Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

πριν 5 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Και εγω πληρωνω σαν ηλιθιος δε λεω απλα αν εισαι gamer δυστυχως πληρωνεται αυτο. Οσον αφορα αυτο που ειπε ο ιασωνας αν καποιος παει απο 980ti se 1070 μονο για να παρει το 5% αποδοση μονο πραγματι ειναι καψιμο. 

Sorry κιολας για την αδιακριτη ερωτηση... Αλλα 980ti δεν ειχες και την εδωσες για να παρεις 1070; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, johnysg7 said:

H 1080Τι σε τι τιμες περιπου θα ξεκιναει περιπου ? Κοντα στα 800-850?

 

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο....θα παιξει ρολο και το Vega που λογικα θα βγει νωριτερα.

 

Η επισημη τιμη παντα ομως ειναι 100 δολαρια πανω απο την μικρη. Oποτε τωρα εαν εχουν τιμολογηθει μοντελα με 1080 στα 660-680 ευρω, τοτε θα ειναι στα 750+ ευρω για την μεγαλη. 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αμα δινετε τοσα λεφτα μονο για bench δεν τα δινετε σε κανενα ανθρωπακο να φαει καλυτερα?  Κριμα

Και απο αυτο κάνουμε. 

Και ρουχα και παπούτσια και τρόφιμα

πριν 46 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Πολυ φιλανθρωπισμος εχει πεσει ρε σεις στο παρον Thread:hehe:

Αλλος τα τρωει στα μπουζουκια, αλλος στα τσιγαρα, αλλος στις πουτ@νες, αλλος στα αυτοκινητα και αλλος τα τρωει στις gpu για bench αν αυτο ειναι το χομπι του.

Ολων των ειδων τα χομπι πληρωνονται.

.αμησε τα τις πο.τανες που τις πας εκει να δεις χρημα που πέφτει χαχαχ

Μία ώρα πριν, το μέλος csaris έγραψε:

@azazil1190

 

Nικολα εδω εισαι ->

 

GX299EA_142119_800x800.jpg

Εαν εχει διαφορα στα κλοκια μπορει και να παω.Μου αρεσει και το λουκ.Τωρα εαν και αυτη δεν παει πιο καλα η αντε να ανεβάζει 50mhz παταπανω δεν αξιζει βάζω μια accelero hybrid επανω και κλεινω μεχρι να βγει 1080ti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, giorgos2187 said:

Sorry κιολας για την αδιακριτη ερωτηση... Αλλα 980ti δεν ειχες και την εδωσες για να παρεις 1070; 

Σωστα τα λες απλα εβαλα 150 ευρω τσεπη... Γιαυτο εγραψα παραπανω οτι αν το κανει καποιος ΜΟΝΟ για τα fps ειναι ακυρο. Εγω το εκανα λιγο χρηματιστηριο τη φαση...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Σωστα τα λες απλα εβαλα 150 ευρω τσεπη... Γιαυτο εγραψα παραπανω οτι αν το κανει καποιος ΜΟΝΟ για τα fps ειναι ακυρο. Εγω το εκανα λιγο χρηματιστηριο τη φαση...

Οκ καλα θυμαμαι λοιπον! Ε καλα αν εχεις προσεξει μονο εσεις οι πρωην κατοχοι 980 ti πατε για αναβαθμιση, ακριβως γι αυτο το λογο. Αντε και κανα 2 ακομα που εχουν πολυ παλιοτερες καρτες! Το κακο βεβαια ειναι οτι το μονο ουσιωδες ειναι αυτα τα 5 fps παραπανω... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, giorgos2187 said:

Οκ καλα θυμαμαι λοιπον! Ε καλα αν εχεις προσεξει μονο εσεις οι πρωην κατοχοι 980 ti πατε για αναβαθμιση, ακριβως γι αυτο το λογο. Αντε και κανα 2 ακομα που εχουν πολυ παλιοτερες καρτες! Το κακο βεβαια ειναι οτι το μονο ουσιωδες ειναι αυτα τα 5 fps παραπανω... 

