Jump to content



Αναβαθμιση PC


Simon_says

Recommended Posts

καλησπέρα καλησπέρα, εχω το εξης συστημα http://www.coolermaster.com/case/full-tower/cosmos-s/   windows 10 (ελπιζω να μου τα ενεργοποιήσουν μετα την αλλαγη μητρικης,τα πηρα δωρεαν)  core 2 duo e8400 ,καρτα γραφικων την gt 730 2 gb ddr3,4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-20)  ,τροφοδοτικο chieftec 650w , και 2 ssd έναν 120ari και έναν 60αρι.

εχω καταληξει στην cpu http://www.skroutz.gr/s/7546182/Intel-Core-i3-6100-Box.html βλεπω πολύ καλα σχολια και δεν είμαι για παραπανω στα λεφτα , στην μητρικη θελω 2-3 προτασεις  μεχρι τα 80 βαρια 90 ευρω,  συν να είναι atx?micro atx? extended atx?, και μνημες αν πρεπει να αλαλξω η να προσθεσω,αν πρεπει να αλλαξω θα ξεκινησω με 4gb,γιατι με το world of warships το κολημα το εβλεπα στον επεξεργαστη  γιατι τραβαγε κατι 80αρια 90αρια στην χρηση,

Τhanks in advance

Link to comment
Share on other sites

cpu-mobo-ram πάνε πακέτο. Δεν προσθέτεις αλλά αλλάζεις. Από το παλιό σύστημα κρατάς μόνο δίσκους/ssd. κουτί, κάρτα γραφικών και θα άλλαζα και το τροφοδοτικό. Το chieftec θα το κρατούσα για εφεδρικό.

 

Γράψε όμως τη χρήση που κάνεις και τι ποσό διαθέτεις λαμβάνοντας υπόψη τα προηγούμενα που έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος pasjohn έγραψε:

cpu-mobo-ram πάνε πακέτο. Δεν προσθέτεις αλλά αλλάζεις. Από το παλιό σύστημα κρατάς μόνο δίσκους/ssd. κουτί, κάρτα γραφικών και θα άλλαζα και το τροφοδοτικό. Το chieftec θα το κρατούσα για εφεδρικό.

 

Γράψε όμως τη χρήση που κάνεις και τι ποσό διαθέτεις λαμβάνοντας υπόψη τα προηγούμενα που έγραψα.

χρηση τα  συνηθισμένα,ταινιες  να εχω την δυνατοτητα να κανω κανα video editing  ,από παιχνίδια σιγουρα δεν είμαι ο φανατικος gamer  ,πιο πολύ το warships παιζω ,αλλα να εχω την δυνατοτητα και βαση τωρινης καρτας γραφικων να παιξω εστω σε low settings ,games  όπως το gta η κανα assasins greed, το τροφοδοτικο γιατι να το αλλαζα δεν με πληρη τις προϋποθέσεις για την αναβαθμιση?  το ποσο ανερχετε στα 250 ευρω χωρις αγορα τροφοδοτικου

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος cna έγραψε:

Το τροφοδοτικό μπορεί να φαίνεται ότι αντέχει αλλά μετά από τόσα χρόνια χρήσης σίγουρα έχει πέσει η απόδοσή του...

δεν εχω καμια ενδειξη οτι το τροφοδοτικο πεθαίνει, λογικο παντως αυτό που λες,σημερα δεν μπορω να δωσω αλλα 60-100 για τροφοδοτικο επειδή θα εχει πεσει η αποδοση του,στο αμεσο μελλον  σιγουρα θα το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.