Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Πόλεμο θα παίζουμε ή θ' ασχολούμαστε με το ευγενές άθλημα του μακιγιάζ;

Dice: ''βγάλε τον καλλιτέχνη από μέσα σου''.

Τον δικό μου πολεμιστή λέω να τον κάνω σε στυλ Jason-Αντιγόνη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Fedorov optical...το πιστόλι αυτό δεν σκοτώνει βαλσαμωμένη τσίχλα με όλον τον γεμιστήρα

Εμένα μου φταίνε όλα τα όπλα. Το έχω ρίξει στις δοκιμές και άκρη δεν βγάζω. Δεν πάνε οι σφαίρες, ρε παιδί μου. Χαρά στο κουράγιο σου..

Link to comment
Share on other sites

Έχω βελτιωθεί τρομερά με το πιστόλι. Αυτό με κρατάει. Το ερώτημα είναι: γιατί δεν πάνε οι σφαίρες; Τους βλέπω, τους χτυπάω. Δεν μπορεί, πολλές φορές, να σηκώνεις το όπλο και πάρτον κάτω τον άλλον και άλλες φορές να θες 3-4 σφαίρες (οι οποίες μπορεί και να μην φτάνουν). 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έχω βελτιωθεί τρομερά με το πιστόλι. Αυτό με κρατάει. Το ερώτημα είναι: γιατί δεν πάνε οι σφαίρες; Τους βλέπω, τους χτυπάω. Δεν μπορεί, πολλές φορές, να σηκώνεις το όπλο και πάρτον κάτω τον άλλον και άλλες φορές να θες 3-4 σφαίρες (οι οποίες μπορεί και να μην φτάνουν). 

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Συνεχεια το παθαινω και ο rigo μου λεει οτι ειμαι τρελος ?

 

Δεν ειστε μονο εσεις, τις τελευταιες μερες πολλοι παραπονιουνται για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φώτισέ μας, γιατί ακουγόμαστε σαν ψεκασμένοι συνωμοσιολόγοι. Προσωπικά, βλέπω ότι κάνω κάτι απίθανα χτυπήματα και μετά δεν μπορώ να πετύχω ούτε το fao fortress στα 10 μέτρα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Φώτισέ μας, γιατί ακουγόμαστε σαν ψεκασμένοι συνωμοσιολόγοι. Προσωπικά, βλέπω ότι κάνω κάτι απίθανα χτυπήματα και μετά δεν μπορώ να πετύχω ούτε το fao fortress στα 10 μέτρα.

 

 Τουλαχιστο τη περασμενη εβδομαδα που εδωσα σημασια, απλα βλεπω πολλους να παραπονιουνται για lag και μη registering hits ειτε μεσα στο chat ειτε σε διαφορα sites. Δεν εχω κρατησει λινκ/ιστορικο.

Προσωπικα τις τελευταιες 2-3 μερες αποφευγω να παιζω scout γιατι το 50%+ των βολων μου ενω τις βλεπω να φευγουν απο το οπλο δε φτανουν ποτε στο στοχο. Και δε μιλαω να πετυχω τον αντιπαλο, μιλαμε πχ εαν ο αντιπαλος εχει απο πισω τοιχο δε πανε καν στο τοιχο, απλα χανονται. Παρατηρησα το ιδιο και στο support class σε οσα οπλα εχουν διοπτρα γιαυτο και ο το γυρισα στο madsen trench... 

 

Αλλαζοντας θεμα, δε ξερω ποσοι εχετε ασχοληθει με το recoil direction, αλλα εκανα καποιες μαζες αλλαζοντας το απο το default center σε ειτε left ειτε right. Παρατηρησα οτι για καποιο λογο ειμαι πολυ πιο ευστοχος οταν το εχω σε right, αφου ψαχτηκα λιγο επεσα σε αυτο το video

 

και ο τυπος εχει δικιο. Οταν ανεβοκατεβαζω το ποντικι το κανω παντα με ελεφρα φορα στα αριστερα ! δε το ειχα παρει χαμπαρι μεχρι που ειδα το βιντεο. !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

 Τουλαχιστο τη περασμενη εβδομαδα που εδωσα σημασια, απλα βλεπω πολλους να παραπονιουνται για lag και μη registering hits ειτε μεσα στο chat ειτε σε διαφορα sites. Δεν εχω κρατησει λινκ/ιστορικο.

