Jump to content



ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ της δωρεάν αναβάθμισης στα Windows 10


Recommended Posts

Προσωπικά δεν τα έχω βάλει. Και δεν με βλέπω. Έχω μια insider edition και τρέχει στο ένα σύστημα, κρίμα που δεν πέρασα insider editions και στα άλλα συστήματα, αλλά δεν με βλέπω να αφήνω τα 7. Βαριέμαι να μαλώνω μέσα στους επόμενους μήνες με τα Windows 10 στο βασικό σύστημα.

 

Παρόλα αυτά, μιας και σήμερα είναι η τελευταία μέρα αναβάθμισης και δεν αποκλείεται κάποιοι να το είχαν αφήσει ακριβώς για την τελευταία μέρα, αυτό το thread είναι απλά μια υπενθύμιση για όσους ενδιαφέρονται/το σκέφτονταν. Οι άλλοι μπορούν να το αγνοήσουν.

 

Windows 10 free updates end at 10.59am on Saturday (UK time) - Software - News - HEXUS.net

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε φίλε, δεν θα δώσουν μια παράταση;; Πήρα το σήμα, πλήρωσα στην εφορία για το χαρτί, η ουρά ήταν μεγάλη... :p

Άντε να σταματήσει η γκρίνια όσων δεν τα ήθελαν.. τέλος αυτά. Όσοι τα πήραν, τα πήραν. Άντε να βγει και το update μεθαύριο να δούμε αλλαγές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα στο ταμπλετ τα προτιμησα αν και αρχιζω να το μετανιωνω εν μερη

(κλασσικα δεν δουλευει ο αισθητηρας περιστροφης της οθονης).

Κατα τα αλλα με αρεσει και για αυτο τα εβαλα που μπορω να κανω εγκατασταση τα app και χαζοgames

στην sd card μιας και με τα 8.1 δεν μπορουσα και ελεω ταμπλετ που ειχε μικρο δισκο γεμιζε με την μια.

Το εταιρω ημισυ μεχρις στιγμης τα συμπαθησε περαν μερικων προβληματων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας καταλαβαινω εγω προσωπικα. Γιατι δεν κανετε μια ενεργοποιηση σε εναν ξεμπαρκο δισκο να παρει η μητρικη την αδεια και μετα ξαναβαζετε τον τωρινο με τα 7/8...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω δοκιμάσει σε 3μηχανήματα να κάνω απλά 

Change Product Key & Activate αλλά πάντα το ίδιο error στο activate τρώω.

 

Χτες σε 11 μηχανάκια πάντως έγιναν κανονικά activate.

 

Ενημερωτικά επειδή κάποια συστήματα δεν έχω προλάβει να τα αναβαθμίσω σε 10 είπα απλά να κάνω activate και σιγά σιγά να τα στήσω όπως πρέπει.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, swatoner said:

Σήμερα έχω δοκιμάσει σε 3μηχανήματα να κάνω απλά 

Change Product Key & Activate αλλά πάντα το ίδιο error στο activate τρώω.

 

Χτες σε 11 μηχανάκια πάντως έγιναν κανονικά activate.

 

Ενημερωτικά επειδή κάποια συστήματα δεν έχω προλάβει να τα αναβαθμίσω σε 10 είπα απλά να κάνω activate και σιγά σιγά να τα στήσω όπως πρέπει.

Το HEXUS, του οποίου το link έχω στο πρώτο ποστ, λέει ότι ακόμα υπάρχει χρόνος.

 

Το TechSpot ή βιάστηκε να βάλει τον αυριανό τίτλο ή έχει άλλες πληροφορίες και μπορεί να δικαιολογεί τις αποτυχίες στο activation

 

The Windows 10 free upgrade offer has ended, along with annoying nags - TechSpot

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Εκανα upgrade στο φορητο της γυναικας μου σημερα για να μην τα στηνω απο την αρχη. Καποια στιγμη θα τα περασω καθαρα απλα για να παρω το activate το εκανα τωρα. Κανονικα ενεργοποιηθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα περασα κανονικα και με το νομο πριν μερικες μερες. Τα δοκιμασα και οταν πρωτοβγηκαν μερικες μερες αλλα και τωρα τελευταια πιο εκτεταμενα. Μ αρεσαν και ειπα να τα βαλω και νομιμα! Δεν μπορω να πω οτι ειπα ουαου συγκρινοντας τα με τα 7αρια, αλλα ενταξει ειναι τα πιο καινουρια και απο σκοπιας λειτουργικου ειμαι ετοιμος για dx12! 

 

Εχω λατρεψει την πληρως παραμετροποιησιμη "Εναρξη". Επιτελους την ανοιγω και ολα οσα εχει εκει μου ειναι αμεσα απαραιτητα!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μένει να δούμε αν χάσαμε $200 ή αν αυτά ήταν πλασματικό ποσό έτσι και αλλιώς. Τα 10 αν θα τα έβαζα θα τα έβαζα σε μηχάνημα με Zen ή Intel, σίγουρα πάντως όχι σε κάποιο από τα υπάρχουσα μηχανήματα. Αν η άδεια μεταφέρεται σε νέο μηχάνημα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα(Win 7 upgrade retail), τότε έχασα μια άδεια. Αν όχι, τότε δεν έχασα ουσιαστικά τίποτα. Λογικά έχασα μια άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το free upgrade......

 

 

..............ή μήπως όχι;

 

Ούτε Ελληνικό δημόσιο αυτή η εταιρία. Μάλλον δεν έπιασαν τα νούμερα που ήθελαν. Πολλοί παρέμειναν στα 7 και τα 8 (ΟΚ,...ΟΚ... βασικά στα 7)

 

Forget the deadline, you'll still be able to get Windows 10 for free, and this is how

 

win10 free continues.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κλαμα... Παιρνω για ενα ξαδερφο ενα νεο pc. Το στηνω λεω κατσε να δοκιμασω να γελασουμε. Περναω 10αρια καθαρα με ενα σειριακο απο 7 που ειχε. Κι ομως εγινε ενεργοποιηση κανονικοτατα!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.