Jump to content



Διαβαστε αυτο περι στρατου


ea6gka

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από daospi

Δηλαδή προτιμάς να είχαμε παραδοθεί;Γιατί να μέναμε ουδέτεροι ήταν αδύνατον...

Η ιστορία σύμφωνα με τα Ελληνικά βιβλία είναι ασαφής. Απότι ξέρω δεν μας ζήτησε να παραδοθούμε αλλά να μπορούν να περάσουν ελεύθερα απο το έδαφός μας τα Ιταλικά στρατεύματα.

Giorika, αυτό στο είπα για να σου αποδείξω ότι οι χώρες που παραδόθηκαν ΟΧΙ μονο δεν έχασαν την ελευθερία τους, αλλά αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απο εμάς.

Eleven, άλλες οι συνθήκες που πολεμούσαν τότε, άλλες τώρα και άλλες με τον λεωνίδα και τους 300. Ο λόγος που έχασε η Ιταλία ήταν προφανέστατα λόγω κακής στρατηγικής.

Το τί έκαναν τότε στα στρατόπεδα, ούτε εσύ το ξέρεις, ούτε εγώ.

Τώρα το τί πλύση εγκεφάλου μπορεί να είχαν υποστεί οι στρατιώτες στον τότε στρατό δεν μπορείς να τη ξέρεις. Εδώ ο τουρκικός στρατός έκανε τα ελληνόπουλα Γενίτσαρους, φανατικούς αντι-χριστιανούς.

Και μή μου πείτε για το 1821 γιατί αν οι Μεγάλες δυνάμεις δεν σκόπευαν να διαλύσουν την Οθωμανική Αυτοκρατορία πού ήταν μεγάλο φόβητρο για την Ευρώπη, σήμερα θα ήμασταν Τούρκοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 469
  • Created
  • Last Reply

μα και εγω αυτο σου λεω.

το οτι ειναι σε καλυτερη θεση δεν εχει να κανει με το οτι παραδωθηκαν!

βλεπε Γερμανια-Ιαπωνια,βγηκαν παντελως κατεστραμμενες απο τον πολεμο και τωρα μαμουν και δερνουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Η ιστορία σύμφωνα με τα Ελληνικά βιβλία είναι ασαφής. Απότι ξέρω δεν μας ζήτησε να παραδοθούμε αλλά να μπορούν να περάσουν ελεύθερα απο το έδαφός μας τα Ιταλικά στρατεύματα.

Giorika, αυτό στο είπα για να σου αποδείξω ότι οι χώρες που παραδόθηκαν ΟΧΙ μονο δεν έχασαν την ελευθερία τους, αλλά αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απο εμάς.

εντάξει η τσεχοσλοβακία δεν είναι και σε καμιά τρελή οικονομική κατάσταση, τουλάχιστον όχι καλύτερη από την ελλάδα. αυτό εξαρτάται καθαρά από τη συμφωνία της γιάλτας, όσους πήρε ο στάλιν τον πούλο, από εκεί εξαρτάται η οικονομική κατάσταση, όχι από την έκβαση του πολέμου.

Αρχική απάντηση από Chris2004

Eleven, άλλες οι συνθήκες που πολεμούσαν τότε, άλλες τώρα και άλλες με τον λεωνίδα και τους 300. Ο λόγος που έχασε η Ιταλία ήταν προφανέστατα λόγω κακής στρατηγικής.

Το τί έκαναν τότε στα στρατόπεδα, ούτε εσύ το ξέρεις, ούτε εγώ.

συμφωνώ

Αρχική απάντηση από Chris2004

Τώρα το τί πλύση εγκεφάλου μπορεί να είχαν υποστεί οι στρατιώτες στον τότε στρατό δεν μπορείς να τη ξέρεις. Εδώ ο τουρκικός στρατός έκανε τα ελληνόπουλα Γενίτσαρους, φανατικούς αντι-χριστιανούς.

αυτό δεν είναι σίγουρο, αν και πάντα υπάρχει προπαγάνδα πίσω από τις όποιες πράξεις.

