Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Τρίτη? Που μένεις να έρθουμε να σε κλέψουμε? :hehe:

Ειμαι προς πειραια μερια :p

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Να τις εκατοστήσεις μαν :p χαχα! 


Καλοφορετη και αυτη! Καπου να κατασταλαξεις και εσυ πρεπει :hehe: 

Ευχαριστώ φιλαρακι μου. 

Ε που θα παει πιστεύω μεχρι βα βγει ο τιτανας καπου θα εχω καταλήξει:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, azazil1190 said:

Ειμαι προς πειραια μερια :p

Έχω μια θεία προς τα εκεί. Ίσως να κανονίσω μια διπλή επίσκεψη. :rolleyes:

Αλλά μπα.... Δεν έχουν async :hehe:

 

Anyway όπως σου είπαν ήδη. Καλορίζικες. ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τις καρτες τις αφηνω στους υπολοιπους! Ενα αλλο πραγματακι θα ηθελα εγω.. Ενα περιεργο με κατι λαμπιτσες να εξεχουν προς τα πανω.. Τι να ταν, τι να ταν.. Δε θυμαμαι!!!!:hehe::hehe: Νομιζω ηταν στη φωτογραφια της 5ης- 6ης 980ti!

 

Καλοριζικη κι αυτη η 1080! Αντε και στην επομενη! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Έχω μια θεία προς τα εκεί. Ίσως να κανονίσω μια διπλή επίσκεψη. :rolleyes:

Αλλά μπα.... Δεν έχουν async :hehe:

 

Anyway όπως σου είπαν ήδη. Καλορίζικες. ;)

Δεν πειραζει ας μην εχει τα νουμερα μετρανε, αλλα και η κοκκινουλα να βγει μπροστα καποια στιγμη εαν βγει δεν μασαμε παμε προς τα εκει!

 

Ενα γρηγορο 3d mark με ελαφρυ oc η καρτουλα πιανει τα 2114, για καστομια καλα τα παει.Η fe μου επιανε 2126 αλλα τα ριχνε απο θερμοκρασιες.

Σε σχεση με την msi x ειναι λιγο πιο κρυα αλλα πιο θορυβωδες αισθητα στο κουλερ.Την msi x και στο 100% να την βαλω δεν την ακους αυτα μεχρι στιγμης τα υπολοιπα στην πορεια

http://www.3dmark.com/3dm/13635770?

πριν 4 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Τις καρτες τις αφηνω στους υπολοιπους! Ενα αλλο πραγματακι θα ηθελα εγω.. Ενα περιεργο με κατι λαμπιτσες να εξεχουν προς τα πανω.. Τι να ταν, τι να ταν.. Δε θυμαμαι!!!!:hehe::hehe: Νομιζω ηταν στη φωτογραφια της 5ης- 6ης 980ti!

 

Καλοριζικη κι αυτη η 1080! Αντε και στην επομενη! 

χαχα πανε και αυτες οι λαμπιτσες(845) πηγαμε σε μονομπλοκια κτ88 cary.

Ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

@azazil1190 Νίκο, άντε κανόνισε κανά καφέ επιτέλους τι πρέπει να γίνει δλδ να πάρω και γώ 2 GTX Titan Ultra με 32GB HBM2!!! :hehe: 

Spoiler

Όχι τπτ άλλο, δεν έχουν περάσει και το Validation μου!!! :bleh: Άραγε θα μπορείς να παίξεις 5Κ Ultra στο Crysis 3 στη πίστα με τα γρασίδια??!! :hehe: :bleh:

Btw εγώ θα παίξω μπάλα αλλιώς φέτος! Stay tuned! :p

 

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

@azazil1190 Νίκο, άντε κανόνισε κανά καφέ επιτέλους τι πρέπει να γίνει δλδ να πάρω και γώ 2 GTX Titan Ultra με 32GB HBM2!!! :hehe: 

  Reveal hidden contents

Όχι τπτ άλλο, δεν έχουν περάσει και το Validation μου!!! :bleh: Άραγε θα μπορείς να παίξεις 5Κ Ultra στο Crysis 3 στη πίστα με τα γρασίδια??!! :hehe: :bleh:

Btw εγώ θα παίξω μπάλα αλλιώς φέτος! Stay tuned! :p

 

 

Οποτε θες ρε κανονιζουμε και θα παίξουμε και σε 5Κ εαν μου φερεις οθονη χαχαχα.

