Jump to content



Χρεοκοπία Ευρώπης - The Euroskepticism Thread - Ευρωσκεπτικισμός v0.1


sotiris

Η χειρότερη περίοδος διακυβέρνησης  

103 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Συγγνώμη που πάω ένα βήμα πίσω, αλλά αυτά που διάβασα για site τύπου booking δεν τα αντιλαμβάνομαι.

Αν η αδερφή σου έμεινε χωρίς δωμάτιο κι έκλεισε μέσω booking, τότε παίρνει τηλ στο booking, και βάζει το σάιτ ένα κ@λόχερο 3 μέτρα στον απατεωνίσκο που διπλοπούλησε το δωμάτιο της κοπέλας. Τρώει μετά και μία αρνητική 3 χιλιόμετρα που ξέρει ο τύπος ότι θα τον συνοδεύει ΟΛΗΗΗΗΗ του την εργασιακή ζωή, όπως ακριβώς του αξίζει.

Έχοντας νοικιάσει σε Ελλάδα και εξωτερικό γνωρίζω καλά πως ναι, στην Ελλάδα τουλάστιχον σίγουρα θα πάρετε καλύτερη τιμή απευθείας από τον ξενοδόχο. Αλλά για μένα χάνετε τότε το καλύτερο leverage που έχετε έναντι στην καλοκαιρινή ασυδοσία και κερδοσκοπία του επιχειρηματία:  ΤΟν έλεγχο από μία εταιρεία που είναι απείρως μεγαλύτερη από αυτόν.

Εάν κλείσετε απευθείας με τον επιχειρηματία και σας ρίξει, θα βρίσετε, θα φωνάξετε, θα καλέσετε την αστυνομία (σιγά μην το κάνετε, αν το κάνετε θα πάτε με τις βαλίτσες και το μαγιό στο τμήμα για μήνυση;;;!!!) και στο τέλος θα φύγετε με τα απαυτά.

Η booking αφού του τρίξει τα δόντια θα σας βρει δωμάτιο και ο κακός επιχειρηματίας θα νιώσει βαθιά τον πόνο.

 

Δε  μου έχει ακόμη συμβεί, για αυτό και πού και πού κλείνουμε απευθείας με το ξενοδοχείο ή κατάλυμα(και αγχώνομαι). Αλλά έχω βαρεθεί να ακούω άκρως ελληνικές ιστορίες για το πώς ο ξενοδόχος δεν έδωσε δεύτερο κλειδί, ήταν ειρωνικός, περιέκοψε προσυμφωνημένες διευκολύνσεις/παροχές. Σε μία περίπτωση το φιλικό ζευγάρι είχε κλείσει μέσω μπούκιν. Τηλεφωνάκι και άμεση συμμόρφωση. Και στο καπάκι βαριά αρνητική (γιατί ο τυπάς έκανε αρκετά παραστρατήματα) σε ελληνικά και αγγλικά για να έχει διάρκεια η απόλαυση.

 

 

Αχχχχ, τα είπα και ησύχασα.

 

Είδα κι εγώ τα βιντεάκια της τάξιμπιτ. Σε αντίθεση με το συμφορουμίτη παραπάνω που θεωρεί ότι οι ερωτώντες καταλαβαίνουν αλλά κάνουν τους χαζούς για τα μάτια και τις ψήφους που σέρνει πίσω του ο Θύμιος, εγώ δε βλέπω τα σημεία αυτής την ευφυΐας. Αλλά ίσως να είναι έτσι .

Και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι δύσκολο να αντιληφθούμε την προωθητική αξία του να χαρίζει χρήμα η εταιρεία μέχρι την εδραίωσή της. Δεν πάνε δα τόσα χρονια από τότε που μία μηχανή αναζήτησης έφτιαξε μέηλ και χάριζε γίγα σαν τα στραγάλια. Τώρα μας έχει γεμίσει στοχευμένες διαφημίσεις και ξέρει πότε πάμε τουαλέτα, αλλά αν δεν πετούσε τρελό χρήμα στην αρχή δε θα είχε καταφέρει τίποτα.