Αρχική απάντηση από Chris2004

Και μή μου πείτε για το 1821 γιατί αν οι Μεγάλες δυνάμεις δεν σκόπευαν να διαλύσουν την Οθωμανική Αυτοκρατορία πού ήταν μεγάλο φόβητρο για την Ευρώπη, σήμερα θα ήμασταν Τούρκοι.

εδώ συμφωνώ απόλυτα, αυτό είναι ιστορικά εξακριβωμένο.

Link to comment
Share on other sites

βρε Κρις τι εινα ι αυτα που λες ελεος να πανε που οι Ιταλοι και να περασουν απο δω ? για μπανια στην Φοινικουντα????? η να δουνε το ηλιοβασιλεμα στην Σαντορινη

Απλα αναρωτιεμαι με τις ιδεες και τις πεποιθησεις που εχουν ορισμενοι .....................

τεσπα να μην το συνεχισω αλλο αλλα αυτο το θρεαντ αξιζει μiα θεση στο hall of fame

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004...ιμπεριαλιστικά...

Eιπες τι μαγικη λεξη που εξηγει πολλα για τις αποψεις περι πατριδας πολεμου κ στρατου :getlost:

1η φορα βαζω ατομο στη μαυρη λιστα,αλλα αμα δε σε βαλω φοβαμε θα βριστουμε ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Eιπες τι μαγικη λεξη που εξηγει πολλα για τις αποψεις περι πατριδας πολεμου κ στρατου :getlost:

1η φορα βαζω ατομο στη μαυρη λιστα,αλλα αμα δε σε βαλω φοβαμε θα βριστουμε ασχημα...

1) μη στέκεσαι στις λέξεις, βλέπε το νόημα πίσω από αυτές

2) το ότι οι πόλεμοι βασίζονται σε ιμπεριαλιστικές βλέψεις διάφορων μεγάλων κρατών είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο. δηλαδή εσύ γιατί πιστεύεις ότι γίνονται, για την ωραία ελένη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

1) μη στέκεσαι στις λέξεις, βλέπε το νόημα πίσω από αυτές

2) το ότι οι πόλεμοι βασίζονται σε ιμπεριαλιστικές βλέψεις διάφορων μεγάλων κρατών είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο. δηλαδή εσύ γιατί πιστεύεις ότι γίνονται, για την ωραία ελένη?

Aπλα μου ηρθε με τη μια στο μυαλο η γνωστη καραμελα του ΚΚΕ κ καλως ή κακως εχει καταντισει αιδια ποια αυτη η κασσετα.Ας στην αλλαξουν τουλαχιστον! :p

To θεμα ειναι ο λαος να πιστευει οτι γινονται για την "Ωραια Ελενη",oλα γινονται για το χρημα κ την δοξα :)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα λυπαμαι για την τροπη που εχει παρει αυτο το thread, δηλαδη τη σημερον ημερα δεν αξιζει να εχεις, να μαχεσαι και να πεθαινεις για κανενα ιδανικο? Ξεχαστε το κρατος, τους πολιτικους και τις μαλακιες, μιλαμε για το χωμα που παταμε, για τη σημαια στον ιστο και το ρηγος που νοιωθεις οταν ακους τον Εθνικο Υμνο, και για το οτι στεκοντας σκοπια δεν φυλας μονο το δικο μου το σπιτι αλλα και το δικο σου. Τελικα ΔΕΝ αξιζει να φυλαμε Θερμοπυλες? Ακουγονται πολυ εθνικιστικα αυτα που λεω η μηπως μερικοι εχουν ευτελιστει σε ανθελληνες και δεν το εχουν καταλαβει? Ισως θα πρεπει να κανουμε ολοι την αυτοκριτικη μας. (Μιλαω παντα γενικα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Ειλικρινα λυπαμαι για την τροπη που εχει παρει αυτο το thread, δηλαδη τη σημερον ημερα δεν αξιζει να εχεις, να μαχεσαι και να πεθαινεις για κανενα ιδανικο? Ξεχαστε το κρατος, τους πολιτικους και τις μαλακιες, μιλαμε για το χωμα που παταμε, για τη σημαια στον ιστο και το ρηγος που νοιωθεις οταν ακους τον Εθνικο Υμνο, και για το οτι στεκοντας σκοπια δεν φυλας μονο το δικο μου το σπιτι αλλα και το δικο σου. Τελικα ΔΕΝ αξιζει να φυλαμε Θερμοπυλες? Ακουγονται πολυ εθνικιστικα αυτα που λεω η μηπως μερικοι εχουν ευτελιστει σε ανθελληνες και δεν το εχουν καταλαβει? Ισως θα πρεπει να κανουμε ολοι την αυτοκριτικη μας. (Μιλαω παντα γενικα)

