Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Η nvidia σφυρηλατεί τους οικογενειακούς δεσμούς, συμβάλλει δε στην επανένωση των χαμένων συγγενών. Κάτω απ' το δερμάτινό του, ο Jensen είναι ψυχούλα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το spoiler με προσοχή μην σας φυγουν καφέδες, πίτσες σουβλάκια κλπ. κλπ.....:whistling:

n4tu7kbpwdr11.jpg?width=640&crop=smart&s=82f4cbbffffc8dd6020d6f6054c1de6065e9948d

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφύγει η κατάσταση με τις τιμές πάντως...Mνήμες, CPUs & GPUs

 

Είμαι περίεργος να δω αν θα πέσουν ή όχι μόλις περάσει ο πυρετός των pre-orders. Αν δεν πέσουν σημαίνει ότι πουλάνε που σημαίνει ότι θα συνεχίσουν την ανηφόρα. Ε στο τέλος θα πάρουν δρόμο όλοι από το χόμποι και θα τις φάνε μόνοι τους διότι το πρόβλημα δεν είναι το κοινό που θα αγοράσει hardware ως επαγγελματικό εξοπλισμό αλλά όλο το gaming community. Αν θέλω 2-3 χιλιάρικα στο τέλος για να φτιάξω ένα καλό gaming pc παίζει να τους μουτζώσω και να πάρω κονσόλα. Σε λίγο και τα μεταχειρισμένα θα ξεφύγουν. 

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν παραχ3σ3ι όλοι...μα όλοι (nVidia , apple, huawei, lg, samsung, intel, adidas,  puma, mercedes, kia)...ακριβαίνουν τα πάντα σε όλα τα καταναλωτικά προϊόντα της αγοράς... από τα βασικά είδη μέχρι τα 2ουσας-3ουσας σημασίας ηλεκτρονικά είδη που αφορούν αυτούς που, έχοντας εξασφαλίσει τα προς το ζην και έχουν την υγεία τους, τους περισσεύουν 2 φράγκα που θα ήθελαν να ξοδέψουν σε κάτι που θα τους δώσει κάποια "χαρά", ως ανταμοιβή των "κόπων τους"...Επέλεγες αξιόλογο "κινέζικο" γιατί ειχε ουσιαστική διαφορά τιμής ...τωρα τι 800 τι 1000 ευρώ; η επόμενη σειρά στα 1100-1200...κι όλα αυτά για πράγματα που απαξιώνονται τεχνολογικά στην αμέσως επόμενη γεννιά!  Το ίδιο ισχύει για τα μεταχείρο ....

στα 40 ευρώ να αγοράσεις κάτι 30 το καταλαβαίνω (25% κάτω) ...σε κάτι που πουλιεται καινούργιο στα 800 να στο δίνουν στα 750 δεν το καταλαβαίνω...

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινετε οτι δε υπαρχει ουτε για πλακα κομματι 2080 ti στην αγορα και μιλαμε για ολες τις καρτες απο 1250-1500 ευρώ.Τα ιδια προβλέπω και για i9 9900k κλπ με βαση το hype που βλεπω. Εγω τα ειπα και πιο πριν εχει καταντησει γελοια η κατασταση.Ή εξωτερικο παιρνουν όλοι τεραστιους μισθους 3-4k+ καθαρά, η εχει καταντησει το hardware και gadgets χομπυ πραγματικα πολυ πλουσιων ανθρωπων δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Helly έγραψε:

Το καταλαβαινετε οτι δε υπαρχει ουτε για πλακα κομματι 2080 ti στην αγορα και μιλαμε για ολες τις καρτες απο 1250-1500 ευρώ.Τα ιδια προβλέπω και για i9 9900k κλπ με βαση το hype που βλεπω. Εγω τα ειπα και πιο πριν εχει καταντησει γελοια η κατασταση.Ή εξωτερικο παιρνουν όλοι τεραστιους μισθους 3-4k+ καθαρά, η εχει καταντησει το hardware και gadgets χομπυ πραγματικα πολυ πλουσιων ανθρωπων δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

Ναι παίρνουν τέτοιους μισθους

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helly said:

