Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 24 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Γνωμη μου ειναι να μην "παιζεται" με το V να μαθετε το sniper και τις αποστασεις εκτος παλι αν παιζεις απο βαση σε βαση η

στο απειρο και ακομα παραπερα :hehe:

Το V ειναι το sniper. Αν μαθεις να το δουλευεις δεν σε νοιαζει το sweet spot, πας κατευθειαν για το κεφαλι και σκοτωνεις με arisaka π.χ στα 120 μετρα με τη μια.

Το V αυτο που κανει ειναι να ευθυγραμμιζει το σκοπευτρο με αυτο που βλεπεις στα αντιστοιχα μετρα. Αν σημαδευεις εναν στο κεφαλι στα 130 μετρα και εχεις το V στα 75 η σφαιρα θα παει στο στηθος, αν εισαι εντος sweet spot θα πεθανει αλλιως θα γραψει 80 damage. Αν το βαλεις στα 150 θα παει καρφι στο κεφαλι του.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Το V ειναι το sniper. Αν μαθεις να το δουλευεις δεν σε νοιαζει το sweet spot, πας κατευθειαν για το κεφαλι και σκοτωνεις με arisaka π.χ στα 120 μετρα με τη μια.

Το V αυτο που κανει ειναι να ευθυγραμμιζει το σκοπευτρο με αυτο που βλεπεις στα αντιστοιχα μετρα. Αν σημαδευεις εναν στο κεφαλι στα 130 μετρα και εχεις το V στα 75 η σφαιρα θα παει στο στηθος, αν εισαι εντος sweet spot θα πεθανει αλλιως θα γραψει 80 damage. Αν το βαλεις στα 150 θα παει καρφι στο κεφαλι του.

 

Ε, εκεί υπολογίζεις το bullet drop και πράττεις αναλόγως. Π.χ. στο gewehr 98, το drop είναι μεγαλύτερο εν συγκρίσει με το m1903. Οπότε σημαδεύεις πιο ψηλά στο παράδειγμα που ανέφερες και έχεις το kill. Αν είχες m1903, θα σημάδευες πιο χαμηλά. Όλα αυτά, βέβαια, θέλουν εξάσκηση, αλλά τα αγαθά κόποις κτώνται;).

Άσε που το m1903 έχει sweet spot στα μέτρα που λες (νομίζω). Οπότε ένα και το αυτό είναι.

Μην ξεχνάς, ότι εάν παίζεις aggressive scout, πάντα θα είσαι στα <75m. Οπότε το βάζεις εκεί και τέλος. Ε, αν μια στο τόσο βρεθείς τόσο μακριά, υπολόγισε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ε, εκεί υπολογίζεις το bullet drop και πράττεις αναλόγως. Π.χ. στο gewehr 98, το drop είναι μεγαλύτερο εν συγκρίσει με το m1903. Οπότε σημαδεύεις πιο ψηλά στο παράδειγμα που ανέφερες και έχεις το kill. Αν είχες m1903, θα σημάδευες πιο χαμηλά. Όλα αυτά, βέβαια, θέλουν εξάσκηση, αλλά τα αγαθά κόποις κτώνται;).

Άσε που το m1903 έχει sweet spot στα μέτρα που λες (νομίζω). Οπότε ένα και το αυτό είναι.

Μην ξεχνάς, ότι εάν παίζεις aggressive scout, πάντα θα είσαι στα <75m. Οπότε το βάζεις εκεί και τέλος. Ε, αν μια στο τόσο βρεθείς τόσο μακριά, υπολόγισε.

Οσο υπολογιζεις εσυ εγω θα γραφω kill.

Να θες να πετυχεις τον αλλο σε κινηση και θα καθεσαι να βαρας στα κουτουρου διαγωνια απο το κεφαλι ενω μπορεις να το φερεις ανετα ατην ιδια ευθεια.

Μαθετε μπαλιτσα απο εδερφο με smle και fedorov

390FFCE5-F9BA-4501-B60A-30F6D382BC49.jpeg

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Οσο υπολογιζεις εσυ εγω θα γραφω kill.

