Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Καλημερες, οποιo παιδακι θελει ας με κανει add μπας και παιξουμε παρεα, panocmp ειναι το nick μου.

Επισης πως μιλατε? teamspeak / discord ?

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoc said:

Καλημερες, οποιo παιδακι θελει ας με κανει add μπας και παιξουμε παρεα, panocmp ειναι το nick μου.

Επισης πως μιλατε? teamspeak / discord ?

Ελα ρε Πανο. Σε εκανα add...

Οσον αφορα το αλλο που λες :  https://discord.gg/kHRhCgt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ελα ρε Πανο. Σε εκανα add...

Οσον αφορα το αλλο που λες :  https://discord.gg/kHRhCgt

thanks Μαριε, accepted και joined discord :D

πριν 3 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

καλημέρα Πάνο...σε περιμένουμε στα πεδία των μαχών...εγώ στα μισά απ'τα μισα από αυτά...

Ευχαριστως να σας βρω, αλλα σχετικος νουμπας ειμαι :p Απο το Δεκεμβριο παιζω...

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος sstav έγραψε:

Πάνο, είσαι και ειδικός επί του modding του SKYRIM ; , αν δεν κάνω λάθος; θα σε τρελάνω σε ερωτήσεις -απορίες :D

Προσπαθω, για την ακριβεια προσπαθουσα περισσοτερο παλαιοτερα (εχω στο insomnia τον οδηγο, εχει προχωρισει απο τοτε αλλα δε βρηκα τη διαθεση χρονο να το ανανεωσω) , το τελευταιο καιρο ειπα να προχωρησω λιγο παραπερα και να ασχοληθω με το skywind αλλα και αυτο θελει πολλες ωρες για σοβαρη δουλεια και μαλλον θα το αφησω γιατι δε θελω να κρεμασω την ομαδα. Οτι θες να βοηθησω ριξε το.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:


Οχι το SMLE mk3 Carbine ειναι...Οπως καταλαβες δεν κοιταω την ομορφια αλλα το να κανει δουλιτσα :p

Ξεχασα να αναφερω οτι ειμαστε παρεα εδω με @Tigas @ARMAGEDDON και αδερφο @fatalara και διαφορους αλλους. Ο @sstav δυστυχως δεν εχει premium και ειχε κατσει παγκο εδω...

Θα μελετήσω και θα σου πω. Ο @Tigas είναι ο gtsif (ή κάπως έτσι, δεν το θυμάμαι τώρα, το παιδί που έκανα add στο origin;);

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

απλά να παίζεις aggressive sniper...ακολουθώντας την παρέα-τους πολλούς...ή medic προσπθώντας μεχρι την τελευταία ρανίδα του αίματος να σηκώσεις όλη την ομάδα ασχέτως αν σου λένε "μην έρθεις!!"

Πάντως έιναι εκνευριστικό χωρίς premium ...6/10 πίστες σε mixed server είναι premium...ασε που οι non premium δεν ψηφίζονται κιολας απ'τους παίχτες...να βάλω στην άκρη και την ουρά για να μπεις...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...ούτε και εγώ παίζω με την ομάδα...μόνο και μόνο γιαυτό σκεφτομαι να το παρατήσω ...

Υπάρχει περίπτωση να το δώσουν δωρεάν; (ειχε γίνει παλαιότερα σε άλλα bf ; δεν ξέρω)

{Προτιμώ αυτά τα 17 ευρώ να τα αφήσω στην ακρη για να τα δώσω και να συμπληρώσω τον οκτώβρη στο νέο bf ...ειδικά αν μαζευτούμε έτσι παρέα όπως τώρα...

Παίζω aggressive. Ίσως υπερβολικά aggressive. Σπύρο, βάλτα και έλα στην παρέα μας, φαντάρε:p. Αμαρτία είναι να μην έρχεσαι στο squad. Δεν βλέπεις εμένα:hehe:;

πριν 54 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Καλημερες, οποιo παιδακι θελει ας με κανει add μπας και παιξουμε παρεα, panocmp ειναι το nick μου.

Επισης πως μιλατε? teamspeak / discord ?

Πάνο, θα σε κάνω εγώ (είσαι και στο insomnia, έτσι;). Ζήτησα και εκεί (απάντησες εσύ και ο cpttony) οδηγίες προς ναυτιλλομένους:hehe:. Discord έχουμε, ως επί το πλείστον.

