Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Όπως είπα και πριν, η μάζα δεν έχει άποψη. Υπάρχουν ytάδες που έχουν διαφορετικές απόψεις και όπως λες παίρνουν likes. Άρα, ποιόν ακούει η DICE; 

Και η απόδειξη για αυτό που λέω, είναι το BF1. Επέστρεψε το μαχαίρι, έφτιαξαν το sniper, μειώθηκαν τα gadgets, κλπ. Για να μη σου πω και το BFH, που είναι σαφώς πιό ισοροπημένο από το 4. Και όπως θα είδες, στη δημιουργία αυτών, έπαιξαν ρόλο συγκεκριμένα άτομα, όχι η μάζα. Και επειδή το παρακολουθώ αρκετά, αυτοί ήταν που διαφωνούσαν εξαρχής με τις αλλαγές στο 4, πχ Westie & Battle(Non)Sense. Και αν θεωρείς ότι ο Westie πχ τους "γλύφει" και τους έλεγε γλυκόλογα, ρίξε μια ματιά στην playlist για το 4 και δες πόσα βίντεο με ξεχέσιμο έχει:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLucDeyHzo8lFPRa0uC3Y1IjQWUVosQVcg

 

 

Επίσης, λόγω του ότι πλέον παίζω σε servers εξωτερικού, να ξέρω τι κάνουν οι clans εδώ. Πχ οι CWG που παίζω συνήθως, είχαν 4 servers BF4 και τους έκλεισαν, μένοντας με 1 BF4 και 2 BFH, όπου σχεδόν όλη η clan μπαίνει και παίζει στον δεύτερο. Στον πρώτο είναι συνήθως 1-2 για populate. Επίσης, δε μιλάμε για τυχαίους servers, είναι ranked 73, 10 και 22 αντίστοιχα και χωρίς να έχουν Locker/Metro.

Ναι ο westie ειναι η εξαιρεση..

Αλλα τι εννοεις επεστρεψε το μαχαιρι?Θεωρεις δλδ σωστο μαχαιρι>οπλο?Αυτο το εχεις δει ???5ο-8ο λεπτο..

Το sniper πως το εφτιαξαν?Πολυ ευκολο μου φαινεται εμενα...(απολαυστικο ναι αλλα και παλι...)

Gadgets λογικο δεν ειναι λογω theme να μην υπαρχουν?Το hardline δεν μετραει..αστο..RIP απ την κυκλοφορια του...Ας το εβγαζαν χωρις το Battlefield μπροστα..

Ολοι σε servers του εξωτερικο δεν παιζουμε?:p..Επισης λογικο δεν ειναι να πεσει η κινηση στο game μετα απο τοσα χρονια?

Εδω θα ειμαστε να δουμε ΑΝ και ΠΟΣΟ θα κρατησει το BF1...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AKISSS said:

Ναι ο westie ειναι η εξαιρεση..

Εξαίρεση, αυτός όμως ήταν στις επίσημες παρουσιάσεις και αυτόν άκουσαν τελικά και όχι κάτι άλλους κλαψομούνηδες...

 

1 minute ago, AKISSS said:

Αλλα τι εννοεις επεστρεψε το μαχαιρι?Θεωρεις δλδ σωστο μαχαιρι>οπλο?Αυτο το εχεις δει ???5ο-8ο λεπτο..

Το βίντεο που έβαλες ήταν από την Alpha, και έχει ήδη αλλάξει. Αν πρόσεξες, στα στατιστικά όταν επιλέγεις κάποιο melee weapon, σου βγάζει "effective zone" (ή κάπως έτσι) που δείχνει σε τι ακτίνα πιάνει ή όχι. Επειδή ξέρεις πως παίζω αρκετά με το melee, δεν έχει σχέση με αυτό που είδες στο video. Μπες και δοκίμασέ το μόνος σου.

 

1 minute ago, AKISSS said:

Το sniper πως το εφτιαξαν?Πολυ ευκολο μου φαινεται εμενα...(απολαυστικο ναι αλλα και παλι...)

Το sniper το έφτιαξαν με πολλούς τρόπους:

1. Δεν είναι φακός το glint

2. Οι σφαίρες πάνε σημαντικά πιό γρήγορα και όχι σαν του Μ40 που ήταν σαν από σφεντόνα

3. Υπάρχει διαφοροποίηση στα όπλα, όπως ακριβώς στo BFH, όπου επιλέγεις ανάλογα με το στυλ σου και δεν είναι ένα για όλα

Για αρχή, υπάρχουν κι άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα. Θα μου έρθουν παίζοντας :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το απόλυτο sniper όπλο είναι το 1918 T-Gewehr ANTI TANK rifle,και όχι μόνο για τα άρματα. Το πήρα εχθές και στήθηκα στο φαράγγι πριν την σημαία στο F και όποιος έσκαγε μύτη στα στενά τον κατέβαζα σαν μπεκάτσα με την μια.Τον έκοβα στην μέση όπου και να τον πετύχαινα ,ακόμη και στη φτέρνα!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

αστα να πανε με μια γρηγορη ματια κατεβασα εγω και ο αλεξ να το δοκιμασουμε να δουμε τι ειναι και ανοιξε κανωνικα αντε διαγραφη και το BF1

Πηγαίνετε να παίξετε με το πουλάκι σας εσείς. 

12901139_1733200933566052_42691068323107

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, SpirosKGR said:

Πηγαίνετε να παίξετε με το πουλάκι σας εσείς. 

