Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Ποτέ lone wolf, Σπύρο. Χειρότερα θα τα κάνεις. 

Αυτός ο καρκίνος με τα απέθαντα άλογα και το spammάρισμα των μούρομετς (2 φορές χθες, πριν καν φτάσουμε στο 1ο objective, μας πρόλαβε το αεροπλάνο) πρέπει να σταματήσει. 

Να δώσουμε συγχαρητήρια και στον σύντροφο rigo, ο οποίος στην Tsaritsyn έπιασε την ''εκατό, εκατό, κατοστάρα εκατό''. 100 kills, ο άτιμος και απίθανος rigo. Ποιος stodeh τώρα. Ο άνθρωπος είναι από άλλο battlefield....

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται ρε Γιώργο...εχω άλλου είδους ηρεμία όταν δεν είμαι discord και δεν παίζω μαζί σας...βάζω να παιζουν βιολιά από πίσω (youtube)  και πάω πιο χαλαρά , πιο σωστά, με λιγα κills -πόντους αλλά δεν νευριάζω...

Link to comment
Share on other sites

Σε αγχώνουν τα παιδιά; Ο καθένας με τον ρυθμό του. Δεν χρειάζεται να προσπαθείς να γίνεις rigo/tv/fatalara. Do it your way. Μια χαρά πας όποτε παίζουμε. Τι είναι αυτό που χαλάει τη συγκέντρωσή σου;

Link to comment
Share on other sites

δεν προσπαθώ να γίνω κανένας... να βελτιώθώ θέλω...αλλά νιώθω όπως όταν ξεκίνησα (παρά τις 200 ωρες) ...απλά με περισσότερα όπλα και όλα τα DLC πλέον.

και ειδικά όταν εχεις τέτοιους αντιπάλους νιώθεις πως είσαι στην κιμαδομηχανή τους...απλά δεν γουστάρω έτσι... 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού μαζί παίζουμε, ως επί το πλείστον. Προσωπικά, δεν το σκέφτομαι καθόλου ούτε με αγχώνουν τα παιδιά. Μήπως να πάμε στην εκκλησία μέσα (Tsaritsyn), να τιμωρήσουμε τον νουμπά τον Μάριο;

Link to comment
Share on other sites

δεν μου δημιουργούν αγχος τα παιδια...μόνο ο Μάριος με εξοργίζει όταν λεέι ότι είναι κακός έχοντας 30-10 κ/δ και είναι στους τοπ5?

Απλά για χθες, παιζοντας αντίπαλός τους με θέριζαν πολλές φορές oneshot, με medic... Εγώ παιζοντας medic όσους έχω φάει one shot είναι τελειωμένοι.... τους βγαίνουν αβιαστα τα Kills ενώ εγώ φτήνω αίμα. Τι θέλω να πω σε ένα παράδειγμα..βγαίνω πλάγια σε 3 εχθρούς που δεν σε έχουν δει ...ξεκινω σημαδεύοντας κεφάλι τον πρώτο...ε δεν πεθαίνει ο πούστης να παω για τον δευτερο /τρίτο κοκ...σκοτώνω τον πρώτο με 3-4βολές και με καθαρίζουν οι άλλοι. ==> 1-1 K-D σε κατι που ο rigo/tv/fatara θα τους είχαν καθαρίσει , θα εφερναν σφουγγαρίστρα να μαζεψουν του αίματα και θα σκότωναν και τον medic (που θα έρχονταν να τους κανει revive) επειδή δεν θα είχε στεγνώσει εκεί που πατούσε...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sstav said:

δεν μου δημιουργούν αγχος τα παιδια...μόνο ο Μάριος με εξοργίζει όταν λεέι ότι είναι κακός έχοντας 30-10 κ/δ και είναι στους τοπ5?

