Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

πριν 5 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Η HBM δεν έκανε την διαφορά. Δεν θα αναλύσω τους λόγους δεν υπάρχει λόγος. Είδαμε τι έκανε και η FuryX... τεχνολογικά καλή καρτά ΑΛΛΑ... αλλά...!

Όσο για το Async Compute τελευταία έχει γίνει καραμέλα για πολλούς... κάτσε να τελειώσει το νέο SDK η πρασινούλα γιατί απο οτι μαθαίνω ετοιμάζει ωραία πραγματάκια! Είδομεν!

Α και για να προλαβω μιας και τα λεμε ολα μην πεταχτει κανει εξυπνοπουλι και μου πει οτι η amd δεν εχει χρημα να λαδωσει οπως π.χ η πρασινη για games- benchmarks.Γιατι περα απο τα οικονομικα οφέλη που εχει απο το pc hardware cpu-gpu ,μην ξεχναμε οτι πουλαει gpu και σε sony, microsoft για τις κονσολες τους.Αρα μια χαρα λεφτουδακια εχει.

Σε αντιθεση με την κακομοίρη την πρασινουλα:hehe: που μονο gpu παραγει και σπρώχνει. 

Φαντασου να εβγαζε και cpus και να δινανε σε κονσολες τι θα λεγανε... 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Πάλι καλά που κάποια παιδάκια δεν είναι ούτε πρασινάκια ούτε κοκκινάκια...Φαντάσου να ήταν δηλαδή τι θα γράφανε.

Το ποσο θα συμφωνησω μαζι σου ρε μεγαλε ουτε που λεγεται ουτε και που το φανταζεσαι! Φαντασου!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Πάλι καλά που κάποια παιδάκια δεν είναι ούτε πρασινάκια ούτε κοκκινάκια...Φαντάσου να ήταν δηλαδή τι θα γράφανε.

Το like επειδη σε παω που τα λες εξω απο τα δόντια:hehe:

Κατα τα αλλα τα λεμε του χρονου.

Α και για πες μου τελικα θα παρεις την rx480?

Eγω μονο εαν την βγάλει η devil double core.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, επί του θέματος. Είναι που είναι παιδική χαρά η κουβέντα AMD vs NVIDIA το τελευταίο διάστημα, κάντε τουλάχιστον μια προσπάθεια να γλυτώσουμε μερικές αναφορές καλοκαιριάτικα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Α και για πες μου τελικα θα παρεις την rx480?

Όπως έγραψα και στην αντίπερα όχθη, πάω για RX 470 δαγκωτό σε custom, αφού διαβάσω review που θα λέει ότι κρατάει το overclocked boost clock και δεν κανει κανένα περίεργο throttle (power, thermal κτλ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδακια περα απο την πλακα οκ καλος ο maxwell-pascal αλλα εαν η devil την βγαλει dualgpu την rx480 το σκεφτομαι σοβαρα για το 2ο συστημα και σπρωχνω την 980ti ουτε 1070 ουτε τπτ ετσι να παιζω μπαλα και στα 2 στρατόπεδα και οποια μου κανει τα κεφια.Αρκει να δουλεψει το cf σωστα γιατι απο οσο διαβαζω και πρασινη και κοκκινη εχουν θεματα με τις διπλες καρτες στους οδηγους τελευταία δεν ξερω εαν ισχυει, εχω καιρο να ασχοληθώ με 2xgpus

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ρωτας ρητορικα η οντως περιμενεις απαντηση;; :hehe:

Δε ξερω πραγματικα... Δηλαδη αυτο τωρα ηταν νεο για τις pascal ? Δε καταλαβαινω . Να μπω και εγω να γραψω οτι ειναι legacy η 270Χ ξερω γω στο θεμα για το polaris. 

 

Ειμαστε εκτος θεματος. Κανενα νεο αν εχετε για το pascal , γραψτε το. Το κραξιμο τελειωσε. Πιο πανω το εγραψε και ο mod, τι αλλο να κανει , να βγαλει την βεργα δηλαδη; Μεγαλα παιδια ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tommybertsen said:

Οκ για το νεο. 

Η παραθεση στο σχολιο μου εγινε γιατι μονο εμενα ενδιαφερει το νεο για τις πασκαλ; Ή για καποιο αλλο λογο; 

Πετάω ένα νέο για Pascal - έστω και ψιλό άσχετο για Titan, εκμεταλλευόμενος το σχόλιό σου, ώστε να ξεκολλήσει η εδώ κουβέντα από τα off topic, και πάλι έχεις πρόβλημα. WT...??? Χαλάρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.