Υ.Γ. Τεράστιο respect για τη δουλειά σου στο skyrim. Πολλά μπράβο. Κάποια στιγμή, θα το τιμήσω, καθώς ήταν/είναι ένα από τα all time favorite games.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Θα μελετήσω και θα σου πω. Ο @Tigas είναι ο gtsif (ή κάπως έτσι, δεν το θυμάμαι τώρα, το παιδί που έκανα add στο origin;);

 

Παίζω aggressive. Ίσως υπερβολικά aggressive. Σπύρο, βάλτα και έλα στην παρέα μας, φαντάρε:p. Αμαρτία είναι να μην έρχεσαι στο squad. Δεν βλέπεις εμένα:hehe:;

Ναι ειναι ο ιδιος πραγματι

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Πάνο, θα σε κάνω εγώ (είσαι και στο insomnia, έτσι;). Ζήτησα και εκεί (απάντησες εσύ και ο cpttony) οδηγίες προς ναυτιλλομένους:hehe:. Discord έχουμε, ως επί το πλείστον.

Ναι εγω ειμαι και εκει :p Εκει δυστυχως με ελαχιστες φωτεινες εξαιρεσεις υπαρχουν 2 ειδη παιχτων bf1, οι αυτοι που τα ξερουν ολα και αδιαφορουν για ερωτησεις και αυτοι που αδιαφορουν γενικως :p. Εκατσα και εγραψα ενα σεντονι για την εμπειρια μου (τη μικρη) στα οχηματα για να παρω αλλες αποψεις και με γειωσαν για πολλοστη φορα :p

 

Εαν παιζεται και εδω οχηματα κανω ενα copy-paste...

 

 


Μετα απο τα αρματα το τελευταιο διαστημα δοκιμαζω τα αεροπλανα, βασικα το attack plane.
Μπορω να πω οτι τα παω θαυμασια ειδικα ριχνοντας τις βομβες. Η εμπειρια μου απο το warthunder (κατι χιλιαδες ωρες) βοηθαει σε αυτο, αλλα εχω να κανω μερικες παρατηρησεις.

1. Εχοντας συνηθισει απο το warthunder οπου επαιζα arcade κυριως, περιμενα κατι αναλογο και εδω. Η απογοητευση ηταν τεραστια καθως διαπιστωσα οτι ειναι παρα ειναι arcade κατασταση. Δεν υπαρχει συσχετιση γραμικης ταχυτητας και μεγεθος στροφης, τα flaps, rudder κλπ ειναι απλα διακοσμητικα :P και εχουν παντα την ιδια επιδραση ανεξαρτητα υψους και ταχυτητας. Γενικα το πτητικο μοντελο ειναι απλα για να πεταμε. Με ξενισε αλλα το συνιθησα γρηγορα λογω ισως πρωτερης εμπειριας.

2. Το hit box του αεροπλανου πρεπει να ειναι τουλαχιστο 10 μετρα περιμετρικα αυτου. Εχοντας συνηθισει απο το Warthunder να πεταω στα λιγοτερο απο 10 μετρα απο το εδαφος οταν με κυνηγουσαν προσπαθησα αρκετες φορες να το επαναλαβω και εδω με πληρη αποτυχια. Εδω εαν περασω 10 μετρα πανω απο δεντρο εχω accident :P τραγικο. Εχθες τρακαρα με κεραια που ηταν τουλαχιστο 1 αεροσκαφος πλατος δεξια μου.... Αντιλαμβανομαι οτι αυτο εγινε ωστε να ειναι πιο ευκολος στοχος απο το εδαφος αλλα θα μπορουσα να προβλεψουν να ειναι trasparent στα static objects.

3. Οι σφιαρες που ριχνει το attack plane δεν ειναι σφαιρες, ειναι ρουκετες δεν εξηγειτε αλλιως. Τα αεροπλανα του Α ΠΠ δεν ειχαν τετοια κανονια, ειχαν απλα πολυβολα.

4. Πολλες φορες εφοσον μου ριχνουν αντιεροπορικα σε καποια φαση φτανει η "ζωη" στο critical και σε εκεινο το σημειο εξαναφιζονται τα ruidder και elevatorw (η ουρα), εαν επιβιωσω και το φτιαξω το αεροπλανο δεν επανεμφανιζονται. Σε αυτη τη κατασταση διαπιστωσα οτι δεχομαι αρκετα λιγοτερο damage απο οτι πριν κυριως απο τα infantry οπλα αλλα και απο τα αντιεπορικα εαν τα εχεις στην ουρα σου.. Σαν να λειπει ενα hitbox ενα πραμα. Ειναι δε τοσο φανερο που προσπαθω να φτασω σε αυτη τη κατασταση αμεσως μολις παρω το αεροπλανο.

