Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Ενταξει στο σκορ που λεει ο sstav, δεν υπολειπεστε τοσο. Παιρνω ανα game 50% παραπανω απο σας σε σκορ. Δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα. Το θεμα ειναι στα  kills. Σε γενικες γραμμες κανετε 1-1.2 k/d ενω εγω κανω 3 μεσο ορο τον τελευταιο καιρο απο τοτε που το εχω νιωσει το howell. Οπως και στο kills per minute το ιδιο. Μαλλον εκει πρεπει να βελτιωσετε την προσεγγιση. Το k/d το γενικο δεν το κοιταω γιατι με χαντακωνει το κακο παρελθον μου, για πολυ καιρο στο παιχνιδι (το τσολιατσιλικι τι σου κανει οταν εισαι noob) γιατι αν το διαβασουμε καθαρα αυτο και μονο τοτε ο sstav ειναι πολυ κοντα μου. Και σε σχεση με τον fatalara αντιστοιχη αναλογια υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ενταξει στο σκορ που λεει ο sstav, δεν υπολειπεστε τοσο. Παιρνω ανα game 50% παραπανω απο σας σε σκορ. Δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα. Το θεμα ειναι στα  kills. Σε γενικες γραμμες κανετε 1-1.2 k/d ενω εγω κανω 3 μεσο ορο τον τελευταιο καιρο απο τοτε που το εχω νιωσει το howell. Οπως και στο kills per minute το ιδιο. Μαλλον εκει πρεπει να βελτιωσετε την προσεγγιση. Το k/d το γενικο δεν το κοιταω γιατι με χαντακωνει το κακο παρελθον μου, για πολυ καιρο στο παιχνιδι (το τσολιατσιλικι τι σου κανει οταν εισαι noob) γιατι αν το διαβασουμε καθαρα αυτο και μονο τοτε ο sstav ειναι πολυ κοντα μου. Και σε σχεση με τον fatalara αντιστοιχη αναλογια υπαρχει.

Τώρα θα με κάνεις να βγάλω τα στατιστικά μου στη φόρα: 0.90 k/d ratio.

0.54 kills min.

10.12 kills per game

1.12 btr/min

976.54 score/min.

0.28 accuracy.

Πώς δεν είμαι πίσω εν συγκρίσει με σένα;

Πώς το 50% δεν είναι μεγάλη διαφορά;

Πράγματι, αλλάζω συχνά όπλα. Τώρα τελευταία, κάνω ένα ξεκαθάρισμα. gewehr98/m1903 ή arisaka-arisaka patrol/martini henry. Ίσως πρέπει να περιορίσω τη λίστα ακόμη περισσότερο.

Για κάποιον λόγο, το martini δεν το νιώθω πια, αν και μου αρέσει ως όπλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ασε τα σκορ τα δικα μου τωρα. Το τελευταιο 6μηνο δεν δινω καμια σημασια στο game, δεν εχω ορεξη και παιζω σαν νουμπας.

Ο νικος που παιζει μια στο τοσο και γουσταρει ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα του τι μπορει να γινει.

 

 

C_Users_ELEMENT_AppData_Local_Packages_Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c_LocalState_8c09c53f-c46e-4c0b-9101-fef524c67360.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει, υπαρχουν 3 τροποι να παρεις βαθμους, ο ενας ειναι ο τροπος του rigo / μαριου, πολλα και καλα Kills, ο δευτερος ειναι ο τροπος του 2ου που φαινεται στην εικονα

 

πριν 4 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Καλα ασε τα σκορ τα δικα μου τωρα. Το τελευταιο 6μηνο δεν δινω καμια σημασια στο game, δεν εχω ορεξη και παιζω σαν νουμπας.

Ο νικος που παιζει μια στο τοσο και γουσταρει ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα του τι μπορει να γινει.

 

 

C_Users_ELEMENT_AppData_Local_Packages_Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c_LocalState_8c09c53f-c46e-4c0b-9101-fef524c67360.jpg

βοηθας την ομαδα, παιζεις τα objective, κυνηγας αρματα/αεροπλανα, σηκωνεις/heal συμπαικτες, δινεις πυρομαχικα κλπ κλπ.