Το καταλαβαινετε οτι δε υπαρχει ουτε για πλακα κομματι 2080 ti στην αγορα και μιλαμε για ολες τις καρτες απο 1250-1500 ευρώ.Τα ιδια προβλέπω και για i9 9900k κλπ με βαση το hype που βλεπω. Εγω τα ειπα και πιο πριν εχει καταντησει γελοια η κατασταση.Ή εξωτερικο παιρνουν όλοι τεραστιους μισθους 3-4k+ καθαρά, η εχει καταντησει το hardware και gadgets χομπυ πραγματικα πολυ πλουσιων ανθρωπων δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

 

Στις USA δεν είναι λίγα τα households με εισοδήματα πάνω από $120.000 το χρονο (2 μισθούς) αλλά γενικά έχουν αυξηθεί ¨οι πλούσιοι" στον πλανήτη και τα high-end προϊόντα ανεβαίνουν σε τιμές σαν ρουκέτες. Εμείς στην Ελλάδα δε πάμε προς τα πίσω....?

Link to comment
Share on other sites

Είναι paper launch η RTX, δεν πάνε για volumes.

Για τους 9900Κ θα δούμε πως θα πάνε οι Xeon στο Q4 και θα σου πω αν είναι κι αυτοί paper launch.

Κατά τα άλλα, αργήσατε λίγο αλλά είδατε την μεγάλη εικόνα.

Μην στηρίζετε, υποστηρίζετε, αγοράζετε ότι βγαίνει από Apple, Samsung, nVidia, Intel κτλ

Αν δεν βρίσκετε εναλλακτικές (κακώς) κρατήστε τα λεφτά στην τσέπη.

People have the power.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Εκτος αν η διαθεσιμοτητα ειναι ΠΟΛΥ μικρη για να φαινεται οτι υπαρχει κινηση και πουλαει

Και ναι η διαθεσιμοτητα ειναι μικρή.

 

Καλα εδω ειμαστε γιαν κλαματα.

Ουτε θα παρουμε αλλα και να εχουμε δεν παιζει τιποτα.

Αρα ειμαστε μια χαρα οπως ειμαστε ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

στο διπλα φορουμ ομως, βλεπω παρα πολλους που πηραν. Απεξω βεβαια :p

 

Μισθους??

Α για καρτες μιλαμε ξεχασα..

Η αληθεια ειναι οτι εγω κούμπωσα ενα xbox one x και δεν το μετανιωσα.Για τα χρηματα του μαμει.

 

Πιο πολύ το πηρα για uhd blu ray

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, azazil1190 said:

Μισθους??

Α για καρτες μιλαμε ξεχασα..

Η αληθεια ειναι οτι εγω κούμπωσα ενα xbox one x και δεν το μετανιωσα.Για τα χρηματα του μαμει.

 

Πιο πολύ το πηρα για uhd blu ray

 

Πλάκα πλάκα θέλει ο μικρός μου Gaming PC και αν το φτιάξω θα είναι επειδή το θέλω κι εγώ αλλιώς δαγκωτό X-Box. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Jargon έγραψε:

 

Πλάκα πλάκα θέλει ο μικρός μου Gaming PC και αν το φτιάξω θα είναι επειδή το θέλω κι εγώ αλλιώς δαγκωτό X-Box. 

 

Αν το σκέφτεσαι για μια 2080ti, ετοιμάσου.... θα παρουσιαστούν όλοι οι χαμένοι γιοι σου....

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

να τα μας....να πας να παιξεις bf στην κονσόλα κυριος...

Αφου δεν παιζω γενικα.

 lego  για τον μικρο εχω παρει.

Nfs για μένα και starwars.

Με βολεψε οπως ειπα για τα uhd δισκσκια για το netflix και Spotify ,για να μην ανοιγω pc.

Αλλα περι bf (και cod)εχω γνωστό μου που παιζει σε xbox και νομιζεις οτι εχει keyboard + mouse.Το headshot και το sniper το παει τραίνο.

Εγω δεν μπορω ετσι ουτε απο το pc.

Online δεν παιζω ειναι κατι καμμένα  τυπακια και με παρταρουν ?

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.