5. Μπαινει ο αλλος πολυβολιτης στο attack plane και δε μπορει απλα να κανει λιγο damage σε αυτον που σε ακολουθει.ΕΛΕΟΣ. Tι μπανεις μεσα ρε φιλε? Οσες φορες ειμουν μονος μου και εχω ειχα καποιον στην ουρα μου αλλαζα θεση (πηγαινα πισω πολυβολητης) και τον κτυπαγα ειτε θα τον σκοτωνα ειτε θα τον αναγκαζα να με αφησει και στη συνεχεια επεστραφα πιλοτος και σηκωνα το αεροπλανο. Οσες φορες ειχαν καποιον πισω μονο 1 φορα εκανε σωστη δουλεια... Τις περισσοτερες φορες δε, αντι να ριχουν στον κυνηγο ριχνουν στο εδαφος στα 300+ μετρα μακρυα... Δοκιμασα να το αφησω και εντελως ευθεια το σκαφος για να τους κανω τη στοχευση πιο ευκολη, τζιφος...  Λιγο νιονιο ρε πο..στη μου.

6. Αντιληψη χωρο χρονου απο τη πληοψηφια μηδεν: Ειμαι στο αεροπλανο με κυνηγαει αντιπαλο αεροπλανο. Δε μπορω να του ξεφυγω και κανω βολτες πανω απο το αντιεροπορικο μας. Οχι απλως επανω στα 200 μετρα, πανω απο το κεφαλι του στα 20 μετρα, για να ακουσει τον ηχο του αεροπλανου. Οχι, το ζωντοβολο στο αντιεροπορικο θα ριξει στο landship στα 500 μετρα μακρυα. Ουτε μια ουτε δυο ουτε τρεις φορες για να πεις οτι ειναι τυχαιο. Μιλαμε για γιδια.

7. Διαπιστωσα -the hard way- οτι μπορεις να ριξεις βομβες μεσα σε λαγουμια/στοες/τουνελ/τρυπες. Εχει πολυ πλακα ειδικα στο Monte Grappa που τις στελνεις απευθειας μεσα στο bunker :p, αλλα οπως ειπα και στο (2) το τεραστιο hitbox του σκαφους δημιουργει θεματακια.

Sorry για το σεντονι...
 

 

 

 

πριν 48 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Υ.Γ. Τεράστιο respect για τη δουλειά σου στο skyrim. Πολλά μπράβο. Κάποια στιγμή, θα το τιμήσω, καθώς ήταν/είναι ένα από τα all time favorite games.

Ευχαριστω πολυ.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@icy20

Μάριε, τι αποκόμισα από το video: i) πού είναι ο @ARMAGEDDON:p;

ii) σκύβεις πολύ:p.

iii) πέρα από την προσωπική ικανότητα (ωραίο σημάδι) και ταχύτητα, μεγάλη διαφορά κάνει και το teamplay. Όταν κινείστε ως ομάδα, βοηθάτε ο ένας τον άλλον και καθοδηγείτε τους υπόλοιπους, το bf1 είναι απόλαυση.

iv) εντύπωση μου έκανε το πόσο γρήγορα έβγαζες πιστόλι και τα πολλά kills με αυτό. Ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω τη ροδέλα (πριν, το είχα στο 2 το switch σε sidearm).

v) τα παιδιά έφαγαν ξύλο. Πολύ ξύλο όμως.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DEADLAZARUS said:

@icy20

Μάριε, τι αποκόμισα από το video: i) πού είναι ο @ARMAGEDDON:p;

ii) σκύβεις πολύ:p.

iii) πέρα από την προσωπική ικανότητα (ωραίο σημάδι) και ταχύτητα, μεγάλη διαφορά κάνει και το teamplay. Όταν κινείστε ως ομάδα, βοηθάτε ο ένας τον άλλον και καθοδηγείτε τους υπόλοιπους, το bf1 είναι απόλαυση.

iv) εντύπωση μου έκανε το πόσο γρήγορα έβγαζες πιστόλι και τα πολλά kills με αυτό. Ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω τη ροδέλα (πριν, το είχα στο 2 το switch σε sidearm).

v) τα παιδιά έφαγαν ξύλο. Πολύ ξύλο όμως.

