Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Πάντως μπορώ να πω δύο πράγματα:

1. Τα γραφικά με έχουν εκπλήξει ευχάριστα και όχι μόνο από ποιότητα, αλλά και σχεδιασμό. Νιώθεις ότι είσαι σε πεδίο μάχης και όχι απλά σε ένα λιβάδι, ή πόλη/χωριό. Μένει βέβαια να δούμε, πόσο καλά σχεδιασμένοι είναι οι χάρτες για κάθε mode.

2. Αυτό που βλέπουμε είναι pre-Alpha που σημαίνει ότι έχει πολλή δουλειά ακόμα, ενώ δε δείχνει να έχει θέματα. Αναφέρθηκαν κάποια στα videos, αλλά σε γενικές γραμμές όχι σημαντικά. Πιστεύω ότι το γεγονός πως μένουν στην ίδια Frostbite και την βελτιστοποιούν, βοηθάει στο να μη δημιουργηθούν προβλήματα τύπου BF4.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Πάντως μπορώ να πω δύο πράγματα:

1. Τα γραφικά με έχουν εκπλήξει ευχάριστα και όχι μόνο από ποιότητα, αλλά και σχεδιασμό. Νιώθεις ότι είσαι σε πεδίο μάχης και όχι απλά σε ένα λιβάδι, ή πόλη/χωριό. Μένει βέβαια να δούμε, πόσο καλά σχεδιασμένοι είναι οι χάρτες για κάθε mode.

2. Αυτό που βλέπουμε είναι pre-Alpha που σημαίνει ότι έχει πολλή δουλειά ακόμα, ενώ δε δείχνει να έχει θέματα. Αναφέρθηκαν κάποια στα videos, αλλά σε γενικές γραμμές όχι σημαντικά. Πιστεύω ότι το γεγονός πως μένουν στην ίδια Frostbite και την βελτιστοποιούν, βοηθάει στο να μη δημιουργηθούν προβλήματα τύπου BF4.

Ελπίζω να έμαθαν από τα λάθη τους στο BF4 για το domination και στο BF3 για κάποια map στο conquest.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Ελπίζω να έμαθαν από τα λάθη τους στο BF4 για το domination και στο BF3 για κάποια map στο conquest.

Μπορουν επιτελους να πεταξουν ολα τα μ@λακomode και να αφησουν μονο conquest και rush?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο 3 είχα παίξει όλα τα modes. Το 4 έπαιζα μόνο CQ, Rush, TDM και σπάνια SQDM. Κάτι obliteration και λοιπά, ούτε ξέρω πως παίζονται.

Πάντως, αν μείνει το scoring system έτσι, δηλαδή 500+ πόνται για σημαία και 20 το kill, πιστεύω ότι τα TDM/SQDM θα πέσουν σε επίπεδο προτίμησης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος καεί με το χυλό, φυσάει και το γιαούρτι... Προπαραγγελία, ούτε εγώ θα κάνω. Και δεν ξέρω για Alpha/Beta, ίσως να περιμένω και σχόλια από εδώ. Πλέον με τον μικρό, δε μένει πολύ ώρα για παιχνίδι. Αν είναι να δώσω 40-70€ για να παίζω 1 ώρα τη μέρα και να μην το χαίρομαι κιόλας, άσε, τα τρώω φοφύκο.

 

Για εμένα το BC2 είχε σαφώς καλύτερη ατμόσφαιρα (bg sounds κυρίως), με το destruction ένιωθες πιό πολύ σε μάχη, είχε καλύτερη ισοροποία στις κλάσεις, λιγότερες βλακείες (gadgets/όπλα) και σαφώς πιό καλοσχεδιασμένες πίστες για κάθε mode. Συγκριτικά με τα 3 & 4.

 

Νομίζω ότι αυτό εδώ, είναι αρκετά κοντά. Μένει να το δούμε στην πράξη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dfk_7677 said:

Δε νομίζω να έχει rush, αλλά μόνο Operations, όπως θα λέγεται το νέο mode.

Ναι, δεν αναφέρθηκε τίποτα για Rush κι ας είναι το 2ο δημοφιλέστερο mode.

 

Πάντως το Operations, δε νομίζω να είναι σαν το Rush.

Quote

'Operations' is new, however, and could define DICE's take on the First World War. It sounds similar to Verdun's trench warfare and shifting fronts. Instead of capturing points, the attacking team needs to push the frontline forward until they conquer the map, whereupon the defenders have a chance to reinforce on a new map. Each game of Operations is a series of interconnected battles.

https://www.battlefield.com/news/article/battlefield-1-operations-mode

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2016 at 8:31 ΜΜ, το μέλος Wizard! έγραψε:

20 πόντους για kill, 25 για kill ενώ προστατεύεις σημαία και 500+ για να πάρεις σημαία.

Ειναι οντως ετσι; Γιατι αλλιως τα λεει ο πορτογαλλος στο βιντεο (5:44) ή δε το καταλαβα εγω καλα;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wolves said:

Ειναι οντως ετσι; Γιατι αλλιως τα λεει ο πορτογαλλος στο βιντεο (5:44) ή δε το καταλαβα εγω καλα;

To ανέφεραν στα προηγούμενα videos και φαίνεται και καθαρά δίπλα στα kills.

Έχει όμως παραλλαγές, όπως πχ αν είναι headshot, αν υπερασπίζεσαι σημαία, κλπ. 

Δεν έχω δει τον πορτογάλο ακόμα.

Για τα 500 της σημαίας, είναι περίπου όπως στο 4. 250 νομίζω είναι το cap και τα υπόλοιπα, από το πόση ώρα είσαι εκεί, τι έκανες για να την κρατήσεις, κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

@wolves αυτός λέει ότι παίρνεις 100 για το kill, αλλά τους μαζεύεις με κάθε hit και όχι με τη μία. Κάτι σαν το kill assist, αλλά το παίρνεις επί τόπου, κι όχι όταν σκοτωθεί. Επίσης, αυτός που θα σου "φάει" το kill, παίρνει μόλις 20 ή όσα hits έκανε πριν τον σκοτώσει.

 

 

@Lazy Dog παρακολούθα τον, είναι σαν κι εσένα, κωλόγερος και fan του BFBC2 :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.