Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

GTX1060 είναι 8-10% πιο γρήγορη από RX 480. Προφανώς με overclock αυτή η διαφορά ισορροπεί οπότε μένει να δούμε και σε τι τιμές θα παίξει αλλά και το πόσο overclocking παίρνει η κάθε κάρτα έτσι ώστε να δούμε σε custom πόσο OC θα έχουν στην αγορά οι καρτούλες. Πολύ άμεση απάντηση πάντως απο Nvidia και είναι περίεργο που υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα στη διαθεσιμότητα των Pascal... γιατί αν κάνει και η 1060 release στις 13/7 που ακούγεται, και έχουμε πάλι προβλήματα διαθεσιμότητας είναι τεράστια μ@λακία....
http://videocardz.com/61884/nvidia-geforce-gtx-1060-3dmark-fire-strike-performance

Capture.PNG

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Fire-Strike-Perf
NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Fire-Strike-Ultr

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε θεμα....

 

GTX 1080 High DPC Latency and stuttering

 

Οντως το εχω κ εγω αλλά δεν αντιμετωπιζω καποιο ορατο προβλημα....καποια μλκια εχουν κανει με τα power states

 

Το θετικο ειναι οτι το εχουν υποψην

h9hChJZ.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Εχουμε θεμα....

 

GTX 1080 High DPC Latency and stuttering

 

Οντως το εχω κ εγω αλλά δεν αντιμετωπιζω καποιο ορατο προβλημα....καποια μλκια εχουν κανει με τα power states

 

Το θετικο ειναι οτι το εχουν υποψην

h9hChJZ.jpg

Εισαι με τους .39 ή τους .69; Χτες τους ειδα στο geforce xperience. Οχι οτι θα διορθωναν τιποτα, κατι για doom:vulkan αναφερουν

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος csaris έγραψε:

O χθεσινος παντως 368.69 μεχρι στιγμης εχει λυσει το flickering στα 144hz.

 

 

Το παραξενο ειναι οτι αυτα τα προβληματα εμφανιζονται random.

Παραδειγμα εγω με 1070 δεν ειχα flickering στα 144hz επαιξε κανονικα με τον .39 driver. Με DP καλωδιο ειμαι.

Κατεβαζω τωρα τον 368.69.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ερωτηση. 

Η παραπανω καρτα, εχει 499€ απο eu.evga. Απο εδω πως γινεται να ειναι φτηνοτερη; (συμφωνα με τις ισοτιμιες , 482€ περιπου). 

Δοκίμασα να δω αν στέλνει Ελλάδα ( Κέρκυρα ) και δεν προχώρησε. Για δες μήπως άλλαξαν τίποτα στους όρους λόγω BREXIT. 

Από amazon.de προχωράει

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Δοκίμασα να δω αν στέλνει Ελλάδα ( Κέρκυρα ) και δεν προχώρησε. Για δες μήπως άλλαξαν τίποτα στους όρους λόγω BREXIT. 

Από amazon.de προχωράει

Δεν εχω acc αλλα δε δοκιμασα οντως. Υπεθεσα οτι θα προχωρουσε, ποτε προλαβε και αλλαξε πολιτικη ;; Τεσπα, αναμενουμε, ετσι κ αλλιως out of stock ειναι , τσαμπα τα συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.