Jump to content



silverprop blocks


DuKe

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Andrio [Σήμερα, στις 11:32]

Εκτός από τα Silverprop μήπως ξέρει κάποιος από που μπορώ να αγοράσω κάποιο block? Γνωρίζω για τα block του Eleven αλλά δεν ξέρω από που θα μπορούσα να πάρω ένα.

Στείλε ένα πμ στον eleven... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K [Χθες, στις 20:56]

32 full load...δεν ειναι??

Εχχμμμ, τωρα εχω πανω στον 939 3200+ ενα block 11, L20 και transit ψυγειακι. στα 2550 με 1.6 (ξεχασμενο απλα βαριεεμαι να το κατεβασω) και ο αισθητηρας του aerogate λεει 21 βαθμους σε 100% load ΤΣΙΤΑ FOLDING!!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον οι περισοτεροι ειστε οφ τοπικ

δευτερον για το παιδι που ρωταει να του πω οτι τα μπλοκ ειναι κορυφη

τελεια ποιοτητα κατασκευης,παραπολυ καλη αποδοση

εχουν 100 ανταπτορες , universal κατασκευη , o πατος χωριζει απο το υπολοιπο , ο πατος εχει εγκοπες για καλη ροη , το καπακι ειναι μπρουτζινο γιαλισμενο , στο καπακι εχει στενεμα στην εισοδο και αυξανει την ροη πανω στις εγκοπες

μαλιστα μου εχουν πει οτι αν θες μπορεις να παρεις το απλο μπλοκ και μετα να αλλαξεις πατο και να το φτασεις στο υψηλοτερο σημειο

τα καπακια ειναι ιδια για ολη τη σειρα

συμφωνω στο ζητημαοτι δεν κεντραρει καλα σε αθλον

σε 939 φανταζομαι δεν θα υπαρχει προβλημα

ζητα στα μουλτιραμα να στο βγαλουν απο την βιτρινα και δες το στο χερι σου και ελα πες μου

για μενα στην αθηνα αυτη τι στιγμη δεν υπαρχει καλιτερο μπλοκ

οντως του 11 ειναι τελεια και δεν εχω να πω τιποτα το αρνητικο

στον οδηγο υδροψυξης εχει συγκριτικο και νομιζω τα δινουν 2 βαθμους κατω απο του 11 (eleven)

οι τιμες στα μουλτιραμα ειναι παρα πολυ καλες

μπορουσαν ανετα να τα εχουν πολυ ακριβοτερα αν ακολουθουσαν την ελληνικη αγορα

για μενα παρτο με κλειστα ματια

και γω τετοιο εχω δοκιμασμενο απο τα χριστουγενα

και εχω και το αντιστοιχο ψυγειο που ειναι αριστουργημα

οτι θες στειλε και πμ

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι του Τρανσιτ δεν είναι καλό , αλλά

Υπάρχουν και άλλα κυψελωτά , χαλκινα , με έτοιμα ρακόρ [no modarisma] ,στις ίδιες διαστάσεις περίπου, φθηνά , με ενσωματωμένο τανκ , γεμισμα κατευθυαν , εξαέρωση καθόλου , Ο φυσσαλιδες στο κύκλωμα .

Λίγο ψάξιμο χρειάζεται πάντα .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Χθες, στις 19:18]

πρωτον οι περισοτεροι ειστε οφ τοπικ

δευτερον για το παιδι που ρωταει να του πω οτι τα μπλοκ ειναι κορυφη

τελεια ποιοτητα κατασκευης,παραπολυ καλη αποδοση

εχουν 100 ανταπτορες , universal κατασκευη , o πατος χωριζει απο το υπολοιπο , ο πατος εχει εγκοπες για καλη ροη , το καπακι ειναι μπρουτζινο γιαλισμενο , στο καπακι εχει στενεμα στην εισοδο και αυξανει την ροη πανω στις εγκοπες

στον οδηγο υδροψυξης εχει συγκριτικο και νομιζω τα δινουν 2 βαθμους κατω απο του 11 (eleven)

οτι θες στειλε και πμ

Οντως το μπλοκ αυτο ειναι πολυ καλο .Πολυ καλη και προσεγμενη δουλεια Προσφατα ειχα ενα στα χερια μου για μια μικρη μετατροπη και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

Για επιδοσεις και συγκρτικα μπορείς να δεις εδωστηνυπερδοκιμη τεσσαρων μπλοκ

BeetleJuice ποιο ψυγειο εχεις εσυ? και ποσο το αγορασες?

