Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Τη θέλω ένα 50αρικο κάτω! Και τη θέλω τώρα! emoji16.png

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και λεγοντας τωρα, εννοεις αυτο το μηνα; :p 

Και εγω θελω την SC ενα 30-50ρι κατω, και τη θελω τωρα, αλλα θα την παρω τον αλλο μηνα οπως παει. Ελεος με την nvidia και τις "founder's" της μεσα.

Link to comment
Share on other sites

GTX 1070 G1 Gaming ~ 540€  

http://www.mgmanager.gr/pci-express/55731-gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gv-n1070g1-gaming-8gd.html#/chipset-nvidia_gtx_1070

____________________________________________________________________________________________________________________________________

NVIDIA to Unveil GeForce GTX TITAN P at Gamescom

 

Παράθεση

NVIDIA is preparing to launch its flagship graphics card based on the "Pascal" architecture, the so-called GeForce GTX TITAN P, at the 2016 Gamescom, held in Cologne, Germany, between 17-21 August. The card is expected to be based on the GP100 silicon, and could likely come in two variants - 16 GB and 12 GB. The two differ by memory bus width besides memory size. The 16 GB variant could feature four HBM2 stacks over a 4096-bit memory bus; while the 12 GB variant could feature three HBM2 stacks, and a 3072-bit bus. 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Image_09S.jpg

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος virus777 έγραψε:

Αχχ... δοκάρι. Πού την είδες όμως ρε θηρίο? Στο skroutz την έχουν οι ίδιοι 615€. Είσαι στο newsletter τους?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήρα τηλ. να ρωτήσω για την gainward και πότε θα φέρουν την asus και μου είπαν ότι παραλαμβάνουν σήμερα την g1 στα 540€

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Delijohn said:

Εσένα σκεφτόταν η nvidia.... έφτασε ζεστό καυτό αγορίνα :p

 

http://videocardz.com/61826/nvidia-geforce-gtx-1060-rumors-part-2

 

nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_3-900x430nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_2-900x437

δυο μοντέλα... λένε για 6 και 8 gb ή τα'χουν μπλέξει.. πρώτες τιμούλες.. θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι αν είναι αλήθεια.. 

90YV09Q1-M0NA00-ASUS-STRIX-GTX1060-6G-GA

90YV09Q0-M0NA00-ASUS-STRIX-GTX1060-O6G-G

 

Εγω παντως αποτι διαβαζω τα 2 μοντελα θα ειναι 3 και 6gb, που ειναι πιο λογικα νουμερα απο τη στιγμη που θα εχει 192bit bus αλλα και για να "κοπει" καπως και εκει απο τις 1070/1080. Αλλωστε υποστηριζουν οτι θελουν να αντικαταστησουν την 980 που ειχε μολις 4 οποτε μια χαρα τους καθονται τα 3/6

Επισης λενε για το SLI οτι ισως ειναι κομμενο μονο στην 3αρα. Προσωπικα βλεπω το κοψιμο του SLI σαν κατι θετικο, οχι μονο επειδη ποτε δε θα χρησιμοποιουσα multi-gpu για ολους τους γνωστους λογους, αλλα επειδη  θα επιτρεψει την ανταγωνιστικη τιμολογηση της καρτας χωρις να φοβαται η nvidia οτι με 2 τετοιες θα φτανεις τη 1080.

 

Λογικα παντως με ακριβως τα μισα shaders απο τη 1080 και με το 60% του memory bandwidth πρεπει να περιμενουμε περιπου 60% των επιδοσεων, ισως λιγο παραπανω αν κλοκαρει καλυτερα λογω λιγοτερων shaders θερμοκρασιας κλπ

 

Οι τιμες παντως στο site ειανι ακυρες σιγουρα, οπως και τα 8gb 99% αφου και στο SKU της καρτας γραφει 6G

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος virus777 έγραψε:

Ξέρανε τίποτα για την asus? ...αν και φαντάζομαι η τιμή θα τσούξει. Εδώ στο geizhals έχει 530+

Ή για καμιά msi ας πούμε?