@giorgos2187 κατι τετοιο εννοεις?

Η καρτουλα παντος χωρις oc boostarei στα 2050 καλα είναι

20160727_004716.jpg

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ελα σταματα τωρα γιατι θα μας αφησεις αγρυπνους!!!! Ναι αυτο εννοουσα........... Να τα χαιρεσαι κι αυτα μπαι δε γουει!

Χαχαχα οκ οκ ευχαριστώ. 

Εγω παω για υπνο τωρα.

Χαιρετώ παιδες.

Καλο βραδυ

 

Link to comment
Share on other sites

@azazil1190 Αμάν τι με κάνεις τώρα.. :hehe: ! Απο την άλλη άμα μας ταιριάξει το ΣΚ καλά θα είναι! :p SLi bridge έχεις εεέ..?!! Θέλει το HB Bridge πλέον για απόλυτες βουτυρίλες & φυστικοβούτυρα! :hehe::sarcastic: Πέρα απο την πλάκα εγώ μέσα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

@azazil1190 Αμάν τι με κάνεις τώρα.. :hehe: ! Απο την άλλη άμα μας ταιριάξει το ΣΚ καλά θα είναι! :p SLi bridge έχεις εεέ..?!! Θέλει το HB Bridge πλέον για απόλυτες βουτυρίλες & φυστικοβούτυρα! :hehe::sarcastic: Πέρα απο την πλάκα εγώ μέσα είμαι!

Τα παντα ολα εχει το καταστημα αλλα δεν εχει hb yet.

Το ΣΚ δουλευω με παει λιγο αιμα λογω αδειων στην δουλεια και δεν ξερω και ρεπο ποτε θα παρω.

Τα καλα του καλοκαιριου ειναι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος NikosD έγραψε:

Πάρτε τώρα που γυρίζει...30$ το κεφάλι...Έτσι όμορφα κι ωραία κουκουλώνει η Nvidia της απάτες της.

 

Nvidia Corporation Settles Geforce GTX 970 Graphics Card vRAM False Advertisement Class Action Lawsuit

Και το σκεπτικο που ποσταρεις την απατη την πρασινης σχετικα με την 970 στο pascal θεμα δεν μπορω να καταλαβω. 

Μετα κραζετε τον Πανο που ερχεται στο θεμα του Polaris και ποσταρει οτι του ερθει και τον λετε funboy..

Δεν πειραζει ας πληρώνω τις απατες της πρασινης  ετσι και αλλιως μου δινει νούμερα κατι που η κοκκινη ακομα δεν κανει, και δεν ξερω εαν μπορεσει να βγει μπροστα.Οταν μπορέσει το ξανασυζητάμε. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν το μοναδικό κριτήριο που αγοράζεις μια κάρτα και επιλέγεις μια εταιρεία να δώσεις τα λεφτά σου είναι τα νούμερα και θέλεις να έχεις πάντα the latest & greatest, τότε ετοιμάσου να τα σκάσεις στην Vega τέλος του χρόνου ή αρχές του επομένου.

 

Προφανώς εγώ, έχοντας μείνει ακόμα με την Radeon 5750 (!), δεν έχω τα ίδια κριτήρια στην αγορά κάρτας και συμπληρώνω από όλες τις απόψεις και όχι μόνο τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος NikosD έγραψε:

Αν το μοναδικό κριτήριο που αγοράζεις μια κάρτα και επιλέγεις μια εταιρεία να δώσεις τα λεφτά σου είναι τα νούμερα και θέλεις να έχεις πάντα the latest & greatest, τότε ετοιμάσου να τα σκάσεις στην Vega τέλος του χρόνου ή αρχές του επομένου.

 

Προφανώς εγώ, έχοντας μείνει ακόμα με την Radeon 5750 (!), δεν έχω τα ίδια κριτήρια στην αγορά κάρτας και συμπληρώνω από όλες τις απόψεις και όχι μόνο τα νούμερα.

Είτε πρασινη ειτε κοκκινη οποια μου δωσει πρωτη αυτο που θελω εκει θα παω.