Athens 2004 : Μπορεις να μας δωσεις περισοτερες πληροφοριες?Καθε καλη προταση ειναι ευσπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

το thread με το τρανσιτ το εχω δει απο παλια

δεν σχολιαζω γιατι θα τσακωθω με μερικους

οπου ναναι θαχουμε ολοι τα ιδια πραγματα στους υπολογιστες μας

μαιμουδισμος κοινως

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 02:39]

το thread με το τρανσιτ το εχω δει απο παλια

δεν σχολιαζω γιατι θα τσακωθω με μερικους

οπου ναναι θαχουμε ολοι τα ιδια πραγματα στους υπολογιστες μας

μαιμουδισμος κοινως

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

το thread με το τρανσιτ το εχω δει απο παλια

δεν σχολιαζω γιατι θα τσακωθω με μερικους

οπου ναναι θαχουμε ολοι τα ιδια πραγματα στους υπολογιστες μας

μαιμουδισμος κοινως

κοίτα σε αυτά τα λεφτά από ότι λένε τα παιδιά, είναι καλό.

εγώ της asetek το 120άρι έχω, αλλά καινούριο είχε κάνα 100άευρο, αρκετά λεφτά.

επίσης δεν το χω τεστάρει συγκριτικά με το transit, μπορεί να είναι και χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

sotiris Λές για το black ice xtreme ? 54 euro έχει τελική . το 120αρι .

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterComponentCooling&cp_id=55490

eleven εγώ έχω ένα τετοιο , [φωτό ] με το ενσωματωμένο δοχειο που λέγαμε . .. γύρω στα 50 ευρώ κάνει μαζί του μου δώσανε και τον 12αρη [200+cfm!!!] με την βάση του . Είναι απο υδρόψυκτο μοτέρ lifan [για παπιά] .

Διαστάσεις 22Χ22 περίπου και ρακόρ 12~ χιλ.

Το μεγαλύτερο του ατού είναι η ευχρηστία . Τέρμα τα τανκ[κρίμα γιατί ειχα σχεδιάσει ένα ωραίο :inlove: ... http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=5111&highlight=TANK ] , τέρμα τα Τ , τέρμα τα κλειστά κυκλώματα και οι φυσσαλιδες . Αδειαζεις γεμίζεις το σύστημα σε 1 λεπτό χωρίς το παραμικρό ίχνος αέρα μέσα .

post-1303-1416071763,1652_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμ οντως αρκετα καλο και ευχρηστο αλλα μιλαμε γα 2χ120 ψυγειο με την ιδια τιμη (55 για το τρανσιτ)

Για οποιον θελει να ψυξει ενα αρκετα φορτωμενο συστημα το 120 αρι νομιζω δεν ειναι αρκετο(σχετικα παντα το τι θεωρει ο καθενας αποδεκτες θερμοκρασιες)

Καθε λυση εχε ι τα υπερ και τα κατα της Ο καθενας υπολογιζει τις αναγκες του και διαλεγει οτι ειναι το καλυτερο κανεις δεν αναγκαζει κανενα να αγορασει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 18:26]

....

Για οποιον θελει να ψυξει ενα αρκετα φορτωμενο συστημα το 120 αρι νομιζω δεν ειναι αρκετο(σχετικα παντα το τι θεωρει ο καθενας αποδεκτες θερμοκρασιες)

....

32 full load στα 2700 είναι μια χαρά πιστεύω... :p

Link to comment
Share on other sites

@vdeseris Αναλυτικοτατη απαντηση...................:p

Αν και συνεχιζουμε να ημαστε :OT: να τι εννοω φορτωμενο συστημα

Prescot με αρκετη ταση +chipset (με 1.85ν) + 5950 o/c Τουλαχιστον στο δικο μου συστημα με ολα αυτα το τρανσιτ ηταν στα ορια του με τους ανεμιστηρες στα 11ν

Με τον 64αρι δεν θα εχεις προβλημα πιστευω (αν μεινεις σε ενα μπλοκ και δεν χωσεις ταση ) με το 120αρι εδω με τις μανισιες ψυκτρες παιζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ψυγείο δεν είναι μονό 120 , Ετσι φαινεται γιατί έχει τετράγωνες διαστάσεις [20Χ22~] .

Αν δεν με είχε πιάσει η βαρεμάρα μου , θα είχα πάει σε ενα κατάστημα ψυκτικών ειδών και θα σήκωνα ένα φαν απο condeser στις ίδιες διαστάσεις με το ψυγείο . ........... και έναν ροοστάτη και αντε γειά :p :P :p

Fullload cpu&vga cpu @ 2.8 1.58~vcore και το ψυγείο με 2 ανεμιστηρια coolermaster αθόρυβα [τα μπλε που βλέπετε ...] είναι μονίμως κρύο .

@ chroma εκει που πήρα το μηχανάκι [xt660x] και κοιτάζα , έτσι μου έκατσε αυτό .

Υπάρχουν άλλα γομάρια για 3 -->12αρηδες αλλά δύσκολα βρίσκεις σε χαλκό .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.