 

Δυστυχώς τέτοιες νταβαντζο/εταιρείες έχουν αφουγκραστεί το σφυγμό της εποχής και ήρθαν για να μείνουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κυπριακό, Μακεδονία, εθνομηδενισμός, Ελληνοτουρκικά και η «Μπουμπουλίνα η … “ερωτιάρα”»
 

Παράθεση


Στην παρούσα ανάρτηση κάνω μια νέα σύντομη εισαγωγή που υπογραμμίζει το γεγονός ότι τα σημεία που θίγονται αφορούν ζωτικά  ζητήματα της τρέχουσας ιστορικής συγκυρίας. Συγκεκριμένα, το Κυπριακό, το «Μακεδονικό», τα Ελληνοτουρκικά αλλά και κάθε άλλο ζήτημα που προέκυψε ως αναπόδραστη συνέπεια του πνευματικού ροκανίσματος της Ελληνικής κοινωνίας. Τα μνημόνια και η καθυπόταξη στους τοκογλύφους και στους κερδοσκόπους που κάποιοι υπηρετούν ασμένως «στα τέσσερα» ως είδος μεταμοντέρνων εγχώριων πραιτοριανών, είναι αποτέλεσμα πολιτικών ασθενειών που κορυφώθηκαν.Ο τίτλος του άρθρου του 2002 για την «Μπουμπουλίνα η … ερωτιάρα» (χρησιμοποιήθηκαν πιο χυδαίες κατηγορίες κατά της επικής αγωνίστριας της ελευθερίας αλλά εγώ το ωραιοποίησα ως «ερωτιάρα») αφορούσε πράγματα που λέγονταν ακόμη και σε πανεπιστήμια και διόλου συμπτωματικά τα αναμασούσαν κέρβεροι του επικοινωνιακού συστήματος που στην συνέχεια πρωτοστάτησε στην γνωστή cebcceb9cebacf81ceb1cf83ceb9ceb1cf84ceb9υπόθεση των «βιβλίων ιστορίας». Αναπόφευκτα όσον αφορά τέτοιες επιστημονικοφανείς ασυναρτησίες κανείς αξίζει να γράφει επιστρατεύοντας το χιούμορ.Χιούμορ όντως χρειάζεται όταν κάποιος παραβιάζει τα … προσωπικά δεδομένα μιας ιστορικής προσωπικότητας στην βάση φημών και ανεκδότων για τις … ερωτικές της προτιμήσεις και με ολοφάνερο σκοπό να πειστούμε πως δεν υπήρξε Ελληνική επανάσταση αλλά ξεσήκωμα ημιάγριων που τα έβαλαν με την μεγαλόψυχη Οθωμανική Αυτοκρατορία ή ότι στην Σμύρνη το 1922 συνωστισμό είχαμε όχι εθνοκάθαρση.Πως για μα το πούμε διαφορετικά, ένα θνησιγενές συνονθύλευμα που ακούει στο όνομα FYROM να μην ενθαρρύνεται με αναθεωρητικές αξιώσεις όταν απέναντί του έχει ένα κράτος, το νεοελληνικό, μέσα στο οποίο ουκ ολίγοι τους αναγνωρίζουν αυθαίρετες και ανιστόρητες αν όχι γελοίες αναθεωρητικές αξιώσεις ενώ την ίδια στιγμή αμφισβητείται η ύπαρξη Ελληνικού έθνους από ένα εδραίο και κυρίαρχο νεοελληνικό εθνομηδενιστικό κίνημα!Κείμενα απαντήσεις όπως το «Μπουμπουλίνα η … ερωτιάρα» -και υπάρχουν πολλά άλλα εκλεκτών συναδέλφων – σίγουρα αξίζει να μνημονεύονται και να αναδημοσιεύονται.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλης και Μπακογιάννη για τα Ελληνοτουργικά και το θέμα με τους Αξιοματικούς ?

 

Ερώτηση του δημοσιογράφου.

-Κύριε φίλη είναι ομηρία ή κράτηση, η κατάσταση που βιώνουμε με τους φαντάρους ?

Απάντηση Φίλη ......