Δεν εισαι ο μονος που σημερα επαθε ενα κατι με αυτα που διαβασε....

Μερικοι το εχουν δει πολυ αλλιως το θεμα απο οτι φαινετε κ αυτο ειναι καθε αλλο παρα κολακευτικο για την ιστορια της ενδοξης πατριδας μας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Χθες, στις 23:32]

Η ηρωικότητα αυτών που πολέμησαν είναι αναμφισβήτητη. Ο λόγος για τον οποίο έγινε ο πόλεμος όμως, ενώ υπήρχαν και άλλοι τρόποι ώστε μη χαθούν τόσες ζωές, κάθε άλλο παρά ηρωικός ήταν. Η Ιταλία ήταν σύμμαχος, Η Αυστρία και η Τσεχοσλοβακία παραδόθηκαν, Η Ελβετία παρέμεινε ουδέτερη, και σε ρωτώ εγώ, Ποιά η σημερινή κατάσταση αυτών των χωρών σε σχέση με την Ελλάδα;

Έχω μία εντύπωση πώς αν ακολουθούσαν όλες οι χώρες το παράδειγμα της Αυστρίας και της Τσεχοσλοβακίας τότε ,,, εσύ και εγώ αυτήν την στιγμή όταν κάναμε alt+shift το πληκτρολόγιο μας δεν θα άλλαζε απο English σε Ελληνικά , αλλά απο Jpn σε Deuch ...

Και επίσης ,, αυτό με τις πατάτες ,, ναι εσύ θα τις καθαρίσεις γιατί εσύ θα φάς φίλε , δηλαδή θές όταν πάς στρατό να σου δώσουν και 2 γυναίκες να σου πλένουν τα σώβρακα σου[θα χρειαστει να τα πλύνεις και αυτά στο στρατό σε κανα φυλάκιο η σε δύσκολη ώρα .. τα δικά σου έτσι ? μην νομίσεις τπτ άλλο.] και να σου μαγειρέυουν ?

Μην τα απλουστεύεται και πολύ τα πράγματα . είπαμε δεν είναι καλό το παραμμύθι Ελλάδα vs Τουρκία ,, ούτε είναι ακρίβώς έτσι , αλλά δεν έχουμε καμια μα καμία σχεση ούτε με το Βελγιο , Ουτε με την Ολλανδια , Ουτε με το Λουξεμβουργο Ουτε την Ελβετια , ουτε σαν Ιστορια , Ουτε σαν Σύνορα .

Ας είχανε περάσει και αυτα τα κράτη πρόσφατα Σκηνικά όπως Κύπρος - Ιμια , και να ειχανε και κανα 100αρια παραβιάσεις συνόρων την ημέρα απο Ξηρά Θάλλασα και Αέρα και θα βλέπαμε μετά τι στρατό , και πόσο υποχρεωτικό και πόσους μήνες θα είχανε/.

