Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

Ε, μα, εδώ πάμε να βγάλουμε σκάρτη μια τέτοια κάρτα, επειδή βγήκαν οι καινούργιες. Ok, καλή χρυσή η 1070 και η 1080, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Η 980ti ήταν η νο1 κάρτα. Και βέβαια, απαράδεκτη τακτική να κόβεις απόδοση επειδή δεν ασχολείσαι με τις (και καλά) παλαιότερες γενιές καρτών. Για μένα είναι υπερβολή μια κάρτα 15 μηνών να βγαίνει λίγη ξαφνικά. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζονται τα πλεονεκτήματα των 1070,1080.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος azazil1190 έγραψε:

1ον .Ναι εγω την εδωσα πριν τιμολογηθει η 1070. Αλλα και να μην την ειχα δωσει δεν θα την χαριζα θα την κραταγα για συλλογη.

2ον Η 980ti δεν εχει κλεισει χρονο τωρα κλεινει αρα εναμιση χρονος δεν παιζει που λες.

την 2η που ειχα αγορασει την πηρα καινουρια πριν 2 μηνες η οποια ξεφτιλιζει 1070.

3ον ειμαι καθετος και αρνητικος οποιος εχει 980ti να την δωσει για να παει σε 1070 ειναι ανουσιο.Και αυτος ειναι ο μονος λογος για το κολλημα μου.

4ον Γιατι ολοι εχουν ομως κολλησει να παρουν 980ti μεταχ. στα 400-450 ευρω αφου με 50-100 παραπανω αγοραζουν 1070 και μας ζαλιζουν τον ερωτα?

απωθημενα εχουν?

5ον και για να κλεισω οποιος θελει να παρει καρτα τωρα ας παει σε 1070 και οχι σε 980τι.

Οποιος εχει 980ti παει σε 1080 και πανω οταν με το καλο βγει μεγαλος πασκαλ.

 

edit* Το πιο ωραιο της υποθεσης ειναι πως ολοι περιμενουν μονο οι 980τι και τιτανες χ να πεσουν.κατα περιεργο τροπο ολοι η υπολοιπη σειρα 9χχ απο οσο βλεπω αγγελιες καραταει τιμη..επεσε η αποδοση του μεγαλου maxwell μαλλον για αυτο.

 

Δειτε και βιντεακι oc vs oc 1070-980τι.Το οποιο ρολοι για την 1070 ειναι μαξ ενω η 980τι παει παραπανω.

 

Πες τα χρυσοστομε!!!! Μας εχουν ζαλισει ολοι οι γνωστες που λενε πως οι Τi θα πεσουν στα 350-400!!!! Φτανει πια η ξεφτιλα των παζαρακιδων και των καταστροφολογων! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Πες τα χρυσοστομε!!!! Μας εχουν ζαλισει ολοι οι γνωστες που λενε πως οι Τi θα πεσουν στα 350-400!!!! Φτανει πια η ξεφτιλα των παζαρακιδων και των καταστροφολογων! :hehe:

Δεν λεω τιποτα εχω 1080 πλέον και μαμαω χαχαχα.

Παντος περα απο την πλακα για 16νανομετρα καρτα και τοσο λιγη κατανάλωση δεν την λες κρυα.οκ χεσε την founder=ref. Και οι καστομιες που βλέπω βαράνε 75c+.

Οσο για την nvidia που λανσαρε μια καρτα που ειναι σταθερη στα 2100 πυρηνα απλα φουτσες μπλε με @@εμπριμε. Τα 2100 τα πιανω και συγκεκριμενα 2126 στον αερα αλλα με αυτο το bios η καρτα πέφτει στα 2056 μερι 2080.Για να δουμε 2100 κολλημένα θελουμε καστομ bios και νερα.η με αερα να ζούμε στον βορειο πολο για να μενει η καρτα κατω απο 45c

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Προβλεπω αγορα mini A/C πανω σε καρεκλιτσα να βαρaει στο -5 C το pc  :hehe:

Εχω 24αρι τουμπανο inverter πανω απο το pc και κάνει δουλειά +custom fan profile και παω μεχρι 56-62c.Δεν το λες άσχημα για founder:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Εχω 24αρι τουμπανο inverter πανω απο το pc και κάνει δουλειά +custom fan profile και παω μεχρι 56-62c.Δεν το λες άσχημα για founder:hehe:

Ετοιμαζομαι για αγορα 1080 FTW και να ξερεις πολυ φοβαμαι για τις θερμοκρασιες και ειδικα τωρα που ειναι και καλοκαιρακι.....

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Ετοιμαζομαι για αγορα 1080 FTW και να ξερεις πολυ φοβαμαι για τις θερμοκρασιες και ειδικα τωρα που ειναι και καλοκαιρακι.....

Να ξερεις επειδή το acx3 ειναι σαν το 2 θα παιζεις σίγουρα χωρις ac 72-75c αναλογα το παιχνιδι και το bench.

Με ac θα εισαι χαλαρα 55 μαξ αντε στο τσακιρ μαξ 60c.

Εγω σκεφτομαι να της βαλω μια accelero hybrid.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Να ξερεις επειδή το acx3 ειναι σαν το 2 θα παιζεις σίγουρα χωρις ac 72-75c αναλογα το παιχνιδι και το bench.

Με ac θα εισαι χαλαρα 55 μαξ αντε στο τσακιρ μαξ 60c.