Ο τριπος ειναι εαν εισαι ο Ultimate mamaotoyspantesstonserverolo να κανεις και τα 2 παραπανω :p

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panoc said:

Το εχω ξαναπει, υπαρχουν 3 τροποι να παρεις βαθμους, ο ενας ειναι ο τροπος του rigo / μαριου, πολλα και καλα Kills, ο δευτερος ειναι ο τροπος του 2ου που φαινεται στην εικονα

 

βοηθας την ομαδα, παιζεις τα objective, κυνηγας αρματα/αεροπλανα, σηκωνεις/heal συμπαικτες, δινεις πυρομαχικα κλπ κλπ.

Ο τριπος ειναι εαν εισαι ο Ultimate mamaotoyspantesstonserverolo να κανεις και τα 2 παραπανω :p

Ερμ εγω δεν παω μονο για kills, καποιο λαθος κανεις. Σημαιες κηνυγαω και ειμαι παντα μεσα εκει, απλα οταν βλεπω κοσμο τους ριχνω οντας μεσα στη σημαια η σκοτωνοντας ατομα που ειναι μεσα στη σημαια και εγω ειμαι απεξω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Το εχω ξαναπει, υπαρχουν 3 τροποι να παρεις βαθμους, ο ενας ειναι ο τροπος του rigo / μαριου, πολλα και καλα Kills, ο δευτερος ειναι ο τροπος του 2ου που φαινεται στην εικονα

 

βοηθας την ομαδα, παιζεις τα objective, κυνηγας αρματα/αεροπλανα, σηκωνεις/heal συμπαικτες, δινεις πυρομαχικα κλπ κλπ.

Ο τριπος ειναι εαν εισαι ο Ultimate mamaotoyspantesstonserverolo να κανεις και τα 2 παραπανω :p

Δεν με ενδιαφερουν, μονο το K/D κοιταω. Ας ειμαι και τελευταιος. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ερμ εγω δεν παω μονο για kills, καποιο λαθος κανεις. Σημαιες κηνυγαω και ειμαι παντα μεσα εκει, απλα οταν βλεπω κοσμο τους ριχνω οντας μεσα στη σημαια η σκοτωνοντας ατομα που ειναι μεσα στη σημαια και εγω ειμαι απεξω.

Αρα παλι Kills κανεις, και τυχαινει να παρνεις και το ogjective. :p

Μόλις τώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν με ενδιαφερουν, μονο το K/D κοιταω. Ας ειμαι και τελευταιος. 

Το ξερω, στο Σπυρο απαντησα που απορει για τους ποντους.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panoc said:

Αρα παλι Kills κανεις, και τυχαινει να παρνεις και το ogjective. :p

Οχι πηγαινω για το objective και τυχαινει να κανω απλα kills την ωρα που αμυνομαι/επιτιθεμαι... Ολο αναποδα μου τα γραφεις... ?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι πηγαινω για το objective και τυχαινει να κανω απλα kills την ωρα που αμυνομαι/επιτιθεμαι... Ολο αναποδα μου τα γραφεις... ?

:p:p:p Οποτε εισαι ενας μικρος Ultimate mamaotoyspantesstonserverolo γιατι κανεις ενα μικρο μονο μερος απο το 2 :p 

Link to comment
Share on other sites

Πειραμάτων συνέχειας χθες. 400dpi+ 20sens: κακός έλεγχος του όπλου. 

500dpi+18sens: παταγώδης αποτυχία.

650dpi+20 sens: πώς είπατε;

650dpi+14sens: κάπως καλύτερα. 

Λέω να μείνω στη δοκιμασμένη συνταγή: 650dpi+13 sens. Θα ξεχάσω και το όποιο muscle memory είχα..

Link to comment
Share on other sites

@DEADLAZARUS εχεις εγκαταλειψει όλα τα άλλα class και παίζεις μόνο scout?

θα το υιοθετήσω και γω. Μόνο scout με SMLE carbine / arisaka σκέφτομαι αναλόγως της κατάστασης...

