Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


yanni

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Κατσε να βγουν και οι AMD, μπορει να πεσουν δακρυα.

Μακαρι να επαληθευτεις και να ειναι εφαμιλλες οι επιδοσεις. Ομως ακομη και εσυ δε το πολυπιστευεις φανταζομαι :p 

Εγω το ελπιζω παντως... Γιατι θα δουμε καλο ανταγωνισμο!!!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η polaris πηγαινε για 120 watt με αποδοση 390Χ. Τα τελευταια νεα μιλανε για 140Watt και αποδοση 390Χ με 8gb. 

 

Που σημαινει οτι η 1070Gtx θα την παει V for Ventuza! 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Ξερουμε περιπου πότε θα εχουμε περισσοτερα στοιχεια για τη 1070; Θελω να δω τι θα παρω και να αρχισω να σκεφτομαι να δωσω την 770 καποτε :p

Όποιος είναι "έξυπνος" θα πάρει σήμερα 1 GTX 1070 και σε 6 μήνες θα πάρει την 2ή σε τιμή ακόμα χαμηλότερη (ώς καινούργια πάντα) και ΔΕΝ θα τον ενδιαφέρει τπτ μέχρι το 2018+!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως εγω εχω μητρικη που δεν υποστηριζει SLI (χαχα καλο ε; ) αλλα μονο CF (τουλαχιστον ετσι λεει στα χαρτια), και αυτο για να το κανω , χρειαζομαι τροφοδοτικο καινουριο! Ενω τωρα θα χρειαστω μονο την καρτα :p Ασε που αν οι επιδοσεις της ειναι κοντα εστω σε αυτα που ακουγονται, δε νομιζω οτι χρειαζομαι κατι παραπανω για 1080p ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Ναι ομως εγω εχω μητρικη που δεν υποστηριζει SLI (χαχα καλο ε; ) αλλα μονο CF (τουλαχιστον ετσι λεει στα χαρτια), και αυτο για να το κανω , χρειαζομαι τροφοδοτικο καινουριο! Ενω τωρα θα χρειαστω μονο την καρτα :p Ασε που αν οι επιδοσεις της ειναι κοντα εστω σε αυτα που ακουγονται, δε νομιζω οτι χρειαζομαι κατι παραπανω για 1080p ;) 

 

Βρεεέ :p 300W θα καίνε οι 2 GTX1070 τι PSU έχεις ποιά??!! :hehe:

Απο την άλλη για 1080p ναι η μία είναι υπέραρκετη να κάνεις οτι γουστάρεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μη με βαζεις να παιρνω και οθονη, θα με σφαξει στο γονατο η γυναικα :hehe: 

Κοιτα σε καμια περιπτωση δεν ειναι υποχρεωτικο να πας να παρεις οθονη. Ουτε κι εγω θα παρω, εννοειται αυτο γι αυτο και αρχικα δεν θα προχωρησω σε αναβαθμιση gpu. Αλλα το γραφω συνεχεια οτι το 2016 ειναι το ετος του 4Κ. Το σινεμα και τα dvd ηδη καθιερωθηκαν σαν προτυπα και σιγα σιγα κυκλοφορουν. Επισης με ολομπιακους και euro το καλοκαιρι θα πεσουν τετοιες προσφορες για 4Κ τηλεορασεις που θα γεμισουν τα σαλονια με δαυτες (οχι τα ελληνικα βεβαια...) Ολες οι εταιριες που ασχολουνται με την απεικονιση οποιασδηποτε μορφης θα κοιταξουν το 4Κ καταματα. Καλο χρυσο το full hd αλλα δεν ειναι η αιχμη της τεχνολογιας οπως ειναι το pascal.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Βρεεέ :p 300W θα καίνε οι 2 GTX1070 τι PSU έχεις ποιά??!! :hehe:

Απο την άλλη για 1080p ναι η μία είναι υπέραρκετη να κάνεις οτι γουστάρεις!

Αν καινε τοσο σε full load θα αλλαξω να παρω ενα μικροτερο απο αυτο που εχω :p:hehe: 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Κοιτα σε καμια περιπτωση δεν ειναι υποχρεωτικο να πας να παρεις οθονη. Ουτε κι εγω θα παρω, εννοειται αυτο γι αυτο και αρχικα δεν θα προχωρησω σε αναβαθμιση gpu. Αλλα το γραφω συνεχεια οτι το 2016 ειναι το ετος του 4Κ. Το σινεμα και τα dvd ηδη καθιερωθηκαν σαν προτυπα και σιγα σιγα κυκλοφορουν. Επισης με ολομπιακους και euro το καλοκαιρι θα πεσουν τετοιες προσφορες για 4Κ τηλεορασεις που θα γεμισουν τα σαλονια με δαυτες (οχι τα ελληνικα βεβαια...) Ολες οι εταιριες που ασχολουνται με την απεικονιση οποιασδηποτε μορφης θα κοιταξουν το 4Κ καταματα. Καλο χρυσο το full hd αλλα δεν ειναι η αιχμη της τεχνολογιας οπως ειναι το pascal.

Ειναι 1.5 χρονου η οθονη μου και οπως καταλαβαινεις ειναι αρκετα νωρις για να αλλαχτει, δεδομενων των οικονομικων παντοτε. Γι'αυτο κοιταζω για μια 1070 με το τωρινο μου setup. Και το σωτηριο ετος 2018 αλλαζω ενα συστηματακι , ολο μαζι , πακετο :p (εκτος κουτιου που ηρθε για να μεινει βεβαια... )

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι θα κινηθω κι εγω... Η 980 ηδη πεφτει βαρυα στον 3570Κ οποτε απο το να αλλαζω ολο το συστημα λεω (τωρα που μιλαμε τουλαχιστον) να μεινω στ αυγα μου. Εχουν αλλα πραγματα προτεραιοτητα τωρα... Απλα προτεινω στους πιο δυνατους παιχτες να κοιταξουν να εκμεταλλευτουν σωστα τις pascal..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sebastian said:

Η polaris πηγαινε για 120 watt με αποδοση 390Χ. Τα τελευταια νεα μιλανε για 140Watt και αποδοση 390Χ με 8gb. 

 

Που σημαινει οτι η 1070Gtx θα την παει V for Ventuza! 

Καλα εσυ...ακομα δεν εχουν βγει οι καρτες εβγαλες συμπερασμα :hehe: :amen:

Link to comment
Share on other sites

Ενα μπουκαλακι ισως να το φαμε. Αλλα δε με απασχολει για αρχη. Αν ειναι ολα ικανοποιητικα, θα μεινω ως εχω. Αλλιως θα παω σε 4690Κ (ή 4790Κ αν βρω σε καλη τιμη). Και αναλογα με το ποια καρτα θα επιλεξω οταν ερθει η ωρα! 

Link to comment
Share on other sites

Σαν τον spiroskgr Και γω με τον 2600κ στα 4.4ghz....πόσο μπουκάλι να τρωμε στα 2,5Κ? Αν πάω για αλλαγή όχι μόνο οθόνης και κάρτας αλλά και συστήματος θα πεσει τρελή παντόφλα ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Σαν τον spiroskgr Και γω με τον 2600κ στα 4.4ghz....πόσο μπουκάλι να τρωμε στα 2,5Κ? Αν πάω για αλλαγή όχι μόνο οθόνης και κάρτας αλλά και συστήματος θα πεσει τρελή παντόφλα ...

Σύστημα προσωπικά το 18 θα αλλάξω με τον διαδοχο του 7700Κ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.