Απλά για χθες, παιζοντας αντίπαλός τους με θέριζαν πολλές φορές oneshot, με medic... Εγώ παιζοντας medic όσους έχω φάει one shot είναι τελειωμένοι.... τους βγαίνουν αβιαστα τα Kills ενώ εγώ φτήνω αίμα. Τι θέλω να πω σε ένα παράδειγμα..βγαίνω πλάγια σε 3 εχθρούς που δεν σε έχουν δει ...ξεκινω σημαδεύοντας κεφάλι τον πρώτο...ε δεν πεθαίνει ο πούστης να παω για τον δευτερο /τρίτο κοκ...σκοτώνω τον πρώτο με 3-4βολές και με καθαρίζουν οι άλλοι. ==> 1-1 K-D σε κατι που ο rigo/tv/fatara θα τους είχαν καθαρίσει , θα εφερναν σφουγγαρίστρα να μαζεψουν του αίματα και θα σκότωναν και τον medic (που θα έρχονταν να τους κανει revive) επειδή δεν θα είχε στεγνώσει εκεί που πατούσε...

Ο ανθρωπος ειναι εμπαθης... Μονο με μενα ασχολειται.

ΥΓ. λογικο καθως γκρινιαζω σε ΟΛΑ τα games...

ΥΓ2. Χασατε χτες επικο rage quit εξαιτιας ατομου γνωστου της queen που με θερισε 3 (μεσα σε 3 λεπτα) φορες με muromets και επειδη του το χαλασανε πηρε attack plane μετα. Εφαγε τις παναγιες του κανονικα και χωρις προβλημα και του ευχηθηκα αρρωστιες επισης(ειχε μπει discord κιολας φανταστειτε rage). Μετα βγηκα απο την a-caporetto και επαιξα μια achi baba μονος μου, εριξα μια πετσα 40 kills σε διαστημα 600 tickets και μετα ξαναγυρισα οταν αλλαξαν πιστα οι αλλοι. Απλα τα πραγματα

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος, απ' ότι κατάλαβα, παίρνει μόνο αεροπλάνα και πανηγυρίζει για τα kills. Καλά του τα είπες, Μάριε.

Δεν χρειάζονται ευγένειες σε spammers. Πάρε αεροπλάνο, δεν απαγορεύεται (αφού η dice τα βάζει, τι να κάνουμε). Αλλά μην μου παίρνεις μόνο αεροπλάνο και πετάς βόμβες από μακριά σαν τη μικρή λουλού. Κατέβα και λίγο στη γη να τα πούμε εκ του σύνεγγυς.

Υ.Γ. Να βάλω και το δικό μου, επικό, σχόλιο: είμαι στη soissons, στο obj d. Βλέπω έναν οχτρό (phaeton555, πρέπει να είναι Έλληνας) ο οποίος ξαπλώνει αμέσως και αρχίζει με το smg να με βαρά. Με σκότωσε προφανώς.

Εξοργισμένος, γράφω στο chat: ναι, ξάπλωσε λίγο ακόμα, βάλε και λίγο αντηλιακό.

Βρε ουστ, ξαπλωμένοι με τα πολυβόλα... Να πάτε να παίξτε cod.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ο οποίος, απ' ότι κατάλαβα, παίρνει μόνο αεροπλάνα και πανηγυρίζει για τα kills. Καλά του τα είπες, Μάριε.

Δεν χρειάζονται ευγένειες σε spammers. Πάρε αεροπλάνο, δεν απαγορεύεται (αφού η dice τα βάζει, τι να κάνουμε). Αλλά μην μου παίρνεις μόνο αεροπλάνο και πετάς βόμβες από μακριά σαν τη μικρή λουλού. Κατέβα και λίγο στη γη να τα πούμε εκ του σύνεγγυς.

Υ.Γ. Να βάλω και το δικό μου, επικό, σχόλιο: είμαι στη soissons, στο obj d. Βλέπω έναν οχτρό (phaeton555, πρέπει να είναι Έλληνας) ο οποίος ξαπλώνει αμέσως και αρχίζει με το smg να με βαρά. Με σκότωσε προφανώς.

Εξοργισμένος, γράφω στο chat: ναι, ξάπλωσε λίγο ακόμα, βάλε και λίγο αντηλιακό.

Βρε ουστ, ξαπλωμένοι με τα πολυβόλα... Να πάτε να παίξτε cod.