Ερωτησις 1...πετάς medpack για heal στην ομάδα σε ένα σημείο και ξαναπετάς άλλο λιγο πιο εκεί...εξαφανίζεται το 1ο;

Ερώτησις 2 ...Το ίδιο γίνεται και με τα tripwires στο 3ο εξαφανίζεται το 1ο ?  (Εγώ πάντα τα βάζω δύο δύο κοντά (για πιο σιγουρα Kills)

Ερώτησις 3... πετώντας flare στο ίδιο σημείο από 2 scout παίρνουν και οι δύο τους scout πόντους ή μόνο ο 1ος;

Ερώτησις 4...θέλω να βάλω τη σύριγγα από τους medic στο 2ο button του ποντικιου για χρήση με τον αντίχειρα και δεν μπορώ από τα settings (roccat kone)...Εχω το μαχαίρι στο 1ο και δουλεύει μια χαρά ...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

@DEADLAZARUS εχεις εγκαταλειψει όλα τα άλλα class και παίζεις μόνο scout?

θα το υιοθετήσω και γω. Μόνο scout με SMLE carbine / arisaka σκέφτομαι αναλόγως της κατάστασης...

Ερωτησις 1...πετάς medpack για heal στην ομάδα σε ένα σημείο και ξαναπετάς άλλο λιγο πιο εκεί...εξαφανίζεται το 1ο;

Ερώτησις 2 ...Το ίδιο γίνεται και με τα tripwires στο 3ο εξαφανίζεται το 1ο ?  (Εγώ πάντα τα βάζω δύο δύο κοντά (για πιο σιγουρα Kills)

Ερώτησις 3... πετώντας flare στο ίδιο σημείο από 2 scout παίρνουν και οι δύο τους scout πόντους ή μόνο ο 1ος;

Ερώτησις 4...θέλω να βάλω τη σύριγγα από τους medic στο 2ο button του ποντικιου για χρήση με τον αντίχειρα και δεν μπορώ από τα settings (roccat kone)...Εχω το μαχαίρι στο 1ο και δουλεύει μια χαρά ...

 

Μα, πάντα scout παίζω. Κάποια στιγμή δοκίμασα και medic. Από καιρού εις καιρόν, θα παίξω σε καμιά άκυρη πίστα medic, έτσι, επειδή μου ήρθε. Κάπως έχω αρχίσει και τα νιώθω τα medic rifles (modragon sniper+howell), αλλά απέχω ακόμη από το να θεωρηθώ αξιοπρεπής.

Ό,τι σε βολεύει. Προσωπικά, παρατηρώ ότι ενώ το έχω βρει το (όποιο) όπλο, κάποια στιγμή το χάνω και πρέπει να δοκιμάσω άλλο. Έχω καταλήξει, βέβαια, στα 3-4 που χρησιμοποιώ. Ας πούμε χθες, το arisaka με πρόδωσε. Δεν ξέρω γιατί. Οπότε δοκίμασα ξανά το martini henry (το οποίο με είχε προδώσει τις προηγούμενες μέρες) και πήγα μια χαρά. Πάνω που έλεγα, λοιπόν, να το αφήσω το henry, το ξανάπιασα. Με παραξενεύει ότι κάποιες μέρες, το όπλο που χρησιμοποιείς δεν "πάει" με τίποτα. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

1) Όχι, δεν νομίζω. Τα βλέπω και τα δύο medpack.

2) Εδώ, δεν είμαι σίγουρος. Χθες, στην Amiens, έβαλα μια tripwire. Επειδή δεν ερχόταν κανείς και ήρθε η ώρα να μετακινηθώ, τη μάζεψα. Ε, λίγη ώρα μετά, χωρίς να την έχω ξαναχρησιμοποιήσει, μου πιστώθηκε kill από tripwire. Τι έγινε, δεν ξέρω. Είμαι σίγουρος ότι δεν ξαναέβαλα τέτοια βόμβα. Ίσως κάποιο glitch.

