Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

2 minutes ago, panoc said:

Θεωρώ ότι παίζετε λάθος όπλο η/και class για το game style σας.

Εγώ παιζω λαθος, το αναγνωρίζω ... το σωστό τρόπο δεν μου δειχνει κανεις ή μάλλον (για να ειμαι πιο σωστός με βοηθατε 2-3 παιδιά όμως καθένας εχει το στυλ του) αλλά δεν μπορώ να ακολουθήσω και χάνομαι στην μαχη...δεν το εχω βρει ουτε το στυλ ούτε το οπλο ούτε τιποτα....χαιρομαι με το καθε Kill headshot που κάνω αλλά δινει μόλις 50-70 πόντους (δεν ξέρω) ενώ άλλοι παιρνουν kills στα objectives, και Multikills και collateral και δεν συμμαζεύεται...

απ'την άλλη νευριάζω με τον παραλογισμό που εχω scout m1903 και σκοτώνει με την 1 σφαιρα στα 75-150μ ενώ εξ επαφής χρειάζεται και 2η, ώσπου να βγάλω το πιστόλι  με εχει ρίξει κάτω με το smg...Αυτό κιαν ειναι εκνευριστικό...θα μου πεις πως θα σκοτώσει ο assault/support από μακριά ; με τα telescopic ξαπλωτός απ'του διαόλου την μανα θα σου πω εγω...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

εμ..δεν είστε cheaterάδες όπως εγώ που με εκανε report ένας τις προάλες (ήμασταν μαζεμένοι η παρέα και γέλαγαν και τα πλακάκια) ...ημαρτον δηλαδή  8-3 σκορ είχα...?

Είσαι γνωστός cheater, τι να λέμε τώρα. 

 

πριν 20 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Ελάτε τώρα κάτι κάνετε πολύ λάθος, πρώτη φορά στη ζωή μου έπαιξα online fps παιχνίδι και αυτό είναι το BF1, και ανεβάζω σταθερά το k/d ratio. Το δε τελευταίο 2μηνο είμαι σχεδόν μόνιμα στο 2+. Ακόμα και στις χάλια μάχες, αυτές που χάνουμε με διαφορά δηλαδή στη χειρότερη να έχω 1/1.

 

Θεωρώ ότι παίζετε λάθος όπλο η/και class για το game style σας. 

 

Μπα. Γεννημένος scout. Απλά, πολλές φορές δεν πάνε οι σφαίρες με τίποτα. Χθες, ας πούμε, έχασα 5 kills (με headshot κανονικό), γιατί απλά οι σφαίρες πήγαιναν στο βρόντο (ενώ σημάδευα μια χαρά).

Πάντως, παίζω τσολιάς και γουστάρω τα 1 vs 1. Και τρέχω άσκοπα. Και δεν σκέφτομαι. Αν έχεις καμιά πρόταση, βέβαια, ευχαρίστως να την ακούσω. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, panoc said:

Ελάτε τώρα κάτι κάνετε πολύ λάθος, πρώτη φορά στη ζωή μου έπαιξα online fps παιχνίδι και αυτό είναι το BF1, και ανεβάζω σταθερά το k/d ratio. Το δε τελευταίο 2μηνο είμαι σχεδόν μόνιμα στο 2+. Ακόμα και στις χάλια μάχες, αυτές που χάνουμε με διαφορά δηλαδή στη χειρότερη να έχω 1/1.

 

Θεωρώ ότι παίζετε λάθος όπλο η/και class για το game style σας. 

 

Ναι ρε Πανο αλλα και εσυ 1.7 εισαι. Δεν ανεβαινει απο ενα σημειο και περα ευκολα... Θυμαμαι ξεκινησα με 0.4, μου πηρε 8 μηνες να παω 1 και αλλους 8 μηνες να παω απο 1->1.71

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

Ναι ρε Πανο αλλα και εσυ 1.7 εισαι. Δεν ανεβαινει απο ενα σημειο και περα ευκολα... Θυμαμαι ξεκινησα με 0.4, μου πηρε 8 μηνες να παω 1 και αλλους 8 μηνες να παω απο 1->1.71