Προσωπικα τις τελευταιες 2-3 μερες αποφευγω να παιζω scout γιατι το 50%+ των βολων μου ενω τις βλεπω να φευγουν απο το οπλο δε φτανουν ποτε στο στοχο. Και δε μιλαω να πετυχω τον αντιπαλο, μιλαμε πχ εαν ο αντιπαλος εχει απο πισω τοιχο δε πανε καν στο τοιχο, απλα χανονται. Παρατηρησα το ιδιο και στο support class σε οσα οπλα εχουν διοπτρα γιαυτο και ο το γυρισα στο madsen trench... 

 

Αλλαζοντας θεμα, δε ξερω ποσοι εχετε ασχοληθει με το recoil direction, αλλα εκανα καποιες μαζες αλλαζοντας το απο το default center σε ειτε left ειτε right. Παρατηρησα οτι για καποιο λογο ειμαι πολυ πιο ευστοχος οταν το εχω σε right, αφου ψαχτηκα λιγο επεσα σε αυτο το video

 

και ο τυπος εχει δικιο. Οταν ανεβοκατεβαζω το ποντικι το κανω παντα με ελεφρα φορα στα αριστερα ! δε το ειχα παρει χαμπαρι μεχρι που ειδα το βιντεο. !

Άρα, σωστά το παρατηρήσαμε. Μάριε, άσε τον Rigo. Αυτός είναι μονίμως σε god mode:p.

Πάνο, το video το είδα πριν 2 μέρες και λέει ενδιαφέροντα πράγματα. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βελτιωθώ αλλά δεν ξέρω τι λάθη κάνω παιζοντας...Δεν έχω τον χρόνο να βλέπω βιντεάκια στο youtube για να γίνω καλύτερος απλά αυτόν τον χρόνο τον αξιοποιώ παίζοντας. Χάνω ευκολα kills ακόμα και όταν τους δω πρώτος σε κοντινή απόσταση. Προσπαθώ να παιζω για την ομάδα κάνοντας heals.revives μη λογαριαζοντας την ζωή που θα χάσω αλλά και μετά βαριέμαι να περιμένω μπας και φιλοτιμηθεί κανείς να έρθει να με σηκώσει. Kόβω βόλτες πανω κάτω δεξιά αριστερά (παιζω, κάνω, ποστάρω μια ώρα που λέει και μια ψυχή) αλλά στο τέλος βρίσκομαι συνήθως στην μέση της λίστας ...?

Παιζοντας οτιδήποτε άλλο εκτός απο scout το ισοζύγιο Κ/D είναι ισοσταθμισμένο ή αρνητικό. Ειδικά οταν παιζουμε παρέα και σας βλέπω όλους στα ψηλά με  Κ/D  σχεση x2/x3  που ξεκινούν από 30...Εγώ 30 κιλς έχω κάνει μόνο σε operations σε μετρημένες στα δάκτυλα του ενος χεριού φορές

Ασταδιαλα...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε ειπαμε μη συγκρινεσαι. Οι αλλοι που κανουν 60αρια σε καθε πιστα εχουν παιξει μεσο ορο 500-1000 ωρες σε καθε bf. Εγω που ειμαι αναμεσα σε εσενα και τους αλλους εχω παιξει μονο το bf1 420ωρες και παλι κακος ειμαι. Εσυ πρεπει να εχεις παιξει το 1/10. Εγω επρεπε να νιωθω πιο ασχημα απο σενα  αναλογικα. Τα εχουμε ξαναπει. Εγω με τις ωρες σου ειχα k/d 0.5 ενω εσυ πρεπει να εχεις τουλαχιστον 1 αν θυμαμαι καλα. Με το αρχικο πετσωμα που ετρωγα που ειχα ξεκινησει με 0.33 το 1 εκανα να το περασω πανω απο χρονο.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Όλα καταλήγουν στο σημάδι. Το έχεις; Είσαι καλός και μόλις μάθεις τις πίστες, θα γίνεις καλύτερος. Δεν το έχεις; Θα υποφέρεις. 

Ως medic, κάνω heals+revives, γιατί από σημάδι δεν...

