Jump to content



οθόνη για gaming


Recommended Posts

Προσπαθώ να καταλήξω σε οθόνη κ ειμαι μεταξύ lg 29UM58 κ benq xl2411z

 

απο την μια παίρνω ultrawide με IPS κ απο την άλλη ένα monitor με gaming χαρακτηριστικα

 

στα αρνητικά η lg δεν έχει τα ms κ τα hz της benq ενώ απο την άλλη η benq δεν έχει καλα χρώματα σαν tn panel

 

ps δεν ξέρω για την βάση της lg εμφανισιακά πως θα δειχνει,αν κάποιος την έχει με ενδιαφέρει

 

μου αρέσουν κ οι δυο μπορω να πω κ είναι στο budget μου

 

γνώμες;;

Έγινε επεξεργασία από AperfectCircle
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση στο ερώτημα αν είσαι pro gamer και σου χρειάζεται το 1ms response και τα 144hz, είναι που καθορίζει την επιλογή σου μιας και έχεις ξεκάθαρο τι προσφέρει η κάθε μία.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Νομίζω ότι η απάντηση στο ερώτημα αν είσαι pro gamer και σου χρειάζεται το 1ms response και τα 144hz, είναι που καθορίζει την επιλογή σου μιας και έχεις ξεκάθαρο τι προσφέρει η κάθε μία.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pro gamer??rly?

Πρεπει καποιος να παιζει σε competitive επιπεδο για να παρει 144hz??NOPE..

Γνωμη μου ειναι αναλογα τα παιχνιδια που παιζει(fps?-rts?)να παει και σε αναλογη οθονη..Βεβαια οποιον και να ρωτησεις που εχει 120+hz οθονη θα σου πει <Never back to 60hz>

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To 1ms συνηθως παει μαζι με τα 144hz. Και ναι πιστευω οτι το 1ms το χρειαζονται μονο οι pro/competitive player (αν το χρειαζονται και αυτοι).  Αρα αν δεν ειναι pro οτι ειδος και να παιζει  καλυτερα να προτιμησει τα καλυτερα χρωματα και την wide εμπειρια imo. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

To 1ms συνηθως παει μαζι με τα 144hz. Και ναι πιστευω οτι το 1ms το χρειαζονται μονο οι pro/competitive player (αν το χρειαζονται και αυτοι).  Αρα αν δεν ειναι pro οτι ειδος και να παιζει  καλυτερα να προτιμησει τα καλυτερα χρωματα και την wide εμπειρια imo. 

Εχεις παιξει σε 144hz??Και αν ναι τι παιχνιδια?

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα εκεί τα παίζω απ όταν πήρα το benq. Κυρίως fps έχουν γράψει η περισσότερες ώρες.

Το Point είναι να μας πει ο "τέλειος κυκλος" τι θέλει να κάνει με το monitor. Από κει και πέρα άλλος θα πει 144hz και ξερό ψωμί και άλλος χρώματα και πάλι χρώματα. Δεκτά όλα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιχνιδια παίζω περισσότερο league of legends,overwatch κ counter strike.θα βάλω να παίξω ομως κ gtav,life is strange κ οποίο καινούριο βγεί.

 

σκέφτομαι για benq αλλα δεν ξέρω ποσό κακά χρώματα έχει μιας κ διαβάζω πως τα default της είναι χάλια κ θέλουν ρύθμιση.

 

αν καταλήξω εκεί,ποιο κατάστημα απο skroutz να προτιμήσω κ δεύτερον όταν έρθει πως κοιτάζω αν έχει backlight bleeding;

 

τελος υπάρχει κάποιος λόγος να κοιτάξω ακομα στην ultrawide η την κανονική της lg;

Έγινε επεξεργασία από AperfectCircle
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.