Να θες να πετυχεις τον αλλο σε κινηση και θα καθεσαι να βαρας στα κουτουρου διαγωνια απο το κεφαλι ενω μπορεις να το φερεις ανετα ατην ιδια ευθεια.

Μαθετε μπαλιτσα απο εδερφο με smle και fedorov

390FFCE5-F9BA-4501-B60A-30F6D382BC49.jpeg

Ηλία, δεν σε έπιασα. Κάνε το ταληράκια. Τι να φέρω άνετα στην ίδια ευθεία;

Προφανώς, εσύ και ο αδερφός σου είστε πολύ καλύτεροι παίκτες.

Το sniper, επειδή έχεις μία σφαίρα, θέλει τέχνη και εξάσκηση εάν πας για kill εν κινήσει (και εσύ κινείσαι, δηλαδή, και ο εχθρός).

Γίνεται; Γίνεται.

Αν έχεις πιο πολλές σφαίρες, ναι, έχεις πλεονέκτημα ότι βαράς και δεν σε νοιάζει αν ο άλλος κινείται/πηδάει σαν κατσίκι για ν' αποφύγει το μοιραίο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι αν βγάλω τα μισά kills θα έχω κάνει PB...και θα εχω κάτι ΤΟ παιχνίδι...:p

ναι, ριχνω το βλεμα στον χάρτη , ναι, προσπαθείς να κάνεις κυκλωτικές κινήσεις και όχι κατα μετωπον επιθέσεις, ναι,  ακολουθείς τους πολλούς και ναι, προσπαθείς να  φυλάς τα νώτα και τα πλευρά σου και δεν το πας τσολιάς στα ανάκτορα ..

Χρειάζεται να γράψεις χιλιομετρα...και πιστεύω ότι με τόσα bf που έχουν βγει, η εμπειρία  είναι αθροιστική και όχι μόνο για το παιχνίδι αυτό καθαυτό

αλλο η θεωρία άλλο η πράξη

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ηλία, δεν σε έπιασα. Κάνε το ταληράκια. Τι να φέρω άνετα στην ίδια ευθεία;

Προφανώς, εσύ και ο αδερφός σου είστε πολύ καλύτεροι παίκτες.

Το sniper, επειδή έχεις μία σφαίρα, θέλει τέχνη και εξάσκηση εάν πας για kill εν κινήσει (και εσύ κινείσαι, δηλαδή, και ο εχθρός).

Γίνεται; Γίνεται.

Αν έχεις πιο πολλές σφαίρες, ναι, έχεις πλεονέκτημα ότι βαράς και δεν σε νοιάζει αν ο άλλος κινείται/πηδάει σαν κατσίκι για ν' αποφύγει το μοιραίο.

Οταν σημαδευεις πρεπει να εχεις εναν απο τους δυο αξονες της διοπτρας σταθερο.

Αν σημαδευεις καποιον που ειναι σταθερος ο καθετος αξονας ειναι πανω του και το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το σηκωσεις πιο ψηλα η οχι αναλογα την αποσταση.

Οταν ο αλλος κινειται εχεις να υπολογισεις τον καθετο αξονα και τον οριζοντιο ταυροχρονα, δηλαδη ποσο πιο μπροστα θα σημαδεψεις και ποσο πιο ψηλα, με λιγα λογια βαρας στο γαμο του καραγκιοζη.

Αλλαζοντας το V εχεις ξεμπερδεψει με τη ρυθμιση του υψους του οριζοντιου αξονα και στις δυο περιπτωσεις, τον ευθυγραμμιζεις με το κεφαλι του η το στηθος αν εισαι εντος του σωστου βεληνεκους και εχεις να κανεις μονο με την προσκοπευση. Ακομα και να χασεις την πρωτη βολη ως αναγνωριστικη η δευτερη θα τον θερισει.

 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ηλια χτες με επρηξε ο smooth και δοκιμασα το carbine την αγαπη του αδερφου σου. Δεν σου κρυβω οτι τους θερισα λιγο... Βεβαια ηταν ενα game (στο οποιο χασαμε) αλλα εγω με τον smooth ειχαμε 35 kills και οι αλλοι της ομαδας μας τιποτα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι κοντά στο να τα παρατήσω. Δεν φτάνει που είμαι κακός-μέτριος παίκτης, τις τελευταίες μέρες έχω βαλτώσει (έπεσα στο 0.64 από 0.69). Έβλεπα μια μικρή βελτίωση, αλλά πάει κι αυτή. 