- Θέλω να μιλήσω για το θέμα των προσφύγων που πέθαναν στο αγαθονήσι ....

Μιλάει 5 λεπτά για τους πρόσφυγες και μετά από επικλήσεις για απάντηση από τον δημοσιογράφο απαντά στο θέμα ....

 

 

Μιλάμε πως είμαστε τελειωμένοι ....

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

2-4%

 

Το ήξερα για 3% αλλά έλεγα μήπως υπάρχει οικονομικότερη εισφορά ανά κατηγορία επαγγέλματος .

 

Είναι πολύ υψηλό το ποσοστό πάντως.

 

Έχω  φίλο με συνεργείο αυτοκινήτων και όποιος πάει για συμπλήρωμα λαδιού  και θελήσει να πληρώσει με κάρτα, του το κάνει δώρο ....  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Όχι ρε τι λέτε; Τα ποσοστά που παίζουν αυτή την περίοδο είναι σίγουρα κάτω από 1%. Μερικοί με καλό τζίρο έχουν 0,5 - 0,6%

 

Ναι ίσως να παίζει και με τον τζίρο. Ο φίλος που είπα παραπάνω είναι στο 3%.

 

Αγοράζει το λάδι 5,4€ το λίτρο, το πουλάει 6€ το λίτρο .

Βάλε και το φίλτρο κ.λ.π.

Και για να έχει πελατεία πρέπει να δίνει την αλλαγή λαδιών στα 35€  , όσο το κάνουν και οι λαδέμποροι....

Αν πας να τον πληρώσεις με κάρτα, στην ουσία μπαίνει μέσα .... :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κοροϊδεύουν αυτοί οι τύποι

 

Παράθεση

 

Ο κ. Καρανίκας εχρίσθη από τον Τσίπρα Σύμβουλος Στρατηγικού Σχεδιασμού χωρίς καν να έχει υπηρετήσει στρατιωτική θητεία! Ο άνθρωπος αυτός βρίζει σαν Πολάκης και τρολάρει σαν βρωμερός τράγος χρησιμοποιώντας στο Face Book λέξεις όπως «γαμιέσαι», «τσούλα» και άλλες! Κάτι κοροϊδεύουν

     αυτοί οι τύποι! Σε κάτι βγάζουν τη γλώσσα! Θα μπορούσε ο Τσίπρας να κάνει τον κ. Καρανίκα κάτι άλλο, φερ’ ειπείν σύμβουλο μπάφων και βωμολοχιών, τον έκανε όμως Σύμβουλο Στρατηγικού Σχεδιασμού και τώρα ο κ. Καρανίκας βαστάει Θερμοπύλες δυτικώς της Κέρκυρας. Κάτι

     εμπαίζουν αυτοί οι τύποι! Σκοτώνει τους μισθούς η κυρία Αχτσιόγλου και στο καπάκι εξαγγέλλει την αύξησή τους. Σε δύο χρόνια. Και… αν το επιτρέψουν οι «θεσμοί». Προφανώς, θρασύτατη, μας θεωρεί ούγκανους. Πνίγεται στα φράγκα η κυρία Ράνια Αντωνοπούλου κι όμως υπεξαιρεί ένα χιλιαρικάκι από χίλιους φτωχούς. Υπόσχεται ο Τσίπρας ότι δεν θα πειραχθεί καμιά πρώτη κατοικία και ήδη κάποιες από τις χιλιάδες πρώτες κατοικίες που έχουν προγραφεί, την έκαναν για

     τόπον χλοερόν, ένθα δεν θ’ ακούν τον γόο και τον στεναγμό του νοικοκυριού που ξεσπιτώθηκε. Κάτι κοροϊδεύουν αυτοί οι τύποι! Τον Θεό; τον Διάολο; το Σύμπαν; Κάτι κοροϊδεύουν

     και του βγάζουν τη γλώσσα σαν σάτυροι που κορδακίζονται και λιγούρια που ευωχούνται. Δηλώνει κομμουνιστής ο κ. Κατρούγκαλος και το όνομά του θα μείνει συνδεδεμένο με έναν από τους πιο κοπρώνυμους νόμους των Μνημονίων. Ήδη ο μιζεράμπιλος αυτός κυκλοφορεί ρινότμητος στους δρόμους κι όμως το μαντηλάκι του χασκογελάει ανέπαφο σαν χάχας.

