Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος koukoubetses έγραψε:

αν ρυθμιστουν σωστα οι ανεμιστήρες,ειναι πιο δροσερη καρτα,απο το wattman,δεν μπορεσα,τους ρυμισα να "ακολουθουν"την θερμοκρασια,με το msi afterburner.αν ξερει καποιος πως γινετε από wattman να μου πει.

20160915_091936.jpg

20160915_091957.jpg

20160915_092038.jpg

 

Untitled20.png

Εμπειρικα και μόνο, άσε default τους ανεμιστήρες. Έχω πάρει ουκ ολίγες φορές fan στο χέρι κατά το παρελθόν, προσπαθώντας να κερδίσω 10 βαθμούς θερμοκρασία. Ο πυρήνας δε νιώθει, δε θα έλεγα το ίδιο όμως και για τους ανεμιστήρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kpetros said:

Τα 80 ειναι μια χαρα 

80 βαθμοί για μια τέτοια κάρτα χαμηλής υποτίθεται κατανάλωσης είναι αρκετά υψηλή θερμοκρασία για τα σημερινά δεδομένα!

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

80 βαθμοί για μια τέτοια κάρτα χαμηλής υποτίθεται κατανάλωσης είναι αρκετά υψηλή θερμοκρασία για τα σημερινά δεδομένα!

 

80 βαθμους εχω εγω με την 380 gigabyte μεσα στα 10λιτρα κουτι με τα ανεμηστιρακια στο 45% και υποτιθεται εχω 30W παραπανω καταναλωση 

Κανονικα θα επρεπε σαν νεο ΟΥΑΟΥ μοντελο με λιγοτερα nm και λοιπες μπαρουφες να εχει 20 βαθμους λιγοτερο , αλλα μαλλον το factory OCed υσχιει και με το παραπανω , αλλιως δεν εξηγειται . 

 

Οσο για το cooler , δεν εχει πετσοκομμενο κλπ , αμα πατανε τα heatpipes τελειωσε η υποθεση ... αμα καθονταν να φτιαξουν 6-7 cooler για καθε μοντελο που βγαινει τοτε η θα εκλειναν το μαγαζι η οι αγοραστες θα πληρωναν το μαλλι . Το μονο που με χαλαει ειναι οτι το φετινο ειναι ΓΤΠ εμφανισιακα , μεχρι και το backplate ειναι εμετος

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Από caseking είναι 309€ η μία + 20€ μεταφορικά με UPS (παράδοση σε 5-6 εργάσιμες) και Paypal.

 

Πρέπει να είναι στα 305€ αυτή τη στιγμή στο ίδιο κατάστημα. Η απλή gtr είναι ακόμη φθηνότερη.

 

Επίσης να γράψω για όσους ενδιαφέρονται ότι το led είναι rgb, παρόλο που βγάζει μόνο λευκό χρώμα προς το παρόν και λογικά η xfx θα βγάλει κάποιο tool για τον έλεγχό του αργότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μετά αφού είδα το βίντεο του loco λέω δεν πάω να δοκιμάσω και εγώ ....

και νε το παιχνίδι είναι holy crap full unoptimized για τον 920 25-30% cpu usage (όπου σε game είναι τέζα στο 70% μην ξεκινήσετε για τον 920 γιατί θα σας θυμίσω το deus ex dx11   )

γενικά η ubisoft βγάζει τελευταία μπούρδες κώδικα .... (έπαιξα το the crew άλλη βλακεία από εκεί σαν slogan τα σπάει αλλά σαν υλοποίηση φτωχή ! )

το βάλανε free για πάντα αρκεί να μπεις στο ubi 30  (για το the crew) σου πετάει όπου και να πας να αγοράσεις το wild run , αγόρασε το wild run , αγόρασε το wild run .....

άντε ρε @@@@ microsoft με το api σου βγάλτο

 

edit

δοκύμασα με ht off

και όντως πάει πάρα πάρα cpu 90-95 %πολύ καλύτερα το μ@δελο παίχνιδο !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, devaggos said:

Τι πατάτα είναι αυτή ρε gigabyte? 
 

 

Δεν φταίει τόσο το cooler.... Παρόμοιο TDP είχε μια 270Χ που είχα και πάνω απο 65 βαθμούς δεν πήγαινε ποτέ! Το polaris είναι ζεστό γενικά και δεν θα έπρεπε. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dj_ALeX said:

Δεν φταίει τόσο το cooler.... Παρόμοιο TDP είχε μια 270Χ που είχα και πάνω απο 65 βαθμούς δεν πήγαινε ποτέ! Το polaris είναι ζεστό γενικά και δεν θα έπρεπε. 

Κοίτα άμα έφταιγε μόνο το Polaris όλες οι υλοποιήσεις θα ήταν αντίστοιχα "εξωφρενικά" ζεστές, αλλά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, devaggos said:

Κοίτα άμα έφταιγε μόνο το Polaris όλες οι υλοποιήσεις θα ήταν αντίστοιχα "εξωφρενικά" ζεστές, αλλά δεν είναι.

Βρές μου μία RX480 τότε που να βαράει το πολύ 65 βαθμούς. Το TDP της κάρτας ακόμα και τα 200Watt που αγγίζει δεν είναι και τπτ το τρελό! Ένα καλό cooler θα έπρεπε να επαρκή κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARMAGEDDON said:

βρε βρε ...

δεν βάλανε το cooler της 390 αν το είχαν βάλει όλα καλά θα ήταν , αλλά όλοι θέλανε να γλυτώσουν μερικά φράγκα !

Για ποιό λόγο να το βάλουν? Το ίδιο θερμικό φορτίο παράγουν ή μήπως κάνω λάθος? Υποτίθεται οτι το polaris θα ήταν δροσερό και με χαμηλή κατανάλωση..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.