Και να φανταστεις οτι οι αλλαγες ειναι με το 2 και οχι με ροδελα... Χαχαχχα

O arma δεν μας γουσταρε ηταν σε αλλο squad (δεν χωραγαμε ετσι και αλλιως κ αλλοι)

 

1 hour ago, panoc said:

Δε περασε ουτε μυγα :p

Untitled.thumb.jpg.82e0bdb6569a1215f611393d36e09dab.jpg

Καλα ρε ψυχοπαθη τι εκανες? Σε αεροπλανο ησουν?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλα ρε ψυχοπαθη τι εκανες? Σε αεροπλανο ησουν?

tank hunter...

απλα επεσα σε καλο, ονειρικο θα ελεγα, squad. Ειχα εναν support και εναν Medic που δε με αφησσαν ποτε απο διπλα μου και 2 snipers που ειτε εκαναν spot ειτε καθαριζαν τους αντιπαλους που εριχναν σε εμενα. Δε με αφησαν να πεθανω ουτε μια φορα ενω θυμαμαι χαρακτηριστικα καποια στιγμη που ημουν στο AA να μπαινει μπροστα μου ο support και να πεθαινει μαζευοντας τις σφαιρες ωστε να ριξω το space bomber.

Ετσι μολις τελειωνε το αρμα κτυπαγα αεροπλανα και εναλαξ.

Νομιζω οτι ηταν 12 αρματα και τα υπολοιπα, αεροπλανα.

Οταν υπαρχει ομαδικη δουλεια, και οι παιχτες γνωριζουν τι πρεπει να κανουν εχει λιγοτερη σημασια το ποσο καλος εισαι.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoc said:

tank hunter...

απλα επεσα σε καλο, ονειρικο θα ελεγα, squad. Ειχα εαν support και εναν Medic που δε με αφησσαν ποτε απο διπλα μου και 2 snipers που ειτε εναν spot ειτε καθαριζαν τους αντιπαλους που εριχναν σε εμενα. Δε με αφησαν να πεθανω ουτε μια φορα ενω θυμαμαι χαρακτηριστικα καποια στιγμη που ημουν στο AA να μπαινει μπροστα μου ο support και να πεθαινει μαζευοντας τις σφαιρες ωστε να ριξω το space bomber.

Ετσι μολις τελειωνε το αρμα κτυπαγα αεροπλανα και εναλαξ.

Νομιζω οτι ηταν 12 αρματα και τα υπολοιπα, αεροπλανα.

Οταν υπαρχει ομδαικη δουλεια, και οι παιχτες γνωριζουν τι πρεπει να κανουν εχει λιγοτερη σημ,ασια το ποσο καλος εισαι.

Ναι εννοειται. Εγω κακος παικτης ειμαι κατα βαση απλα ειναι καλη η ομαδα και βοηθαει... Αρα γινομαι "λιγοτερο κακος". Οταν οι αντιπαλοι ειναι γαμιστεροι τοτε ποναω. Κανω κατι 20 deaths για πλακα γιατι οπως ειδατε παιζω λιγο τσολιας... Δηλαδη θα προτιμουσα να κανω 15 - 4 ας πουμε παρα 30-20 που κανω οταν την πινουμε...

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τσολιας το εκοψα σχετικα νωρις εγω. Τωρα παιζω περισσοτερο στρατηγικα.
Το εκοψα νωρις γιατι για καποιο λογο που ολοι ξερουμε :p μου εχει σπασει τα νευρα να ξερουν ποτε θα βγω απο τη καλυψη και να ριχνουν πριν καν εχουμε οπτικη επαφη στο σημειο που θα σκασω μυτη..
 

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειπα οτι ειμαι το ιδιο τσολιας με περσυ αλλα για τον καιρο που έχω παίξει κανω αψυχολογητα πραγματα πολλες φορες απο τα νευρα μου. πχ. Θα βγω να κηνυγησω καποιον με πιστολακι και 20 health επειδη μπορω :p

 

Link to comment
Share on other sites

ομοίως θα ακολουθήσω για να σου κάνω revive...δεν μας τρομάζει ο χαμός από σφαίρες που σφυρίζουν δίπλα μας...θα πεσουμε μεχρι ενός.

Πάντως καμμια σχέση τα K-D με το σκορ σου...υπάρχουν φορές που εχω 5-5 , 8-8 και έχω >10.000 ποντους...

Nα βγάλεις τους ιδιους πόντοους με sniper και από τα kills είναι πιο δύσκολο... Για άλλους το K-D ratio είναι αυτοσκοπός...παίρνουν τον Ηλία Mούροβιτς και νομίζουν ότι παίζουν

 

<_<

https://www.amazon.de/dp/B01M26UKG7?creative=165953&creativeASIN=B01M26UKG7&&smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=geizhalspre03-21

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.