Jump to content



Νέα έκδοση του LG G5 με Snapdragon 625


yanni

Recommended Posts

Η LG ανακοίνωσε μια νέα έκδοση του LG G5, η οποία βασίζεται στο οκταπύρινο chipset, Snapdragon 625, της Qualcomm αντί για το Snapdragon 820. Το Snapdragon 625 διαθέτει οκτώ πυρήνες ARM Cortex A53 με συχνότητα λειτουργίας τα 2GHz(άλλα sites αναφέρουν ως SOC το Snapdragon 652). Η μνήμη είναι 3GB ή 4GB και ο αποθηκευτικός χώρος 32GB. Τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι τα ίδια με αυτά του αρχικού μοντέλου, με την νέα έκδοση να διατηρεί και την modular σχεδίαση.

 

http://www.thelab.gr/uploads/monthly_2016_02/56cac9f8b3779_LGG5.jpg.c92f3741a9bda073f69782ddfaf1e8f7.jpg

 

 

Πηγή: LG announced a Snapdragon 625 variant of the G5

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο για Νοτια Αμερικη ισχυει αυτο το μοντελο απ οτι εχουν πει κατα την ανακοινωση. 

 

@UltraB Τι εννοεις ακριβως για τον 820? 

 

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dr_Nikiforos said:

 

@UltraB Τι εννοεις ακριβως για τον 820? 

Θέλω να πω ότι δεν είναι λίγα τα άτομα που θα το αγοράσουν με τον 820 και απλά δε θα τον αξιοποιήσουν. Δεν θα τρέχουν παιχνίδια δηλαδή και βαριά προγράμματα.

 

Εγώ προσωπικά που παίζω τα παιχνιδάκια μου κτλ, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον 800 που είχα ή με τον Atom του Zenfone 2.
Γιατί λοιπόν να μην προτιμήσω αυτό με το φτηνό επεξεργαστή αν η διαφορά στην τιμή δεν είναι αμελητέα; Με αυτή την έννοια το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλα, το optimus g (g1) ήταν curved ?[emoji14]

Το g2 είναι οριακά. Από το g3 / flex άρχισαν την τραμπάλα :hehe:

Παντως βολεύουν στο κράτημα παραδόξως και ελπίζω το ίδιο και το g5 !! Καλοδεχούμενες οι περισσότερες εκδόσεις

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2016 at 22:23, το μέλος GoMaR έγραψε:

σωπα , LG Gx χωρις curved πισω οψη ;
εβαλε μαυλο

Προσωπικά προτιμώ την curved πλάτη του G4, το κάνει πιο εύκολο στο πιάσιμο και δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο λεπτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν όμως αν τα αφήσεις πάνω σε τραπέζι. Πολύ μου τη δίνει αυτό όταν πληκτρολογείς σε κάποια επίπεδη επιφάνεια, πχ τραπέζι.  Από την άλλη βέβαια έχει και τα θετικά του (αυτά που ανέφερε ο @tragikos).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ο παραπανω λογος ειναι που αρνουμαι να παρω curved κινητο.Σιγα που λετε για το πιασιμο.5,5 ιντσες κινητο πρεπει να εχεις χερι μπασκετμπολιστα για να το αγκαλιασεις και να σου δινει ωραια αισθηση αλλα οκ το δεχομαι..

απο την αλλη ομως,για προσπαθησε να κανεις swype στο γραφειο σου πανω.Θα το κυνηγας το κινητο :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το G4 έχει ίδιο μέγεθος οθόνη με το Note II που όλοι αγαπάμε, αλλά δίνει την αίσθηση ότι κρατάς 5" κινητό λόγω του μικρότερου μεγέθους και της κυρτής πλάτης.

 

Επίσης ποιος ακουμπάει το κινητό σε επιφάνεια για να κάνει swype; Η μόνη περίπτωση που πλέον χειρίζομαι το κινητό σε επιφάνεια είναι παιχνίδια όπως το Tap Titans που κάνεις tap με 8 δάχτυλα :p

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δε βολευτηκα με swype :p Το οποιο swype δε θα το εκανα στο γραφειο :hehe:  Οποτε φυσιολογικο να μη με ενοχλει το curved του G4! Στο χερι φαινεται διαφορετικα απο οτι το περιμενα αυτο το κινητο, πολυ καλο κρατημα. Και τα χερια μου ειναι μικρα σχετικα

Link to comment
Share on other sites

βρε αντιρρησια :p , ποσες φορες εχεις το κινητο στο γραφειο και κανεις δουλεια η βλεπεις φωτογραφιες και το χειριζεσαι με τον δεικτη του χεριου σου ; εγω πολλες..

εσεις με την curved Ισως καμμια :p

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω τωρα στο γραφειο και οντως ειναι δυσκολο να γινει σωστη δουλεια με το curved. Βγαζω το καπακι της μπαταριας και τελειωσε το θεμα :hehe: 

Περα απο την πλακα, το κινητο φυσαει , το μονο drawback ειναι οτι δε μπορω να το χρησιμοποιησω στο γραφειο μου :p Δεν το λεω και τοσο αρνητικο.

Γενικα κανει βηματα προς τα μπρος η LG (αν και αυτο με το G4 και τα bootloop ειναι τραγικοτατο). Το G5 οπτικα δε μου αρεσει καθολου, ειμαι σιγουρος πως θα ειναι σουπερ κινητο σε ολα του κατα τ'αλλα. Αρκει να περασει ενα εξαμηνο να βρεθουν τα πρωτα προβληματα :haha: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To 80% του κοσμου βαζει μια θηκη στο κινητο του. Βαζοντας θηκη εχεις την επιλογη να κανεις swipe σε καθε επιφανεια... 
Οποτε λυση υπαρχει το να ειναι πλακε ομως δεν διορθωνεται με κανενα τροπο κατα το κρατημα. 
Μολις δουλεψεις curved δεν υπαρχει επιστροφη (φυσικα δεν μιλαω για το g flex :p )

Έγινε επεξεργασία από Vamire
Link to comment
Share on other sites

Just now, GoMaR said:

τι νόημα έχει το curved τότε αν βάζεις θήκη και γίνεται επίπεδο; με δουλεύετε ωρε;;:p

 

Για σενα το λεω βρε :p  Θα μπορουσες να εχεις το κινητο και να το εχεις επιπεδο για να δουλευεις στο γραφειο :) Δλδ γινεται un-curve αν το επιθυμεις , το λεω επειδη το βλεπεις ως deal breaker το curve της υποθεσης. Η τραμπαλα του gflex μονο δεν ειναι αναστρεψιμη :p 

 Απο περιεργεια, μιας και ειναι αρκετα φτηνο το back cover αυτο , θα το τσιμπησω, καθως και μια μουφα quickcircle :p 

Ειμαστε offtopic παρολα αυτα! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.