 

 

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΓιαγκΤ said:

 

Αυτός, ποιους νομίζει ότι κοροϊδεύει ??? 

Α ! ναι ! αυτούς που δεν θυμούνται τα έργα και τις ημέρες του, ή αυτούς που τώρα που έσφιξαν τα γάλατα αποφάσισαν να ασχοληθούν με τα κοινά (τεράστιο νέο ακροατήριο, και πρέπει να πάρει μοιράδι, από τέτοιους ''πελάτες'') 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, colt3003 said:

Α ! ναι ! αυτούς που δεν θυμούνται τα έργα και τις ημέρες του,

Μπορείς να μας πεις περισσότερα για αυτό; Πάντα διάβαζα με ενδιαφέρον τα άρθρα του, παρότι μη αριστερός. Μου αρέσει το χιούμορ του και ο εύστοχος τρόπος που καυτηριάζει την επικαιρότητα και τα πρόσωπά της, αλλά για "έργα και ημέρες" του θα ήθελα να μάθω περισσότερα, αν δεν σου είναι κόπος. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pnick said:

Μπορείς να μας πεις περισσότερα για αυτό; Πάντα διάβαζα με ενδιαφέρον τα άρθρα του, παρότι μη αριστερός. Μου αρέσει το χιούμορ του και ο εύστοχος τρόπος που καυτηριάζει την επικαιρότητα και τα πρόσωπά της, αλλά για "έργα και ημέρες" του θα ήθελα να μάθω περισσότερα, αν δεν σου είναι κόπος. 

 

http://www.enikos.gr/stathis/346937/aftokritiki

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, colt3003 said:

Ωραία. Αυτό θυμάμαι το είχα διαβάσει τότε. Τον παρακολουθώ με ενδιαφέρον αρκετά χρόνια τώρα, παρότι δεν συμπορεύομαι ιδεολογικά μαζί του (παρεμπιπτόντως, παρακολουθώ και άλλους αρθρογράφους που ανήκουν σε χώρους που δεν με εκφράζουν, αρκεί να γράφουν λογικά και εμπεριστατωμένα πράγματα).

 

Δεν μου κάνει καταρχήν αρνητική εντύπωση το θάρρος του να πει δημόσια ότι τους πίστεψε και την πάτησε (με λίγα λόγια αυτό λέει).

Και το να κάνεις κριτική σε κάτι που πριν υποστήριζες δεν το θεωρώ κακό. Ίσα-ίσα, είναι συνήθως δείγμα ότι δεν είσαι "τυφλός" οπαδός, αλλά συνέχεια επαναξιολογείς την άποψή σου αν κάτι δεν σου φαίνεται σωστό. 

 

Από εκεί και πέρα, θα ήθελα να μου πεις αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο για τον Στάθη που να δείχνει κάτι "σκοτεινότερο" στο παρελθόν του. Έτσι τουλάχιστον ερμηνεύω το "έργα και ημέρες" που έγραψες παραπάνω. Αν ως "έργα και ημέρες" εννοείς ότι τώρα ασκεί σκληρή κριτική σε κάτι που πριν υποστήριζε, δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου, ειδικά στην περίπτωσή του. Για μένα είναι καλό δείγμα, όπως είπα παραπάνω, εφόσον η αλλαγή έχει σωστή αιτιολόγηση και δεν είναι ευκαιριακή ή καιροσκοπική...

 

Αυτά, και χωρίς βέβαια διάθεση αντιπαράθεσης. Να μάθω θέλω, κάτι που ίσως μου διαφεύγει μέχρι τώρα.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pnick said:

Ωραία. Αυτό θυμάμαι το είχα διαβάσει τότε. Τον παρακολουθώ με ενδιαφέρον αρκετά χρόνια τώρα, παρότι δεν συμπορεύομαι ιδεολογικά μαζί του (παρεμπιπτόντως, παρακολουθώ και άλλους αρθρογράφους που ανήκουν σε χώρους που δεν με εκφράζουν, αρκεί να γράφουν λογικά και εμπεριστατωμένα πράγματα).