Χθες, χάσαμε 6-7 match. Στο ένα, μάλιστα, το σκορ ήταν 170 κάτι-1000.

Έπεφτα στις χειρότερες ομάδες. 

Και να πεις ότι δεν προσπαθώ: και το objective παίζω και flare χρησιμοποιώ και assist kill κάνω και ανοικτά παίζω (συνήθως).

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Ερμ...Δεν βγαζεις ακρη με μια φορα. Χτες εκανε rage quit o rigo...Αρα παρε και καταλαβε. Δεν σημαινει κατι.

Μπα, μέρες είναι τώρα. Εκεί που τον βλέπω τον άλλον, τον χτυπάω και δεν πεθαίνει (και σκέφτομαι ''τι διάολο''), εκεί που ρίχνω κάτι απίθανες βολές και σκοτώνω κόσμο. Consistency δεν υπάρχει στον μηχανισμό των βολών. Δεν μπορεί από τη μια να ρίχνεις από 150μ και πάρτον κάτω και από την άλλη να ρίχνεις 2-3 από κοντά, να τον πετυχαίνεις, και να μην πεθαίνει.

Βέβαια, έχω το εξής πρόβλημα: δεν μπορώ να προσανατολιστώ με τίποτα. Ή που θα είμαι μέσα στο objective ή που θα είμαι στην άλλη άκρη του χάρτη, μόνος μου, και θ' αναρωτιέμαι ''πού στο καλό είναι όλοι'';

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

ή που θα είμαι στην άλλη άκρη του χάρτη, μόνος μου, και θ' αναρωτιέμαι ''πού στο καλό είναι όλοι'';

giphy.gif

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ενα βιντεακι με τα παιδια που παιζαμε χτες...(θα ειναι available σε λιγο ακομα λεει processing)

 

Για ανέβαζε, για ανέβαζε. Να μάθω πώς κινείσαι και πού πας. Και πώς τους πετυχαίνεις μαζεμένους.

Το όπλο που φαίνεται είναι το m95 carbine; Ίσως το πιο άσχημο όπλο που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Για ανέβαζε, για ανέβαζε. Να μάθω πώς κινείσαι και πού πας. Και πώς τους πετυχαίνεις μαζεμένους.

Το όπλο που φαίνεται είναι το m95 carbine; Ίσως το πιο άσχημο όπλο που έχω δει.


Οχι το SMLE mk3 Carbine ειναι...Οπως καταλαβες δεν κοιταω την ομορφια αλλα το να κανει δουλιτσα :p

Ξεχασα να αναφερω οτι ειμαστε παρεα εδω με @Tigas @ARMAGEDDON και αδερφο @fatalara και διαφορους αλλους. Ο @sstav δυστυχως δεν εχει premium και ειχε κατσει παγκο εδω...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

απλά να παίζεις aggressive sniper...ακολουθώντας την παρέα-τους πολλούς...ή medic προσπθώντας μεχρι την τελευταία ρανίδα του αίματος να σηκώσεις όλη την ομάδα ασχέτως αν σου λένε "μην έρθεις!!"

Πάντως έιναι εκνευριστικό χωρίς premium ...6/10 πίστες σε mixed server είναι premium...ασε που οι non premium δεν ψηφίζονται κιολας απ'τους παίχτες...να βάλω στην άκρη και την ουρά για να μπεις...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...ούτε και εγώ παίζω με την ομάδα...μόνο και μόνο γιαυτό σκεφτομαι να το παρατήσω ...

Υπάρχει περίπτωση να το δώσουν δωρεάν; (ειχε γίνει παλαιότερα σε άλλα bf ; δεν ξέρω)

{Προτιμώ αυτά τα 17 ευρώ να τα αφήσω στην ακρη για να τα δώσω και να συμπληρώσω τον οκτώβρη στο νέο bf ...ειδικά αν μαζευτούμε έτσι παρέα όπως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.