12901139_1733200933566052_42691068323107

Όταν όλοι παίζουν με cheats εσύ να πάς και να τους πείς για σας ήρθα.. ποιός θα με σκοτώσει πρώτος!! To game το χάλασαν οι cheaters ώς συνήθως! Προσωπικά δεν βρίσκω το λόγο να το ξανα παίξω. Δεν έχεις ιδέα μάλλον για τι ποσοστό μιλάμε που έπαιζε έτσι! Όσο για το SIEGE εγώ προσωπικά παίζω κανονικά και το χαίρομαι απίστευτα τώρα που επιτέλους καθάρισε! ;) 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MasterCommander said:

Πολύ ram τρώει ρε γμτ... δεν ξέρω αν έχει κανένα memory leak αλλά με 8 gb δεν τη παλεύει ώρες ώρες.

Δεν έχει memory leak απο όσo το είδα παίζοντας. Σε κάποιες φάσεις τσιμπάει συνολική κατανάλωση RAM μέχρι και 12GB (όλο το σύστημα, το παιχνίδι τρώει περίπου 8-9GB). Τα 8GB RAM να ξέρεις για gaming PC πλέον θεωρούνται οριακά δεν φτάνουν (Μιλάμε πάντα για γραφικά και textures στο Ultra). Με 16GB είσαι αρχηγός! :) 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι θέλω αναβάθμιση πλέον, για τις ανάγκες μου καλά με κράτησε ο 2500k τόσα χρόνια.

Απλά μέχρι bf4 ήμουν οριακά καλά.

 

Πάντως το gunplay πέρα από τα sniper δεν μου αρέσει. Τα όπλα του support είναι pdw ουσιαστικά (spray από hip)..

 

@UltraB περίεργο, με τι settings παίζεις?

Εγώ έχω κάτι frame drops <60 που κρατάνε αρκετή ώρα και δεν επηρεάζονται από το που κοιτάω πχ.

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος MasterCommander έγραψε:

 

@UltraB περίεργο, με τι settings παίζεις?

Εγώ έχω κάτι frame drops <60 που κρατάνε αρκετή ώρα και δεν επηρεάζονται από το που κοιτάω πχ.

Όλα τέρμα εκτός του slider (ξέχασα πως λέγετε) που είναι στο 50%. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο αλλά δεν τα παρατηρώ συνέχεια κιόλας τα fps.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, MasterCommander said:

Πολύ ram τρώει ρε γμτ... δεν ξέρω αν έχει κανένα memory leak αλλά με 8 gb δεν τη παλεύει ώρες ώρες.

Έχουν κι άλλοι, αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω 8GB, που δε φτάνουν, ή μιλάμε όντως για leak που σημαίνει ότι τρώει όλη τη μνήμη, όση κι αν είναι

https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/17768/severe-memory-leak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να παιξω λιγο πριν, ουτε ενα kill δεν μπορουσα να κανω ολο με κατεβαζαν snipers και tanks!

 

Sniperfield επρεπε να λεγεται το game.. Εντωμεταξυ εχει και ενα ακυρο map στο rush με κατι αμμοθυελλες και δεν βλεπεις τον κ@λο σου!

 

Στα ευχαριστα με 1080gtx@1440ρ ολα ultra και res scale 42%, δεν πεφτει κατω απο 100fps.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι μωρέ και η συγκεκριμένη πίστα, που είναι πολύ ανοικτή και με πολλές κρυψώνες και ότι μας είχε λείψει το καλό sniping και πέσαμε με τα μούτρα.

 

@csaris Όσο για τη 1080, μπορείς να κάνεις 2-3 runs στα medium και high να δούμε που πάει;

Θέλω να είμαι μιν 144fps στα 1440p και θέλω να δω αν θα με κάλυπτε η 1070 ή πρέπει να πάω για 1080.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wizard! said:

@csaris Όσο για τη 1080, μπορείς να κάνεις 2-3 runs στα medium και high να δούμε που πάει;

Θέλω να είμαι μιν 144fps στα 1440p και θέλω να δω αν θα με κάλυπτε η 1070 ή πρέπει να πάω για 1080.

 

Xoντρικα σε ενα σημειο που μολις σκαει η αμμοθυελλα και ειναι καπως βαρυ:

 

1440p@1080gtx

 

Ultra 108fps

High 125fps

Medium 142fps

 

Η 1070 θα ειναι -15% απο αυτα τα νουμερα πιστευω, οποτε αν θες να παιζεις ταπα στα 144fps θες 1080gtx...

 

Βλέπω χρηση vram 3,7gb+ και ram 8,2gb+, παντα 1440p & ultra.

 

Παω να παιξω fifa τωρα... :p

 

 

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, black66.gr said:

Πάντως το απόλυτο sniper όπλο είναι το 1918 T-Gewehr ANTI TANK rifle

 

6 hours ago, Wizard! said:

Ή το μαχαίρι... Εγώ που θέλω το μαχαίρι, μόνο από "pro" έχω ακούσει παράπονα,


Αφήστε sniper και μαχαίρι και πιάστε σύριγγα! :D

 

btw, στα όπλα που έχουν ίδιο κύριο όνομα και διαφορετικό συμπλήρωμα (trench/artillery/experimental) παρατηρήσατε σημαντική διαφορά από άποψη αποτελεσματικότητας; (με εξαίρεση τις διόπτρες)

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

Το πιό σπαστικό πράγμα μέχρι στιγμής είναι που πας να κάνεις melee και αρχίσει το bayonet charge!!!

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το κουμπί για το charge?? Τώρα το κάνει αυτομάτως, αν τρέχεις και πατήσεις melee...

 

Επίσης, πρέπει να αλλάξουν το delay για το depoy όπως και το χρώμα. Λευκό μέσα σε λευκό;;; Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.