Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το άσχημη, είναι τιμητικό :p 

Εμένα μου φαίνεται ωραιότατη. Καλύτερη από την ti που έχω. Έβγαλαν αυτό το πορτοκαλί αίσχος.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Εμένα μου φαίνεται ωραιότατη. Καλύτερη από την ti που έχω. Έβγαλαν αυτό το πορτοκαλί αίσχος.

Έχει αρκετά καλούς οφθαλμίατρους η Αττική :p 

Χωρίς πλάκα, οκ, υποκειμενικό το θέμα γούστου, αλλά η ti σου είναι καλύτερη συνολικά από το παραπάνω "πράγμα" :p 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ουτε για πλακα πουθενα 2080,2080ti ετοιμοπαραδοτη.

Δεν μπορω να καταλάβω τι σκ@τα σκεπτικό εχει η nvidia.

 

Οποτε εβγαζε νεα καρτα ηξερα απο που θα αγοραζα evga eu,και εκει πόρτα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 39 λεπτά, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Δεν υπαρχει ουτε για πλακα πουθενα 2080,2080ti ετοιμοπαραδοτη.

Δεν μπορω να καταλάβω τι σκ@τα σκεπτικό εχει η nvidia.

 

Οποτε εβγαζε νεα καρτα ηξερα απο που θα αγοραζα evga eu,και εκει πόρτα παιζει.

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και πες οτι τη βρηκες, τι θα την κανεις? απο 1080-1080ti δεν εχει κανενα νοημα να φυγεις.

Έχει μια ενόχληση χαμηλά στην κωλότσεπη.

Ή οι κάρτες είναι λίγες (paper launch) ή, παρά τα όσα λέγονται, ο κόσμος τις εξαφάνισε. Ή και τα δύο μαζί, αμφότερα, ταυτόχρονα, συγχρόνως:p....

https://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-rtx-2080-ti-gaming-oc-11g-review,1.html

Κάποιο λάθος έχουν κάνει στην msi. Αδικαιολόγητα υψηλές οι θερμοκρασίες των trio+duke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Και πες οτι τη βρηκες, τι θα την κανεις? απο 1080-1080ti δεν εχει κανενα νοημα να φυγεις.

Ετσι για το γαμωτο θελω μια 2080ti να δω τι παιζει.

Αφου με ξέρετε εχω λόξα με οτι καινούριο βγει σε καρτα.

Η λογικη μεσα μου λεει να μην παρω.Μιας και με την 1080ti με το gsync μονιτορ δεν εχω κανα θεμα.

Αλλα ειναι ο καλος η φαγούρα της καινουργιλας(ξεσφραγισμα κουτι,χαιδεμα καρτας και κουμπωμα) :p

Να τρεξω κανα μπεντς κτλ.

 

καιρο εχω να τα κανω

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από την 1080Ti (Asus Strix OC + Phanteks Waterblock) μόνο στην 2080Ti θα είχε νόημα να πάω αλλά το πρόβλημα είναι ότι τελικά δεν παίζω παιχνίδαι και από τον Απρίλιο που κατάφερα να στήσω το PC έχω παίξει μόνο το Tomb Raider (2013) και ξεκίνησα το Rise + Doom 2016. Έφτιαξα και μια library Με 35 Games στο Steam αλλά με τους ρυθμούς που πάω.....

 

Αλλά όπως και ο azazil1190 θα γούσταρα πολύ να πάρω μια 2080Ti και να δώσω στο γιο μου την 1080Ti. Για κάθε μήνα που κρατιέμαι αγοράζω ένα giftcard στο Amazon.de οπότε κάποια στιγμή θα μου έρθει "τσάμπα".....? ή θα πάρω την επόμενη. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Jargon έγραψε:

και να δώσω στο γιο μου την 1080Ti

Έλα ρε μπαμπά και σε έψαχνα :p 

Jokes aside, είμαι σε αδιέξοδο με τις τιμές που βλέπω. Και εννοώ παντού, όχι μόνο για καινούριες.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tommybertsen said:

Έλα ρε μπαμπά και σε έψαχνα :p 

Jokes aside, είμαι σε αδιέξοδο με τις τιμές που βλέπω. Και εννοώ παντού, όχι μόνο για καινούριες.

Από τα μισά και ολόκληρα νεφρά, περάσαμε στις υιοθεσίες. Προβλέπω οικογενειακά δράματα... :hehe:

 

Εν τω μεταξύ θυμήθηκα αυτό

8OOJ8Hrmg_t0m5J4FvCOv4KOjHhHdzZbAm6GGxKr

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.....? Γιε μου κάτσε να κλείσω καμιά εξτρα δουλίτσα και κάτι θα γίνει....... (πέραν της πλάκας ο μικρός είναι 10 χρονών δεν χρειάζεται 1080Τι - με μια GTX 780 που του έχω δώσει παίζει Fortnite μια χαρά που και που). 

 

Πέραν της πλάκας είχα αρκετά χρόνια ν'ασχοληθώ με Hardware και ενώ έστησα νέο PC (7940X + 1080 Ti + 64GB Ram + NVEM + Custom Water) το έκανα γιατί μου βγάζει χρήματα και το χρησιμοποιώ επαγγελματικά. Διαφορετικά για gaming μόνο η κατάσταση με τις τιμές έχει ξεφύγει (9900K CPUs, ΡΑΜ, Nvidia 2000 Series, 4Κ Monitors with G-Sync, PSUs, Water Cooling, Fans, Mice, Keyboards). 

 

Βέβαια δεν μας υποχρεώνει κανείς ν'αγοράσουμε αλλά έχω περιέργια να δω πως θα εξελιχθεί η αγορά κι αν οι πωλήσεις ειδικά στις GPUs & Intel 9900K θα πάνε καλά. Για την ώρα δεν υπάρχει σε στοκ τίποτα αλλά αυτό μπορεί να είναι και τεχνητό. Θα ξέρουμε πραγματικά που πάνε οι τιμές (πιο πάνω?) όταν θα βγουν οι επόμενες γενιές.

 

Πάντως το high-end hardware (flagships) πάει όλο και πιο ψηλά.......κι εμείς στην Ελλάδα....καλά δεν συζητάω να γίνει καμιά στραβή με ευρώ / EU.....Τόμπολα μετά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.