Κοίτα, με κάτι σκορ 12-5, 18-10 κ.ο.κ. έχω ανέβει στα 0.98. Αργά και βασανιστικά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βοηθαει. Καλυτερα να δωσεις πιεση και να κανεις σκορ 40-20 παρα αυτο...Δεν το ευχαριστιεμαι οταν καθομαι πισω να μην πεθανω. Τσολιας για παντα...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ναι ρε Πανο αλλα και εσυ 1.7 εισαι. Δεν ανεβαινει απο ενα σημειο και περα ευκολα... Θυμαμαι ξεκινησα με 0.4, μου πηρε 8 μηνες να παω 1 και αλλους 8 μηνες να παω απο 1->1.71

Ανεβαίνει απλά πιο αργά, γιατί αλλιώς είναι να έχεις κάνει 100 μάχες και να κανεις δέκα με 50/5 και αλλιώς να έχεις ήδη γράψει 1000 μάχες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panoc said:

Ελάτε τώρα κάτι κάνετε πολύ λάθος, πρώτη φορά στη ζωή μου έπαιξα online fps παιχνίδι και αυτό είναι το BF1, και ανεβάζω σταθερά το k/d ratio. Το δε τελευταίο 2μηνο είμαι σχεδόν μόνιμα στο 2+. Ακόμα και στις χάλια μάχες, αυτές που χάνουμε με διαφορά δηλαδή στη χειρότερη να έχω 1/1.

 

Θεωρώ ότι παίζετε λάθος όπλο η/και class για το game style σας. 

 

 

Εγώ έχω μεγάλες διαφορές από παιχνίδι σε παιχνίδι. Με νορμαλ squad που νιώθει ήμουν 21-10 (πριν 5 λεπτα βγήκα) και ας χάσαμε το παιχνίδι. Με squad που ο ένας είναι στην ανατολή και ο άλλος στη δύση, ήμουν 8-15.

Όσο και να προπονείσαι, αν η αντίπαλη ομάδα έχει 2-3 squads που δουλεύουν, όχι απαραίτητα Rigo παίχτες, το k/d παέι άπατο καθώς του πετυχαίνεις όλους μαζί ασ είσαι assault/support ή σε πετυχαίνουν αυτοί αν είσαι medic/scout.

 

Και δεν είναι επιλογή το να κάτσω στα πατώματα ή στο διπλανό σέρβερ και να σουτάρω με το sniper ή τα γελοία optical του support όποιον περάσει, για να μη θίξω το k/d.

Σκοπός είναι το objective.

 

Je suis Tsolias.

#Tsolias #metoo

 

:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Ναι δεν βοηθαει. Καλυτερα να δωσεις πιεση και να κανεις σκορ 40-20 παρα αυτο...Δεν το ευχαριστιεμαι οταν καθομαι πισω να μην πεθανω. Τσολιας για παντα...

Μα παίζοντας τσολιάς κάνω τέτοια σκορ. Απλά, συνήθως βρίσκομαι σε άκυρα σημεία της εκάστοτε πίστας. Late to the party, που λένε... Κάτι σκόρπιους πόντους μαζεύω και σκοτώνω κανέναν ξέμπαρκο...

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Εγώ έχω μεγάλες διαφορές από παιχνίδι σε παιχνίδι. Με νορμαλ squad που νιώθει ήμουν 21-10 (πριν 5 λεπτα βγήκα) και ας χάσαμε το παιχνίδι. Με squad που ο ένας είναι στην ανατολή και ο άλλος στη δύση, ήμουν 8-15.

Όσο και να προπονείσαι, αν η αντίπαλη ομάδα έχει 2-3 squads που δουλεύουν, όχι απαραίτητα Rigo παίχτες, το k/d παέι άπατο καθώς του πετυχαίνεις όλους μαζί ασ είσαι assault/support ή σε πετυχαίνουν αυτοί αν είσαι medic/scout.

 

Και δεν είναι επιλογή το να κάτσω στα πατώματα ή στο διπλανό σέρβερ και να σουτάρω με το sniper ή τα γελοία optical του support όποιον περάσει, για να μη θίξω το k/d.

Σκοπός είναι το objective.

 

Je suis Tsolias.

#Tsolias #metoo

 

:D

Εγώ εάν πετύχω squad που δε νοιώθει αλλάζω, εάν τις περάσω όλες (sic :p) και είναι δε βρω βγαίνω... όχι τίποτε άλλο αλλά το πιο σπαστικό από τα ξαπλωμενα μογγολα είναι να παρακαλάς για πυρομαχικά ή revive. 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειπαμε για ξαπλωμενα μογγολα...
 