για asus όχι, msi δεν ρώτησα. 580-620 θα παίζει (το you 642 την έχει).

 

πριν 28 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

573,57 €  τόσο την δείχνει τώρα στο mgmanager

είχα κρατήσει screenshot

Spoiler

gtx1070.png

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddie said:

Πώς ειναι δυνατον το 6 pin να ειναι πάνω στο πλαστικό αφου το pcb είναι πιο κοντο?

2ih1pno.jpg

Γίνεται (με εσωτερική προέκταση αλλά με ενισχυμένη κόλληση μέχρι το τελικό σημειό επαφής ), αλλά δεν θές να ξεκαπακώσεις την κάρτα να δείς πως θα είναι εκτός και είναι fake δεν ξέρω... :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddie said:

thanks , εχεις καμια φωτο (οχι απο τη συγκεκριμένη καρτα, αλλα γενικά) για να δω πως ειναι

Κοίτα.. δεν έχω κάποια φωτογραφία αυτήν την στιγμή να σου δείξω ακριβώς αλλά θα προσπαθήσω να στο περιγράψω.

Δές την παρακάτω φωτογραφία...

dbl7jc.jpg

Βλέπεις να λαμάκια που φεύγουν απο πίσω (τα 6 ασημένια), με κάποιο τρόπο η nvidia (δεν ξέρω αν η αρχική φωτό είναι αληθινή ή fake το ξανά λέω), απο μέσα έκανε κάποια προέκταση/επιμήκυνση μέχρι το σημείο επαφής καθαρά για λόγους αισθητικής ή επειδή βοηθάει καλύτερα να είναι τέρμα πίσω το 6pin για το cable management (ποιός ξέρει)! Βέβαια δεν θα προέκτεινε μονάχα τα λαμάκια προφανώς μπορεί να παίζει και κανένας αντάπτορας δεν έχω ιδέα εκτιμήσεις κάνω αν και δεν την βλέπω και πολύ original την φωτογραφία της GTX1060 διότι έχει 4 μικρές κολλήσεις ενώ θα έπρεπε να είχε 6 (δεν λέω για αυτές τις 2 που έχω κυκλώσει στην αρχική φωτό), δες την παρακάτω φωτό.

9k5oy9.jpg

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το 1080 SC preorder μου άλλαξε σε complete πριν λίγο, οπότε μάλλον έφτασαν οι evga Ευρώπη μεριά. Απ' οτι φαίνεται βέβαια θα πάνε όλες για preorders του EU.EVGA και των etailers...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. ΠΡιν τρεις ωρες, που ημουν δουλεια, εγινε available, ηρθε και mail , και τα ειδα τωρα που δεν ειναι. Ετσι και αλλιως δεν εχω γεματο paypal και δε θα αγοραζα στα 499€ , οποτε ακυρο :p 

Link to comment
Share on other sites

Και λεγοντας τωρα, εννοεις αυτο το μηνα; [emoji14] 

Και εγω θελω την SC ενα 30-50ρι κατω, και τη θελω τωρα, αλλα θα την παρω τον αλλο μηνα οπως παει. Ελεος με την nvidia και τις "founder's" της μεσα.

Θα ήθελα να αρχίσει να "κυκλοφορεί" τώρα ώστε σε ένα μήνα να γίνει η παραγγελία της με πιο συμμαζεμενη τιμή! Αν στρώσει πιο σύντομα θα τσιμπηθει άμεσα!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Θα ήθελα να αρχίσει να "κυκλοφορεί" τώρα ώστε σε ένα μήνα να γίνει η παραγγελία της με πιο συμμαζεμενη τιμή! Αν στρώσει πιο σύντομα θα τσιμπηθει άμεσα!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εβγαλε διαθεσιμοτητα σημερα (οσο δουλευα) , και στα 499€. Και η διαθεσιμοτητα τελειωσε σε χρονο dt :p Στα 499 δε παιρνω , τελος του μηνα αν πεσει η τιμη, θα παραγγειλω ωστε να την εχω για τα γενεθλια μου εστω !! 

Μαλλον μαζι θα παραγγειλουμε :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.