Ειναι αυτα τα μογγολα η clan η GRFS που ολοι ειναι μονο σε οχηματα ναι. Τους εχω ξαναβρισει αλλα τωρα του τα ειπα και με ομιλια.

Ναι το ειδα το σχολιο και ηταν ενα παληκαρι αμερικανος στο stream και του το ειπα και γελαγε ?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βρει το κόλπο, μόλις δω απέναντί μου support ρίχνω κατευθείαν στο έδαφος, συνήθως τρώει headshot κατά τη διάρκεια που πέφτει :p Με Fedorov πάντα... 

Link to comment
Share on other sites

 

Μα να μην πηγαινει κανενας πανω του? Ολοι σε αλλη κατευθυνση απο αυτον?

Παρατηρηστε ποση ωρα μενει σε ενα σημειο χωρις να τρωει σφαιρα.

Ελα ρε πουστη σε σερβερ κανονικο με εμας μεσα, ουτε ανασα δεν θα παρεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανως μετραει που παιζει operation κ μαλιστα σαν αμυνόμενος....αλλά αυτό που λέει ο Ηλίας. Κανένας δεν τυχαίνει να ναι δίπλα κοντά κάπου που δε το περιμένει??

Μόνο σε μένα εμφανίζονται από το πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλαι προσδοκίαι: να γυρίσω το k/d ratio στο +. Είμαι στο 0.91. Μένουν καμιά 700 kills. Μόλις πάω το k/d ratio στο 1.0001, θα κάνω preorder το bf v (ναι, το είπα, εκτός κι αν είναι καμία μεγάλη πατάτα).

Παίδες, αν ήταν έτσι όπως τα λέτε, δεν θα τον είχαν κάνει exposed κάποιοι; Εκτός αν παίζει με εργαζόμενους της Dice για ευνόητους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτησις....τι κερδίζεις με την τακτική smart scoping ή πως αλλιώς λεγεται;  Γιατ να ζουμάρεις και πριν καλά καλά εμφανιστεί το κυάλι να έχεις πυροβολίσει...Ποια η διαφορά από το εντελώς αζούμωτο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panoc έγραψε:

Παίζεις κατά βάση scout και έχει κάτω του 1 k/d ratio? 

Θα 'πρεπε να ντρέπομαι το ξέρω.

Μετά από δύο μήνες σκληρής εκμάθησης, έχω μόνιμα θετικό k/d ratio. Όχι κάτι τρομερό, 1.1-1.2, κάτι τέτοιο. 

Απλά, όταν ξεκίνησα, και έχοντας να παίξω online fps game για 12 χρόνια (έπαιζα cod2), πήγαινα στα κουτουρού, έπαιζα εντελώς ανοιχτά (ακόμα το κάνω), γενικά έπαιζα bf σαν να έπαιζα cod. Φυσικά, δεν λειτουργούν έτσι τα πράγματα κι αυτό με χαντάκωσε ως προς το overall k/d ratio.

Είχα, να φανταστείς, 0.60 k/d ratio.

Από τότε, είμαι μόνιμα θετικός. Ανεβαίνω σιγά-σιγά τη σκάλα rigo god mode. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sstav said:

μια ερώτησις....τι κερδίζεις με την τακτική smart scoping ή πως αλλιώς λεγεται;  Γιατ να ζουμάρεις και πριν καλά καλά εμφανιστεί το κυάλι να έχεις πυροβολίσει...Ποια η διαφορά από το εντελώς αζούμωτο;

Με το noscope δεν εχεις το ιδιο accuracy με το αν ξεκινησεις το quickscope και το αφησεις και κανεις κλικ νωρις.

Link to comment
Share on other sites

αφού το σταυρό κοιτάς...είτε αζούμωτα είτε ζουμωτα (ωραίες εκφράσεις ετούτες)...ωσπου να κανεις την κίνηση να ξεκινήσει να ζουμάρει ουσιαστικά στοχεύεις στο ίδιο σημείο με το αζούμωτο...

 

Επίσης όλος ο sniperοκοσμος σε aggressive  mode...δεν επανοπλιζει  αλλά αλλαζει σε πιστόλι ακόμα και στα 30μ-40μ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.