Jump to content



Αntec κ RMA...


Samael

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από spresv

Τεσπα, με αυτα που διαβαζω στελνω ΤΩΡΑ mail στην antec να μου το αλλαξουν οι ιδιοι.

Samael πορεις να μου πεις σε ποσο καιρο σου το εστειλαν πισω?? Δεν εχω την ανεση να παρω καινουριο (αν και με το που ερθει θα το δωσω) οποτε μαλον θα μεινω χωρις pc

Eκανα μια προσπαθεια για RMA στον αλλο αντιπροσωπο της Antec.Αμα κατσει εκατσε,αλλιως Ολλανδια(γιατι τα μεταφορικα ειναι ~60ε πηγενε ελα με ΕΛΤΑ)....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόνο πήγαινε είναι τα μεταφορικά και είναι 25ευρώ. Αν θέλετε να το στείλετε ασφαλισμένο για το ποσό των 200ευρώ, πάει άλλα 20, δηλαδή σύνολο 45.

Την επιστροφή την πληρώνει η Antec.

Εμένα μου το επέστρεψαν σε 6 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

κανονικά δεν θα έπρεπε να πληρώνεις τίποτα. αυτό είναι που κερδίζεις χρησιμοποιώντας το επίσημο δίκτυο διανομής, ότι δεν χρειάζεται να στείλεις το προϊόν στην ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία αλλά στην ελληνική...

τελικά αν είναι κάτι καλό που έχει η plextor είναι η εγγύησή της... σου το αλλάζει ακόμη και αν δεν έχεις την απόδειξη, με κριτήριο την ημερομηνία κατασκευής που γράφει πάνω το μοντέλο.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 15:58]

τελικά αν είναι κάτι καλό που έχει η plextor είναι η εγγύησή της... σου το αλλάζει ακόμη και αν δεν έχεις την απόδειξη, με κριτήριο την ημερομηνία κατασκευής που γράφει πάνω το μοντέλο.......

Aυτό με ενδιαφέρει και μένα. Είσαι σίγουρος ότι ισχύει; Στο site της plextor λέει το αντίθετο... :boxed:

For warranty validation, a proof of purchase must be furnished.

http://www.plextor.be/technicalservices/support/warranty.asp?choice=Warranty%20information&language=English

:...:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο που λετε για τα ΕΛΤΑ, ειναι συστημενο, ή οχι???

Αν δεν ειναι, οποιος το στειλει μη συστημενο, απλα εκτινασει τις πιθανοτητες να μην το ξαναδει στα ματια του.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Φίλε επειδή και εμενα τα επαιξει το True Blue 480 (το αναψα μετα απο 1-2 μερες που ηταν κλειστο, εκανε ενα τσαφ και επεσε η ασφαλεια, εκτοτε ριχνει την ασφαλεια, ακομα και με το διακοπτη στο off) θα μπορουσε να μας πεις τι ειχε το δικο σου και πως το εφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου ειχε καει το κυκλωματακι που τροφοδοτουσε τα ανεμιστηρια λογω overload. Το μονο που εκανα ειναι οτι το ανοιξα, αλλαξα τα φανακια του με 2 αθορυβα τα οποια επερναν ρευμα μεσα απο το psu και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.