Jump to content



[Greek Gatherings 10-01-2016] Lotus Evora GTC at Spielberg (RedBull Ring)


GeoF1

Recommended Posts

To combo με έχει τρελάνει.

 

Εχω φτιάξει ένα setup πολύ καλό νομίζω αλλά δουλεύει υπό συνθήκες.

Βγαίνω στο γυρο προθέρμανσης και ζεσταίνω λάστιχα.

Αν τα ζεστάνω ώστε μπροστά να έχω 65 και πίσω 85, θα είναι απόλυτα ουδέτερο. Μου δίνει το χρόνο που έχω.

Αν τα ζεστάνω ώστε μπροστά και πίσω να έχω 85 δλδ τέλειο, θα είναι πιάνει πολύ μπροστά και θα είναι υπερστροφικό.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να τα ζεστάνω τέλεια ώστε να διορθώσω το setup.

Και πάλι από την αρχή. Ουφ.

 

Στον αγώνα, τα λάστιχα κρυώνουν και το grain πάει στο θεό. Ίσως δεν έπρεπε να μπει αμάξι με V5 tyre model ώσπου να πάνε όλα στο 6.

 

Βέβαια οι κανόνες ισχύουν για όλους, ή σχεδόν για όλους

 

Πολύ δύσκολο να μην γίνει τρακάρισμα πάντως.

παιζοντας χτες το βραδυ με τους δυο πανους αλλα και μαζι που τρεξαμε,θελει πολυ προσοχη στο race ειδικα στην εκκινηση πρωτη και 2η φουρκετα χαμος .ολοι μαζι με κρυα λαστιχα  :p

το πρωτο ειναι να μην προσπαθουμε να στριψουμε ολοι μαζι, ενας ενας στις στροφες, ειδικα στη 2η φουρκετα,στην πρωτη στροφη υπαρχει χωρος αλλα θα πρεπει ο ενας να ειναι τερμα δεξια και ο αλλος τερμα αριστερα οσο αφορα την εκκινηση, για τον αγωνα δεν προτεινετε προσπερασμα μεσα στην στροφη

Τα προσπερασματα καλο θα ειναι να γινονται στις ευθειες

Ο αμυνομενος αν εχει καποιο αυτοκινητο πιο γρηγορο πισω του να συναινενει αμεσα η να αφηνει ξεκαθαρους χωρους,αν ειvαι πιο γρηγορος θα τον ξαναπερασει,δεν τρεχει

Ο επιτιθεμενος να μην πιεζει για προσπερασμα μεσα στην στροφη ,να αφηνει ενα δυο αυτοκινητα αποσταση πριν την στροφη αν βεβαια δεν τον εχει παρει ηδη στα φρενα ξεκαθαρα

Υπαρχουν κανα δυο γρηγορες στροφες που μπορει να βρεθειτε πλαι πλαι..αυτος που εχει το μειονεκτειμα της λαθος γραμμης (ακα εξωτερικη της περισσοτερες φορες εξαιρεση αν η επομενη στροφη ειναι η εσωτερικη σου) ας αφησει το γκαζι για λιγο δεν τρεχει, αν εισαι πιο γρηγορος θα περασεις αλλου  :p

 

δεν ξερω αν συμφωνειτε η διαφωνειτε η αν εχετε να συμπληρωσετε κατι...και μην ξεχνατε τρακαρισμα=μπαριερες=τελος race για αποψε(ειδικα σημερα crach=death)  :p

Καλη επιτυχια σε ολους!  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όποιος εχει replay το θέλουμε με την πρώτη ευκαιρία. ;)

Μου σωσε ότι να ναι πάλι.

Σώζεται πριν βγείτε με κάποιο shortcut? ή στο τέλος κάνετε save στο αρχείο που φτιάχνει ο server???

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάρηκα τις μάχες με τους Παναγιώτηδες. Συγχαρητήρια στον Θοδωρή ( και πάλι ).

 

Κρίμα για τον Ιάσονα. Τί σας έπιασε εκεί , 3 αμάξια σε τόσο κλειστή στροφή. Ας έκανε κάποιος πίσω.

 

Uhu πολύ δυνατή μεταγραφή. Εξαιρετικά γρήγορος για τοσο λίγο που τρέχει στο Assetto.

 

Υ.Γ. Για να σου κάνει save στο beta 1.4 που είμαστε, βγαίνεις από τον server κ από το παιχνίδι και μετονομάζεις το αρχείο "cr" στο documents.

Αν μπεις αλλού θα σου σώσει το νέο save από πάνω.....αχχχ rF2 πού είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ο αγωνας για μενα τελειωσε στην 1η στροφη. Μετα εμεινα τελευταιος και προσπαθησα να τερματισω. Ειχαμε λιγο κυνηγητο με Wolves & Georgedrs.

Ο Θεοδωρης σε αλλη κλαση.

Πιστευω να διασκεδασατε με το κομπο. Περιμενουμε το επομενο.

 

υγ

GoMaR ευχαριστη εκπληξη που σε ειδα μεσα γιατι δεν ειχες ποσταρει κατι. Κριμα που χαλασε και σενα ο αγωνας στην 1 στροφη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα πολύ προπόνηση με αποτέλεσμα να είναι από τους χειρότερους αγώνες μου... Το σκεφτόμουν αν θα έπρεπε να μπω, αλλά τελικά αποφάσισα να πάρω μέρος για τη συμμετοχή.