Η αμπαλίασή μου, όμως, έχει χτυπήσει και τα sniper rifles. Τα έχω δοκιμάσει όλα (gewehr 98, smle 3, russian, m1903, arisaka, arisaka patrol). Πάνω που λέω ότι βρήκα έβαλα όπλο, το χάνω. Με το gewehr, ας πούμε, δεν μπορώ να πετύχω το παραμικρό πλέον. Δεν ξέρω γιατί. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι κακός εσύ με 30+ kills-deaths σχεδόν κάθε φορά , τι να πω...Έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση! (?)

 Για το επίπεδο του  Rigo εισαι μέτριος-κακός; Δεν νομίζω ...Για το δικό μου είσαι πολύ καλός.

Αλλά δεν γίνεται χθες να αδειαζω ενα fedorov και ο άλλος να σε τρώει με 1 βολή και 1 πιστολιά στα καπάκια...

Ξεκιναγα πρώτος να πυροβολώ απο το πλάι ....γυρνάει χαλαρά με το SMG08 και τέρμα...ημαρτον...

τσαντίστηκα χθες παρα πολύ όταν παιζαμε...

να πεις ότι παιζοντας για την ομάδα επαιρνα πόντους...ούτε κιαυτό...

uninstall...παω να αγοράσω το COD ?

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Θέλω να βελτιωθώ αλλά δεν ξέρω τι λάθη κάνω παιζοντας...Δεν έχω τον χρόνο να βλέπω βιντεάκια στο youtube για να γίνω καλύτερος απλά αυτόν τον χρόνο τον αξιοποιώ παίζοντας. Χάνω ευκολα kills ακόμα και όταν τους δω πρώτος σε κοντινή απόσταση. Προσπαθώ να παιζω για την ομάδα κάνοντας heals.revives μη λογαριαζοντας την ζωή που θα χάσω αλλά και μετά βαριέμαι να περιμένω μπας και φιλοτιμηθεί κανείς να έρθει να με σηκώσει. Kόβω βόλτες πανω κάτω δεξιά αριστερά (παιζω, κάνω, ποστάρω μια ώρα που λέει και μια ψυχή) αλλά στο τέλος βρίσκομαι συνήθως στην μέση της λίστας ...?

Αν και παντελως νουμπας στο BF στη σχεδον 10ετη πορεια μου στη HARD στο WarThunder και στο WoT, εχοντας απειρες ωρες competitive gaming με ESL και ιστοριες λεγαμε παντα : LYMWE, δαλαδη Learn Your Map, Weapon, Enemy, με αυτη τη συγκεκριμενη σειρα, και αυτο προσπαθω να εφαρμοσω και στο BF.

 

Ακολουθει σεντονι για υπερδιπλο κρεβατι. Διαβαστε με δικη σας ευθυνη

 

Spoiler

 

Learn Your Maps

Βασικο πρεπει να μαθεις τους χαρτες, καθε γωνια απο αυτους, για να ξερεις απο που ερχονται οι αντιπαλοι, αλλά και απο που να πουσαρεις ή που να υποχωρησεις. Απο που καλυπτεις τι, και απο που μπορεις να δεχτεις πυρα, ειναι το βασικο που πρεπει καποιος να ξερει. Ειναι πιο ευκολο και γρηγορο να μαθει καποιος τους χαρτες σε operations αν και εγω κανω οτι εκανα και στα αλλα παιχνιδια, μπαινω σε αδειους server και γυριζω τους χαρτες οχι απλως βολτα αλλα με το οπλο προτιμησης μου. Πχ με βγαινω με M1903 κανω βολτες και καθε μερικα δευτερα ζοομαρω να κοιταζοντας γυρω γυρω για να δω που  εχω βολες απο εκεινο το σημειο και απο που μπορω να φαω βολες σε εκεινο το σημειο. Αντιστοιχα με το αρμα και αντιστοιχα με πχ το madsen..
Σε server με μαχη η καλυτερη λυση ειναι να παιζεις συνεχεια στο ιδιο σημειο (καλα οχι ακριβως το ιδιο, γυρεω γυρω απο ενα σημειο) και μετα να προχωρας στο επομενο, παντα σε συνδιασμο με το απο κατω:

 

Learn Your Weapon

Ολοι ειχαμε γινει specialized σε συγκεκριμενες κλασσεις αρματων/αεροπλανων ή και πολυ συγκεκριμενα αρματα/αεροπλανα διαφορων κλασσεων. Οταν ξερεις το οπλο σου ξερεις τι μπορει και δε μπορει να κανει. Εαν γνωριζεις το οπλο σου δε σπαταλας σφαιρες, ουτε και βγαινεις να βαρεσεις διχως αυριο ελπιζοντας για το καλυτερο και εφοσον ξερεις το χαρτη βρισκεις παντα τα σημεια που το οπλο σου ειναι πιο αποτελεσματικο.

