Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος ckbond έγραψε:

Μα καλά δεν μπορούσες να το πεις νωρίτερα... αμάν πια με αυτή την μυστικοπάθεια... :p:p:p

 

Και τώρα που είδα τι έχω κάνει ως τώρα όπως το περίμενα είναι... και εδώ χάλια τα πάω, εμ είμαι άχρηστος με τα μονδέρνα σκόπευτρα, υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να έχω επιτυχία με iron sight...??? :embarrassment: :embarrassment: :embarrassment: 

Εγώ πάλι το αντίθετο.Με τα μοντέρνα σκόπευτρα δεν τα πάω τόσο καλά,ενώ με τα iron την βρίσκω.Παιδί του BF2 βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ckbond said:

...υπάρχει περίπτωση να μπορούσα να έχω επιτυχία με iron sight...??? 

 

1 hour ago, black66.gr said:

Εγώ πάλι το αντίθετο.Με τα μοντέρνα σκόπευτρα δεν τα πάω τόσο καλά,ενώ με τα iron την βρίσκω.Παιδί του BF2 βλέπεις.

O @gousias1979 μου έλεγε εχθές ότι παίζει καλύτερα με IS, παρά με τη διόπτρα. Ας μας πει ποιό όπλο, αν και αυτό αλλάζει με το στυλ του καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι παίζω καλύτερα με τα iron,αλλά ότι μου αρέσει να παίζω καλύτερα με αυτό το στυλ. Αρκεί βέβαια να παίζουν όλοι έτσι και όχι  μόνο εγώ με iron και να παίζουν οι υπόλοιποι με flir και inrv :p.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Το τελευταίο μήνα που είχα ξαναπεράσει το bf4 και τώρα στη beta του bf1 δεν έχω πετύχει ούτε έναν, άσχετα αν υπάρχουν cheat που να δουλεύουν.

Και στο κάτω κάτω battlefield είναι, ούτε csgo ούτε LoL, αν πετύχεις κάποιον απλά αλλάζεις server.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MasterCommander said:

Δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Το τελευταίο μήνα που είχα ξαναπεράσει το bf4 και τώρα στη beta του bf1 δεν έχω πετύχει ούτε έναν, άσχετα αν υπάρχουν cheat που να δουλεύουν.

Και στο κάτω κάτω battlefield είναι, ούτε csgo ούτε LoL, αν πετύχεις κάποιον απλά αλλάζεις server.

Σωστό, αλλά αν δεις τι γίνεται στο fairfight όλη την ώρα, θα εκπλαγείς... Λες και έκανες C:>dir *.* /s περνάνε...

 

@wargasm στις κονσόλες νομίζεις ότι δεν κλέβουν δηλαδή; 

 

 

Πάντως το spot είναι τα ίδια χάλια... 15 φορές πάνω σε έναν που τον έχω κεντράρει με τη διόπτρα, όχι στο περίπου... Τίποτα όμως... Κι άλλες φορές, πατάς Q για να δώσεις εντολή στη squad και σου spotάρει 5 άτομα στην άλλη άκρη του χάρτη...

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω πως δεν υπάρχει cheat και στις κονσόλες αλλά σίγουρα σε πααααρα πολύ μικρότερο βαθμό. Στο πισι το κάθε κομπλεξικο θα ξεκινήσει από τα πιο απλά, όπως να ακυρώσει το recoil, μέχρι τα υπόλοιπα γνωστά που όλοι ξέρουμε. Ίσως για κάποιους να είναι απλό αν συναντησεις cheater, εμένα με ξενερωνει αφάνταστα πριν καν πατήσω να παίξω. Είναι θέμα οπτικής... ?

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα ωραίo bug.

Με έκαναν revive πάνω στην εκπνοή του χρόνου. Αντί να "αναστηθώ", με πάει deploy screen και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Όπου και να πάνω να κάνω deploy, μου βγάζει error...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Μόλις ανακάλυψα ένα ωραίo bug.

Με έκαναν revive πάνω στην εκπνοή του χρόνου. Αντί να "αναστηθώ", με πάει deploy screen και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Όπου και να πάνω να κάνω deploy, μου βγάζει error...

Το ίδιο bug είχα πάθει και στο Battlefield 3 :hehe::amen:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειλικρινά, όταν το πάρω, αν δε nerfάρουν τα tanks θα παίζω μόνο TDM  & Inf only. Δηλαδή έλεος... Τέλειωσα 18:11 τον προηγούμενο γύρο και τα 8 ήταν από light tank. Χώρια που ο τύπος ήταν 52:2.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα tanks....το teamwork απουσιαζει παντελως.

 

Εδω ενα revive δεν κανουν και θα κατσουν να συνεργαστουν να ξεπαστρεψουν ενα οχημα; :rofl:

 

Τις ιδιες μ@λ@κιες με το 3&4 θα εχουμε....Παλι κλαψα κ παλι αστοχα rebalances κ παει λεγοντας

 

Καθε περισυ κ καλυτερα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lazy Dog said:

Τις ιδιες μ@λ@κιες με το 3&4 θα εχουμε....Παλι κλαψα κ παλι αστοχα rebalances κ παει λεγοντας

Με το 4, μπορεί, το έχω δηλώσει ότι το θεωρώ μ@κία. Ασπίδα ρε μλκ, ΑΣΠΙΔΑ!