Ειχα και την furyx δεν την αντεξα πανω απο 3μηνο.Σε αντιθεση με την 6990 και την 7990 που τις καταευχαριστηθηκα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@azazil1190 Νίκο μην ασχολείσαι! Μπαίνει ο καθένας να πεί την @@@@@ του και τον ενοχλούν τα trolling πόστς αλλουνού χρήστη και μετά σου πετάει εκεί μία άσχετη με το θέμα είδηση για να την πεί και καλά στα πρασινόπαιδα και να αισθανθεί καλύτερα για την δική του επιλογή! Πάμε παρακάτω λέω γώ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

@azazil1190 Νίκο μην ασχολείσαι! Μπαίνει ο καθένας να πεί την @@@@@ του και τον ενοχλούν τα trolling πόστς αλλουνού χρήστη και μετά σου πετάει εκεί μία άσχετη με το θέμα είδηση για να την πεί και καλά στα πρασινόπαιδα και να αισθανθεί καλύτερα για την δική του επιλογή! Πάμε παρακάτω λέω γώ!

Ξέρεις προσωπικά εσυ Αλεξακο μου οτι ουτε πρασινοπαιδο ειμαι ουτε κοκκινοπαιδο οπως και αλλα παιδια εδω μεσα οπως και εσυ.Παμε σε αυτη που μας κανει τα χαρτηρια σωστα?

Τελευταία ομως χορτασα απο την ΑMD ολο θα θα θα θα και εχω και async και mantle και σε dx12 τιτλους θα γ@μαω αλλα οταν έρχεται η ωρα στα νουμερα-παιχνιδια παντα κάθεται στον άξονα. 

Και μετα το γνωστο story η πρασινη πληρώνει για τα bench πληρωνει για τα παιχνίδια και γενικα τους λαδωνει ολους για να τρεχουν ολα καλυτερα στις καρτες της.

Ε ας το κανει και η κόκκινη λοιπον για να υπάρχει ανταγωνισμός. Στα τοσα χρόνια 3 παιχνιδια ειναι υπερ της amd ενα το bf4 που με το mantle πήγαινε ζαχαρη αλλα πάτωσε δεν το ξαναειδα σε καναν νεο τιτλο και αυτο το hitman που σε dx12 παιζει καλα η κοκκινη αλλα μπορω να πω πως ειναι κομμένο και ραμενο σε κοκκινη οπως αλλα σε πρασινη και τελος το ashes of singularity που τελευταια και η πρασινουλα με οδηγους εδωσε γκαζια στον συγκεκριμενο τιτλο στις καρτες της.

Στα δια ταυτα λοιπον ας κατσει και να υποστηρίξει τις τεχνολογιες που εχει στις καρτες της η κοκκινη και ας σταματήσει την μηζερια και την κλαψα της και αν το εχει να βγει μπροστα απο την πρασινη.Μεχρι τοτε....Εχουμε nVidia!

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, azazil1190 said:

Ξέρεις προσωπικά εσυ Αλεξακο μου οτι ουτε πρασινοπαιδο ειμαι ουτε κοκκινοπαιδο οπως και αλλα παιδια εδω μεσα οπως και εσυΠαμε σε αυτη που μας κανει τα χατηρια σωστα?

Τελευταία ομως χορτα

σα απο την ΑMD ολο θα θα θα θα και εχω και async και mantle και σ

ε dx12 τιτλους θα γ@μαω αλλα οταν έρχεται η ωρα στα νουμερα-παιχνιδια παντα κάθεται στον άξονα. 

Και μετα το γνωστο story η πρασινη πληρώνει για τα bench πληρωνει για τα παιχνίδια και γενικα τους λαδωνει ολους για να τρεχουν ολα καλυτερα στις καρτες της.

Ε ας το κανει και η κόκκινη λοιπον για να υπάρχει ανταγωνισμός. Στα τοσα χρόνια 3 παιχνιδια ειναι υπερ της amd ενα το bf4 που με το mantle πήγαινε ζαχαρη αλλα πάτωσε δεν το ξαναειδα σε καναν νεο τιτλο και αυτο το hitman που σε dx12 παιζει καλα η κοκκινη αλλα μπορω να πω πως ειναι κομμένο και ραμενο σε κοκκινη οπως αλλα σε πρασινη και τελος το ashes of singularity που τελευταια και η πρασινουλα με οδηγους εδωσε γκαζια στον συγκεκριμενο τιτλο στις καρτες της.