 

Δεν μου κάνει καταρχήν αρνητική εντύπωση το θάρρος του να πει δημόσια ότι τους πίστεψε και την πάτησε (με λίγα λόγια αυτό λέει).

Και το να κάνεις κριτική σε κάτι που πριν υποστήριζες δεν το θεωρώ κακό. Ίσα-ίσα, είναι συνήθως δείγμα ότι δεν είσαι "τυφλός" οπαδός, αλλά συνέχεια επαναξιολογείς την άποψή σου αν κάτι δεν σου φαίνεται σωστό. 

 

Από εκεί και πέρα, θα ήθελα να μου πεις αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο για τον Στάθη που να δείχνει κάτι "σκοτεινότερο" στο παρελθόν του. Έτσι τουλάχιστον ερμηνεύω το "έργα και ημέρες" που έγραψες παραπάνω. Αν ως "έργα και ημέρες" εννοείς ότι τώρα ασκεί σκληρή κριτική σε κάτι που πριν υποστήριζε, δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου, ειδικά στην περίπτωσή του. Για μένα είναι καλό δείγμα, όπως είπα παραπάνω, εφόσον η αλλαγή έχει σωστή αιτιολόγηση και δεν είναι ευκαιριακή ή καιροσκοπική...

 

Αυτά, και χωρίς βέβαια διάθεση αντιπαράθεσης. Να μάθω θέλω, κάτι που ίσως μου διαφεύγει μέχρι τώρα.  

 

 

Κοίτα, θεμελιώδης νόμος της δημοσιογραφικής δεοντολογίας, είναι η αποστασιοποίηση του δημοσιογράφου από την είδηση. Σε σειρά έρχεται η έρευνα για την ακρίβεια της είδησης. Σε πολιτικό ρεπορτάζ, ο δημοσιογράφος πρέπει να κρατάει την ίδια στάση απέναντι σε όλους του πολιτικούς, χωρίς προτιμήσεις. Αν κάτι από τα παραπάνω απουσιάζει, τότε έχουμε να κάνουμε με στρατευμένη δημοσιογραφία. 

Ακόμα και αυτό δεν μπορείς να πεις ότι είναι κακό. Το κακό ξεκινάει όταν ο δημοσιογράφος με το λόγο του ή τα γραπτά του, πολώνει τον κόσμο. Σε μια χώρα που το να διχάσεις ένα σύνολο, είναι από τα πιο εύκολα πράγματα, τέτοιες πένες είναι ότι χειρότερο. 

Τόσο ο Στάθης, όσο και ο ''καιρός'' (Παπαδόπουλος - Τετράδης) όταν οι σημερινοί κυβερνητικοί βουλευτές ήταν στην αντιπολίτευση, δεν έβγαζαν άχνα για τα όσα άκουγαν από τους ιδεολογικούς τους συγγενείς (κάτι ''προδότες'' , ''κρεμάστε τους'', ''ραντεβού στα γουναράδικα'', ''νενέκοι'' και λοιπά τέτοια νόστιμα). Αντιθέτως τα υποδαύλιζαν συστηματικά. Και εγώ εδώ ακριβώς ερωτώ: Τότε δεν ήταν παραπλανημένοι ?? Όταν από τα γραπτά τους παρήγαγαν και αναπαρήγαγαν λόγους διχαστικούς, ήταν όλα ΟΚ ? 

Άποψή μου είναι ότι φέρουν πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης, για όσα βλέπουμε, και για όσα μέλλονται να γίνουν. Και για την άνοδο των άκρων, και για την παραπλάνηση και τον διχασμό της κοινωνίας, και για την απαξίωση του πολιτικού συστήματος (καλά αυτοί έβαλαν άλλους -τους δημοσιογράφους- και έβγαλαν τα μάτια τους). Και όλα αυτά δεν ξεπλένονται ούτε με ένα ''συγνώμη'' (και ''ο καιρός'' έχει δηλώσει εγγράφως μεταμέλεια) ούτε με μια ''(αυτό)κριτική''. Η ζημιά δεν ξεγίνεται. Και τέτοιες πένες δεν πρέπει να βρίσκουν χώρο πουθενά. Γιατί δεν προσφέρουν καλές υπηρεσίες στην κοινωνία. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@colt3003 Σέβομαι την άποψή σου, αλλά έχω τελείως διαφορετική ανάγνωση των πραγμάτων για τον συγκεκριμένο (όχι γενικά για τον χώρο). 

