Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος koukoubetses έγραψε:

ο jazy2cents το ξεκινησε κι εμεις τσιμπησαμε σαν κάτοχοι,εσυ τι θα εκανες?δεν είναι κακο,συζητηση κανουμε.διαβαστε λιγες σελιδες πριν,ολοι εσεις που τωρα μπαινεται στο θεμα,βγηκε το βιντεο που ελεγε,χαμηλη καταναλωση,πιο ψυχρη,μεγαλυτερο oc.δεν ηταν μονο η καταναλωση.

Ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ απλα ενα revision B να βελτιωνει τις επιδοσεις ετσι . Δε πα να χτυπαει τον κολο του ο j2c και ο καθε j2c που κανουν προβα οσα θα πουνε μπροστα απο την καμερα . 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dj_ALeX said:

1) Δεν σε καταλαβαίνω τι θέλεις να πείς. Οι προτιμήσεις του καθενός είναι δικές του και μόνον.

2) Δικαίωμά μου να κάνω οτι θέλω. Θα σε ρωτήσω?

3) Ασχολίαστο μιάς και οτι θυμάσαι χαίρεσαι.

... ΑΥΤΑ και...

  Reveal hidden contents

Άσε τα παιδιά του δημοτικού στην ησυχία τους.

 

 

Φυσικα και ειναι δικαιωμα σου να αλλαζεις στρατοπεδο.

Και το βρισκω και απολυτα υγιεινό,δειχνει οτι εισαι ανθρωπος που σκεφτεσαι πριν αγορασεις.

Ο τροπος και το παθος ομως με το οποιο υποστηρίζεις εδω μεσα τις επιλογες σου ειναι καπως...

Ενα φεγγαρι πανω στις μερες της μεταμόρφωσης σου απο amdfanboy se nvidiafanboy νομιζα οτι καποιος σε φαγε και πηρε την θεση σου πισω απο το Pc.

Φιλικα παντα.:wub:

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dj_ALeX said:

Αποψή σου. Την σέβομαι αλλά δεν την αποδέχομαι. Το αντίστροφο ακριβώς πράγμα πιστεύει αρκετός κόσμος για σένα με τις AMD. Σκέψου εάν είσαι εσύ ο λάθος ή εγώ...

Δεν είναι προφανώς μόνο άποψή ΜΟΥ. Και όσον αφορά εμένα, αυτή ναι, είναι άποψή ΣΟΥ.

Και κανείς δεν είναι μόνο σωστός ή μόνο λάθος. Αυτή είναι η κύρια διαφορά μας.

 

21 minutes ago, jesus said:

Τουλαχιστον ο yanni ειναι πιστος στις προτιμησεις του.

Εσυ αλλαζεις στρατοπεδο και παθιαζεσαι κιολας με την επιλογη σου,σαν τα παιδακια του δημοτικου που αλλαζουν ποδσοσφαιρικη ομαδα αναλογα με το ποια πηρε το πρωταθλημα.

Πριν μερικα χρονια μας ζαλιζες με το ποσο μαμαει η 270χ και τωρα εχεις ξεκινησει burn all amds crusade σε ολο το forum.

(απλά παίρνω πάσα, δεν σου απαντάω)

Εγώ κράζω την Nvidia για την proprietary/PhysX/GameWorks λογική της. Νομίζω έχω ανοίξει πλήθος θεμάτων για Nvidia/Intel hardware και δύσκολα θα δείτε σε εκείνα τα θέματα να προσπαθώ να παρουσιάσω κάποια είδηση μέσα από έστω και ελάχιστα κόκκινα γυαλιά, διότι το καλό hardware το κάνω κέφι, όποια εταιρία και αν το βγάλει. Επιπλέον θεωρώ χαζό λόγω φανμποισμού να δείχνω έναν κύκλο και να επιμένω ότι είναι τρίγωνο.

 

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kpetros said:

Ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ απλα ενα revision B να βελτιωνει τις επιδοσεις ετσι . Δε πα να χτυπαει τον κολο του ο j2c και ο καθε j2c που κανουν προβα οσα θα πουνε μπροστα απο την καμερα . 

