Jump to content



Διαφορα fastpath σε stream?


Recommended Posts

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω λογο του ενδιαφερομαι να κανω stream και σε τεστακια βγαζω 0.75-0.79 upload θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις

1-απο κινητο πιανω 1.0 Mpbs upload ενω απο pc 0.75 παζει να φταιει το καλωδιο ethernet?

2-αν γυρισω την γραμμη σε fast path θα εχω καποια διαφορα οσο αναφορα το stream?διοτι ανεβαινε 1.5-2 φορας οταν προσπαθω να κανω stream?!

Link to comment
Share on other sites

2. oxi θελεις οσο τοδυνατον υψηλότερη ταχύτητα και με fastpath θυσιάζεις λιγη για καλυτερο πινγκ.

Με adsl ξεχνα το στριμ ,vdsl μονο

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος SirDiman έγραψε:

2. oxi θελεις οσο τοδυνατον υψηλότερη ταχύτητα και με fastpath θυσιάζεις λιγη για καλυτερο πινγκ.

Με adsl ξεχνα το στριμ ,vdsl μονο

για vdsl καλυπτομαι αλλα απο το αστικο για vdsl εχω 3.7χλμ αποσταση!πολυ δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, JohnJohn! said:

για vdsl καλυπτομαι αλλα απο το αστικο για vdsl εχω 3.7χλμ αποσταση!πολυ δεν ειναι?

Πάνω από 2χλμ απόσταση το vdsl θα λειτουργεί σαν adsl (απ'όσο γνωρίζω εγώ). Οπότε δεν αξίζει με την καμία στα 3.7χμλ εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που το είχα ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

Πάνω από 2χλμ απόσταση το vdsl θα λειτουργεί σαν adsl (απ'όσο γνωρίζω εγώ). Οπότε δεν αξίζει με την καμία στα 3.7χμλ εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που το είχα ψάξει.

τι να σου πω η cyta αυτο λεει παρολα αυτα το αστικο κεντρο ειναι στα 2.2χλμ πολυ φοβαμαι οτι γραφει οτι να΄ναι η ιδια η σελιδα!

Link to comment
Share on other sites

Με τα νούμερα που δίνεις σίγουρα δεν είναι βέλτιστο.

Εάν θέλεις πιο ακριβή εκτίμηση, ανέβασε το DSL status από το μόντεμ σου, να φαίνεται τουλάχιστον current/attainable bandwidth σε upload/download και attenuation.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.