1) Μόνο για την προσφώνηση κερνάω καφεδάκι! :hehe:

2) Πές τα πές τα!

3) Και μόνον σε αυτήν!

Τώρα απο κεί και πέρα όσον αφορά τα υπόλοιπα που γράφεις... Η AMD είναι καλή σε ορισμένα πράγματα αλλά πλέον αυτά δεν είναι αρκετά για να με κρατήσει ώς πελάτη για overall χρήση σε παιχνίδια/προγράμματα κτλ.. Θέλει δουλειά ακόμα στο κομμάτι Software κακά τα ψέματα η πρασινούλα όσο και να την χλευάζουν ορισμένοι έχει ξεφύγει πλέον πολύ μπροστά! Για το DX12 δεν είναι η ώρα να μιλήσω. Το σωστό timing δεν έχει φτάσει ακόμη για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα! Απλά θα πώ σε μερικούς φίλους εδώ μέσα να σοβαρευτούν και να μην ενοχλούνται από trolling posts όταν οι ίδιοι κάνουν το ίδιο και χειρότερο! Τουλάχιστον ο @PANOSMAMBAX είπε και μερικά σωστά πράγματα μέσα σε όλα, εδώ μερικοί τρολλάρουν δίχως αύριο! Λέμε αντίο στο trolling και πάμε παρακάτω.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

1) Μόνο για την προσφώνηση κερνάω καφεδάκι! :hehe:

2) Πές τα πές τα!

3) Και μόνον σε αυτήν!

Τώρα απο κεί και πέρα όσον αφορά τα υπόλοιπα που γράφεις... Η AMD είναι καλή σε ορισμένα πράγματα αλλά πλέον αυτά δεν είναι αρκετά για να με κρατήσει ώς πελάτη για overall χρήση σε παιχνίδια/προγράμματα κτλ.. Θέλει δουλειά ακόμα στο κομμάτι Software κακά τα ψέματα η πρασινούλα όσο και να την χλευάζουν ορισμένοι έχει ξεφύγει πλέον πολύ μπροστά! Για το DX12 δεν είναι η ώρα να μιλήσω. Το σωστό timing δεν έχει φτάσει ακόμη για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα! Απλά θα πώ σε μερικούς φίλους εδώ μέσα να σοβαρευτούν και να μην ενοχλούνται από trolling posts όταν οι ίδιοι κάνουν το ίδιο και χειρότερο! Τουλάχιστον ο @PANOSMAMBAX είπε και μερικά σωστά πράγματα μέσα σε όλα, εδώ μερικοί τρολλάρουν δίχως αύριο! Λέμε αντίο στο trolling και πάμε παρακάτω.

Μα δεν ειπε κανεις οτι η κοκκινη δεν εχει τεχνολογια στις καρτες της και φυσικα εχει και ναι ειναι πιο μπροστα απο τη  πράσινη , καμια πρασινη δεν εχει async και hbm μνημες.Το θεμα ειναι οτι, οτι εχει μενει στα χαρτια προς το παρων και δεν το βλέπω σε πραξη.

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Just now, azazil1190 said:

Μα δεν ειπε κανεις οτι η κοκκινη δεν εχει τεχνολιγια στις καρτες της και φυσικα εχει και ναι ειναι πιο μπροστα απο τη  πράσινη , καμια πρασινη δεν εχει async και hbm μνημες.Το θεμα ειναι οτι, οτι εχει μενει στα χαρτια προς το παρων και δεν το βλέπω σε πραξη.

Η HBM δεν έκανε την διαφορά. Δεν θα αναλύσω τους λόγους δεν υπάρχει λόγος. Είδαμε τι έκανε και η FuryX... τεχνολογικά καλή καρτά ΑΛΛΑ... αλλά...!

Όσο για το Async Compute τελευταία έχει γίνει καραμέλα για πολλούς... κάτσε να τελειώσει το νέο SDK η πρασινούλα γιατί απο οτι μαθαίνω ετοιμάζει ωραία πραγματάκια! Είδομεν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.