Link to comment
Share on other sites

@Eleven, για απόβαση στη Βόρεια Αφρική και έλεγχο των βαλκανίων

@Samael, Δεν μπορείς να κατηγοριοιποιείς όποιον έχει μία άποψη που συμβαδίζει με κάτι άλλο. Ναί όντως είναι καραμέλα του ΚΚΕ αλλά έναντι του καπιταλισμού. Εδώ δεν έχει καμία σχέση αυτό. Απλά λέμε ότι οι πόλεμοι γίνονται για Ιμπεριαλιστικές βλέψεις. Οι αμερικάνοι γιατί νομίζεις ότι ανακατεύτικαν, είπαν κρίμα οι καημένοι οι ευρωπαίοι έχασαν τις πατρίδες τους; Γιατί με αυτόν το τρόπο ελέγχανε την Ευρώπη οικονομικά και κατα συνέπεια και σε οτιδήποτε άλλο τουλάχιστον μέχρι το 1980. Στο κάτω κάτω και να ήμουν κουμμουνιστής τόσο ρατσιτής είσαι δηλαδή; Μόνο με καπιτάλες μιλας; Η μόνο οι κουμμουνιστές χρησιμοποιούν τη λεξη "Ιμπεριαλισμός";

@Αthens2004, ναι τις πατάτες θα τις καθαρίσω να τις φάω, αλλά αυτό το κάνω και σπίτι. Εγώ δεν είπα ότι δεν πρέπει να καθαρίζουμε πατάτες. Εγω αναρωτιέμαι πώς το καθάρισμα της πατάτας και ένα σωρό άλλες αγγαρίες και καθόλου εκπαίδευση θα μας κάνουν ετοιμοπόλεμους. Όλες οι χώρες ΔΕΝ πρόκειται να ακολουθούσαν το ίδιο παράδειγμα γιατί διακυδεύονταν πολύ μεγάλα συμφέροντα. Εμείς οι καημένοι δεν είχαμε κανένα απώτερο συμφέρον να πολεμήσουμε εναντίον του άξονα ή να συμμαχήσουμε, ή μήπως είχαμε;

@Georgeks, Δεν ξέρω άν κατάλαβες τι λέμε σε τόσα Thread, Δεν λέμε να καταργηθεί ο Στρατός. Ούτε λέμε ότι δεν αξίζει να αγωνίζεσαι, αλλά έτσι όπως είναι ο Στρατός σήμερα με την εκπαίδευση που παίρνεις σε συνδυασμό με τις παγκόσμιες συνθήκες ΔΕΝ είσαι ικανός να υπερασπιστείς τη πατρίδα. Τέλος για τη πατρίδα μπορείς να αγωνιστείς και αλλιώς. Γι'αυτό ψηφίζουμε τους ρημαδοπολιτικούς, για να μπορούν να δώσουν λύσεις. Και λύση δεν είναι να πάω και εγώ και εσύ 36 μήνες φαντάροι. Λύσεις είναι να σχηματιστούν ισχυρές συμμαχίες, οικονομικές και νομισματικές ενώσεις. Ένας κοινός επαγγελματικός, σωστά εκπαιδευμένος στρατός που θα διαφυλάσσει τα κοινά συμφέροντα (Ευρωστρατός). Μόνο έτσι μπορείς να επιβιώσεις σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

....αλλά έτσι όπως είναι ο Στρατός σήμερα με την εκπαίδευση που παίρνεις σε συνδυασμό με τις παγκόσμιες συνθήκες ΔΕΝ είσαι ικανός να υπερασπιστείς τη πατρίδα...

απο οτι καταλαβα απο προιγουμενα ποστς δεν εχεις παει στρατο. οποτε δε ξερεις πως ειναι ο στρατος σημερα και αρα η αποψη σου περι εκπαιδευσης και τετοιων λεπτομεριων για το στρατευμα ειναι επιπολαιη.

και πιστεψε με..οταν προκειτε για την υπερασπιση της πατριδας δε χρειαζεται και πολυ εκπαιδευση. ενα οπλο χριαζεσαι...και οτι ειναι να γινει θα γινει.

εκπαιδευση χρειαζονται οι αμερικανοι οταν κανουν επιθεση στο ιρακ.

και αμαν πια με αυτες τις πατατες! τοσες φορες που το ειπες με επεισες παω να τιγανισω μερικες να φαω.