 

Learn Your Enemy

ΕΙναι το πιο δυσκολο απο ολα.

Ηταν πιο απλο στα παιχνιδια που ανεφερα, Εκει οπως και εμεις ετσι και οι αντιπαλοι ηταν απο μια clan με 30-40 μαχημους και κατεβαζανε μια 15αδα. Οποτε μετα απο ενα κυκλο επαναληψεων παιζαμε με αντιπαλους τους ιδιους και ιδιους. Στο BF ειναι ομαδες ειναι random ομως δεν ειναι δυσκολο να βγαλεις ενα patern. Συγκεκριμενοι παιχτες ή/και squads εχουν συγκεκριμενο τροπο που παιζουν. Ποσες φορες εχεις πεθανει με ακριβως τον ιδιο τροπο στο ιδιο περιπου σημειο απο τον ιδιο παντα παιχτη ;

Στα Operation τα πραγματα ειναι πιο ευκολα, το μετωπο ειναι ενα και οι δρομοι διελευσης παντα ιδιοι. Υπαρχει παντα ενα patern. Αυτος θα παρει το αρμα, αυτο θα ακολουθησει το αρμα, αυτος θα παρει το plane κλπ και ειναι πιο ευκολο να παιξεις με αντιμετρα. (Πως νομιζεις οτι κανω τοσα vehicles destoyed σε OP ενω ζητημα να σταυρωσω 2-3 σε conquest;).

Στα conquests τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα, κυριως γιατι το μετωπο ειναι 360 μοιρες αλλα και παλι οι παιχτες τεινουν να προτιμουν συγκεκριμενες οδευσεις και τακτικες, αρκει να τους παρακολουθησεις.
Πχ εχθες παιξαμε μια μαχη amiens και ειχαμε χωριστει σε 2 ομαδες. Δυστυχως ειμασταν αντιπαλοι. Η μια ομαδα ηταν εγω ο smoothciminal (δε ξερω τα ονοματα τους, sorry) και ο sstav (νομιζω), στη αλλη ηταν ο rigo, ο icy και ο fatalara, δε θυαμμαι ποιος αλλος. Παρατηρησα σχετικα γρηγορα οτι η αντιπαλη δικη μας squad ειχε μια προτιμηση σε συγκεκριμενα κτηρια στο χαρτη, οτι ο icy ηταν σχεδον παντα πισω απο το rigo, παιζανε διπλα διπλα σχετικα ενω ο fatalara ηταν πιο "ντου απο παντου". Ειδα με το δυσκολο τροπο οτι εαν σκοτωνα τον Μαριο εβγαινε στο καπακι ο rigo και κλπ. Μετα απο τις 4-5-6-7-8-9-10-11-12 φορες που με καθαρισαν πηρα χαμπαρι οτι μια gas granade ή/και crossbow ειναι αρκετα για να καθυστερησουν το δευτερο/τριτο που θα αντεπιτεθει και αρκετο για να κανω και εγω καποιο damage.

Θα μου πεις τωρα οτι μιλαω για μια squad απο τις τοσες που εχει μια αντιπαλη ομαδα. Ναι ειναι αληθεια, αλλά εαν μπορεις να κανεις μια squad να ασχοληθει με τη δικη σου squad και μονο εχεις βγαλει τη μιση σου υποχρεωση απεναντι στη δικη σου ομαδα.
Περα απο το παραπανω παραδειγμα, μαθαινοντας τον εχθρο σου, και κυριως το καλυτερο απο εσενα εχθρο σου γινεσαι καλυτερος, μαθαινεις τακτικες και κινησεις που δε γνωριζεις, βελτιωνεις τα αντιμετρα σου και γινεσαι και εσυ καλυτερος.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Παιζοντας οτιδήποτε άλλο εκτός απο scout το ισοζύγιο Κ/D είναι ισοσταθμισμένο ή αρνητικό. Ειδικά οταν παιζουμε παρέα και σας βλέπω όλους στα ψηλά με  Κ/D  σχεση x2/x3  που ξεκινούν από 30...Εγώ 30 κιλς έχω κάνει μόνο σε operations σε μετρημένες στα δάκτυλα του ενος χεριού φορές

Ασταδιαλα... 

