμοποιούσαν spacers, τα σταυρουδάκια, οπότε είναι πολύ μικρή, ωστόσο όντως αν γίνετε είναι καλύτερο από το να τρυπήσεις πλακάκι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Havic έγραψε:

αναρωτιέμαι πόσο καιρό να του πάρει για να ξεκολλήσει και να πέσει :p.

A ! Μην ανησυχείς, η απορία θα σου λυθεί πολύ γρήγορα! :hehe:

Με τη πρώτη λειτουργία, μετά από λίγη ώρα θα γλιστρήσει σιγά στην αρχή και γρήγορα μετά κατά πάτωμα μεριά΄! 

Κι ας μην έχει υγρασία, η ακτινοβολία της πίσω πλευράς του κατόπτρου, προς τον τοίχο, θα κάνει μια χαρά τη δουλειά της! :p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους έχουν απορία είμαι ακόμα ζωντανός, την έβαλα στο φουλ όσο έκανα μπάνιο, κάνα 20λεπτο 30λεπτο μαξ, και δεν έπεσε, όχι ακόμα δλδ.

Το ότι δεν ξεκόλλησε ίσως έχει να κάνει και με το γεγονός οτι η θερμοκολλα είναι υψηλής θερμοκρασίας, όχι χαμηλής για χειροτεχνίες.

Για να μην δώσω λάθος εντύπωση και καεί κανένας να πω ότι η πρίζα είναι εκτός μπάνιου, οπότε η πόρτα είναι ελαφρώς ανοιχτή, ίσα να χωράει το καλώδιο, η συσκευή είναι μακριά από την μπανιέρα και πέρα από την κουρτίνα δεν υπάρχει περίπτωση να βραχεί, τώρα για τους υδρατμούς υπάρχει ανεμιστήρας και νομίζω η συσκευή σε συνδιασμό την αρραγωμαδα δεν άφησε το μπάνιο να γίνει η κλασσική σάουνα.

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.