Link to comment
Share on other sites

@ eleven: πολύ καλό το παράδειγμά σου για τη γραμμή μαζινό !! καιρός ήταν να δόυμε τι γίνεται και κερδίζνται ή χάνονται πόλεμοι και υπό αυτό το πρίσμα να συμπληρώσω και γώ τον πόλεμο των 6 ημερών (άραβες - Ισραηλινοί σε αναλογία 3 προς 2), την μάχη της κοιλάδας Ντιεν μπεν φου (Η ''Ατσάλινη'' λεγεώνα των ξένων, απέναντι σε ξυπόλητους βορειοκορεάτες) καθώς και την μάχη του στάλινγκραντ. 3 παραδειγματάκια που μαζί με τα δικά σου 2 μας λένε ότι πέρα απο την οποιαδήποτε εκπαίδευση, το κυρίως παιχνίδι έχει αμέτρητες τεράστιας σημασίας μεταβλητές που καθορίζουν την έκβαση ενός πολέμου (μεγάλου ή μικρού).

με τα παραπάνω βέβαια δεν δηλώνω ότι είμαι κατά της στρατιωτικής θητείας η οποία μας αρέσει δε μας αρέσει χρειάζεται, και για όποιων δεν πιάνουν επιχειρήματα του τύπου ''πατρίδα'' ή ''ελευθερία'', το βασικό είναι ότι απορρέει σαν υποχρέωσή μας απο το Σύνταγμα, και αν θέλουμε να λεγόμαστε Έλληνες υπήκοοι οφείλουμε να υπακόυμε σε αυτό otherwise μια καλή λύση θα ήταν η αφαίρεση υπηκοότητας σε αυτούς που με πλάγιους τρόπους θέλουν να το αποφύγουν (δεν εννοώ ιατρικές περιπτώσεις) Έτσι είναι κύριοι. Το Σύνταγμα είναι αυτό που μας δίνει 2 - 3 βασικά δικαιώματα (και λυσάμε άπαξ και δεν τα διεκδικήσουμε) αλλά το΄Σύνταγμα είναι αυτό που μας κερνάει και μία δύο υποχρεώσεις. Δεν μπορουμε μια ζωή τα καλά και συμφέροντα να κοιτάμε. είτε υπαρχουν νόμοι και τους υπακούμε (εξ'ού και λέξη ΥΠΗΚΟΟΣ) είτε κάνουμε ότι μας βολεύει καλύτερα. Όσο για τις φωνούλες που θέλουν τους επαγγελματίες να τρέχουν άπαξ και γίνει κανένα μπράφ, προβλέπω πολλές ''ουρίτσες'' να βγαίνουν απ'έξω με τη δικαιολογία ''δεν είναι δουλείά μας, έχουμε επαγγελματίες για αυτό''

Link to comment
Share on other sites

θελω ρε παιδια να πω κατι σε μια απο τις πρωτες απαντησεις αυτου του topic,ειπε ενα παλλικαρι οτι αν μπει η τουρκια στην ελλαδα τα πραγματα θα γινουν καλυτερα και θα εχουμε κοινα συμφερονται και μπλα μπλα...παιδια για ονομα του καλου θεου σταματηστε να δεχεστε αυτα που σασ πασαρουν οι πολιτικοι,ακομη δεν βαλατε μυαλο?εχουμε και λεμε

->η τουρκια παντα θα εχει επεκτατικεσ βλεψεις για το αιγαιο ειτε ειναι στην ευρωπαικη ενωση η οχι,το ιδιο γινετε που ειμαστε και οι δυο μεσα στο νατο.δεν υπαρχει λογος να σταματησουν να προσπαθουν να φανε νησια..την κυπρο την ηθελαν και στο τελος πηρανε την μιση.για πιο λογο να μην κανουν το ιδιο με τη χιο ροδο κτλ?νομιζετε οτι αν τους απειλησουν οι ευρωπαιοι οτι θα τουσ κοψουν τα κονδυλια θα βοφηθουνε?for christ shake τοσο καιρο κονδυλια δεν παιρνουν και τα πανε μια χαρα