 

Γιατι εχει σημασια το K/D ratio ? εχθες δηλαδη ηταν ασχημα? Δε γυρισαμε (ολη η ομαδα) ενα χαμενο σχεδον παιχνιδι ? Δεν ειναι καλυτερο να εχω 20/20 και να μη μπορει να απογειωθει αντιπαλο αεροπλανο ή να μη τολμαει να ξεμυτησει αρμα ;
Νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι οτι προσπαθεις να ακολουθησεις τους αλλους σε αυτο που ειναι καλοι να κανουν και δεν προσπαθεις να κανεις αυτο που εισαι εσυ καλος.

Εαν νομιζεις οτι απλα δε προλαβαινεις να σκοτωσεις, δε εισαι μονος, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα γιατι τοσα χρονια χρειαζομουν χρονους αντιδρασεις μισου δευτερολεπτου και τωρα χρειαζεται να ειμαι 10 φορες πιο γρηγορος.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Αλλά δεν γίνεται χθες να αδειαζω ενα fedorov και ο άλλος να σε τρώει με 1 βολή και 1 πιστολιά στα καπάκια...

Ξεκιναγα πρώτος να πυροβολώ απο το πλάι ....γυρνάει χαλαρά με το SMG08 και τέρμα...ημαρτον...

τσαντίστηκα χθες παρα πολύ όταν παιζαμε...

 

Εαν οντως γινεται αυτο τοτε το πιο πιθανο ειναι να σημαδευεις λαθος. Δεν εχω παιξει fedorov παρα μονο τα οπλα των assult/support/scout αλλα φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για τα οπλα των medic : Οταν ριχνουμε κατα ριπας η πρωτη βολη (αντε 2-3 ακομα) παει στο στοχνο οι αλλες στο γαμο του καραγκιοζη :pΟποτε ειναι καθαρα θεμα 1. που σημαδευεις αρχικα, 2 που πανε οι σφαιρες μετα :p

Στα πολυβολα του support λοιπον το recoil κανει το οπλο να ανεβαινει οσο ριχνεις ενω οι βολες ξεκινανε ενα αναποδο χριστουγενιατικο δεντρο, περιπου οπως η παρακατω εικονα  με τα κοκκινα να ειναι οι σφαιρες και οι γραμμες τη πορεια της κανης.

Untitled12.thumb.png.91090e8dae458212cb580acf1d7a55a6.png

Οποτε ειναι πολυ βασικο απο που ξεκινας να ριχνεις αλλα και την απσοταση του στοχου. Εαν σημαδευεις κεφαλι ή κοντα σε αυτο και αστοχησουν οι πρωτες 1-2-3 σφαιρες τοτε ολες οι αλλες θα πανε ψηλα ασχετως αποστασης. Εαν ο αντιπαλος ειναι κοντα σημαδευεις στηθος γιατι εχει μεγαλυτερο hit box αλλα και γιατι καθως το recoil σου ανεβαζει το οπλο εχεις πιθανοτητα για κεφαλι. Εαν ο αντιπαλος ειναι μακρυα τοτε 1. επειδη οι περισσοτεροι θα αρχισουν να τρεχουν ευθεια κανοντας δεξια αριστερα ζιγκ-ζαγκ τον γαζωνεις κανονικα και πεφτει μονος του στις σφαιρες, ειτε ριχνες μικρες ριπες σχεδον στο υψος των ποδιων του ωστε ολες οι υπολοιπες λογω recoil να πεσουν στο κορμο του. Εαν σημαδεψεις κορμο οι αλλες θα πανε απο πανω του.

 

Ελπιζω να μη κουρασα :p

 



 

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tο πρόβλημά μου δεν είναι το K/D ...ενδεικτικά το αναφέρω...ως ενδειξη ότι βελτιώνεσαι να το πω;  ας ειχα 30-35  ...θα ελεγα ότι ήμουν μέσα στον χαμό της μάχης 

Οι πόντοι που κάνω είναι το θέμα. Είμαι στην μέση της λίστας στο 90% και προς τα κάτω...Στα highlights ποτέ. Στο team top player ποτέ...