Εγω σκεφτομαι να της βαλω μια accelerate hybrid.

Δυστυχως εδω στην Πατρα δεν εχω A/C οποτε το custom fan profile προβλεπεται σε πολυ ισχυρο rpm και καλη τυχη :amen:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Δυστυχως εδω στην Πατρα δεν εχω A/C οποτε το custom fan profile προβλεπεται σε πολυ ισχυρο rpm και καλη τυχη :amen:

Dont worry εχετε πιο πολυ δροσια εσεις εκει απο οτι εδω:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω ολο το καλοκαιρι παιζει να αναβω 3 φορες AC μονο οταν φευγει η γυναικα μου γιατι δεν το παλευει... κλαψ...

Αχαχαχα την πατησες.Εγω της κλαιγομαι οτο λιωνω απο την ζεστη.κοιτα πως γίνομαι μουσκεμα και απάντηση "δεν πας καλα αγορι μου εσυ αναψε το".

Και ετσι εχω γαμω τις θερμομρασιες μέχρι να παρω αποφαση να την κανω υβρίδιο

πριν 7 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

@azazil1190 τα μεταφορικα απο evga eu ποσο βγαινουν περιπου για Αθηνα? 

Αν δεν κανω λαθος 20-25 ευρώ

Αλλα την 1080 την πηρα Απο Ελλαδα για να στηρίξω την οικονομια μας βρε...:p

Δεν μπορουσα να περιμενω ποτε θα εχει διαθεσημες η ΕΒΓΑ.

Εχω παρει msi

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Αχαχαχα την πατησες.Εγω της κλαιγομαι οτο λιωνω απο την ζεστη.κοιτα πως γίνομαι μουσκεμα και απάντηση "δεν πας καλα αγορι μου εσυ αναψε το".

Και ετσι εχω γαμω τις θερμομρασιες μέχρι να παρω αποφαση να την κανω υβρίδιο

Αν δεν κανω λαθος 20-25 ευρώ

Αλλα την 1080 την πηρα Απο Ελλαδα για να στηρίξω την οικονομια μας βρε...:p

Δεν μπορουσα να περιμενω ποτε θα εχει διαθεσημες η ΕΒΓΑ.

Εχω παρει msi

Κοιτα, εγω οπως τη βλεπω τη φαση θα περιμενω να βγει η διαθεσιμοτητα για 1080 FTW στο EVGA shop και αν δω οτι αργει υπερβολικα θα τσιμπησω μια 1080 EVGA SC απο Ελλαδα να κανω τη δουλεια μου.. Δε θεωρω μεγαλη ουσιωδη  διαφορα μεταξυ των 2 σε αποδοση....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνουμε το θέμα "βοήθεια, τρώω παντόφλα από τη γυναίκα γιατί δεν αντέχει το a/c :lol:(παρεμπιπτόντως, το ίδιο πρόβλημα έχει και η δική μου)", ποιές είναι οι εντυπώσεις σου από την msi;

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος johnysg7 έγραψε:

Κοιτα, εγω οπως τη βλεπω τη φαση θα περιμενω να βγει η διαθεσιμοτητα για 1080 FTW στο EVGA shop και αν δω οτι αργει υπερβολικα θα τσιμπησω μια 1080 EVGA SC απο Ελλαδα να κανω τη δουλεια μου.. Δε θεωρω μεγαλη ουσιωδη  διαφορα μεταξυ των 2 σε αποδοση....

Το ιδιο θα χρονιζουν.Εχει βαλει τοιχο η πρασινη φετος.Ισως με καστομ bios να πας αντε κανα 40αρι mhz πανω απο την απλη εαν παρεις ftw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

Το ιδιο θα χρονιζουν.Εχει βαλει τοιχο η πρασινη φετος.Ισως με καστομ bios να πας αντε κανα 40αρι mhz πανω απο την απλη εαν παρεις ftw.

Αυτο που λες ειναι που με βαζει σε σκεψεις για το τι να κανω.... Διαβαζα οτι ακομα και με νερο πεφτει blackout wall στα 2100 και για κανα gold chip στα 2150-2180... Απλα θεωρω στο μυαλο οτι το o/c θα ειναι ελαχιστα πιο ευκολο με την FTW....+ τα Ledakia που σου δινουν εξτρα καγκουρια στο κουτι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Για να μην κάνουμε το θέμα "βοήθεια, τρώω παντόφλα από τη γυναίκα γιατί δεν αντέχει το a/c :lol:(παρεμπιπτόντως, το ίδιο πρόβλημα έχει και η δική μου)", ποιές είναι οι εντυπώσεις σου από την msi;

Μια χαρα ειναι και η msi την γουστάρω επισης το ιδιο με εβγα.Αλλα ηθελα ιδια μερα καρτα και η εβγα δεν ειχε συν ποτε θα ερχοταν.

Msi ειχα παρει 2χ970 gaming και μια 980 επίσης gaming.και τωρα αυτη και ολες χρονιζουν τουμπανο.Βαζει καλα πραγματακια στο pcb της η msi. 

Βεβαια η καλυτερη 980τι που πήρα φέτος και αγαπαω ειναι gigabyte 980ti extreme gaming που ηταν η καλύτερη σε ολα της.Αλλαξα τρεις 980τι μεχρι να καταλήξω

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.