->δευτερον αν γινει εμπλοκη αναμεσα ελλαδα -τουρκια και ειμαστε και οι δυο μεσα στην ευρωπαικη ενωση τοτε η ευρωπαικη ενωση δεν θα μπορει να στηριξει καποια χωρα συγκεκριμενα για παραδειγμα με τον ευρωστρατο(λεμε τωρα οτι θα υπαρξει αυτοσ:) ).θα πει απλα βρειτε τα μεταξυ σας...δηλαδη πανε 2-3 νησια.ενω αν ειναι η τουρκια εκτοσ ενωσης εχουμε μια ελπιδα(μονο μια ομως) οτι μπορει να μας βοηθησουν οι κ@λ@ευρωπαιοι

->αν ειμαστε και οι 2 μεσα στην ενωση και γινει ντου τι νομιζετε οτι θα γινει?τα american boys and girls οπως παντα θα υποστηριξουν τουρκια,και εμεις τι θακανουμε?θα τους παμε στο δικαστηριο της χαγης?εδω και χρονια εβγαλε το δικαστηριο της χαγης αποφαση για την κυπρο...ε και?

->πρεπει να καταλαβετε οτι ο λογος που οι ευρωπαιοι γουσταρουν τουρκια ειναι καθαρα για τα

ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ εχω διαβασει σε αρθρο οτι τωρα πια υπαρχουν λιγες εταιρειες στην αγγλια που διατηρουνε τις μοναδες παραγωγης στην αγγλια.οι περισσοτερες εχουν τα γραφεια στην αγγλια και τα εργοστασια στην πολωνια και αλλου(ΦΤΗΝΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ MY MAN!)ΤΟ ιδιο ισχυει και για τις αλλες μεγαλες χωρες.(μια μεγαλη αυτοκινητοβιομηχαια της γερμανιας ηθελε να κλεισει ολοκληρο εργοστασιο και να το μεταφερει αλλου)ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ=ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ=ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΙ ΦΟΡΟΙ=ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Λ7 ΓΙΑ ΤΙς ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ

->τελος ερχεται το καλο!αν μπει η τουρκια στην ευρωπαικη ενωση σημαινει οτι οι τουρκαλαδεσ θα μπορουν με τις ταυτοτητεσ τους να πηγαινουν και να εγκαθιστανται σε οποια ευρωπαιικη χωρα θελουν,οπως μπορουμε και εμεισ τωρα,ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?τεραστιο κυμα μεταναστων χαμηλης ποιοτητας που θα οδηγησει σε φαινομενα αλαβανων(κακοποιοι,ληστειες,γκετο κτλ)τι νομιζετε οτι ειναι ο τουρκικος λαος?λαος γιατρων δικηγορων πολιτικων μηχανικων και αρχιτεκτονων?are you f@#@ crazy dude?και για μαντεψτε πια θα ειναι η πρωτη σταση ολων αυτων?μα ποια αλλη η ελλαδα!διπλα ειναι!οποτε να δουμε τοτε κοριτσακια μου τι θα κανουμε,θα φοβομαστε να πηγαινουμε στα περιπτερα,αυτος το πραμα φοβουνται και οι ευρωπαιοι μην ξεχνατε οι τουρκοι ειναι πανω απο 40 μυρια

->>>>>>

οποτε με λιγη απλη φαντασια και χωρις να ειμαστε και τρελοι οπαδοι του matrix k star wars εχουμε τα εξης:

τουρκια εντασσετε στην ευρωπαικη ενωση->τουρκια προωθει εποικους στα ελληνικα νησια που ερημωνουν οπως εκανε και στην βορεια κυπρο->τουρκια αρχιζει εντονεσ επεκτατικεσ βλεψεισ στα νησια με την δικαιολογια οτι θελει να προστατεψει το λαο της,οπως στην κυπρο->τουρκια κανει πολεμο με ελλαδα ,κερδιζει και τρωει μερικα νησια->ελλαδα δεν μπορει να κανει τιποτα γιατι κανενασ δεν την βοηθαει οπωσ και στην κυπρο

ΚΑΛΟ Ε?

ειλικρινα δεν ειμαι ουτε κομμουνιστης ουτε δεξιοσ ουτε τιποτα,αλλα δεν χρειαζεται φαντασια.χρειζεται λιγο μυαλουδακι για να δεις και εσυ τι παιζει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.