Jump to content



Kακα Μαντατα για τους Χρηστες του Μozilla Firefox


Vasot

Recommended Posts

Αν νομιζετε οτι ειστε ασφαλεις απο τα Spyware και τα Pop ups σε σχεση με το Ιnternet Explorer μαλλον γελιεστε

Με την αυξανωμενη φημη του συγκεκριμενου Browser αποκτα και τα ιδια προβληματα ασφαλειας με το Ιnternet Explorer

Μαλλον χρειαζεται να διαβασετε αυτο το αρθρακι για να ενημερωθειτε

http://poptech.blogspot.com/2005/03/firefox-unleashes-spyware.html

Κομματι απο το αρθρο

Firefox having only been out less then a year is already being plagued with elementary style Spyware exploits and Pop-ups. This is only a sign of things to come. The Followers however should have taken note to Beware of false Prophets.

Με δυο λογια

Η χρηση ενος Αntispyware προγγραματος σαν το ADWARE SE για παραδειγμα ειναι τελικα απαραιτητη για οτι και Browser να χρησιμοποιετε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 13:24]

Με δυο λογια

Η χρηση ενος Αntispyware προγγραματος σαν το ADWARE SE για παραδειγμα ειναι τελικα απαραιτητη για οτι και Browser να χρησιμοποιετε

βαλτο και σε συνδυασμο με το πρωην Giant νυν Microsoft antispyware beta και εισαι καλυμμενος:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Με δυο λογια

Η χρηση ενος Αntispyware προγγραματος σαν το ADWARE SE για παραδειγμα ειναι τελικα απαραιτητη για οτι και Browser να χρησιμοποιετε

Ποτε κανεις δεν ειπε το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 11:26]

βαλτο και σε συνδυασμο με το πρωην Giant νυν Microsoft antispyware beta και εισαι καλυμμενος:T:

Πολλη καλο ειναι το GIANT (νυν Μicrosoft antispyware betα μια και την αγορασε η Microsoft την συγκεκριμενη εταιρια)

To εχω δοκιμασει :)

Mαλιστα πιανει περισσοτερα Spyware κλπ απο οτι το ADWARE SE

Το κακο ομως ειναι οτι δεν εχει και πολλη καλο Blocker (προς το παρον) :(

Ενω στο ΑDWARE SE 1.05 professional το Adwatch κανει πολλη καλυτερη δουλεια σαν Spyware blocker

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά με firefox + linux + SElinux + Firewall αισθάνομαι "σχετικά" ασφαλής ( όχι και πάρα πολύ, αλλά δεν έχω και τίποτα ιδιαίτερα σημαντικό στο pc μου :D )

(βέβαια at the moment δεν έχω τα 2 τελευταία, αλλά who cares?????)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fantacid [Σήμερα, στις 11:29]

Ποτε κανεις δεν ειπε το αντιθετο.

Eσυ μπορει οχι αλλα πολλη αλλοι Χρηστες που χρησιμοποιουν το Firefox το επιφημουσαν για το ποσο Antispyware proof ηταν σε σχεση με το Internet Explorer

Link to comment
Share on other sites

και οταν ξεμπερδέψετε με τον ΙΕ και το Firefox,

μπορειτε να πατε στον Opera και να ηρεμησει το κεφαλι σας...

υγ..δε λεω οτι ειναι O secured browser αλλα απο IE και FF στο θεμα αυτο ειναι καλυτερο....

(τωρα μπορειτε να πεσετε να με φατε)

Link to comment
Share on other sites

zarras κόκκινη σάλτσα νιαμ νιαμ!!Πέρα από την πλάκα όμως πιστεύω οτι το γεγονός αυτό είναι λίγο πολύ αναμενόμενο.Και το firefox έχει κενά.Απλά ο ΙΕ είναι τόσα χρόνια στην πιάτσα και η επίδοξοι διαφημιστές κλπ είχαν άπλετο χρόνο να μελετήσουν και να βρούν ανοίγματα.Τώρα που ο Μοζ κερδίσει έδαφος αρχίζουν να το προσέχουν και αυτόν.Και θα το δείτε οτι σε λίγο η κατάσταση θα χειροτερέψει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fantacid

Να τον φαμε ειπε,οχι να τον γλειψουμε!

εκτος αν ειναι παγωτο!!!

[110kg mode on]Α αν είναι παγωτό δεν τον τρώω.Θα χαλάσω την σιλουέτα μου και θα με σκοτώσει ο Βαγγέλης μου..[/110kg mode off]:D:D:P

Ρε παιδιά αυτό το ρημαδο-anti spyware της Μικροαπαλής από πού το ενεργοποιώ?

Ενώ υποτίθεται το κατέβασα δεν το βρίσκω για να κάνω σκαν.

Link to comment
Share on other sites

Με την v1.0 εχουν σταματησει τα popups k dialers.

vulnerabilities θα υπαρχουν παντα,σε ολους τους browsers,το θεμα ειναι αν θα κατσει καποιος να ασχοληθει με αυτα.

Φυσικα πρωτος στοχος ειναι τα vulnes του IE που χρησιμοποιηει η πλειονοτητα των χρηστων(ακα περισσοτεροι στοχοι!),μετα ερχεται ο ff στη συνεχεια ο οπερα κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Απο ασφαλεια(αν μπορει ποτε να το πει κανεις αυτο) ο firefox υπερεχει του opera,αλλα εχω την αισθηση οτι δεν συμβαινει το ιδιο και στη ταχυτητα(πιθανον να κανω λαθος).Παντως αυτο που αναφερετε για την ασφαλεια σε σχεση με τον αριθμο των χρηστων που χρησιμοποιει τον καθε browser ισχυει.Πιστευω πολυ συντομα θα εμφανιστουν κι αλλα προβληματα ,αλλα ποτε σαν του ΙΕ!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.