Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Χθες, στην Cape Helles, δοκίμασα να παίξω με dpi@400. Ήθελα, τρομάρα μου, να δοκιμάσω τις ρυθμίσεις του γνωστού sniper god, stodeh. 3-9 σκορ και τα νεύρα μου στα ύψη. 

Το γύρισα στα 650 (ισως δοκιμάσω και στα 600). Αποτέλεσμα; 27-11.

Μετά από καιρό με το Martini Henry, έχω βολευτεί το arisaka. Πολύ ωραίο όπλο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Στο ελεγα τοσο καιρο για το arisaka... 600? Καλα τι ingame sens εχεις?

Ναι, ρε, το δοκίμαζα από πριν το όπλο. Απλά, τώρα το ένιωσα (που λες κι εσύ).

650 dpi και 12 in game sensitivity.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα σημερα λιγο BF1 χωρις vsync (πολυ tearing) με fps cap 200.

WTF η 970 πιανει 120-180fps σε 1080p??? Καμμια σχεση ο 7700Κ με τον 6600... Δεν το περιμενα. Λες και εβαλα απο 970 1080ti ενιωθα...

Βασικα η καρτα οταν ειναι με το cap στα 60 απο το vsync δουλευει πολυ χαμηλα παλι 40-60max.

Οταν βγει το vsync τοτε παει 80+ καποιες φορες. Αρα σε αυτο το παιχνιδι περισσοτερο ρολο παιζει μαλλον ο cpu αν εισαι με τιποτα 1080/60 παρα η καρτα γραφικων απο οσο καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Μια κι έπαιζα μόνος μου χθες (πού χαθήκατε, συντρόφια;), είπα να ξεκλειδώσω το lebel 1886 sniper.

Έπρεπε, λέει, να κάνω 5 headshots με το russian sniper σ' έναν γύρο και 10 periscope assists (αυτό, όχι σ' ένα γύρο).

Αφού έφθασα σε 2 πίστες στα 4 headshots και δεν κατάφερα να κάνω το 5ο, πέτυχα τον σκοπό μου στο Suez. Στα 980 φεύγα tickets και έχοντας κάνει 4 headshots στα 400 περίπου tickets (η dice ήθελε να έχει σασπένς το θέμα).

Επόμενη στάση: Somme. Γυρνούσα σαν τον χαχόλο με το periscope, προσπαθώντας να μην με σκοτώσουν, ελπίζοντας, συγχρόνως, ότι οι συμπαίκτες μου θα καθάριζαν όσους σπόταρα (εννοείται ότι κάποιες φορές σπόταρα αμέσως και κάποιες αφού έκανα δέηση στον Μανιτού. Ειλικρινά, δεν κατάλαβα γιατί δεν σπόταρα αμέσως όλους όσους έβλεπα. Κλασική dice).

Με τα πολλά, το κατάφερα κι αυτό. Έκανα σκορ 3-8 βέβαια, αλλά είχα στόχο.

Ξεκλείδωσα το όπλο λοιπόν και περιμένω να δω (λογικά σήμερα) τι ψάρια πιάνει το lebel.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξεκίνησα να παίζω support class. Δεν το εχω βρει (θα μου πεις και που το έχεις βρει ; αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)...

Με το burton είμαι το απλό ...προσπαθώ να ξεκλειδώσω το optical...

θα τα πούμε σήμερα και αυριο , θεού θέλοντος και συζύγου επιτρέποντος (έστω και αν εμφανιστέι κόκκινο τατουάζ ΟΤΑGIM)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2018 at 1:09 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Λοιπον δοκιμασα σημερα λιγο BF1 χωρις vsync (πολυ tearing) με fps cap 200.

WTF η 970 πιανει 120-180fps σε 1080p??? Καμμια σχεση ο 7700Κ με τον 6600... Δεν το περιμενα. Λες και εβαλα απο 970 1080ti ενιωθα...

Βασικα η καρτα οταν ειναι με το cap στα 60 απο το vsync δουλευει πολυ χαμηλα παλι 40-60max.

Οταν βγει το vsync τοτε παει 80+ καποιες φορες. Αρα σε αυτο το παιχνιδι περισσοτερο ρολο παιζει μαλλον ο cpu αν εισαι με τιποτα 1080/60 παρα η καρτα γραφικων απο οσο καταλαβαινω...

Η Frostbyte θελει cpu, οσο περισσοτερα thread τοσο καλυτερα.

Ολα της τα εφε κανουν επεξεργασια στο cpu, φωτισμος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

In other news, to quest για τα 100 αστερια στο howell συνεχιζεται... Πιστευω μεχρι τελος Αυγουστου να εχει τελειωσει και αυτο. 3000 kills (30 αστερια) μενουν ακομα...

Με τον ρυθμο 30-50 kills per game πιστευω ειναι doable ανετα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το farquihar-hill ... επιλέγω single bullet αντί για ριπές και μου  φαίνεται αρκετά καλό όπλο (20bullets)  αλλά δυσκολεύομαι να κάνω τα Headshot kills...

Γενικώς πως νιώθετε-μαθαίνεται να παίζετε ;; με ριπές ή απλή βολή; 

και ενώ χθες ειχαμε μαζευτεί πάλι 9-10 άτομα ,  σβήνει ο υπολογιστής στο ξαφνικό τρεις διαδοχικές φορές χωρίς να φάνηκε στο υπόλοιπο σπίτι πτώση τάσης ή διακοπή... Δεν κάνει restart/BSOD...Αυτό είναι το χειρότερο γιατί δεν έχεις ένδειξη τι ακριβώς μπορεί να φταίει (OC CPU/mem/GPU)....Καλώδιο /τροφοδοτικό/΄άλλο;  Το εχω στημένο έτσι το σύστημα εδώ και 6 χρόνια μόνο με αλλαγές κάρτας γραφικών...Kαι βαριέμαι αφόρητα να ψάχνομαι τι και πως...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.