 

Στην αρχή πήγαινα σχετικά καλά, πέρασα και τον wolves (με επικίνδυνο ελιγμό - στα όρια του dive bombing νομίζω) αλλά λίγο αργότερα τον χτύπησα από λάθος μου και έκοψα για να με περάσει. Δεν το κατάλαβε μαλλον και αντί για τον wolves είδα τον dara να με προσπερνα...

 

Από εκεί και πέρα είχε ενδιαφέρον η μάχη με τον fatalara, με αρκετές προσπεράσεις και συγκρούσεις μεταξύ μας (την πιο εντυπωσιακή την είδε ο Άκης :D) μέχρι το σημείο που άρχισαν να εμφανίζονται οι μπλε σημαίες και τον έχασα εντελώς :-).

 

Α! Και λίγο αργότερα, ενώ έτρεχα μόνος μου, ήρθε και ο uhu που με περνούσε έναν γύρο, κι ενώ κόβω για να με περάσει, μόλις με προσπερνάει πατάει φρένο και δεν πρόλαβα να τον αποφύγω, με αποτέλεσμα να χτυπήσω κι αυτόν! Sorry @uhu! Ευτυχώς δε νομίζω πως το συμβάν σου στοίχησε κάποια αλλαγή θέσης!

 

Και σα να μην έφταναν όλα αυτά, οι 3 οθόνες έβγαλαν μήνυμα στο κέντρο τους πως λόγω powersave ρυθμίσεων θα κλείσουν σε 5 λεπτά με αποτέλεσμα να μη βλέπω που πάω! Χωρίς να βλέπω, με το ένα χέρι οδηγούσα και με το άλλο προσπαθούσα να βρω το κουμπάκι των monitors που οδηγεί στο menu κλείνει αυτο το μηνυμα! 

 

Γενικώς, πολύ χάλι. Πάω να αλλάξω τις powersave και eco mode ρυθμίσεις από τα monitors τώρα, να μην κλείσουν ποτέ ξανά! Κι ας συμβάλλω στη διόγκωση του φαινομένου του θερμοκηπίου!  Δε με νοιάζει!  :D  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ανθεμη, ρε Ανθέμη. :slap:  :slap:  :slap:

Θα σε βλέπω και θα παθαίνω  :yikes:

 

Είχα κλείσει τα ονοματα και δε σε πήρα πρέφα.(Επειδή είχα μπρος aki faust panagioti vita είχα τόσο text που στο τέλος  δεν έβλεπα δρόμο.)

Αλλιώς δε θα επιχειρούσα καν. :p

 

Αλλά πολύ ρατσιστής, στους άλλους μόνο στα γρασίδια δε βγήκες. :p

Μου είχε πάρει 9-10 γύρους να τον ξαναφτάσω τον Πάνο στην απόσταση που μας είδες (ήμουν πίσω του στον 13ο και έφερα τετακα μόνος...και έκτοτε τον κυνηγούσα, γι αυτό προσπάθησα ακόμα και στο χειρότερο σημείο. ΕΙΧΑ ΣΚΥΛΙΑΣΕΙ!!!)

 

Ασε που το αμάξι σου ήταν ίδιο με του liakjim οπότε ήταν θέση...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ανθεμη, ρε Ανθέμη. :slap:  :slap:  :slap:

Θα σε βλέπω και θα παθαίνω  :yikes:

 

Στο χρωστούσα είναι η αλήθεια από τα προηγούμενα combos! Και μάλιστα επειδή τα μετράω, άλλη μια να περιμένεις και είμαστε πάτσι!  :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα κλείσει τα ονοματα και δε σε πήρα πρέφα.(Επειδή είχα μπρος aki faust panagioti vita είχα τόσο text που στο τέλος  δεν έβλεπα δρόμο.) Αλλιώς δε θα επιχειρούσα καν.
 

 

Λολ! To ίδιο σκέφτομαι κι εγώ για σένα κάθε φορά που σε βλέπω! :D  :p 

Κρατάω αρχείο με τα divebomb σου από τα προηγούμενα combos και τα βλέπω κάθε φορά πριν τρέξουμε για να μην ξεχαστώ και μου χαλάσεις πάλι τον αγώνα!  :bleh:  :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε guys για τον αγωνα! Congrats στον Θοδωρη για την νικη του.

Δυστυχως και για μενα ηταν κακος αγωνας μιας και μπηκα κρυος κατευθειαν για qualify , χωρις καθολου practice(εβλεπα μπαλλα.. :p ) ..ειχα και 2-3 εξοδους οποτε δεν μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο απο την.......... τελευταια θεση.. :p  :p

 

Ωραιο το combo παντως! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε παιδια,ολοι ησασταν υπεροχοι και γρηγοροι  :)

 

Εγω την περασα λιγο μοναχικα σημερα :p ...εκτος απο την εμφανιση του κωστα καπου στον 13ο γυρο,τον ταλαιπωρησα λιγο αλλα με περασε χαλαρα στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε guys για τον αγωνα! Congrats στον Θοδωρη για την νικη του.

Δυστυχως και για μενα ηταν κακος αγωνας μιας και μπηκα κρυος κατευθειαν για qualify , χωρις καθολου practice(εβλεπα μπαλλα.. :p ) ..ειχα και 2-3 εξοδους οποτε δεν μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο απο την.......... τελευταια θεση.. :p  :p

 

Ωραιο το combo παντως! :)

 

Εγώ έκανα ό,τι μπορούσα πάντως για να με πλησιάσεις και να πάμε παρέα, αλλά για να μη με φτάσεις μάλλον θα είχες και 4η έξοδο και δε θα τη θυμάσαι!  :D  :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.