 

Quote

AMD has reportedly started rolling out new revisions of its Polaris 10 & Polaris 11 GPUs with a 50%+ improvement in performance per watt. Polaris 10 and Polaris 11 are AMD’s latest GPUs powering the company’s midrange RX 480 & RX 470 as well as mainstream RX 460 graphics cards. The new GPU revisions will reportedly debut first in the embedded market and will deliver the same and/or slightly better performance compared to the previous revisions but at significantly lower power consumption.

πηγή

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, azazil1190 said:

Α ρε sebastian= τιμωρος που σας χρειάζεται:hehe:.

 

ετοιμάζει το vega και δεν μπορεί να ασχοληθεί με μας .... (φυσικά τρολαρω , τι να κάνει άραγε ; χάθηκε από εδώ μέσα )

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ετοιμάζει το vega και δεν μπορεί να ασχοληθεί με μας .... (φυσικά τρολαρω , τι να κάνει άραγε ; χάθηκε από εδώ μέσα )

Καλα ειναι και ειναι in love ο ανθρωπος.:wub:

Βεβαια μέχρι να βγει vega και να αρχίσει το παρτυ για ποιος την εχει μεγαλύτερη ....:hehe:την συχνότητα-κατανάλωση-θερμοκρασία κτλ.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος jesus έγραψε:

Sebastian in love?

Μονο με καμια titan αγκαλια φανταζομαι τοn sebastian in love.:p

There there my baby titan,seb is here for you!

Και όμως ξερω οτι σας έλειψε. 

Και οχι δεν ειναι με τιτανα αλλα με Τατιάνα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

ε ρε και να του πει πως εχει AMD καρτα...

Απαντηση χχχ

Το πας σε σεξουαλικο το θεμα:hehe:

Της ειπε εαν θες να μαστε μαζι μονο nvidia... 

Το δέχτηκε τον αγαπαει.

 

***Να ξέρετε αν και δεν μιλαει τα βλεπει και σιγουρα γελάει. 

Ετσι ειναι ο σιωπηλός τιμωρος

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φαίνονται τα max. Sapphire RX480 Nitro+ OC 8GB turbo intercooler 16V (SKU: 11260-01)

 

rxtest.jpg

 

Τώρα για την κατανάλωση κ.τ.λ. εμένα με ενδιαφέρει γιατί αυτή η ενέργεια, τελικά θα γίνει θερμότητα που θα πρέπει να βγει από το κουτί=περισσότεροι ανεμιστήρες ή πιο δυνατά οι τωρινοί ανεμιστήρες=πιο πολύ φασαρία.

 

_________________________________________________________________

Επίσης πως λέμε take with a pinch of salt, ε για το wccftech όταν διαβάζετε κάτι εκεί ή το λινκάρετε αλλού, μάλλον πρέπει να πάρετε όλη την αλατιέρα, γιατί γενικά είναι ο οχετός  το ράδιο αρβύλα^3, ο βαρόνος Μινχάουζεν των hardware news...

Έγινε επεξεργασία από Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Μονο nvidia και turbo-x , μην τα ξαναλεμε!

Έτσι! Turbo x αγοράζουν οσοι πραγματικα ξερουν το Χ τι εστι και οσοι αναζητούν ωμη δύναμη. 

Οι υπόλοιποι ας μεινουν με κατι ταπεινα  π.χ platinum seasonic κατι evga και κατι αλλα ακατανομαστα gold.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η XFX GTR είναι η καλύτερη υλοποίηση; Όλα τα αποτελέσματα αντιφάσκουν και δεν βγαίνει νόημα επιτέλους....
Αυτός εδώ την βγάζει σκουπίδι σε σύγκριση με την MSI... Και στο τέλος λέει ότι είναι η 2η που δοκιμάζει και ότι δεν ήταν black edition αλλά η black θα ήταν ακόμα πιο ζεστή από την απλή GTR γιατί έχει μεγαλύτερο OC από μαμά.

Και όχι δεν θέλω να έχω 70oC στα 2600 rpm :p 
Δεν την θεωρώ καλή υλοποίηση αν είναι να τρέχουν στα 2600 τα fans... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.