Μετα τα πηρα στο κρανιο και μπηκα σε μια giant's shadow και τους εκανα λιγο sex (51-9 νομιζω) και ηρθαν στα ισια τους...

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το παρατήσατε το παιχνίδι ή βαριέστε; Ή ομάδα έχει απουσίες τις τελευταίες μέρες. 

Στα σοβαρά: αρχίζει και περνάει το κόλλημα με το bf1. Μόλις πιάσω το 1 και κάτι k/d ratio, με βλέπω να επιστρέφω στα single player games.

Link to comment
Share on other sites

μπαίνω για λίγο πιο νωρίς...τελειωσε η καλοκαιρινή άδεια και τα πρωινά ξυπνήματα είναι πιο δύσκολα. Θα βγει και το νέο DLC με WW2 ...

Παίζω κατά βάση 2 κλάσεις ...medic με howell  και scout με arisaka...κυρίως τη 2η. Νιώθω να πατάω κάπως καλύτερα. Ειδικά αν παιζεις aggressive και τον βρισκεις περιξ της βασης , του κάνεις damage 80 και κάποιος άλλος τον τρωει αλλά σου δίνει το κιλλ 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

μπαίνω για λίγο πιο νωρίς...τελειωσε η καλοκαιρινή άδεια... θα αρχίουν και τα σχολεία ... θα βγει και το νέο DLC με WW2 ....

Το v λες, ε; Απογοητεύτηκα με όσα είδα. Δεν θυμίζει WW2. Μάλλον πρέπει να δουν το ''Υπολοχαγός Νατάσα''.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος sstav έγραψε:

θα δούμε στην beta ...κυριακή (ή μάλλον πεφτη) κοντή γιορτή

Σπύρο, αν και υπάρχει σχετικό νήμα, δεν νομίζω να βελτιώσουν πολλά πράγματα. Όσο περισσότερο βλέπω τα διάφορα videos τόσο ξενερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιζω αλλα αυτη τη βδομαδα ειμαι νωρις 7-9. Μετα το βραδυ παντα καποιος παιζει. Χτες ειδα 8-9 ατομα. Που ειδατε οτι δεν παιζει κανεις?

Την τριτη θα μαθουμε για το BFV. Θα εχει stream μετα τη δουλεια 8.30 με οσο παει...

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Παιζω αλλα αυτη τη βδομαδα ειμαι νωρις 7-9. Μετα το βραδυ παντα καποιος παιζει. Χτες ειδα 8-9 ατομα. Που ειδατε οτι δεν παιζει κανεις?

Την τριτη θα μαθουμε για το BFV. Θα εχει stream μετα τη δουλεια 8.30 με οσο παει...

Νάτος. Έλα, ρε ψυχή. Πού είσαι χαμένος:p; Μάλλον μπαίνω πολύ αργά το βράδυ και κοιμάστε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Rejoice, αδέλφια. Έφτασα το 1 k/d ratio. Καλά, για την ακρίβεια, είμαι στο 0.996 και θέλω +35 kills ακόμη, αλλά πιστεύω ότι το ΣΚ θα ξεπεράσω κι αυτόν τον σκόπελο. 

Χθες, έπαιζα με μια clan Ελληνομόγγολων, οι οποίοι χρησιμοποιούσαν αποκλειστικά οχήματα κι αεροπλάνα. Τους πάτησα κάτι παναγίες και το ευχαριστήθηκα. Ντρέπομαι που το γράφω, αλλά το πιο ήπιο απ' όσα είπα ήταν το ''ψόφα, παλαιόπουστα''.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη διαβαζω και ξαναδιαβαζω τα ιδια και παρατηρω ενα κραξιμο για τα παντα σχεδον... Εχουμε καταλαβει πως οτι υπαρχει μεσα στο παιχνιδι, υπαρχει για να χρησιμοποιειται, ετσι;;; Κι εμεις οι ιδιοι μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε...

Ολα οσα υπαρχουν μεσα στο παιχνιδι, ειναι αυτα που κανουν να λεγεται το παιχνιδι battlefield. Αν δεν μας αρεσει το πως παιζουν οι αλλοι, τοτε δε φταινε οι αλλοι, φταιει το οτι ισως δεν μας αρεσει το battlefield. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.