Jump to content



Οθόνη υπολογιστή και μάτια


mastersakis

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανένας (μπωρεί να ακούγετε και λίγο χαζό). Υπάρχει περίπτωση η οθόνη του υπολογιστή να έχει υποστεί κάποια βλάβη-φθορά όσον αφορά την επεξεργασία της εικόνας και να με κουράζει στα μάτια;. Τελευταία παρατήρησα ότι τα μάτια μου κουράζονται υπερβολικά (ίσως και μικρή ζαλάδα).Τις ρυθμήσεις φωτηνότητας κτλ της έχω όλες κάτεβασμένες στο minimum και η οθόνη είναι μια sumsung syncMaster2032bw. Η Οθόνη φένετε να λειτουργεί χωρίς πρόβλημα αλλά ίσως λέω έχει σχέση με την συχνότητα επεξεργασίας της εικόνας...η κάρτα γραφικών είναι ati 5770

Link to comment
Share on other sites

Πριν να ρίξεις το φταίξιμο στην οθόνη και εννοώ αν "χάλασε" η οθόνη καλό είναι να πας σε έναν οφθαλμίατρο να δει τα μάτια σου. Ισως (δε ξέρω και την ηλικία σου) αν πλησιάζεις τα σαράντα να έχει αρχίσει κάποια πρεσβυωπία ή να συμβαίνει κάτι άλλο όπως αυξηση βαθμών τεσπα που να σε κουράζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πριν να ρίξεις το φταίξιμο στην οθόνη και εννοώ αν "χάλασε" η οθόνη καλό είναι να πας σε έναν οφθαλμίατρο να δει τα μάτια σου. Ισως (δε ξέρω και την ηλικία σου) αν πλησιάζεις τα σαράντα να έχει αρχίσει κάποια πρεσβυωπία ή να συμβαίνει κάτι άλλο όπως αυξηση βαθμών τεσπα που να σε κουράζει.

πήγα και με έβγαλε οκ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.