και λέω εγώ...υπάρχουν παιχτες με διαφορετικά skills (ασχέτως του level)...το matchmaking δεν το λαμβάνει υπ΄όψη. Μπαίνεις με πολλούς εμπειρους παικτες που ¨χρειάζονται" κόσμο να πετσώνουν για να αυτοεπιβεβαιώνονται...Πως θα ήταν το παιχνίδι με 20 medium to high-skilled players, 10 high-skilled players   kai 2 very high-skilled players-cheaters σε κάθε ομάδα; Ή με αυστηρα περιοριστικούς όρους στον αριθμό των classes (12 assault , 8 engineers, 6 medic, 6 snipers). Αν εγώ είμαι  low skilled πως θα ανταποκριθώ; Είμαι στην κιμαδομηχανή τους... Δεν υπάρχει balance.

Και κάτι τελευταίο. Όταν παίζω μόνος μου νιώθω πιο χαλαρός , ήρεμος ... με την παρέα νιώθω πιο χρήσιμος αλλά με το αγχος "της υποχρέωσης" να βοηθήσω  περισσότερο παρά να "κρυφτώ"...Και με 8% health να είμαι θα βγω να τσολιάς να σηκώσω τον Μάριο.

 

{Δεν ξέρω...λέω πράγματα λογώ του εκνευρισμού χθες και προχθές.}

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Και κάτι τελευταίο. Όταν παίζω μόνος μου νιώθω πιο χαλαρός , ήρεμος ... με την παρέα νιώθω πιο χρήσιμος αλλά με το αγχος "της υποχρέωσης" να βοηθήσω  περισσότερο παρά να "κρυφτώ"...Και με 8% health να είμαι θα βγω να τσολιάς να σηκώσω τον Μάριο.

 

Kατι που εμαθα απο τη πρωτερη ιστορια που ανεφερα πιο πανω : Οσο υπαρχει το οπλο σου τοτε εισαι υπολογισημος. Δηλαδη οσο ζεις εστω και με 8% τοτε ο αλλος σε φοβαται. Δεν εχει κανενα νοημα η αυτοθυσια οταν δεν εχει σκοπο. Δε μπορεις να βοηθησεις εαν εισαι νεκρος. 1000 φορες να πεθανει ο διπλανος σου και αντι να τον κανεις revive με εσενα να εχεις 8% health και στο καπακι να πεθανετε και οι δυο, να περιμενεις να κανει full health spawn επανω σου. Οποτε τραβιεσαι πισω κρυβεσαι για 5-10 δευτερα και περιμενεις το respawn. Ετσι θα εισαστε παλι 2+ σε εκεινο το σημειο αντι για κανενας.

 

πριν 46 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

υπάρχουν παιχτες με διαφορετικά skills (ασχέτως του level)...το matchmaking δεν το λαμβάνει υπ΄όψη. Μπαίνεις με πολλούς εμπειρους παικτες που ¨χρειάζονται" κόσμο να πετσώνουν για να αυτοεπιβεβαιώνονται...Πως θα ήταν το παιχνίδι με 20 medium to high-skilled players, 10 high-skilled players   kai 2 very high-skilled players-cheaters σε κάθε ομάδα; Ή με αυστηρα περιοριστικούς όρους στον αριθμό των classes (12 assault , 8 engineers, 6 medic, 6 snipers). Αν εγώ είμαι  low skilled πως θα ανταποκριθώ; Είμαι στην κιμαδομηχανή τους... Δεν υπάρχει balance.

Αυτο ειναι πονεμενη ιστορια σε ολα τα παιχνιδια, ειδικα για τα 2 που ανεφερε τα εχουμε πει και κατ'ιδιαν. Δες το bright side : αυτο που ανεφερα πιο πριν, οτι παιζοντας με καλυτερους γινεσαι καλυτερος, εαν εισαι προθυμος να "διαβασεις".

 

πριν 46 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Tο πρόβλημά μου δεν είναι το K/D ...ενδεικτικά το αναφέρω...ως ενδειξη ότι βελτιώνεσαι να το πω;  ας ειχα 30-35  ...θα ελεγα ότι ήμουν μέσα στον χαμό της μάχης 

Οι πόντοι που κάνω είναι το θέμα. Είμαι στην μέση της λίστας στο 90% και προς τα κάτω...Στα highlights ποτέ. Στο team top player ποτέ...

