Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Το polygon ξανάκανε update το άρθρο του και τώρα γράφει:

 

The Nvidia-manufactured Founders Edition versions will cost $599 for the RTX 2070, $799 for the RTX 2080 and $1,199 for the RTX 2080 Ti. The latter two cards are expected to ship “on or around” Sept. 20, while there is no estimated release date for the RTX 2070. Pre-orders are currently available for the RTX 2080 and 2080 Ti.

Nvidia CEO Jensen Huang announced different “starting at” prices during the keynote presentation. Huang’s presentation said the RTX 2070 will start at $499, the RTX 2080 at $699 and the RTX 2080 Ti at $999. It’s unclear if those will be the eventual prices for the Founders Edition cards, or prices for third-party manufacturers’ cards.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vasot said:

Γυρω στα 1200 δολαρια θα πουλιεται η 2080Τι αουτς και γυρω στα $800 η 2080....

 

Μιλαμε για απιστευτα μεγαλες τιμες λες και ειναι απο χρυσο τρεχατε πλουτοκρατια μου να αγορασετε

 

βγήκαμε από τα μνημόνια μην ξεχνάς με τις ευλογίες όλων αγοράστε !

τέλος πάντων άντε να δούμε και τα benchmarks όταν βγουν

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι , τα θελει ο κολος σας . 

Και οι 10ΧΧ το ιδιο ακριβες ηταν αλλα μια χαρα τις πηρατε ...

Θα ηταν χαζο , απο πλευρα της...... εταιριας, να μην ανεβασει τις τιμες  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Και οι 10ΧΧ το ιδιο ακριβες ηταν αλλα μια χαρα τις πηρατε ...

 

Όχι φίλε, δεν ήταν το ίδιο ακριβές. Ήταν 100 έως 150 πιο κάτω τα msrp. Τώρα η κυρά nvidia μας μπερδεύει και δεν ξέρουμε αν οι τιμές που μας είπε είναι για suggested msrp για τους υπόλοιπους κατασκευαστές ή pre-order now prices. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Υπάρχουν άνθρωποι που θα προπαραγγείλουν σε αυτές τις τιμές, χωρίς καν να αναφέρει clocks ξέρω γω :hehe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

αμέ, εγώ

  Hide contents

πάντως όχι :bleh:

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα πέσουν και που θα φτάσουν οι τιμές που βλέπω... Είναι way too high για να πάνε στα...699€ η 2080 ας πούμε... Νομίζω ότι θα κάτσω στα αυγά μου όπως το κόβω... Καλύτερα καμία 1080ti από τα bundle της EVGA για 1440p για 2-3 χρονάκια, αν οι τιμές δεν πέσουν σε λογικά επίπεδα σε 2-3 μήνες. Περιμένω να δω πως στην ευχή θα δικαιολογήσουν αυτές τις τιμές (πέρα από την παντελή έλλειψη ανταγωνισμού)

πριν 5 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Εγώ προτιμώ να κρατήσω την 1080ti, αν δεν την πουλήσω εντέλει πάρα να την σκοτώσω. Είδη τα ΚΟΡΆΚΙΑ ψάχνουν θύματα.... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 13 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν ξέρω κατά πόσο θα πέσουν και που θα φτάσουν οι τιμές που βλέπω... Είναι way too high για να πάνε στα...699€ η 2080 ας πούμε... Νομίζω ότι θα κάτσω στα αυγά μου όπως το κόβω...

Μια φορά έτυχε να τα φέρουν έτσι οι συγκυρίες και να έχω δυνατότητα να πάω σε 2080ti και μας τι έκανε ο άλλος με τα πέτσινα.

Αν η διαφορά της 2080ti είναι πάνω 200-250€ από την2080 (θα εξαρτηθεί και από τις επιδόσεις της 2080) και

υπερβαίνει το χιλιάρικο μετά τον πρώτο μήνα (μπορώ αλλά δεν πρόκειται να τα σκάσω για κάρτα) τότε μια χαρά είναι η 2080 

και μικρή πιθανότητα 1080ti.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

και εγω στα αυγά μου... 1080 μέχρι να λιώσει. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω 1200 ευρά για την Nvidia ακόμη και να τα είχα (που δεν). Αυτό ξεπερνάει τα όρια του hobby και του μικροβίου και φτάνει σε επίπεδα βιασμού! Τι να το κάνω αν κάθε φορα που ανοίγω το pc βλέπω τη φάτσα του πέτσινου να μου χαμογελάει??

 

Αχ AMD ti μας έκανες?? ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το είπα για το bundle, έχει πέσει το site της EVGA. Πάρε κατακαημένε κοσμάκη σε τιμές ευκαιρίας :hehe: Να δούμε πόσο καιρό θα κρατάνε τα bundles... Να δούμε επιδόσεις και αποφασίζουμε, αν και είμαι way too close να αποφασίσω υπέρ 1080ti... 850ρι EVGA G2 τροφοδοτικάκι, δίνω και το seasonic (ή δίνω το EVGA και κερδίζω περισσότερα).... 

(back on το site :p ) - (back offline :hehe: ) Δεν προλαβαίνουν τις προπαραγγελίες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tommybertsen said:

Τι ήθελα και το είπα για το bundle, έχει πέσει το site της EVGA. Πάρε κατακαημένε κοσμάκη σε τιμές ευκαιρίας :hehe: Να δούμε πόσο καιρό θα κρατάνε τα bundles... Να δούμε επιδόσεις και αποφασίζουμε, αν και είμαι way too close να αποφασίσω υπέρ 1080ti... 850ρι EVGA G2 τροφοδοτικάκι, δίνω και το seasonic (ή δίνω το EVGA και κερδίζω περισσότερα).... 

(back on το site :p )

Χαχαχαχαχαχα, και το καλύτερο το κρατάει η nvidia για έκπληξη για τα Χριστούγεννα RTX 2090 GTX TI. Με 120GB μνήμη, 20000 Cuda και στην προνομιακή τιμή των 30000ευρο.χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ότι  δεν έχουμε μια ακριβή εικόνα με τις επιδόσεις.

H FTW3 1080ti μου κλείνει το μάτι από την ώρα που έχω δει το bundle :bleh:

 

GIGABYTE teases AORUS GeForce RTX 2080 Ti

Spoiler

 

 

 

NVIDIA-GeForce-RTX-2080-and-RTX-2080-Ti-

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κλείνει το μάτι, αν το bundle υπάρχει μέχρι τέλη του μήνα που πληρώνομαι :hehe:  (έχω και γενέθλια αυτό το μήνα, ποιος με πιάνει... - μάλλον η @Olianna , αλλά λέμε τώρα :rofl: )

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.