Μα δεν ηθελα αναβαθμιση. Μια χαρα επαιζα και με την ti... Απλα επειδη ειχα καταλαβει τι επαιζε με τα χρηματικα το επαιξα gamble και μου βγηκε...Αλλωστε ειχα αλλες καρτες και εκανα δουλεια μου γιατι την ειχα πουλησει απο Απριλιο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, icy20 said:

Αμα δινετε τοσα λεφτα μονο για bench δεν τα δινετε σε κανενα ανθρωπακο να φαει καλυτερα?  Κριμα

 

Την υπογραφη σου την εχεις κοιταξει τωρα τελευταια?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, csaris said:

 

Την υπογραφη σου την εχεις κοιταξει τωρα τελευταια?

Δεν καταλαβες. Σχολιασα αρνητικα μονο το να παιρνει καποιος τετοιες δυνατες καρτες μονο για να κανει benches. Καποιος ανεφερε πιο πισω για benches. Γιαυτο το ειπα. Οπως επισης θεωρω καγκουρες αυτους που καθονται και φτιαχνουν τα αυτοκινητα μονο και μονο για να ειναι πιο γρηγοροι απο τους αλλους. Αλλο ο gamer που ασχολειται με αυτο για διασκεδαση και για να περναει την ωρα του και αλλο το bench μονο για να "ειμαστε πιο γρηγοροι απο τους αλλους". Ισως βεβαια να το ειπα λιγο αποτομα, εκ του αποτελεσματος, αλλα δεν φημιζομαι για την εγκρατεια μου...

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μας αρέσει δεν μας αρέσει, ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λ7 του. Τώρα για το πρήξιμο, έχει καταντήσει βαρετό και χαλάει και το νήμα. 

 

Εναμένω να δώ τι θα παίξει με την τιμή της 1070. Από την 970 είναι σαφής αναβάθμιση, αλλά δεν πιστεύω ότι μιλάμε για future proof 4k κάρτα. Εκεί θα παίξει η επόμενη γενιά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως future proof και gaming δυσκολα μπαινουν στην ιδια προταση. Μακαρι ομως στις νεες να παιζουν σωστα 4Κ μηπως εχει νοημα καποια στιγμη να αλλαξω το 1080αρι μονιτορ μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GTX1070, 1080p και ειμαι αρχοντας για 2-3 χρονακια (με τις οποιες παραχωρησεις μετα απο καποιο διαστημα φυσικα). Μετα αλλαζω μονιτορ και καρτα και γενικως υπολογιστη. Θα δουμε τι θα μπορουμε να κανουμε τοτε, με το τοτε hw, με τις τοτε οθονες (που θα παιζουν οι 2Κ και 4Κ ).

 Δεν αξιζουν τα 4.5 κατοσταρικα για αυτο το χρονικο διαστημα; 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά είμαι ανάμεσα σε Asus Strix 1080 και MSI Gaming X 1080 και οι 2 πολύ δυνατές, η strix πρέπει ν χει ελαφρώς καλύτερο cooler και έχει και καλύτερο μάτι με τα RGB. Αναμένουμε μία νορμάλ τιμή από skroutzομάγαζο να γίνει αγορά από το ελλαδιστάν. Προς το παρόν παίζουν 909 και 988 αντίστοιχα στο visionstudio. Τόσα τους λείπουν :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Lerios said:

Εγώ παιδιά είμαι ανάμεσα σε Asus Strix 1080 και MSI Gaming X 1080 και οι 2 πολύ δυνατές, η strix πρέπει ν χει ελαφρώς καλύτερο cooler και έχει και καλύτερο μάτι με τα RGB. Αναμένουμε μία νορμάλ τιμή από skroutzομάγαζο να γίνει αγορά από το ελλαδιστάν. Προς το παρόν παίζουν 909 και 988 αντίστοιχα στο visionstudio. Τόσα τους λείπουν :p

Καλη τυχη για καλες τιμες απο Ελλαδα 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.3dmark.com/3dm/12388045?

Για να δουμε θα τα πιασουμε τα 25.000 graphic με την στοκ ψυχτρα?

 

***Πιασαμε τα 2100 σταθερα...

http://www.3dmark.com/3dm/12388139

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.