Καταρχήν, ο Στάθης δεν είναι δημοσιογράφος με την στενή έννοια του όρου. Αρθρογράφος-Σκιτσογράφος-Γελοιογράφος είναι. Σαν ελεύθερος συνεργάτης γράφει όπου γράφει. Και γράφει, κριτικάρει, σατιρίζει και γελοιογραφεί με βάση την άποψή του προφανώς. Αποστασιοποίηση από την είδηση δεν έχει νόημα σε αυτές τις κατηγορίες. Δεν είναι ρεπόρτερ ο άνθρωπος. Μπορεί να διαφωνεί κανείς με την άποψή του, φυσικά. Άλλο αυτό. Αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι δεν κάνει καλά την δουλειά του, γιατί η δουλειά του είναι να δίνει την δική του οπτική στα πράγματα. Αν ήταν στρατευμένη η άποψή του, θα ήταν και πιό ακλόνητη φαντάζομαι. Φάνηκε όμως ότι δεν είναι, ειδικά με την Κυβέρνηση. Αντιθέτως, διαβάζω κάποιους οι οποίοι και πριν και μετά τις εκλογές του 2015, ό,τι κάνει ο ΣΥΡΙΖΑ το υποστηρίζουν χωρίς λογικά επιχειρήματα, σαν να έχει μια μεταφυσική ορθότητα, ας πούμε. Εκεί προφανώς υπάρχει στράτευση.

Δημοσιογράφοι, με τον αυστηρό ορισμό που δίνεις και συμφωνώ, ήταν και η ομάδα του MEGA, αλλά εκεί όντως έκανε μπαμ η στράτευση. Και υπάρχουν και άλλα κανάλια, άλλων αποχρώσεων που συνεχίζουν τον στρατευμένο λόγο, π.χ. ΣΚΑΙ. Εκεί ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου.

 

Προσωπικά, δεν διέκρινα διχαστικό λόγο στα άρθρα του συγκεκριμένου (δεν τα έχω διαβάσει και όλα, για να πω την αλήθεια, έχω όμως διαβάσει αρκετά για να έχω μια άποψη), και το λέω εγώ που ΔΕΝ είμαι αριστερός. Προσωπικά έχω διαβάσει και άρθρα του που με εξόργισαν, αλλά και εκεί δεν διακρίνω κακή προαίρεση στον συγκεκριμένο. Άγνοια ίσως για κάποια θέματα που αποπειράθηκε να σχολιάσει; Μάλιστα.

 

Κλείνω αυτή την offtopic συζήτηση από μεριάς μου, λέγοντας ότι δεν μπορώ να συμφωνήσω με αυτό που λές 

1 hour ago, colt3003 said:

τέτοιες πένες δεν πρέπει να βρίσκουν χώρο πουθενά.

 

Αν τέτοιες πένες απαγορευτεί να γράφουν, σύμφωνα με την λογική σου, τότε θα πρέπει να απαγορευτούν και άλλες, και άλλες... σύμφωνα με την λογική άλλων. Και θα χάσει στο τέλος η ελευθερία του λόγου και η ίδια η Δημοκρατία. Αυτά είναι θεμελιώδη πράγματα και έγιναν πολλές θυσίες για να υπάρχει αυτό το αγαθό. Ας είναι ελεύθερος να γράφει ο καθένας αυτό που θέλει, και ας είμαστε και εμείς ελεύθεροι, ικανοί και ώριμοι, να κρίνουμε και να απαντούμε ανάλογα. 

 

Αυτά και σε ευχαριστώ για τον διάλογο.  

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.