3)Με το τελευταίο patch, εάν κάποιος friendly scout πετάξει flare, το βλέπεις και δεν πετάς τζάμπα και βερεσέ τις δικές σου flares.Υποθέτω ότι, εάν σ' έχουν προλάβει και αρχίσουν να εμφανίζονται οι οχτροί (οπότε ο friendly scout πιστώνεται τους πόντους), εσύ, ακόμα κι αν πετάξεις flare, παίρνεις τη φιλική συμμετοχή και όχι τους πόντους. Αφου χτυπήθηκαν/ φαίνονται πια οι εχθροί, θα ήταν παράλογο να μετρούν εις διπλούν οι πόντοι. Βέβαια, dice είναι αυτή και ποτέ δεν ξέρεις..

4) Είσαι αριστερόχειρας; Θέμα software του ποντικιού σου . Ή, εναλλακτικά, θες ποντίκι αποκλειστικά για αριστερόχειρες (δεν μπορώ να πιάσω το μπρίκι με τίποτα;)).

Link to comment
Share on other sites

δεξιόχειρας ειμαι ...το ποντίκι στον αντίχειρα έχει δύο κουμπιά ...αυτά εννοώ...το ένα δουλεύει -το εχω σετάρει να εναλλάσω primary-secondary weapon, το άλλο όμως όχι...δεν με αφήνει να επιλέξω στα settings την σύριγγα σαν εναλλακτική επιλογή (μες τον χαμό πολλές φορές το "χανω" προσπαθώντας να πατήσω το 3 , πατάω το 4 ή το 2).

Τα tripwires μένουν όπως-όπου τα άφησες ακόμα κιαν σκοτωθείς...ετσι σου πιστώνονται τα kills...Το θέμα είναι μπορώ να βάλω 2 ή 3 tripwires ταυτόχρονα; Αν μπορώ να βάλω πχ.3 τότε όταν πάω να βάλω 4ο (και καλά) θα εξαφανιστεί το 1ο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

δεξιόχειρας ειμαι ...το ποντίκι στον αντίχειρα έχει δύο κουμπιά ...αυτά εννοώ...το ένα δουλεύει -το εχω σετάρει να εναλλάσω primary-secondary weapon, το άλλο όμως όχι...δεν με αφήνει να επιλέξω στα settings την σύριγγα σαν εναλλακτική επιλογή (μες τον χαμό πολλές φορές το "χανω" προσπαθώντας να πατήσω το 3 , πατάω το 4 ή το 2).

Τα tripwires μένουν όπως-όπου τα άφησες ακόμα κιαν σκοτωθείς...ετσι σου πιστώνονται τα kills...Το θέμα είναι μπορώ να βάλω 2 ή 3 tripwires ταυτόχρονα; Αν μπορώ να βάλω πχ.3 τότε όταν πάω να βάλω 4ο (και καλά) θα εξαφανιστεί το 1ο, σωστά;

Τότε δεν ξέρω πώς μπορείς να το ρυθμίσεις.

Δεν μένουν. Το ξέρω γιατί με το r μπορείς να τα μαζέψεις (αυτό έκανα χθες). Είναι δυνατόν να τα μαζεύεις και να μένουν; Dice, please....

Δεν ξέρω πόσα tripwire έχεις.

Σε βοήθησα, δεν μπορείς να πεις:p..

Link to comment
Share on other sites

Χθες, έφτασα ένα βήμα από το unistall. 

Ο τόπος του μαρτυρίου: Sinai Desert. Σκορ: 2-20. Σαν το κρέας.... Αλεσμένος 5 φορές...

Κάποια στιγμή σκέφτομαι: ''σταμάτα τα πειράματα με τα dpi+in game sens''. Επιστροφή στα καθιερωμένα λοιπόν. 

Αποτέλεσμα: Lupkow Pass, 34-10 και Fort de Vaux, 15-4. Κοιμήθηκα ήρεμος, γ@@@@μώ την τρέλα μου...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

παρομοίως ώς προς το πέτσωμα ...από ριγκο και κάποιους νέους της παρέας που ήμανε αντίπαλος...εχει αρχίσει να με χαλάει το game δυστυχώς παρά να διασκεδάζω...? lone wolf απο δω και μπρος

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.