Jump to content



Τι να αλλαξω;


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος DoNaTos έγραψε:

Να ρωτησω για το τροφοδοτικό όταν το είχα στήσει θυμάμαι ότι συνηστωμενο ήταν 750w για αυτή την m/b k CPU μήπως 600 w είναι λίγα; Από κάρτες ή 950 μ φαίνεται αρκετά δυνατή για αυτά που ζητάω! 

Συνιστώμενο από ποιόν; Γιατί ένα τέτοιο σύστημα ακόμα και με overclock θα στεκόταν μια χαρά με ένα ποιοτικό 550W τροφοδοτικό. Άμα πιάσεις τα noname που πολλά σου λένε 500W και δίνουν max 300W..  ..άστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε, με 600 είσαι μπρουκλης ,αν ειναι και καλη μάρκα σε βγάζει και για πολλά χρόνια ,αν ειναι κινέζος, εκτός οτι δε βγάζει τα Watt που λέει ,αν πάθει κατι, δε θα πέσει μόνο ,που λένε και στα εργα .

Θα πάρει κι αλλα μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, TopCLR said:

Στο "οικονομικός Kingston" νομίζω το χάλασες (και πήγαινε τόσο καλά). Ειδικά άμα πέσει σε κάποιον V300 (με αυτά που έγιναν με τις μνήμες του) δεν θα είναι μια χαρά για SSD! Για τον UV δεν βάζω το χέρι στην φωτιά αλλά νομίζω με λίγα ευρώ παραπάνω υπάρχουν καλύτερες λύσεις.

Τον v300 εχω εγω, προς το παρων δεν βλεπω καποιο προβλημα...και του εχω αλλαξει και τα φωτα.. :p @TopCLR

 

@DoNaTos και με ενα ποιοτικο 450w θα εισαι μια χαρα που λεει ο λογος...πηγαινε σε ενα 500-550 δεν θες κατι παραπανω,

οτι σου ειπαν και τα παιδια απο πανω δηλαδη :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LocoDiceGR said:

Τον v300 εχω εγω, προς το παρων δεν βλεπω καποιο προβλημα...και του εχω αλλαξει και τα φωτα.. :p @TopCLR

 

@DoNaTos και με ενα ποιοτικο 450w θα εισαι μια χαρα που λεει ο λογος...πηγαινε σε ενα 500-550 δεν θες κατι παραπανω,

οτι σου ειπαν και τα παιδια απο πανω δηλαδη :D

Ο v300 εκτός από τα προβλήματα που είχε είναι πολύ αργός. Δεν είμαι σίγουρος αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι οι νεότερες εκδόσεις του είχαν διορθώσει το πρόβλημα. Αλλά ακόμα και αν είναι έτσι τα νούμερα που κάνει είναι χάλια και δεν υπάρχει λόγος προτίμησης  μιας και υπάρχουν στην αγορά ssd να φάνε και οι κότες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@LocoDiceGR

Δεν εννούσα πρόβλημα στην λειτουργία του αλλά στις επιδόσεις του. Όπως είπε και ο pasjohn υπάρχουν πολλοί SSD πλέον που έχουν παρόμοια τιμή με τον V300 αλλά καλύτερες επιδόσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Αdata sp550 ssd 120gb (αριστος - αν μπορουσε τον 240ρη ακομη καλυτερα).

-Χfx ts 550W

-Για καρτουλα αν βρει καμμια 960 μεταχειρισμενη , παντα κανοντας υπερβαση στο μπατζετ το συνολικο. Διαφορετικα παει πιο κατω (καμμια 950 μεταχειρη ισως; ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.