Jump to content



Αγορά λαπτοπ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, είναι η πρώτη φορά που γράφω νέο θέμα στο Thelab και θα ήθελα, παρακαλω, λιγάκι τη βοήθειά σας.

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω λάπτοπ μέσα στο μήνα ως βοηθητικό και δεύτερο υπολογιστή θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε την γνώμη σας για τα εν λόγω μοντέλα που έχω βρεί στο Skroutz. Αυτό που με ενδιαφέρει σίγουρα είναι να έχει εργοστασιακά 8GB RAM και οθόνη FULLHD και αν είναι δυνατόν η τιμή του να κυμαίνεται μεταξύ των 450-500€. Τα 2 λαπτοπ που έχω βρεί ειναι τα εξής:

1) http://www.skroutz.gr/s/8195485/Lenovo-Z50-75-A10-7300-8GB-500GB-Radeon-R6-M255-FHD-No-OS.html

2) http://www.skroutz.gr/s/6736536/Lenovo-G50-80-i5-5200U-8GB-1TB-Radeon-R5-M330-FHD-No-OS.html

Ποιο εκ των 2 πιστεύετε πως είναι καλύτερο βάσει χαρακτηριστικών; Φυσικά, οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις υπάρχουν σε αυτήν την κατηγορία τιμής θα ήταν ευπρόσδεκτες, Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την κατηγορία τιμής, με 15+ οθόνη και 8GB, δύσκολα θα βρεις κάτι άλλο.

Θα πρέπει να σε προβληματίζει όμως και λιγάκι αυτό, αν αξίζουν τα συγκεκριμένα.

Από τα δύο πάντως, εγώ θα έπαιρνα το δεύτερο, λόγω δίσκου.

Πρόσεξε, γιατί κανένα δεν έχει λειτουργικό. Δεν ξέρω τι σκοπεύεις να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Σε αυτή την κατηγορία τιμής, με 15+ οθόνη και 8GB, δύσκολα θα βρεις κάτι άλλο.

Θα πρέπει να σε προβληματίζει όμως και λιγάκι αυτό, αν αξίζουν τα συγκεκριμένα.

Από τα δύο πάντως, εγώ θα έπαιρνα το δεύτερο, λόγω δίσκου.

Πρόσεξε, γιατί κανένα δεν έχει λειτουργικό. Δεν ξέρω τι σκοπεύεις να βάλεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι οτι δεν βρήκα κάτι καλύτερο με αντίστοιχα χαρακτηριστικά, εξ' ου και έβαλα μόνο αυτά τα 2 ως επιλογές. Ναι, το πρόσεξα ότι κανένα δεν έχει εγκατεστημένο λειτουργικό επάνω γι' αυτό και θα βάλω Windows 10. Εσύ θα επέλεγες το 2ο μονάχα εξαιτίας του μεγαλύτερου σκληρού; Όσον αφορά τον επεξεργαστή και την κάρτα γραφικών ποιό πιστευεις πως είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

G50 δαγκωτο...μακρυά απο τη σαβουρα της amd

Αλλα να ξερεις ενας ssd ειναι must, εκτος αν περασεις τιποτα linux που παλεύεται.

 

Παιζει να μην υπαρχει παντως στο μαγαζι που κοιτας

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.