Στο 3 ήταν μια χαρά τα άρματα.

 

Edit: Το λέει και στο video. Έπαιζαν με τον Matimio και δε μπορούσαν με τίποτα να καθαρίσουν έναν. Οι χειροβομβίδες είναι αναποτελεσματικές και πρέπει να πλησιάσεις πάρα πολύ.

Όσες φορές έχει πάρει το light tank έκανε γύρους με 0 deaths... Τι να λέμε τώρα...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, UltraB said:

Εξαρτάται και από την αντίπαλη ομάδα όμως. Αν έχουν καλούς παίχτες στα tank το παιχνίδι ισορροπείτε αρκετά, αν δεν... βόλτες και ατέλειωτα kills.

Όταν μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει το άρμα και να κάνει 20:0, 30:0, 40:0, είναι ΟΡ. Απλό.

Δε λέμε να μη μπορεί να κάνει τέτοια σκορ ένας καλός κι έξυπνος παίκτης, αλλά εδώ το παίρνουν άτομα που δεν έχουν παίξει ποτέ με άρματα και σπέρνουν.

 

Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ προσωπικά αν μείνουν έτσι, δε σκοπεύω να γίνω σάκος του μποξ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έπαιξα κυρίως infantry και 4-5 γύρους με light tank δεν θα άλλαζα κάτι πάνω του πέρα από το canister shell που θέλει nerf.

Όπως είπε και ο ultraB παίζει ρόλο και τα αντίπαλα τανκ τι κάνουν. Έχω δει κόσμο να το παίρνει στην αρχή του round και να τρέχει στο Ε στη μέση του πουθενά...

 

Αυτό που θέλει φτιάξιμο είναι το rocket gun του assault. Είναι πολύ άβολο να το χρησιμοποιήσεις και αν αρχίσει και το κ@λοanimation που κάνει spotting με το χέρι και δείχνει (αυτό που το  έχουν βάλει από το bf4) σε καθυστερεί ακόμα περισσότερο.

Επίσης το spotting να έρθει σε επίπεδα bf4 γιατί έτσι σε public δεν λέει. Γενικά με ξενέρωσε το γεγονός ότι δεν εμφανίζεσαι στο minimap όταν πυροβολείς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Όταν μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει το άρμα και να κάνει 20:0, 30:0, 40:0, είναι ΟΡ. Απλό.

Δε λέμε να μη μπορεί να κάνει τέτοια σκορ ένας καλός κι έξυπνος παίκτης, αλλά εδώ το παίρνουν άτομα που δεν έχουν παίξει ποτέ με άρματα και σπέρνουν.

 

Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ προσωπικά αν μείνουν έτσι, δε σκοπεύω να γίνω σάκος του μποξ.

 

Αμα παρεις ενα αρμα και βγεις σε μια ερημο και εχεις ορατοτητα στα 500 μετρα προς ολες τις κατευθυνσεις, θα σπειρεις ακομα κι αν ειναι η πρωτη φορα που οδηγεις αρμα. Κι εγω εχω ξενερωσει μ αυτο αλλα νομιζω πως ο χαρτης που εχουμε στην beta ειναι ο χειροτερος που θα υπαρχει μεσα στο παιχνιδι. Ευνοει το αρμα, ευνοει το να βαρεθεις, ευνοει το ουρανοκατεβατο death και πολλα αλλα δεινα νομιζω. 

Επαιξα και λιγο rush σημερα και επιβεβαιωθηκε μεσα μου η αρχικη μου αποψη γι αυτο το map. Ειναι απλως μανταρα για τετοιο παιχνιδι. Απαιτουνται λιγο πιο "γεματοι" χαρτες γιατι τωρα ενα αρμα η ενα sniper σε κανουν αρχοντα. Οτι αλλο και να προσπαθησα να παιξω απλα εφαγα ψοφο απο εναν sniper στα 300 μετρα μακρυα που ηταν αδυνατον να τον δω, ενω ημουν πανω σε αλογο πχ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, giorgos2187 said:

Αμα παρεις ενα αρμα και βγεις σε μια ερημο και εχεις ορατοτητα στα 500 μετρα προς ολες τις κατευθυνσεις, θα σπειρεις ακομα κι αν ειναι η πρωτη φορα που οδηγεις αρμα. Κι εγω εχω ξενερωσει μ αυτο αλλα νομιζω πως ο χαρτης που εχουμε στην beta ειναι ο χειροτερος που θα υπαρχει μεσα στο παιχνιδι. Ευνοει το αρμα, ευνοει το να βαρεθεις, ευνοει το ουρανοκατεβατο death και πολλα αλλα δεινα νομιζω. 

Επαιξα και λιγο rush σημερα και επιβεβαιωθηκε μεσα μου η αρχικη μου αποψη γι αυτο το map. Ειναι απλως μανταρα για τετοιο παιχνιδι. Απαιτουνται λιγο πιο "γεματοι" χαρτες γιατι τωρα ενα αρμα η ενα sniper σε κανουν αρχοντα. Οτι αλλο και να προσπαθησα να παιξω απλα εφαγα ψοφο απο εναν sniper στα 300 μετρα μακρυα που ηταν αδυνατον να τον δω, ενω ημουν πανω σε αλογο πχ

To video παραπάνω το είδες; Εξηγεί τους λόγους που το light tank είναι ΟΡ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.