Jump to content



Παραξενο σβησιμο οθονης


JOHNX2

Recommended Posts

Σε αναζήτηση στο google βρήκα πολλά προβλήματα γενικά με 960 και black screen.

 

Ποιούς drivers βάζεις, έχεις δοκιμάσει άλλους?

 

 

 

Καταρχας ο "DVI to HDMI" ανταπτορας δεν λειτουργει ΚΑΝ....... τον συνεδεσα στην καρτα, κουμπωσα το HDMI καλωδιο πανω του, αλλα αδικος ο κοπος καμια απεικονιση στην οθονη, Ριχνω και ενα RESTART μπας και....... παλι τιποτα, ολα μαυρα, ουτε καν τα BIOS δεν εδειχνε να φανταστειτε. Τι και πως δεν το πολυψαχνω μπορει να ειναι και χαλασμενος ο DVI to HDMI ανταπτορας (απο το 2010 τον εχω) οποτε παει αυτο το σεναριο για την ωρα.

Εδώ θα μείνεις με την απορία!

 

Στις ιδιότητες της οθόνης, την τηλεόραση την ως συσκευή (το μοντέλο της)?

 

 

Να παρω αλλο σετακι μητρικης -- CPU λετε ?

Να αγορασω αλλη VGA ?

Αν δεν δοκιμάσεις να βρεις αν είναι drivers, κάποιο update, κάποια έξοδος της κάρτας, καλώδιο που σου δημιουργεί το πρόβλημα

(ίσως και κάποια άλλη οθόνη) δεν θα έκανα αυτή την κίνηση.

 

 

 

Να αναμενω για νεους οδηγους απο Nvidia ?

Στο έγραψα στην αρχή.

 

 

 

Να του ριξω κανα δυο κιλα νερο να το ξυπνισει ?

Ίσως να είναι λύση  :hehe:  αλλά θα το απέφευγα ..

 

**δοκίμασε επίσης να κάνεις underclock την κάρτα μπας και !

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

**δοκίμασε επίσης να κάνεις underclock την κάρτα μπας και !

κάνε το παραπάνω να δεις αν δουλέψει σωστά με underclock, κι αν δουλέψει την επιστρέφεις για να πάρεις κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μου την αλλαξουν την καρτα. Το προβλημα εχει να κανει και με τι μητρικη εχεις στο συστημα, με αλλες ειναι ΟΚ ενω σε αλλες υπαρχει χοντρο θεμα.

Δε νομιζω να μου την κανουν RMA για αυτον τον λογο, στο PC π.χ. του service οταν θα την παω για να την τσεκαρουν μπορει να λειτουργει μια χαρα. Η λυση του underclock δεν μου αρεσει ουτε καν σαν ιδεα, Overclock να της κανω ναι :)

 

Πρεπει να ειναι καποια μ@λ@κι@ της Nvidia, γιατι και ο αδερφος μου με την GTX970 πανω στην MSI Z170Α Gaming 5 ειχε και αυτος μαυρες οθονες. Οταν ομως βγηκε η εκδοση Bios 1.5 για την μητρικη εστρωσαν τα παντα ολα.

 

 

Οδηγους δοκιμασα και τους τελευταιους επισημους της Nvidia, αλλα και τους προ-τελευταιους, Καμια διαφορα.

 

Αυτοι με το hotfix ποιοι ειναι ?

Έγινε επεξεργασία από JOHNX2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μου την αλλαξουν την καρτα. Το προβλημα εχει να κανει και με τι μητρικη εχεις στο συστημα, με αλλες ειναι ΟΚ ενω σε αλλες υπαρχει χοντρο θεμα. Δε νομιζω να μου την κανουν RMA για αυτον τον λογο. Η λυση του underclockδεν μου αρεσει ουτε καν σαν ιδεα, Overclock να της κανς ναι

Για δοκιμή στο λέω  B)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το προβλημα για την ωρα λυθηκε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τωρα τι θα γινει στην πορεια εαν αλλαξω οδηγους δεν ξερω.

 

Εγκατεστησα τους 361.82 HotFix οδηγους της Nvidia και τελος ολα τα προβληματα !!!!!!!!

 

https://forums.geforce.com/default/topic/914053/geforce-drivers/announcing-geforce-hotfix-driver-361-82/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.