Οι ποντοι μπορουν να μαζευτουν με πολλους τροπους, παρε πχ support μπες volga και αρχισε να ριχνεις γυρω γυρω ammo crates, σε χρονο dt εισαι τουλαχιστο στη μεση χωρις ουτε ενα kill. Παλι με support μπες σε πιστες που επιτρεπουν ολμους και ριχνε σε σημεια συγκεντρωσεις ή οδευσεις ωστε οι δικοι σου να τους βρισκουν με μιση ζωη, χωρις ενα kill θα παρεις τοσους ποντους σα να ειχες κανει εσυ τα kill. Παιζε συγκεντρωμενα και μαζεμενα, βαλε μια δικη σου τακτικη στο μυαλο και ακολουθα αυτη, δε χρειαζεται γιουρουσι, οπως δε χρειαζεται και ξαπλωμα στα 500 μετρα. Βρες κατι που εισαι καλος και κανε το. Διαβαζε το χαρτη, το minimap. ΠΧ Βλεπεις οτι στο OP η ομαδα σου εχει παρει το Α και παει για το B, εισαι κοντα στο Α? μενεις εκει, εισαι στη μεση της διαδρομης ; πας στο Α, πεθανες βγαινεις στο Α, γιατι? Γιατι, 9 στις 10 περιπτωσεις θα φυγουν ολοι για γιουρσουσι στην αλλη βαση και μολις αρχιζει η ομαδα σου να καπαρει στο Β καποιοι αντιπαλοι εχουν ερθει στο Α. κλπ. you get the point.

 

πριν 46 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

{Δεν ξέρω...λέω πράγματα λογώ του εκνευρισμού χθες και προχθές.}

 

Οταν εχουμε νευρα δε παιζουμε καλα, αυτο ειναι κανονας. Κλεινουμε το παιχνιδι, κανουμε κατι αλλο και επανερχομαστε αν και οταν εχουμε ηρεμισει.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Αφού βγάζουμε την ασχετοσύνη μας στην φόρα ας πάρω και εγώ σειρά... ?

 

Είμαι κάπου στην κατηγορία του sstav... τρέχω, προσπαθώ, πατώνω και τα νεύρα τσατάλια...

 

Στο BF1 έχω σύμφωνα με το companion 362 ώρες παιχνιδιού και έχω καταλήξει ότι έχω δύο πολύ σημαντικά θέματα... Ένα είναι η ακρίβεια στις βολές, όπως και ο  sstav υπάρχουν πάμπολλες περιπτώσεις να έχω ξεκινήσει να βαράω πρώτος και να καταλήγω στο χώμα ακόμα και με ανώτερο όπλο.

 

Το άλλο μου πρόβλημα είναι ο ενθουσιασμός... Τρέχω να προλάβω να κάνω revive, να δώσω heals, να δώσω ammo, να κάνω capture κάποια σημαία, (παίζω σχεδόν αποκλειστικά conquest) χωρίς να κάνω μια παύση να σκεφτώ, να κοιτάξω τον περιβάλλοντα χώρο, να μελετήσω λίγο 2 δευτερόλεπτα μπροστά... εκεί σαν το ταγάρι να τρέχω σαν τρελός και εννοείτε να καταλήγω στο χώμα και το κυριότερο χαμηλά στο σκορ...

 

Όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με μια πολλή κακή ομάδα με επιβαρύνουν στην έκβαση του παιχνιδιού 100 φορές περισσότερο μιας και δεν προλαβαίνω να δω από που μου έρχεται η σφαίρα.

 

Δεν λέω σε σχέση με πριν είμαι αρκετά καλύτερα, συνήθως είμαι μέσα στην 10δα αλλά κυρίως λόγο πόντων και όχι λόγο kills.

 

Στο BF4 έχω 1364 ώρες παιχνιδιού, εκεί είμαι μια σχετικά καλύτερη έκδοση του εαυτού μου από το BF1 και τώρα τελευταία ειδικά μετά από πολύ άσχημα παιχνίδια στο BF1 καταλήγω να παίζω στο BF4 μόνο και μόνο για να πάρω τα πάνω μου...

 

Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να είμαι ήρεμος να μην αφήνω να με επηρεάζει η απόδοση μου και απλά να απολαμβάνω το παιχνίδι αλλά δεν είναι κάτι που το καταφέρνω πάντα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.